geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?' - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?'

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-17 Konu: Real-Barça Hangisi Büyük...?

Figo ve Zidane'lı takım 2001'de Avrupa Şampiyonu olmadı mı...?

Leverkusen'e attığı o yarım vole ile...

Bir Beckham ve Ronaldo eksikti takımda...

Yahu Sonuçta Real Herzaman kupa takımıdır...

9 kere Avrupa Şampiyonu Barça olduda bizim mi haberimiz yok...

Hemde son üçü 2000 li yıllar ve civarında...

-Zidane Real Madrid'e 2001-2002 sezonunda gelmiştir ve o yıl Real Madrid Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmuştur. Ligde ise 2002-2003 sezonunda şampiyon olmuştur Real Madrid. Yani Zidane 5 yılda 1 lig ve 1 Avrupa Kupası kazanmıştır. Son 3 yılında herhangi bir kupa kazandıramamıştır.

-Ronaldo 2002-2003 sezonunda gelmiştir Real Madrid'e ve o yıl Real şampiyon olmuştur. Ama onun dışındaki 3,5 sezonda Ronaldo ne lig ne kupa ne de Avrupa Şampiyonluğu kazandırmıştır.

-Beckham 2003-2004 sezonunda gelmiştir Real Madrid'e ve sadece son sezonu olan 2006-2007 yılında lig şampiyonluğu kazanmıştır. Onun dışında kupası yoktur.

Yani o kadar çok abartılan Figo-Zidane-Beckham-Ronaldo döneminde Real Madrid çok fazla başarı kazanamamıştır. Hatta bu 4'lü aynı anda takımdayken hiç kupa kazanamamıştır.

Bunu söyledim zaten. Ön liberoya Beckham'a koyarak nasıl kupa kazanacaksın? Ama mükemmel hareketler, paslaşmalar vardı:) Dediğim gibi Barca'ya da çakardı(Geçmiş zaman:)).

Figo ve Zidane'lı takım 2001'de Avrupa Şampiyonu olmadı mı...?

Leverkusen'e attığı o yarım vole ile...

Bir Beckham ve Ronaldo eksikti takımda...

Yahu Sonuçta Real Herzaman kupa takımıdır...

9 kere Avrupa Şampiyonu Barça olduda bizim mi haberimiz yok...

Hemde son üçü 2000 li yıllar ve civarında...

Ben aksini iddia etmiyorum sayılar Real Madrid'in daha üstün olduğunu gösteriyor zaten. Sadece Zidane'lı Beckham'lı takım şu anki Barcelona'yı yenerdi sözleri saçma. O takım kupa bile kazanamıyordu ki şu anki Barcelona'dan daha iyi olabilsin ona istinaden verdim bilgileri. Ayrıca Barcelona her zaman daha keyifli futbol oynamıştır benim şahit olduğum dönemlerde buna 90lı yıllar da dahil. Kluivertlı, Rivaldolu, Overmarslı, Luis Enriqueli takım çok süper futbol oynuyordu ve 98-99 yıllarında üst üste 2 şampiyonluk kazandı. O günlere dayanır benim Barcelona sempatim. Kimin büyük olduğu önemli değil sonuçta İspanyol değiliz. Daha keyif veren Barcelona'yı desteklemekten dolayı mutluyum

Yener demedik ki. Sizinkiler darma duman eder dedi. Ben de başa baş maç olur dedim.

Bu konu beyin fırtınası değil ki.:) Bildiğin GS-FB tartışması gibi olmuş. :)

Ben aksini iddia etmiyorum sayılar Real Madrid'in daha üstün olduğunu gösteriyor zaten. Sadece Zidane'lı Beckham'lı takım şu anki Barcelona'yı yenerdi sözleri saçma. O takım kupa bile kazanamıyordu ki şu anki Barcelona'dan daha iyi olabilsin ona istinaden verdim bilgileri. Ayrıca Barcelona her zaman daha keyifli futbol oynamıştır benim şahit olduğum dönemlerde buna 90lı yıllar da dahil. Kluivertlı, Rivaldolu, Overmarslı, Luis Enriqueli takım çok süper futbol oynuyordu ve 98-99 yıllarında üst üste 2 şampiyonluk kazandı. O günlere dayanır benim Barcelona sempatim. Kimin büyük olduğu önemli değil sonuçta İspanyol değiliz. Daha keyif veren Barcelona'yı desteklemekten dolayı mutluyum

Kupa kazanmak büyüklükte kıstas değildir diyen Barçalı arkadaşlara duyurulur...

O takım bu Barçayı tokatlardı...

Zaten'de tokatlıyordu...

O ayrı Mesele birde üstüne Ronaldinho gibi bir adam vardı Barça'da Dört tane yediler Madrid'ten...

Hatırı sayılır tek galibiyet 3-0 Ronaldinho'nun şov yaptığı maç...

Başka yok...

Şu sıralar Barça biraz daha iyi ama asla Real'den büyük değildir...

Barcelona önümüzdeki 10 yıl başarılarına başarı katarsa sizin deyiminizle en büyük olacak, yani önermeleriniz ve yargılarınız değişecek. Bence büyüklük kavramına değişken önermelerinizi dahil etmeyin. Büyüklük görecelidir ama her daim sabittir.

Kupa kazanmak büyüklükte kıstas değildir diyen Barçalı arkadaşlara duyurulur...

O takım bu Barçayı tokatlardı...

Zaten'de tokatlıyordu...

O ayrı Mesele birde üstüne Ronaldinho gibi bir adam vardı Barça'da Dört tane yediler Madrid'ten...

Hatırı sayılır tek galibiyet 3-0 Ronaldinho'nun şov yaptığı maç...

Başka yok...

Şu sıralar Barça biraz daha iyi ama asla Real'den büyük değildir...

Söylediğim oydu benim de. Barca şampiyon olurken de Real yeniyordu genelde. Ki Barca şampiyonlar ligi şampiyonu falan da olmuştu.

Barcelona önümüzdeki 10 yıl başarılarına başarı katarsa sizin deyiminizle en büyük olacak, yani önermeleriniz ve yargılarınız değişecek. Bence büyüklük kavramına değişken önermelerinizi dahil etmeyin. Büyüklük görecelidir ama her daim sabittir.

Benim büyüklük kıstasım, kupalar, formasını giyen oyuncuların büyüklüğü, geleneği ve dünya kupası-avrupa şampiyonası gibi organizasyonlarda etkin olmuş isimleri kadrosunda bulundurmaktır. O yüzden Juventus'luyumdur.

Ama madrid'i de severim.

Havadan bir büyüklük kavramı atamayız ki. Yılların birikimiyle konuşuyoruz. Önümüzdeki 10 yılda belki Barca daha büyük olur:) 20 yapalım:D

Benim büyüklük kıstasım, kupalar, formasını giyen oyuncuların büyüklüğü, geleneği ve dünya kupası-avrupa şampiyonası gibi organizasyonlarda etkin olmuş isimleri kadrosunda bulundurmaktır. O yüzden Juventus'luyumdur.

Ama madrid'i de severim.

Havadan bir büyüklük kavramı atamayız ki. Yılların birikimiyle konuşuyoruz. Önümüzdeki 10 yılda belki Barca daha büyük olur:) 20 yapalım:D

Ben olayı minyon hale getiriyorum ve diyorum ki İnter şu zamanda Juventus'tan daha büyük? Ne kadar absürt bir cümle kurdum değil mi?

Bence başarılar gelip geçicidir, önemli olan; kulüp tarihi ve kültürü; oyun felsefesi ve hitap ettiği kitlelerdir.

Galaktik dönem Real Madrid 'in çuvalladığı dönemdir. Övünülecek bir yanı Zidane ve Figo transferleridir. Figo 'nun olmasının sebebi rakibinin kaptanını serbest kalma maddesiyle almasından dolayıdır. Ronaldo Inter 'de neredeyse hiç oynamadı ve sadece çok iyi bir Brezilya 'nın formda forveti olarak Real Madrid 'e transfer oldu. Beckham da ManU 'nun bayrak adamıydı. Yoksa o dönem her sene asist ve gol kralı olarak İngiltere 'yi domine eden Henry 'i almak daha büyük sükse yapardı. Ama o dönemde Henry 'i alacak para icat edilmemişti.

Galaktik dönem Real Madrid 'in çuvalladığı dönemdir. Övünülecek bir yanı Zidane ve Figo transferleridir. Figo 'nun olmasının sebebi rakibinin kaptanını serbest kalma maddesiyle almasından dolayıdır. Ronaldo Inter 'de neredeyse hiç oynamadı ve sadece çok iyi bir Brezilya 'nın formda forveti olarak Real Madrid 'e transfer oldu. Beckham da ManU 'nun bayrak adamıydı. Yoksa o dönem her sene asist ve gol kralı olarak İngiltere 'yi domine eden Henry 'i almak daha büyük sükse yapardı. Ama o dönemde Henry 'i alacak para icat edilmemişti.

Henry'yi gencecik yaşında Arsenal'e gönderen de Juventus'tur. Nasıl bir mantıksa...

Sağ çizgide oynamıştı galiba Henry o dönem forvetten ziyade. Kendisini gösteremedi. Wenger tanıyormuş demekki Monaco zamanından, o kazandı.

Sakatlığı yok muydu dönem birde ? Öyle bir olay okumuştum diye hatırlıyorum. Ciddi bir sakatlığın ardından Arsenal'a gitti diye biliyorum ama emin değilim.

Şuna ekleme yapayım. Galaktik dönemin fiyaskosundan sonra Real Madrid Zidanelar - Pavonlar arasında tercihini Pavonlardan yada kullanmak istedi ama o da kısa sürdü. Alışmadık şeyde don durmadı yine çok abartı paralar harcıyorlar. Mourinho 'nun en zor dönemi ve bu Barcelona 'ya karşı üstünlük sağlayamaz yine.

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-17 Konu: Real-Barça Hangisi Büyük...

Sakatlığı olsa dahi öyle bir potansiyeli göndermekteki amacı çözmek zor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sakatlığı yok muydu dönem birde ? Öyle bir olay okumuştum diye hatırlıyorum. Ciddi bir sakatlığın ardından Arsenal'a gitti diye biliyorum ama emin değilim.

Sakatlığı da olabilir de oynadğı zamanlarda da sağ açık oynamıştı. Hem sakatlık hem sağ açık oynamak tutmadı galiba gönderdiler.

Şuna ekleme yapayım. Galaktik dönemin fiyaskosundan sonra Real Madrid Zidanelar - Pavonlar arasında tercihini Pavonlardan yada kullanmak istedi ama o da kısa sürdü. Alışmadık şeyde don durmadı yine çok abartı paralar harcıyorlar. Mourinho 'nun en zor dönemi ama bu Barcelona 'ya karşı üstünlük sağlayamaz yine.

Barcelona'nın son dönemde oynadığı futbolu 5-10 yıl sonra Barcelona bile oynayamaz bence. İlla ki bu tıkır tıkır işleyen bir sistemin kopma noktası olacaktır.

Sakatlığı olsa dahi öyle bir potansiyeli göndermekteki amacı çözmek zor.

Tabii ki katılıyorum buna ama o dönem sanırım David ile birlikte gitmişlerdi ve Henry de sakatlanınca onu göndermeyi seçtiler sanırım. Hayatlarının en büyük hatasını yaptılar o dönem. Henry'nin en iyi dönemlerini izleme fırsatım olduğu için şanslıyım. Müthiş oynuyordu tek kelimeyle Bergkamplı dönemde zaten takım olarak harikaydılar.

Bir de ek olarak Real Madrid ve Barcelona bana göre mentalite olarak çok ayrı klüpler. Real Madrid yüzyılın takımıdır gelmiş geçmiş en iy takımdır buna kimsenin itirazı olamaz ancak son dönem Real Madrid bana göre çok antipatik bir takım olmaya başladı. Güçlerini paraya dayandırmaya başladılar iyice ve uzun yıllardır takım olmayı başaramadılar. Barcelona bu noktada Real Madrid'in fazlasıyla önünde şu an. Tabii ki birde Messi ve Xavi gibi iki etki var. Barcelona'nın Real Madrid kadar büyük olablmesi için önünde en az 10-20 yıl var ama şu anki işleyen alt yapı sistemleri devam ederse bunu bir ihtimal başarabilirler.

Üst Alt