geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?' - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?'

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-17 Konu: Real-Barça Hangisi Büyük...?

Bir tek Mourinho bahsetmiş. Sanırım PSV. Sonra barca var zaten. 20 yaşında geldi bütün rekorları yıkıp gitti bir sezonda.

Royal Madrid 'tin ilah yaptığı Mourinho bahsetmiş, haklısın. Ama PSV değil Barcelona olacaktı doğru cevap :) Hatırla Mourinho 96 'da Barcelona 'da o dönem çaycılık yaptı ;) :D

Robinho başarısız oldu ve gitmek istedi. Yoksa Madrid'de efsane olup da giden kimse yoktur. Ronaldo kimsenin görmediği bir performans gösterdi ve gitmek istedi. Çünkü Serie A daha iyi bir vitrindi o döem gerçekten. Hatta Barca'nın hocası Bobby Robson hayrandı Ronaldo'ya. Tenerife'ye attığı golden sonra "İmkansız bu!" bakışları ve kafasını ellerinin arasına alışı unutulmazdır.

Cruyff'un dedikleri de malum. Ama Ronaldo gitmek istedi. İspanya'yla bir problemi de yoktu. Dil olarak da daha rahat.

Tamam işte Barcelona 'da futbolun kralı olmuş, rahat batmış Inter 'e gitmiş, huzur içinde 18 + 6 ay (yanlış hatırlamıyorsam) Lazio maçlarında sakatlanıp 2002 dünya kupasını Brezilya 'yla alınca Real Madrid 'in iyi olduğu bir dönem Barca eski, müzmin sakat olarak Royal 'a geçmiş.

Barcelona 'dan Inter 'e geçince Inter büyük oluyorsa, Royal Madrid 'ten de Milan 'a geçince Milan büyük olur:)

Tamam işte Barcelona 'da futbolun kralı olmuş, rahat batmış Inter 'e gitmiş, huzur içinde 18 + 6 ay (yanlış hatırlamıyorsam) Lazio maçlarında sakatlanıp 2002 dünya kupasını Brezilya 'yla alınca Real Madrid 'in iyi olduğu bir dönem Barca eski, müzmin sakat olarak Royal 'a geçmiş.

Barcelona 'dan Inter 'e geçince Inter büyük oluyorsa, Royal Madrid 'ten de Milan 'a geçince Milan büyük olur:)

Refik... Madrid göbeği iyice coşup, sakatlıklardan 3 hafta arka arkaya oynayamamaya başladıktan sonra gönderdi. Barca gibi azgın boğayken değil.

Real gönderdi, Ronaldo Barca'dan gitmek istedi. Arada fark var.

Kimse Madrid'de iyiyken başka yere gitmek istemez. En üst seviyedir zaten orası. Bak Cristiano Ronaldo manchesterda en iyiydi. Ödülleri süpürüyordu ama Madrid'e gitmek istedi. Zidane Juve'de efsaneydi. Milli takımla coşuyordu ama Madrid'e gitmek istedi.

Bunlar net örnekler.

Refik... Madrid göbeği iyice coşup, sakatlıklardan 3 hafta arka arkaya oynayamamaya başladıktan sonra gönderdi. Barca gibi azgın boğayken değil.

Royal hiçbir futbolcusunu iyi döneminde göndermedi diyorsun yani? Gönderseydi gönderdiği kulüpten küçük takım olurdu ama göndermedi mi? Yok mu hiç?

Ya bırakın Juventusmuş yine Zidane muhabbetini açmayın

Royal hiçbir futbolcusunu iyi döneminde göndermedi diyorsun yani? Gönderseydi gönderdiği kulüpten küçük takım olurdu ama göndermedi mi? Yok mu hiç?

Benim bildiğim yok, varsa yaz bilelim.

Figo aklıma geldi bir de:D O da en büyüğü tercih edenlerden.

Ya bırakın Juventusmuş yine Zidane muhabbetini açmayın

Juventus'un 3-4 yıllık tarihini biliyorsan böyle demen normal:asd: Platini, Baggio, Zidane bunlar birşey değil zaten:) 3 tane şampiyonlar ligi finalini gördüm sadece ben:D

Zidane muhabbeti de bitmez, adam gelmiş geçmiş en iyi, en zeki orta sahadır.

Fransa zidane varken final oynar, kupa alır. Yokken 0 puanla elenir. Aynı takımla.

Diyoruz ya Messi tek başına ne yapsın diye. Zidane öyle birşeydir. Muhabbeti de bitmez.

Benim bildiğim yok, varsa yaz bilelim.

Figo aklıma geldi bir de:D O da en büyüğü tercih edenlerden.

Figo 'dan önce Luis Enrique 'ye baksak nasıl olur ;) En büyük tercihini yapmış senede 30 maç oynarken Royalde.

Luis Enrique dyip geçmeyin İspanya 'nın efsaneleri arasındadır ve yaptığı herşey olay olmuştur.

Figo 'dan önce Luis Enrique 'ye baksak nasıl olur ;) En büyük tercihini yapmış senede 30 maç oynarken Royalde.

Luis Enrique dyip geçmeyin İspanya 'nın efsaneleri arasındadır ve yaptığı herşey olay olmuştur.

Bahsedilen isimler ile arasında klas farkı var. Zidane, Ronaldo diyoruz, Luis Enrique hafif kaçıyor.

Bir de Enrique'nin yaptığı herşey olay olmuştur ama futbol bazında değil. Çirkefliği ve yaptığı sivri açıklamalarıyla ön plana çıkmıştır daha çok.

Onun Madrid'den ayrılışı farklı bir olaydı diye hatırlıyorum. Dönemi net hatırlayanlar bilirler. Madride karşı nefret doluydu çünkü.

Büyük tercihini yapmış ve Barcelona 'yı büyük görüp oraya gitmiş.

Onun madrid'den ayrılışı farklıydı diye hatırlıyorum. Yoksa Madrid'e karşı bu kadar nefret dolmasının bir anlamı yok. Belki de şutlamışlardır:lol: Madrid'in ne yapacağı belli olmaz. Robben'i de şutladılar örneğin. Beğenmediler.

Destek birliklerin geliyor mu Refik?:D

Yahu ben Ronaldo'mu konuşmaya girdim buraya. Yunus yine göremeyecek, korkuyorum yolda sokakta Ronaldinho Ronaldo'dan iyi falan diyecek...

Onun madrid'den ayrılışı farklıydı diye hatırlıyorum. Yoksa Madrid'e karşı bu kadar nefret dolmasının bir anlamı yok. Belki de şutlamışlardır:lol: Madrid'in ne yapacağı belli olmaz. Robben'i de şutladılar örneğin. Beğenmediler.

haha yok öyle belki şöyle olmuştur falan falan :D Ayrıca bak ilk sayfalarda ne demişim

Bir futbolcu için oynayabileceği en tepedeki kulüp Real Madrid 'tir. Böyle bir imajı var adamların.

Bunu inkar etmedim. Ama iki takım arasında büyüklük farkı yok. Transfer konusunda para bastırıp alıyorsun ve nam salıyorsun dünyaya. diğeri alt yapıdan yetiştiriyor Puyol, Iniesta, Valdes, Xavi, Messi vs. neredeyse bütün takım gibi. Bir emek var, daha kutsal bişey.

Zidane, Beckham, Ronaldo, Kaka diyince akla ilk yada sadece Royal Madrid gelmiyor ki. Beckham diyorsun ManU geliyor, Zidane ile Juve geliyor, Kaka diyince Milan 'da oynadı mı bak ilk defa duyuyorum olmuyorsun. Milan 'ın alt yapısından çıkmadı ama sanki onun evi Milano 'da gibi oluyor.

Anlatmak istediğim bu açıkcası.

Real >= Barca

İşaret olmadı ama anlayın işte :D

Bunu inkar etmedim. Ama iki takım arasında büyüklük farkı yok. Transfer konusunda para bastırıp alıyorsun ve nam salıyorsun dünyaya. diğeri alt yapıdan yetiştiriyor Puyol, Iniesta, Valdes, Xavi, Messi vs. neredeyse bütün takım gibi. Bir emek var, daha kutsal bişey.

Zidane, Beckham, Ronaldo, Kaka diyince akla ilk yada sadece Royal Madrid gelmiyor ki. Beckham diyorsun ManU geliyor, Zidane ile Juve geliyor, Kaka diyince Milan 'da oynadı mı bak ilk defa duyuyorum olmuyorsun. Milan 'ın alt yapısından çıkmadı ama sanki onun evi Milano 'da gibi oluyor.

Anlatmak istediğim bu açıkcası.

Büyüklük farkı, o imaj işte. Nasıl büyük olacaksın başka? Metreyle ölçülecek birşey değil ki bu. Beckham en iyiydi, ingilterenin en büyüğündeydi geldi. Zidane falan hep aynı şekilde. Kupalar dersen, ezer geçer. Galibiyet dersen yine geçer. O alt yapı ürünleri hep son yıllarda, ondan önce bu kadar mıydı? BEn bilmiyorum. Madrid'in de var Hierro'su, Raul'ü, Casillas'ı. Şu galaktiko olayından önce geneli öyleydi Madrid'in de.

Üst Alt