geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?' - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?'

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-17 Konu: Real-Barça Hangisi Büyük...?

Şu 2-3 sene içerisinde buradaki isimler Juventus-Real olacak..:D

Evet Ahmet ben sana sonradan girmişti hani bak 90 dakika oynamış dedim sende bunu böyle anladın :D

Brava

Zidane'ı suçlamıyorum ki savunasın sen kendi kendine gelin güvey oluyorsun :D

2002'de oynadı ve elendiler dersen savunmam gayet normal:asd:

Ayrıca Zidane'la maç kaybetmezler diye birşey yok, ama şu an dünyadaki her topçudan daha iyi olduğu gerçeğini kabul etmemeye de gerek yok. Adam varken Fransa belli yokkken belli. Bunu tartışmak saçma. Ha sen diyorsan 2 yılda süper bir jenerasyon geliyor, sonra gidiveriyor diye onu bilemem. Fransa milli takımı bütün büyük başarılarını iki adam sayesinde kazanmıştır

1-Michel Platini,

2-Zinedine Zidane

Onların kazandırdıkları dışında sıradan bir takımdır. Ama onların sayesinde turnuvalara, favoriymiş gibi geliyorlar. Her seferinde patlıyorlar orası ayrı:asd:

Şu 2-3 sene içerisinde buradaki isimler Juventus-Real olacak..:D

1-2 sene yeter bence. Sonuçtta Juventus çok değil 4 yıl öncesine kadar inanılmaz kadrosu olan, İtalya'yı, şampiyonlar ligini ağlatan, dünya kupasını italyaya kazandıran takımdı.

Birisi Barcelona mı dedi:D

(La liga, süper kadro, ispanya'nın dünya şampiyonluğu;))

Ahmet nasıl anlıyorsan öyle anla

Hatta 3-5 futbolcunun laflarından örnek felan ver.Böyle kısa kesme lütfen :asd:

Adam bize Zidane 'ı anlatıyor :D

Ahmet nasıl anlıyorsan öyle anla

Hatta 3-5 futbolcunun laflarından örnek felan ver.Böyle kısa kesme lütfen :asd:

Adam bize Zidane 'ı anlatıyor :D

Ne demek istediğini söyle o zaman? Ben sana cevap vermesem bilmeyenler yalan söylüyormuşum sanır. Sanki 2002'de oynamışta ben söylememişim gibi.

Amacın nedir yani onu soruyorum? Bilmediğin için mi sordun? Öyleyse özür dilerim.

Ayrıca 3-5 futbolcu dediklerinin hepsi efsane adamlardır. Karabükspor'un liberosnun laflarını yazmıyoruz buraya...

Dün de söyledim zaten Zidane muhabbeti açmayın tekrardan diye anladık biliyoruz zaten yahu.O kadar ismin yorumlarını buraya taşımaya ne gerek var elli kere.

2002'de de oynadı dedim.Bir maçta olsa.Oynamadı değil yani yalan yok.Ve Fransa da elendi.Bunun neresi yalan.2002'de oynamadı Fransa elendi yanlış bi ifade

Dün de söyledim zaten Zidane muhabbeti açmayın tekrardan diye anladık biliyoruz zaten yahu.O kadar ismin yorumlarını buraya taşımaya ne gerek var elli kere.

2002'de de oynadı dedim.Bir maçta olsa.Oynamadı değil yani yalan yok.Ve Fransa da elendi.Bunun neresi yalan.2002'de oynamadı Fransa elendi yanlış bi ifade

Yanlış değil. Çünkü oynadığında fransa zaten elenmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Kelime oyunları yapıyorsun, ben sana yalan söyledin demedim, beni yalancı gibi gösteriyosun dedim.

Neyse yine dalgaya vurursun bir şekilde.

Zidane'la ilgili kimsenin yorumlarını taşımadım.

Yunus "Neden kıyaslanmaz, ronaldinho on kat daha iyiydi" falan yazmış. O tarzda bir iki yazı daha vardı. Öğrensinler diye Ronaldo'yu yazdım.

Zidane'i de tam bilmiyorum, Xavi'yle neden kıyaslanmaz dedi. Onu anlatıyorum. Çok rahatsız oluyorsan, girmez okumazsın. Belki beğenenler oluyordur. Ben okumamış olsam, hoşuma giderdi.

Juventus 'un büyüklüğüne laf etmiyorum bana göre de İtalya 'nın Milan 'la beraber hala en büyük kulübü. Ama Barcelona 'ya göre neyini kıyaslayıp daha büyük yaptınız?

Juventus 'un büyüklüğüne laf etmiyorum bana göre de İtalya 'nın Milan 'la beraber hala en büyük kulübü. Ama Barcelona 'ya göre neyini kıyaslayıp daha büyük yaptınız?

Şampiyonlar ligi, dünya kupası-avrupa şampiyonasına etki eden futbolcularının çokluğu. Liginin lideri olması. Serie A'nın da la liga'dan büyük olduğunu varsayarsak...

Şampiyonlar ligi, dünya kupası-avrupa şampiyonasına etki eden futbolcularının çokluğu. Liginin lideri olması. Serie A'nın da la liga'dan büyük olduğunu varsayarsak...

Avrupa şampiyonasına etki eden futbolcuların çokluğu diye bir manık olur mu Ahmet? Hangi Avrupa şampiyonası bir defa? Özellikle niye o sene? Şampiyonlar Ligi kupasını yarıştırsak Barcelona 'nın daha fazla Juve 'den. Diyeceksinki Barcelona son 5 senede aldı. O zaman Juve 'nin 2 tane ŞL kupası varken Milan 'ın 7 tane var, Liverpool 'un 5 Bayern Münih 'in 4.

Real Madrid dünyanın en büyük kulübüyse onun oynadığı lig bir defa Seria A 'dan yukarda olur aşağıda olmaz. Son senelerde La Liga farkı daha da açsa bile -İtalya 'daki şike vs. olaylarının etkisi büyük- Seria A 'nın hiç La Liga 'yı ezdiği bir dönemi ben hatırlamıyorum.

Avrupa şampiyonasına etki eden futbolcuların çokluğu diye bir manık olur mu Ahmet? Hangi Avrupa şampiyonası bir defa? Özellikle niye o sene? Şampiyonlar Ligi kupasını yarıştırsak Barcelona 'nın daha fazla Juve 'den. Diyeceksinki Barcelona son 5 senede aldı. O zaman Juve 'nin 2 tane ŞL kupası varken Milan 'ın 7 tane var, Liverpool 'un 5 Bayern Münih 'in 4.

Real Madrid dünyanın en büyük kulübüyse onun oynadığı lig bir defa Seria A 'dan yukarda olur aşağıda olmaz. Son senelerde La Liga farkı daha da açsa bile -İtalya 'daki şike vs. olaylarının etkisi büyük- Seria A 'nın hiç La Liga 'yı ezdiği bir dönemi ben hatırlamıyorum.

Şimdi Şampiyonlar ligini 12 kez italyan 12 kez ispanyol takımları almıştır. Ancak İspanya'nın bir dünya şampiyonluğu vardır, İtalya'nın dört. Eski dönemlerde Seria A daha önemliydi. Önemliymiş. Zaten real'in 4 kupayı ilk senelerde aldığını varsayarsak ispanyol takımlarının çok üstünlüğü yoktu şampiyonlar liginde.

Juventus avrupada biraz şanssızdır. Aldığı 2 kupanın yanında 5 tane de final kaybetmiştir. 5 yıldır da ortalıkta yok malumunuz. Barca çıktı bu aralar.

Sorduğun ilk sorunun cevabını da şöyle vereyim;

Efsanevi Scirea,Dino Zoff,Michel Platini,Cabrini,Tardelli,Paolo Rossi,Boniek ile Trapattoni önderliğinde dünyanın görmüş olduğu en müthiş kadroyu kurarak Avrupa'nın 3 büyük kupasını kazanan ilk takım oldu.İtalya'nın aldığı 4 dünya kupasının üçünde doğrudan etkisi oldu.1934 yılında takımda 8 Juventus'lu bulunuyordu.1982 de Zoff,Cabrini,Scirea,Gentile,Tardelli İtalya milli takımını yenilmez kılarken Paolo Rossi rakipleri adeta tek başına devirmişti. 2006 dünya kupasında ise İtalya milli takımının Juventus'lu olan Lippi ve Ferrara'nın önderliğinde; Gianluigi Buffon, Fabio Cannavaro, Gianluca Zambrotta, Mauro Camoranesi, Alessandro Del Piero olmadan şampiyon olabileceğini düşünmek imkânsızdır. Juventus her zaman futbolun zirvesinde kimin duracağına karar verir. Fransa'da düzenlenen 1998 dünya kupasında ev sahibi Fransa dünya kupasını kazanırken Juventus'lu Zidane finalde 2 gol atarak kupayı takımına getirdi. O kupayı kürsüde kaldıran ise bir başka Juventus'lu Didier Deschamps'dı.Euro 2000 de İtalya-Fransa finalde karşılaştığında Juventus'lu David Trezeguet altın gol ile ülkesine kupayı getiriken yine bir Juventus'lu Alessandro Del Piero şok yaşıyordu.Tam 6 yıl sonra bu kez Almanya'da düzenlenen dünya kupası finalinde Del Piero kupayı ülkesine götürürken,David Trezeguet kaçırdığı penaltının şokunu yaşadı. Bu iki oyuncu 2001 sezonunda beri Juventus'ta yan yana mücadele etmektedir.Şu an UEFA'nın başı olan Michel Platini bir Juventus'ludur.

Juventus'lu David Trezeguet altın gol ile ülkesine kupayı getiriken yine bir Juventus'lu Alessandro Del Piero şok yaşıyordu.Tam 6 yıl sonra bu kez Almanya'da düzenlenen dünya kupası finalinde Del Piero kupayı ülkesine götürürken,David Trezeguet kaçırdığı penaltının şokunu yaşadı.

Şuraya kadar bişey demiyeceğim, doğrudur tıpkı şimdi Barcelona 'nın damga vurduğu 2010 Dünya kupası ve 2008 Avrupa Şampiyonası gibi Juventus Barcelona kadar gücünü hissettirmese de önemli oyuncularını göndermiştir 2006 'da ve hiç hatırlamadığım 1982 'de. Ama yukarı alıntı yaptığım yerden sonra koyu Juve 'li tarafından yazılmış çok belli. Sanki sahada 22 kişi yok Del Piero ve Trezeguet karşılıklı final maçları yapmışlar gibi olmuş. Objektif değil. :)

Kupayı o verdi bu kaldırdı da boş laflar. 2006 'da küme düştü diye takımını satıp giden ve istenmeyen adam ilan Juve'li Cannavaro kaldırmıştır, 2002 'de Milan 'lı Cafu. Kim bakıyor ona? 1994 'te de Barcelonalı Romario kaldırmıştır.

Şuraya kadar bişey demiyeceğim, doğrudur tıpkı şimdi Barcelona 'nın damga vurduğu 2010 Dünya kupası ve 2008 Avrupa Şampiyonası gibi Juventus Barcelona kadar gücünü hissettirmese de önemli oyuncularını göndermiştir 2006 'da ve hiç hatırlamadığım 1982 'de. Ama yukarı alıntı yaptığım yerden sonra koyu Juve 'li tarafından yazılmış çok belli. Sanki sahada 22 kişi yok Del Piero ve Trezeguet karşılıklı final maçları yapmışlar gibi olmuş. Objektif değil. :)

Kupayı o verdi bu kaldırdı da boş laflar. 2006 'da küme düştü diye takımını satıp giden ve istenmeyen adam ilan Juve'li Cannavaro kaldırmıştır, 2002 'de Milan 'lı Cafu. Kim bakıyor ona? 1994 'te de Barcelonalı Romario kaldırmıştır.

Cannavaro Juve'nin efsanesidir yine de. Ayrıca del piero'lu kısımda yine 2006 şampiyonluğu anlatılıyor ki o kupayı yine Juventus'lular getirmişlerdir. Başta Buffon. Ama trezegurt'li kısımda haklısın.

Ama geri kalanının boş laf olduğunu düşünmüyorum. İtalya tam dört dünya kupası kazanmıştır ve Juventus'lu futbolcular hep başroldedir.

Bunlar benim için ölçüt. Bir sayfa önce yazdığım gibi fransa'nın en efsane iki ismi de fransa'ya en büyük başarıları tek başlarına tattırırken Juventus forması giyiyorlardı.

Romario'ya laf etmem zaten. Şimdi Xavi-İniesta-Pique gibi adamlar sayesinde İspanya kupalar alıyor, ve bunda Barca'nın payı çok büyük.

Juventus'unda öyleydi.

Bir de 82 dünya kupasını belgesellerden izledim. Ve anlattıkları kadarıyla kupayı direkt Juventus almıştır. Rossi ve Tardelli.

Amma çok yine demişim:D

2002'de kupayı kaldıran Cafu'dur lakin kaldırttıran Ronaldo'dur;) Ekleyelim...

Juventus 'a küçük diyemem zaten. Real Marid-Barcelona-Juventus-Milan-ManU-Liverpool-Bayern Münih bunlar dünyanın en büyük kulüpleri. Del Piero, Zidane, Platini gibi büyük futbolcular oynamış Juventus 'da tıpkı onlardan aşağı kalmayan Barcelona 'da oynamış Maradona, Romario, Cruyff gibi. 2 takımında da kötü dönemleri olmuş yine olacak ama daha büyük diyemem Juve için. Bak ben de çok severim orası ayrı.

Cannavaro Juve'nin efsanesidir yine de. Ayrıca del piero'lu kısımda yine 2006 şampiyonluğu anlatılıyor ki o kupayı yine Juventus'lular getirmişlerdir. Başta Buffon. Ama trezegurt'li kısımda haklısın.

Ama geri kalanının boş laf olduğunu düşünmüyorum. İtalya tam dört dünya kupası kazanmıştır ve Juventus'lu futbolcular hep başroldedir.

Bunlar benim için ölçüt. Bir sayfa önce yazdığım gibi fransa'nın en efsane iki ismi de fransa'ya en büyük başarıları tek başlarına tattırırken Juventus forması giyiyorlardı.

Romario'ya laf etmem zaten. Şimdi Xavi-İniesta-Pique gibi adamlar sayesinde İspanya kupalar alıyor, ve bunda Barca'nın payı çok büyük.

Juventus'unda öyleydi.

Bir de 82 dünya kupasını belgesellerden izledim. Ve anlattıkları kadarıyla kupayı direkt Juventus almıştır. Rossi ve Tardelli.

Bunlar arasından şu büyük şu küçük demek çok doğru değil aslında. Kim Cruyff'un, Romario'nun oynadığı takıma küçük diyebilir? Ya da Zidane, Di stefano? Platini, Baggio, Del Piero? Cantona, George Best? Tabii herkesi etkileyen bir takım vardır. Herkesin ölçütleri de farklıdır. Forum çok kasıyor, şimdilik bitmesi iyi oldu tartışmanın:) Onur kızacak yine ama ufak bir anektod verip iki tane güzel videoyla olayı bitirelim...

Zinedine Zidane;

Evimin bahçesinde oğlumla futbol oynarken o ben(Zidane) olurdu, ben de Ronaldo. En beğendiğimiz futbolcular yani...

YouTube - ronaldo amazing skills

YouTube - Zidane Amazing Skills Compilation

Evet 2002 'de Interli Ronaldo 'nun katkısı çoktur en az Barcelonalı Rivaldo kadar.

En az mı? Almanya'nın teknik patronu Völler;

Dünya kupası performansımız gerçekten çok iyiydi. Ronaldo bizde olsaydı, kupayı kazanmıştık.

Rivaldo'da efsane işler yapmıştır ama yarı final-final maçlarında ronaldo tek başına öttürmüştür.

Neyse ya tartışmayalım valla yoruldum:D

Üst Alt