geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?' - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?'

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-17 Konu: Real-Barça Hangisi Büyük...?

Büyüklük farkı, o imaj işte. Nasıl büyük olacaksın başka? Metreyle ölçülecek birşey değil ki bu. Beckham en iyiydi, ingilterenin en büyüğündeydi geldi. Zidane falan hep aynı şekilde. Kupalar dersen, ezer geçer. Galibiyet dersen yine geçer. O alt yapı ürünleri hep son yıllarda, ondan önce bu kadar mıydı? BEn bilmiyorum. Madrid'in de var Hierro'su, Raul'ü.

Değil işte değil. Bence değil. Yoksa Man City İngiltere 'nin en büyük kulübü o zaman. ManU 'dan Tevez 'i, Arsenal 'den Adebayor 'u aldı. Veriyor parayı alıyor. Bugün Man City yarın bakmışız daha gözü kara Fulham 'ı almış Fulham alacak oyuncuları. Liverpool 'un güzel bir sözü var : Parayla herşeyi satın alabilirsiniz ama tarihi, ASLA.

Diyeceksin ki tarihte de galibiyetlere bakalım, Royal Madrid önde diyorsan ona da cevabım sayfa 20 'de. İki takım arasında çok farklılıklar var, normalde kupasına tarihine ve şimdiki duruma bakıp büyüklükten bahsedebiliriz ama Barcelona 'nın tarihi diğer kulüpler gibi sıradan olmamış. Hele Royal gibi hiç olmamış, oldurmamışlar.

Değil işte değil. Bence değil. Yoksa Man City İngiltere 'nin en büyük kulübü o zaman. ManU 'dan Tevez 'i, Arsenal 'den Adebayor 'u aldı. Veriyor parayı alıyor. Bugün Man City yarın bakmışız daha gözü kara Fulham 'ı almış Fulham alacak oyuncuları. Liverpool 'un güzel bir sözü var : Parayla herşeyi satın alabilirsiniz ama tarihi, ASLA.

Diyeceksin ki tarihte de galibiyetlere bakalım, Royal Madrid önde diyorsan ona da cevabım sayfa 20 'de. İki takım arasında çok farklılıklar var, normalde kupasına tarihine ve şimdiki duruma bakıp büyüklükten bahsedebiliriz ama Barcelona 'nın tarihi diğer kulüpler gibi sıradan olmamış. Hele Royal gibi hiç olmamış, oldurmamışlar.

Refik büyüklükte kıstasın nedir bana söylermisin...?

Şİmdi o iş karışık. Baskı görmüş olabilirler falan tamam ama olayın içini bilmeden yorum yapamam. Yani katulunya olayı bizim doğu sorunumuz gibi mi? Bunları bilmeden destek ya da köstek olamam.

Madrid, tarihi, kupaları, oyuncuları ve galibiyetleriyle bir numaradır. Tam olarak bildiğim bu. Neyse yeter yahu ben o kadar da madridli değilim zaten. Juventus taraftarıyım ben. Ama Ronaldo-Zidane paslaşmalarını ağzım açık izlerdim, en sevdiğim topçular orda olduğu için sempatim vardır.Yeni sayfaya son kez taşıyayım Yunus görsün. Otobüse bineceğim istanbul yolcusuyum baya giremem şimdi:D

Şunu tekrar koyayım da Yunus gelince görsün:D

neden yahu neden??,ronaldinho nun iyi zamanlarını hatırlayın,her maçı alıyordu adam,çok abartıyosunuz,eskiler falan tamamda,futbol eskisi gibi değilki.

gördüğüm açık ara en yetenekli, en büyük futbolcudur kendisi. sağlıklı olarak futbol oynadığı 5 yılın 3'ünde fifa yılın futbolcusu 2 defa da ballon d'or ödülünü kazanmıştır. hala fifa yılın futbolcusu ödülünü en genç kazanan isimdir.

Ronaldinho'nu bütün hareketlerinin patenti Ronaldo'dadır. Her maç yapardı. Ronaldinho'ya sor nasıl hayranlıkla anlatıyor. Kendisi diyor ben onunla karşılaştırılamam diye. O kadar sakatlığa rağmen gittiği 4 dünya kupasında 3 final gördürtmüş bir adamdır. 2 de kupa. Ronaldinho ise en iyi döneminde(2006) dünya kupasında bir cacık yapamaış, bitik ronaldo roni'den fazla katkı yapmıştır.

Ronaldinho 0 gol 0 asist

Ronaldo 3 gol 4 asist

Şişman ronaldodur bu.

Yani Ronaldo'dan iyi dersen gerçekten ronaldinho döver seni. Bu karşılaştırmayı başka yerde yapma. O sakatlıklara rağmen kat kat iyidir. Roni öyle olaylar yaşasa, 4-5 yıldır evde çocuk bakıyordu.

Üşenmezsen oku, Ronaldo'nu büyüklüğünü üstadlardan dinle;

Üstadlardan Ronaldo yorumları;

Diego Maradona

Ronaldo sakatlandı ve futbol dünyası tanrısını kaybetti...

Johann Cruyff

Bir metre kare çim alan ve bir top verin. Roanldo neden dünyanın en iyisi olduğunu göstersin.

Jose Mourinho

Maradona'yı Eusobio'yu ve Gullit'i gördüm. Ama 96 yılındaki Ronaldo'nun inanılmaz işlerini ve beni her seferinde şaşırtmasını kimseyle kıyaslayamam. O beni tekrar tekrar şaşırttı ve müthiş şeyler hissettirdi.

Zinedine Zidane

Bence Ronaldo en iyi futbolcudur. Kariyeri pek çok kez yaşadığı uzun sakatlıklarla bölünmüş olmasına rağmen her seferinde farklı bir sürprizle çıkmayı başarmıştır.

Evimin bahçesinde oğlumla top oynarken, oğlum ben(zidane) ben de ronaldo olurdum. En beğendiğimiz futbolcular yani...

Thierry Henry

Ronaldo gördüğüm en iyi futbolcudur. Bence Maradona ve Pele'nin aynı yaştaki hallerinden çok daha iyidir.

Ronaldinho

Ben Ronaldo'yla kıyaslanamam. O benim idolüm.

Pele

Kod:
Ronaldo'nun şu anki dünya futbolunda geldiği seviyeye kimse ulaşamaz.

Franz Beckenbauer

Kod:
Ronaldo savunulması imkansız olan, hızı ve yetenekleriyle yarışılmaz, gol atma içgüdüsü olan bir oyuncu.

Mancini

Ronaldo futbol dünyasının miti gibidir. Gücü ve oyunu domine edişi neredeyse mükemmel seviyededir. Sadece bir Pele var ve Maradona... Ronaldo da öye, o eşsiz.

Fabio Capello

Kod:
Ronaldo gerçekten inanılmaz bir dahi.

Rudi Völler

Dünya Kupası performansımız çok iyiydi. Eğer Ronaldo bizde olsaydı kupayı almıştık.
(2002 dünya kupası finali sonrası)

Shevchenko

Adriano inanılmaz yetenekli bir oyuncu. Ama Ronaldo ile kıyaslanamaz. Onda herşey var. Güç, yaratıcılık, inanılmaz bir yetenek... Ronaldo hala günümüzün en iyi sanrtraforudur.

Buffon

Fazla rakip olmadıysak da gördüğüm en iyi forvet Ronaldo'dur.

paolo maldini: "bugüne kadar gördüğüm en iyi iki oyuncu maradona ve ronaldo dur"

zinedine zidane: "Ronaldo rüyamda bile yapamayacağım hareketleri yapıyor."

raul: "antremanlarda bazen dalıp ronaldo'yu seyrediyorum"

98 dünya kupasında Fransa-Brezilya finalinden önce takımı toplayan dönemin teknik direktörü(adını hatırlayamadım şimdi) oyuncularına karşı takımın zayıf ya da kullanılabilecek özelliklerini anlatmaktadır;

"Ronaldo her step over'dan sonra topu sola çeker. Hiç sağa gitmez. Yani sağ tarafınızı kapatarak onu durdurabilirsiniz"

Marcel Desailly: Milanda oynarken bana o hareketi yapmıştı. Ve topu görememiştim bile!

Lilian Thuram: Hahaha!

Marcel Desailly: Sağa ya da sola gitmesi önemli değil. Çünkü topu göremiyorsunuz. Bu şunun gibi "1-2-3-4 Top nerede?" Bu büyü gibi. Hahaha

Lilian Thuram: O orada duruyor aynen bu şekilde, sen topa bakıyorsun ve gitmiş! Hahaha!

"Step over nedir?" diyenler için;

YouTube - ‪Robinho Soccer Skills Pedalada (Step Over) with Nike Zoom‬‎

Ronaldo neyse en iyi dönemlerini 19-20 yaşlarını seyretmemiş olabilirsin o yüzden Messi Ronaldinho falan demeni doğal karşılıyorum. Ama Zidane-Xavi karşılaştırması çok komik. Ve aç Xavi mi Gerrard mı? anketini 2 yıldır neler yazmışım oku xavi hakkında en çok mesaj benimdir. Xavi'yi çok severim.

Refik büyüklükte kıstasın nedir bana söylermisin...?

Kendi ülkendeki başarıların, Avrupa 'daki başarıların ve bugün bulunduğun durum. Taraftar sayısı falan kıstas değil bana göre. Zaten başarıyla orantılı.

Ama sakın Royal 'in daha önde işte deme 15 sayfa geriye atarsın beni :)

Kendi ülkendeki başarıların, Avrupa 'daki başarıların ve bugün bulunduğun durum. Taraftar sayısı falan kıstas değil bana göre. Zaten başarıyla orantılı.

Ama sakın Royal 'in daha önde işte deme 15 sayfa geriye atarsın beni :)

O halde Barcelona'yı büyük yapan nedir ?

O halde Barcelona'yı büyük yapan nedir ?

En büyük denilen Kral 'ın takımı Real Madrid 'tin can düşmanı olmak bile -bu devir için değil çok eskiler için- yeter Barcelona 'nın büyük olması için. Kaldı ki öyle bir sormuşssun ki sanki Barcelona 'nın hiçbir başarısı yokmuş gibi.

Olayın tarihsel boyutunu, toplumsal yapıyı falan yeterince biliyor musun? Gerçekten soruyorum. Tarih insanı çok yanıltır. Emin olmadan hiç konuşmam o yüzden.

En büyük denilen Kral 'ın takımı Real Madrid 'tin can düşmanı olmak bile -bu devir için değil çok eskiler için- yeter Barcelona 'nın büyük olması için. Kaldı ki öyle bir sormuşssun ki sanki Barcelona 'nın hiçbir başarısı yokmuş gibi.

Barcelona'nın büyük olduğunu hepimiz biliyoruz.Öyle anlaman bile hata.Sen büyüklük kıstası olarak kupaları belirtmişsinde o yüzden diyorum.O halde Barcelona'yı büyük yapan nedir Real'a kıyasla ?

Olayın tarihsel boyutunu, toplumsal yapıyı falan yeterince biliyor musun? Gerçekten soruyorum. Tarih insanı çok yanıltır. Emin olmadan hiç konuşmam o yüzden.

Kesinlikle yüzde yüz bilmiyorum. Ama benim dediklerim de yüzde yüz gerçek değil. Yine önceki sayfalarda yazdım eğer bu bilgilerin aksi varsa yazın ben de öğreneyim diye. Yazdıklarımın yüzde yüz doğru olduğunu söylemiyorum. Bu yüzden biraz hak geçiyormuş gibime geldiği için yazıyorum. Yoksa ne Katalan 'ım, ne Barça 'lıyım.

Nereden bilecek usta ? Kendisininde emin olmadan koyduğu belge için bizden cevap,kanıt bekliyor.:)

Seninle tartışmam ben. Art niyetli yaklaşıyorsun. Dediklerim yüzde yüz doğru dedim mi? Emin değilim dedim. Hak geçiyor gibi varsa sizinde elinizde yazı, makale, tarihsel veri ekleyin dedim önceki sayfalarda. yoksa ne Barcelona ne Real Madrid umrumda değil. hadi güle güle.

Seninle tartışmam ben. Art niyetli yaklaşıyorsun. Dediklerim yüzde yüz doğru dedim mi? Emin değilim dedim. Hak geçiyor gibi varsa sizinde elinizde yazı, makale, tarihsel veri ekleyin dedim önceki sayfalarda. yoksa ne Barcelona ne Real Madrid umrumda değil. hadi güle güle.

Ne art niyeti ? Yüzyüze konuşmuyoruz ki art niyetli mi değil mi biliyorsun.Dediklerinin kendinde emin olmadan koyduğun için öyle diyorum.Yoksa ben de Barçalı yada Real'li değilim.Banane,kim büyükse büyük.

Neyi tartışıyorsunuz ben anlamadım? Büyüklük mü? Barcelona'da, Real Madrid'de tarihleri boyunca hep büyük takımlardı. Barcelona'da Cruijff varsa, Real Madrid'de Di Stefano vardı. Barca'da Real'de hep kupa kazanırlardı. Ama Real Madrid daha fazla kazanıyordu ve onlar daha büyüktü. Şimdi Barcelona onların önünde. Tarihe baktığımızda hangisinin futbolu akıllarda kalıcıdır? Tabii ki Barcelona'nın. Çünkü onlar hem göze hoş gelen futbol oynamayı isterler, hem de kupa kazanmayı. Bu yönden ele alırsanız Barcelona yine daha büyüktür. "Çekici futbol oynayan takımlar daima akıllarda kalıcıdır" demişti Rijkaard. İşte aynen öyle. Siz bundan 40 sene sonra Real Madrid'i hatırlamayabilirsiniz ama Barcelona'yı hatırlayacaksınız.

Efsaneler mi? Kıyaslayalım. Barcelona'da tarih boyunca her zaman Dünya'nın en iyi oyuncuları oynadı.

Johan Cruijff

Maradona

Romario

Hagi

Luis Enrique

Kueman

Rivaldo

Figo

Puyol

Ronaldo

Ronaldinho

Messi

(Yeni efsaneleri saymıyorum bile: Xavi-İniesta)

Real Madrid

Di Stefano

Raul

Zidane

Casillas

Cannavaro

Beckham

Ronaldo

Figo

diye gider. Hangileri daha büyük siz karar verin.

Çok eksik bilgi vermişsin Muhammet. Madrid'in efsaneleri onlarla mı sınırlı? Puskas nerede? Barca'nın Stoichkov'u, Laudrup'u nerede? Oradan 2-3 ismi çıkartsan son 15-20 yıldakiler kalır sadece.

Ayrıca Barca-Real arasında sadece son 2 yılda tartışılmaz barca üstünlüğü var. Son on yıldaki şampiyonluk sayılarına, galibiyetlere bakın. Onda fark yoktur. Daha geçmişe giderseniz Madrid tartışmasız öndedir.

Cannavaro falan madrid efsanesi değildir.

Ayrıca ardarda 80 pas yapmaktan bahsetmiyorum ama güzel futbol izlemeyi seviyoridiyseniz Los Galactico'un birinci dönemindeki Ronaldo, Zidane, Carlos, Figo Beckham, Raul gibi adamların hareketleri ve paslarını bir arada başka hiçbir yerde bulamazsınız. Güzel futbol odur.

Doğru futbol Barca'nın oynadığıdır. Pragmatik. Öne geçtikten sonra 70 dakika top dolaştırır İspanya gibi. Yanlış demiyorum, gayet doğru.

Madrid güzel futbol oynardı ama doğrusunu değil. Galaktikolar da şampiyon olmuşlardır lakin şampiyonlar ligini hiç alamamışlardır örneğin. Ha, seyrine doyum olmazdı, o ayrı.

Birden yazdığım için eksik kaldı, Laudrup falan sonradan geldi aklıma. Şu da var: Real Madrid'in Galacticos döneminde Casillas, Raul gibi efsaneler soyunma odasında gruplaşma olduğundan şikayetçiydi. Real Madrid Los Galacticos'u parayla kurdu. Barcelona bunu kendi içinden çıkardı, çıkarmaya devam ediyor. Pep'e transfer yapmayacak mısın? diye soruyorlar. Pep: Gerekli olduğu zaman B takımdan 4-5-6-7-8 oyuncu aramıza katılabilir diye cevap veriyor. Guti, Raul ayrıldı. Tek adam Casillas içlerinden.

Güzel futbol olaya nasıl baktığınızla alakalı. Ben pas futbolunu severim, sen misal savunma yaparak oyunu daha hızlı oynayarak sonuca gitmeyi seversin. Bu böyle, zevk meselesi. Barcelona'nın Real Madrid'den üstün olduğu dönem, Johan Cruijff'ün 88 yılında takımın başına getirilmesiyle birlikte sürekli olarak geliştirilen ekol ve sistemin başladığı dönemdir. Real Madrid yine parayla Barcelona'yı geçmeye çalışıyor ama Barcelona ekolü bozulmadıkça yine avuçlarını yalayacaklar. Barcelona ekolünün İspanya'ya nasıl Dünya Kupası kazandırdığını da göz ardı etmeyelim.

Üst Alt