Galatasaray’da Lucien Favre Sürprizi - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray’da Lucien Favre Sürprizi

Suan hersey guzel gorunebilir de takim bu noktadaysa oyuncularin bireysel cabalariyla ortada biz o 100 milyon liranin cope atilmamasi gerektigini tasarruf edecegim derken elindeki paralarin da gidecegini(sampiyonluk pirimi+forma vs ek gelirler) yazin bagira bagira dedik. Hamzayla yola cikilamayacagini soyledik.

Kasimi goremez dedik. (İnanmiyorsan arastir bak, burada yine iyi yabanci hocayi da savunanlar o donem bunlari soyleyenler) Oyle yada boyle kasimda hocasiz kaldik mi kaldik.
Biz net olarak agustosta lige el salladik zaten. Tasarruf edecegiz diye kafadan 75 milyon liralik zarar dondu geldi onumuze.
Kim gelirse gelsin isterse sihirli degnekle mou gelsin bu takimi basariya kosturma sansi yok. Mevcut kadroya ocakta 3 ciddi transfer yaparsan sampiyonlugun en buyuk adayi olursun zaten. Ligi tanimak falan hikaye su takim su haliyle gitain ligin sonunda patlar besiktas gibi olur. Her yer yama cunku, arkani yaslayacagin 3 oyuncu var gobegin bos her an gol yiyebilirsin sans bir yere kadar goturur.
O yuzden insanlar sistem hocasi istiyor ve istemekte hakli bir ornek vereyim thomas tuchel cok buyuk bir basarisi var miydi yoktu. Noldu dortmund getirdi adam dipdeki takimi an itibariyle sampiyonluga zorlayan takim yapti. Ama dortmundla bir degiliz vs deme almanlar bu cesurlugu yapabiliyorsa sen de yapmalisin.

Getirirsin hocayi cebinden de o sampiyon olamazsak zarari hesaplar koyarsin, ne olursa olsun isleyen tekere comak sokan baskan olarak keyfi olarak bu adami kovuyorsan bunu yapmalisin.

Bu gune kadar kulubu taraftardan baska kim dusunmus peki hic kimse. O sebeple yenileneceksen zaman bugundur bir risk alacaksan simdi. Ayrica gecen sene hamza geldigindeki durum ile su anki durumumuz net ayni. Sampiyon olup o sampiyonlugu essek yukuyle nakite ceviremeyen deha dursun ve ekibi. Bir sampiyon daha olsan nolcak gunu kurtarip 1 sene sonra dibe geleceksin. Bugun degil de 1 sene sonra 100 milyondan mahrum kalacaksin. Getirirsin bu hocayi isine yaramayacak yuksek butceli.oyuncularla yollari ayirirsin 3te bir fiyatina oyuncular alip gideri 40milyon euroya cekersin al sana 20 milyon euro kar. Hamit tek basina 6da birini olusturuyor yanina umutu koyarsan 4te birine duser. 3 ise yaramaz adamla yol ayrimi 10 milyon euro kara gectin. Bu parayi transfere harcarsan onun acik olur sampiyonda olursun.

Sene basi yapilacak buydu yapilmadi. Simdi yapilsin istiyoruz sadece

%100 katiliyorum.

Hamza o 7 mac 1 farkla galip gelirken her takim bizi ablukaya almadi mi? Koca GS ASY de boktan takimlar karsisinda bile canakkale gecilmezi oynamadi mi? Semih o topu stancunun onune indirdiginde stadda herkesin kalbi durmadi mi?

Ehh yonetim bu adama 3 yillik sozlesme vermedi mi??

Hamza yazin yollanmaliydi simdi degil. Yine yanlis zaman yanlis is yaptilar. Athletico maci arifesinde yapilir mi? Sezon sonu en kotu devre arasi beklenir ama nerdee?

Denizli de arkasinda yasli enkaz birakir bunu bilmiyor muyuz?

Ama bu yil 100 milyonu al rakibine gitmesin, yazin basinda Denizliye tesekkur et plaket ver yolla.

Bu yil niye onemli? Ffp anladmasinin son yili!! Bu yil 100 milyonu koyduk mu bu revizyonu yapariz.

Akli olan da once takim ici Trabzon cetesini yollamakla baslar ise!!

Hamzayi ,prandelliyi bitiren antrenorluk becerilerinin yetersizligi yaninda bu rezil Trabzon cetesidir.

Dursunu savunmak ve ben bu forumda birarada olabilecek son sey. GS tarihinin acik ara en capsiz baskani.

Hamzayi gecen sene o 7 macta tum takimlar bizim kaleyi abluka altina aldiginda hic bir sekilde mudahale etmedigi icin yerin dibine sokmustum.

Ancak her hata yapani kovamazsin. Eger daha iyi alternatifin varsa yazin kovar yeni hocaya takim kurmasi icin zaman ve transfer sansi verirsin. Bunu yapmayip 3 yillik kontrat verirsen en azindan sene sonuna kadar adamin en azindan kendi basina fail etmesini beklersin ki takim gayet sampiyonluk potasinda iken kovuyorsun. Hatta uefa sansi varken. Ben buna karsiyim. En kotu devre arasinda kovarsin yahu. Yeni gelene 1-2 oyuncu alma , takimi tanima sansi verirsin.

Klopp ve Mourinho ile karsilastirmissin. Klopp dortmundu sampiyon yapti ve yillardir Bayern ile kafaya oynadi . Sampiyonlar liginde barcayi dumduz edip final oynadi, Mourinhoyu saymayim istersen. Yani adamlarin kariyeri bu la havle ile karsilastirilabilecek bir kariyer degil. Adam takimi kume dusurmus iste en iyi derecesi 3.luk olan biri.

Biz de her yil TD degistiren hatta belki sampiyon yapan hocayi yollama konusunda Dunyada 1. Sirada olan bir kulubuz. Sence bu asi tutar mi?

Bu la havle takimini 120 km hatta galiba bazen 130 km kosturan biri. Selcuk, Sneijder, Podilski, Burak gibi adamlarin oldugu takima uygun bir model mi? Bu adamlari yollayip yerlerine yenisini alabilecek durumdamiyiz basimizda bu capsiz Dursun varken?

Peki 100 milyon TL lik gelirden vazgecebilecek durumda miyiz 1 milyar birc ve ffp kiskacindayken? Onemli degil bu final gorememis hocaya tahammul edebiliriz diyor musun?

Lutfen durumumuzu objektif degerlendirin. Bu tip adamlari alacaksan karriyeri klopp gibi tartisilmayacak adami alacaksin ki sabretmenin bir aciklamasi olsun.

Bizim takimin son donemde surekli sampiyon olmasinin sebebi her yil aldigimiz rakiplerimizden extra gelen 100 milyon TL dir. Ve son 4 yilda extra 400 milyon TL koyduk Turkiye liginde sampiyon olarak ve CL ye katilarak. Bu para rakiplerin eline gectiginde onlarin sampiyonluk serilerini seyrederiz.

Bu riske girmek aptalliktir.

Dursunu savundun demiyorum. Hamzayı savundun Dursunu öne atarak diyorum.

Ya arkadaş bi tutturdun 100Milyon diye. Her sene şampiyon olacaksın diye bir kaide yok. Biz her zaman günü kurtarma peşinde koşuyoruz, değişen ne söyler misin bana?

Senin dediğin 100 Milyon girdi geçen sene kulübe, ne oldu borçlar yine de arttı. Şampiyonluğu 4.yıldızı pazarlayarak o kadar çok para getirebilirdi ki bu sana ama beceremediler böyle kolay bir marketing stratejisini bak ben bu işlerden bir gram anlamayan bir taraftar olmama rağmen böyle birşeyi düşünebiliyorsam yönetici hayli hayli düşünebilmeliydi. 4.yıldızı takınca sırf insanlar o kargaşada o sevinçte store'lara saldırırdı ama sen adam akıllı ürün bile çıkaramadın onu geçtim şampiyonluk arifesinde sırf yeni 4yıldızlı formayı çıkarsaydın bile ne kadar para girerdi kasaya.

Demek istediğim günü kurtarmaya çalıştığımız için ne borç bitiyor ne de istikrarlı bir takım ve sistem kurabiliyoruz. Sen bir sistem oturtsan bunun meyvelerini hem sportif hem de finansal açıdan yıllarca yersin.

Bunun çok örneği var.

Para rakiplerin ellerine gecseydi diyorsun da Beşiktaşın yıllardır eline gecmiyor bu para. Fenerin de son 4 sene de 3 defa geçmedi bu para eline. Biz farkı açtık mı? Peki başka soru, bizim kısır 2008-2011 senelerinde Fener veya Beşiktaş farkı açtı mı?

Hic bi halt olmadı, burası Türkiye. Bir sene şampiyon olmazsın seneye şampiyon olursun. Lokal başarılara pek takılmamak lazım, öyle ya da böyle şampiyonluğa oynariz biz ama millet artık bıktı sistemsizlik den. CL de başarısızlıktan.

Ben illa Favre olsun demiyorum zaten ama senin yerin dibine soktuğun kadar da değil adam. Almanya-Türkiye ligleri arasındaki farkı da göz önünde bulundurmak lazım. Objektif bakarsak biz Almanya liginde bu takımla ilk 5 içine belki zarzor gireriz, o beğenmedin Gladbach bizden güzel futbol oynuyor son 4 senede.

Taraftar zevk almak istiyor artık futboldan. Sen en son ne zaman oynadığımız futboldan zevk aldın?

Ben ne zaman aldım söyliyeyim mi? Mancinili sezonda Arenadaki maçlarda en son zevk almıştım ve Terimin şikeli sezondan sonra ilk senesinde.

Şampiyon olduk belki son 3 senede 2 defa ama bu 2 şampiyonluk da kabız olduk hele hele geçen sezon öldük öldük dirildik.. taraftar olarak futboldan zevk almak en büyük hakkımız, ve net bir şekilde en az bir senedir çoğunluk zevk almıyor. Herkese işkence gibi geliyor maçlar.

Biraz konu saptı ama genel durum budur.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Son düzenleme:
Dursunu savundun demiyorum. Hamzayı savundun Dursunu öne atarak diyorum.

Ya arkadaş bi tutturdun 100Milyon diye. Her sene şampiyon olacaksın diye bir kaide yok. Biz her zaman günü kurtarma peşinde koşuyoruz, değişen ne söyler misin bana?

Senin dediğin 100 Milyon girdi geçen sene kulübe, ne oldu borçlar yine de arttı. Şampiyonluğu 4.yıldızı pazarlayarak o kadar çok para getirebilirdi ki bu sana ama beceremediler böyle kolay bir marketing stratejisini bak ben bu işlerden bir gram anlamayan bir taraftar olmama rağmen böyle birşeyi düşünebiliyorsam yönetici hayli hayli düşünebilmeliydi. 4.yıldızı takınca sırf insanlar o kargaşada o sevinçte store'lara saldırırdı ama sen adam akıllı ürün bile çıkaramadın onu geçtim şampiyonluk arifesinde sırf yeni 4yıldızlı formayı çıkarsaydın bile ne kadar para girerdi kasaya.

Demek istediğim günü kurtarmaya çalıştığımız için ne borç bitiyor ne de istikrarlı bir takım ve sistem kurabiliyoruz. Sen bir sistem oturtsan bunun meyvelerini hem sportif hem de finansal açıdan yıllarca yersin.

Bunun çok örneği var.

Para rakiplerin ellerine gecseydi diyorsun da Beşiktaşın yıllardır eline gecmiyor bu para. Fenerin de son 4 sene de 3 defa geçmedi bu para eline. Biz farkı açtık mı? Peki başka soru, bizim kısır 2008-2011 senelerinde Fener veya Beşiktaş farkı açtı mı?

Hic bi halt olmadı, burası Türkiye. Bir sene şampiyon olmazsın seneye şampiyon olursun. Lokal başarılara pek takılmamak lazım, öyle ya da böyle şampiyonluğa oynariz biz ama millet artık bıktı sistemsizlik den. CL de başarısızlıktan.

Ben illa Favre olsun demiyorum zaten ama senin yerin dibine soktuğun kadar da değil adam. Almanya-Türkiye ligleri arasındaki farkı da göz önünde bulundurmak lazım. Objektif bakarsak biz Almanya liginde bu takımla ilk 5 içine belki zarzor gireriz, o beğenmedin Gladbach bizden güzel futbol oynuyor son 4 senede.

Taraftar zevk almak istiyor artık futboldan. Sen en son ne zaman oynadığımız futboldan zevk aldın?

Ben ne zaman aldım söyliyeyim mi? Mancinili sezonda Arenadaki maçlarda en son zevk almıştım ve Terimin şikeli sezondan sonra ilk senesinde.

Şampiyon olduk belki son 3 senede 2 defa ama bu 2 şampiyonluk da kabız olduk hele hele geçen sezon öldük öldük dirildik.. taraftar olarak futboldan zevk almak en büyük hakkımız, ve net bir şekilde en az bir senedir çoğunluk zevk almıyor. Herkese işkence gibi geliyor maçlar.

Biraz konu saptı ama genel durum budur.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Genel olarak aslinda ayni dusunuyoruz.

Futbol berbatti bizim.

Problem su ffp anlasmasi icin 1 yil daha gozetimdeyiz ve o 100 milyona cok ihtiyacimiz var. Arti bu para biyle bir yilda rakibe gitmemeli.

Sezon sonu Trabzon cetesini satip katara matara yapilanmaci hoca getirilsin hem fikirim. Bu ceteyi satmayi da yeni hocaya birakmayacaksin. Sonra onun genc dinamik oyuncularini alacaksin ve sabredeceksin.

favre vizyondur,günü değil geleceği kurtarmakdır pahalı ve moruk futbolculara para saçmak değil genç ,ucuz oyuncuları parlatmadır dolayısı ile ne Galatasaray taraftarında ne yönetiminde nede fosil kongre üyelerinde bu akil duruş ve vizyon yokdur ,dürülülü mustafa yeterde fazla bile 1 yıl sonra yeniden başa döner amanın şu hoca gelmesin ,uyum sağlayamaz,garantici ve çöp yerli hoca gelsin diye taraftarı,yönetimi ,kongresi Galatasaray düşmanı medya ile el ele verir..uzun lafın kısası sadece NTV'ye bakın ,hamzaya ağlamalarına falan filan tersi doğrudur ama esas düşman içerde,yönetimi,taraftarı fosil kongresi asıl Galatasarayı batıran bunlar.

Kongredeki dinazorlarla ve bu hic bir seyi begenmeyen taraftar profiliyle çağ degil atlasak atlasak bok cukuruna baliklama atlariz.

Üst Alt