geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?' - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?'

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-17 Konu: Real-Barça Hangisi Büyük...?

Maldini'nin dediği iki oyuncu da Barça forması giymiş vay be

İşin gerçeği Ronaldo Madrid efsanesi değildir. İnter, Barca, Real ortaktır. Ama bana göre geri dönüşünü ilan ettiği için Madrid başkadır.

Maradona da kesinlikle Baca efsanesi değildir. Napoli demektir adam. Napolililer italya-arjantin maçında arjantini desteklemişlerdir o derece.

Ronaldo 21 yaşındayken tekti. Cristiano mu ronaldinho mu messi mi falan gibi bir durum yoktu. Herkes kabul eder, tapardı. Takımını da 98 dünya kupasında finale çıkartmıştı. Galibiyete kesin gözüyle bakılıyordu. Brezilya defansı kötüydü her maç gol yiyordu ama olsundu, Ronaldo yazardı. İnanılmaz bir baskı vardı adamın üstünde. Bunun neticesinde final maç sabahı sara krizi geçirmiştir ronaldo. Akşama kadar yattıktan sonra hocasından kendisini oynatmasını istemiştir, oynamıştır ama kötüdür doğal olarak. İlk yaşadığı sakatlıkta kendi kendine olmuştu, koşarken. Yani darbe alıyordu paso italyada ama sakatlığı kendisi yaşadı.

O yüzden Ronaldo için şöyle söylenir

"O kadar büyüktü ki kendi dizleri ve kafası bile bu yükü taşıyamadı."

Şunu tekrar koyayım da Yunus gelince görsün:D

neden yahu neden??,ronaldinho nun iyi zamanlarını hatırlayın,her maçı alıyordu adam,çok abartıyosunuz,eskiler falan tamamda,futbol eskisi gibi değilki.

gördüğüm açık ara en yetenekli, en büyük futbolcudur kendisi. sağlıklı olarak futbol oynadığı 5 yılın 3'ünde fifa yılın futbolcusu 2 defa da ballon d'or ödülünü kazanmıştır. hala fifa yılın futbolcusu ödülünü en genç kazanan isimdir.

Ronaldinho'nu bütün hareketlerinin patenti Ronaldo'dadır. Her maç yapardı. Ronaldinho'ya sor nasıl hayranlıkla anlatıyor. Kendisi diyor ben onunla karşılaştırılamam diye. O kadar sakatlığa rağmen gittiği 4 dünya kupasında 3 final gördürtmüş bir adamdır. 2 de kupa. Ronaldinho ise en iyi döneminde(2006) dünya kupasında bir cacık yapamaış, bitik ronaldo roni'den fazla katkı yapmıştır.

Ronaldinho 0 gol 0 asist

Ronaldo 3 gol 4 asist

Şişman ronaldodur bu.

Yani Ronaldo'dan iyi dersen gerçekten ronaldinho döver seni. Bu karşılaştırmayı başka yerde yapma. O sakatlıklara rağmen kat kat iyidir. Roni öyle olaylar yaşasa, 4-5 yıldır evde çocuk bakıyordu.

Üşenmezsen oku, Ronaldo'nu büyüklüğünü üstadlardan dinle;

Üstadlardan Ronaldo yorumları;

Diego Maradona

Ronaldo sakatlandı ve futbol dünyası tanrısını kaybetti...

Jose Mourinho

Maradona'yı Eusobio'yu ve Gullit'i gördüm. Ama 96 yılındaki Ronaldo'nun inanılmaz işlerini ve beni her seferinde şaşırtmasını kimseyle kıyaslayamam. O beni tekrar tekrar şaşırttı ve müthiş şeyler hissettirdi.

Zinedine Zidane

Bence Ronaldo en iyi futbolcudur. Kariyeri pek çok kez yaşadığı uzun sakatlıklarla bölünmüş olmasına rağmen her seferinde farklı bir sürprizle çıkmayı başarmıştır.

Thierry Henry

Ronaldo gördüğüm en iyi futbolcudur. Bence Maradona ve Pele'nin aynı yaştaki hallerinden çok daha iyidir.

Ronaldinho

Ben Ronaldo'yla kıyaslanamam. O benim idolüm.

Pele

Kod:
Ronaldo'nun şu anki dünya futbolunda geldiği seviyeye kimse ulaşamaz.

Franz Beckenbauer

Kod:
Ronaldo savunulması imkansız olan, hızı ve yetenekleriyle yarışılmaz, gol atma içgüdüsü olan bir oyuncu.

Mancini

Ronaldo futbol dünyasının miti gibidir. Gücü ve oyunu domine edişi neredeyse mükemmel seviyededir. Sadece bir Pele var ve Maradona... Ronaldo da öye, o eşsiz.

Fabio Capello

Kod:
Ronaldo gerçekten inanılmaz bir dahi.

Rudi Völler

Dünya Kupası performansımız çok iyiydi. Eğer Ronaldo bizde olsaydı kupayı almıştık.
(2002 dünya kupası finali sonrası)

Shevchenko

Adriano inanılmaz yetenekli bir oyuncu. Ama Ronaldo ile kıyaslanamaz. Onda herşey var. Güç, yaratıcılık, inanılmaz bir yetenek... Ronaldo hala günümüzün en iyi sanrtraforudur.

paolo maldini: "bugüne kadar gördüğüm en iyi iki oyuncu maradona ve ronaldo dur"

zinedine zidane: "Ronaldo rüyamda bile yapamayacağım hareketleri yapıyor."

raul: "antremanlarda bazen dalıp ronaldo'yu seyrediyorum"

98 dünya kupasında Fransa-Brezilya finalinden önce takımı toplayan dönemin teknik direktörü(adını hatırlayamadım şimdi) oyuncularına karşı takımın zayıf ya da kullanılabilecek özelliklerini anlatmaktadır;

"Ronaldo her step over'dan sonra topu sola çeker. Hiç sağa gitmez. Yani sağ tarafınızı kapatarak onu durdurabilirsiniz"

Marcel Desailly: Milanda oynarken bana o hareketi yapmıştı. Ve topu görememiştim bile!

Lilian Thuram: Hahaha!

Marcel Desailly: Sağa ya da sola gitmesi önemli değil. Çünkü topu göremiyorsunuz. Bu şunun gibi "1-2-3-4 Top nerede?" Bu büyü gibi. Hahaha

Lilian Thuram: O orada duruyor aynen bu şekilde, sen topa bakıyorsun ve gitmiş! Hahaha!

"Step over nedir?" diyenler için;

YouTube - ‪Robinho Soccer Skills Pedalada (Step Over) with Nike Zoom‬‎

Ronaldo neyse en iyi dönemlerini 19-20 yaşlarını seyretmemiş olabilirsin o yüzden Messi Ronaldinho falan demeni doğal karşılıyorum. Ama Zidane-Xavi karşılaştırması çok komik. Ve aç Xavi mi Gerrard mı? anketini 2 yıldır neler yazmışım oku xavi hakkında en çok mesaj benimdir. Xavi'yi çok severim.

Şunu tekrar koyayım da Yunus gelince görsün:D

gördüğüm açık ara en yetenekli, en büyük futbolcudur kendisi. sağlıklı olarak futbol oynadığı 5 yılın 3'ünde fifa yılın futbolcusu 2 defa da ballon d'or ödülünü kazanmıştır. hala fifa yılın futbolcusu ödülünü en genç kazanan isimdir.

Ronaldinho'nu bütün hareketlerinin patenti Ronaldo'dadır. Her maç yapardı. Ronaldinho'ya sor nasıl hayranlıkla anlatıyor. Kendisi diyor ben onunla karşılaştırılamam diye. O kadar sakatlığa rağmen gittiği 4 dünya kupasında 3 final gördürtmüş bir adamdır. 2 de kupa. Ronaldinho ise en iyi döneminde(2006) dünya kupasında bir cacık yapamaış, bitik ronaldo roni'den fazla katkı yapmıştır.

Ronaldinho 0 gol 0 asist

Ronaldo 3 gol 4 asist

Şişman ronaldodur bu.

Yani Ronaldo'dan iyi dersen gerçekten ronaldinho döver seni. Bu karşılaştırmayı başka yerde yapma. O sakatlıklara rağmen kat kat iyidir. Roni öyle olaylar yaşasa, 4-5 yıldır evde çocuk bakıyordu.

Üşenmezsen oku, Ronaldo'nu büyüklüğünü üstadlardan dinle;

Üstadlardan Ronaldo yorumları;

Diego Maradona

Jose Mourinho

Zinedine Zidane

Thierry Henry

Ronaldinho

Pele

Kod:
Ronaldo'nun şu anki dünya futbolunda geldiği seviyeye kimse ulaşamaz.

Franz Beckenbauer

Kod:
Ronaldo savunulması imkansız olan, hızı ve yetenekleriyle yarışılmaz, gol atma içgüdüsü olan bir oyuncu.

Mancini

Fabio Capello

Kod:
Ronaldo gerçekten inanılmaz bir dahi.

Rudi Völler

(2002 dünya kupası finali sonrası)

Shevchenko

paolo maldini: "bugüne kadar gördüğüm en iyi iki oyuncu maradona ve ronaldo dur"

zinedine zidane: "Ronaldo rüyamda bile yapamayacağım hareketleri yapıyor."

raul: "antremanlarda bazen dalıp ronaldo'yu seyrediyorum"

Ronaldo neyse en iyi dönemlerini 19-20 yaşlarını seyretmemiş olabilirsin o yüzden Messi Ronaldinho falan demeni doğal karşılıyorum. Ama Zidane-Xavi karşılaştırması çok komik. Ve aç Xavi mi Gerrard mı? anketini 2 yıldır neler yazmışım oku xavi hakkında en çok mesaj benimdir. Xavi'yi çok severim.

Reis tam teknik direktörlük hocasın sen :)

[video=youtube;X2NHqSXftzU]https://www.youtube.com/watch?v=X2NHqSXftzU[/video]

Koymadan edemedim Üstad'ı...

2002'de Real'deyken kazanmadı mı Dünya Kupasını...

Almadımı Şampiyonlar Ligini...

Kazanmadımı Süper Kupayı...:)

2002'de Real'deyken kazanmadı mı Dünya Kupasını...

Almadımı Şampiyonlar Ligini...

Kazanmadımı Süper Kupayı...:)

O zamanki Ronaldo çok iyiydi evet. Ama futbol üstadlarının dediği gibi 96 'daki ,sakatlık yaşamamış Ronaldo dünyanın en iyi futbollarından birini oynmamıştı ve hem Royal Madrid, hem de Inter 'dekinden kat be kat üstündü. Bunu en objektif futbol efsaneleri söylemiş. Inter 'de 2 tane Lazio maçında yaşadığı sakatlıklar baya etkiledi.

96 'da nerdeydi peki?

Bırak Barçalı...

Geç o işi...

Ronaldo iki kulüptede olağanüstü performans göstermiştir...

Kimse buna itiraz etmiyor...

Lakin Real daha büyük...

O zamanki Ronaldo çok iyiydi evet. Ama futbol üstadlarının dediği gibi 96 'daki ,sakatlık yaşamamış Ronaldo dünyanın en iyi futbollarından birini oynmamıştı ve hem Royal Madrid, hem de Inter 'dekinden kat be kat üstündü. Bunu en objektif futbol efsaneleri söylemiş. Inter 'de 2 tane Lazio maçında yaşadığı sakatlıklar baya etkiledi.

96 'da nerdeydi peki?

İnterdeki ilk sezonu da müthişti. Öyle birşey dörmedim. Ama şu açıdan bak;

Johann Cruyff şöyle diyor o barcadayken;

"1 metre kare çim alan ve bir top verin. Ronaldo neden dünyanın en iyisi olduğunu size göstersin."

Yani dünyanın en iyi oyuncusunu sattı. Sonra alınan Rivaldo'dan bile tatmin olmadı taraftarlar. Sattı, çünkü barca o kadar büyük değildir. Juventus Barca'dan kat kat büyük takımdır. Bakmayın şimdi Serie A düştü. Eskinden en iyisiydi.

Madrid'de geri dönüş yaptı "Ölmedik huleyn daha " dedi. O yüzden özeldir.

Ya Allah aşkına eğer Royal Madrid 'teki, Inter 'deki Ronaldo 'yla Barcelona 'daki Ronaldo 'yu bir tutuyorsanız siz Ronaldo 'yu ya gram bilmiyorsunuz -ki bu imkansız-, yada işinize gelmiyor demektir :)

Barcalı değilim ayrıca.

İnterdeki ilk sezonu da müthişti. Öyle birşey dörmedim. Ama şu açıdan bak;

Johann Cruyff şöyle diyor o barcadayken;

"1 metre kare çim alan ve bir top verin. Ronaldo neden dünyanın en iyisi olduğunu size göstersin."

Yani dünyanın en iyi oyuncusunu sattı. Sonra alınan Rivaldo'dan bile tatmin olmadı taraftarlar. Sattı, çünkü barca o kadar büyük değildir. Juventus Barca'dan kat kat büyük takımdır. Bakmayın şimdi Serie A düştü. Eskinden en iyisiydi.

Madrid'de geri dönüş yaptı "Ölmedik huleyn daha " dedi. O yüzden özeldir.

Real Madrid 'te Inter 'deki performansıyla mı gitti?

Ya Allah aşkına eğer Royal Madrid 'teki, Inter 'deki Ronaldo 'yla Barcelona 'daki Ronaldo 'yu bir tutuyorsanız siz Ronaldo 'yu ya gram bilmiyorsunuz -ki bu imkansız-, yada işinize gelmiyor demektir :)

Barcalı değilim ayrıca.

Bir tutana dalarım. Barca'daki Ronaldo gibisini dünya tarihi görmemiştir. Maradona'yı en iyiyken izlemediğim için yorum yapmayayım.

Ama o kadar mükemmel, süper, hiper bir adamı satıyor Barca. Rivaldo bile tatmin etmiyor sonra. Satıyor çünkü Barca, o kadar büyük değil. İtalyan kulüpleri en büyükleridir. Ama madrid hepsinden büyüktür.

Bir tutana dalarım. Barca'daki Ronaldo gibisini dünya tarihi görmemiştir. Maradona'yı en iyiyken izlemediğim için yorum yapmayayım.

Ama o kadar mükemmel, süper, hiper bir adamı satıyor Barca. Rivaldo bile tatmin etmiyor sonra. Satıyor çünkü Barca, o kadar büyük değil. İtalyan kulüpleri en büyükleridir. Ama madrid hepsinden büyüktür.

Gitmek istedikten sonra hepsini satar. Messi 'de Man City 'e gitmek istiyorum dese ne yapabilirler? Robinho gitmek istemedi mi Royal 'den? Man City daha mı büyük oldu? Hayır.

Kupalar ölçüt olabilir ama bu olamaz.

Gitmek istedikten sonra hepsini satar. Messi 'de Man City 'e gitmek istiyorum dese ne yapabilirler? Robinho gitmek istemedi mi Royal 'den? Man City daha mı büyük oldu? Hayır.

Kupalar ölçüt olabilir ama bu olamaz.

Robinho başarısız oldu ve gitmek istedi. Yoksa Madrid'de efsane olup da giden kimse yoktur. Ronaldo kimsenin görmediği bir performans gösterdi ve gitmek istedi. Çünkü Serie A daha iyi bir vitrindi o döem gerçekten. Hatta Barca'nın hocası Bobby Robson hayrandı Ronaldo'ya. Tenerife'ye attığı golden sonra "İmkansız bu!" bakışları ve kafasını ellerinin arasına alışı unutulmazdır.

Cruyff'un dedikleri de malum. Ama Ronaldo gitmek istedi. İspanya'yla bir problemi de yoktu. Dil olarak da daha rahat.

Üst Alt