GSC Önerileri / Nereye Tatile Gidilir... - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Önerileri / Nereye Tatile Gidilir...

Cevap: GSC Önerileri / Nereye Tatile Gidilir...

Ben yaz okulunda iken değerli dostlarımın bu konuda tatil planlarını yapmalarından açıkcası alınmış bulunmaktayım konunun şiddetle kilit ve çöpe gitmesini talep ediyorum arz ederim:tiphat:

Türkiye'de ki 1 numaralı tatil yeri Marmaris'tir, ötesi yok.

Ancak yerliler ve ünlüler pek tercih etmediği için pek ismi gecmez televizyon kanallarında vs.

Bodrum, Cesme, Kusadası vs bircok yer sadece yerlilerin tercihi olduğu icin adı olan, bir bakıma balon yerler.

Marmaris başkadır.

Tamamen bilgi eksikliğini göz önüne vuran subjektif bir yorum yapmışsın.

Antalya da yerlilerin tercihi değil mesela ama Marmaris'ten çok daha ünlü bir yerdir. Bunu nasıl açıklayacaksın o zaman?

Tatil yeri olarak Türkiye'nin en güzide yeri Çeşme'dir gerek denizinin b-akireliği ve saflığı gerekse yemeklerinin güzelliği ile (açık deniz çeşme midyeleri, istakoz vs. vs.) ancak herkesin kendi görüşüne göre tatilin güzelliği değişir.

Yine de tatili güzel yapan şey yer değil, yer içindeki mekanlar ve insanlardır(özellikle de birlikte tatil yaptığın insanlar). Çeşme ve Bodrum'un bu kadar konuşulur olmasının nedeni de bu.

Kuşadası'na Tatile Gidiyorum Yardım...

Herkese Merhaba;

Kuşadasına tatile gideceğim ve kendi aracımla yol yapacağım.

Planım 15 Temmuz sabaha karşı yola çıkıp Eskihisardan feribota binip Yalovaya geçip oradan İzmir yolundan Kuşadasına gitmek.

Şimdi sizden yardım istediğim bir kaç konu var.

* Bu güzergahta nerelerde durulur.

* Kahvaltı nerede edilir.

* Kesin şurayıda gör diye önereceğiniz yer var mı?

* Kuşadasına gitmişken yakın nerekere gitmeliyim.

Bir el atında Güzel bir yolculuk planı hazırlığı yapayım.

Plan yapmadan yola çıkmayı sevmem. Öneri almadığım yerde yemek yemeyide sevmem.

Biraz garanticiyimdir:):coffee:

Cevap: Kuşadası'na Tatile Gidiyorum Yardım...

Susuruk - Yasa Tesisleri.

Biz yaklaşık 10-15 yıldır burada mola veririz. İstanbul'dan İzmir'e gidiş yolunun üzerindedir. Zaten baya popüler bir yer. 500m ileride de(dönüş güzergahında) Yörsan'ın tesisleri var.

Orası da gayet güzel bir yerdir. Gidişte Yasa, dönüşte Yörsan yapabilirsiniz. Dönüşte Yörsan'ın marketinden güzel ürünler de alın mutlaka. Enfes şeyler var.

YASA : Keyifli bir lezzet molası

BİDOLUHAYAT'la gezi, seyahat, lezzet, yemek üzerine...: Bursa - Balıkesir yolu, Susurluk Yörsan tesisi

Selçuk'a gidip Meryem ana evini görmelisin ayrıca Davutlar da Dilek Milli Parkı kesinlikle görmeden gelme :)

Susuruk - Yasa Tesisleri.

Biz yaklaşık 10-15 yıldır burada mola veririz. İstanbul'dan İzmir'e gidiş yolunun üzerindedir. Zaten baya popüler bir yer. 500m ileride de(dönüş güzergahında) Yörsan'ın tesisleri var.

Orası da gayet güzel bir yerdir. Gidişte Yasa, dönüşte Yörsan yapabilirsiniz. Dönüşte Yörsan'ın marketinden güzel ürünler de alın mutlaka. Enfes şeyler var.

YASA : Keyifli bir lezzet molası

BİDOLUHAYAT'la gezi, seyahat, lezzet, yemek üzerine...: Bursa - Balıkesir yolu, Susurluk Yörsan tesisi

yörsan da güzel evet

Yasa iyidir orayı ben de öneririm

Ama Yasa da salçalı tost söylerken dikkat edeceksin.Adamlar dışına salça sürmüşler bana diyorlar ki '' siz içten sürülmesini istememiştiniz ''

şirincenin şaraplarıda baya güzel yakın mı kuş adasına bilmem ama

baya güzel bi köy

Yasa iyidir orayı ben de öneririm

Ama Yasa da salçalı tost söylerken dikkat edeceksin.Adamlar dışına salça sürmüşler bana diyorlar ki '' siz içten sürülmesini istememiştiniz ''

Yasa fenomendir, ben 3-4 tane ünlüyle karşılaştım orada gecenin 2'sinde falan.

Çiğ Börek konusunda ustalar.

Bir de ekmek kadayıfını da iyi yapıyorlar İkbal kadar olmasa da.

Gidişte YASA, dönüşte YÖRSAN doğru seçim olacaktır.

Ayrıca Şirince kesinlikle gidilmesi gereken bir yer. 2 kere Kuşadasına gittim ben, ikisinde de Şirince'ye çıktık. Efsane butik oteller, şarap evleri, köylülerin pazarları falan çok iyi bir yer.

hatta donerken mersinden gelirsen reyis tantuni etli ekmek kor gelirsin iste

Bir Kıbrıs, bir Kuşadası, her sene her sene olmuyo ama :D

Abi yakın olarak Çeşme'ye git, Seferihisar'dan sıyrılıp İzmir'e uğramadan Çeşme'ye gidersin

Edit: Şirince dicem de zaten Cenk demiş, Şirince'ye mutlaka gitmelisin :)

Konu, üyelerimizin isteği üzerine tekrar açılmıştır. Tatil hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilir, tatil mekânı arayan arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz...

Yasa fenomendir, ben 3-4 tane ünlüyle karşılaştım orada gecenin 2'sinde falan.

Çiğ Börek konusunda ustalar.

Bir de ekmek kadayıfını da iyi yapıyorlar İkbal kadar olmasa da.

Gidişte YASA, dönüşte YÖRSAN doğru seçim olacaktır.

Giderken Sabah kahvaltısnın sanırım YASA da yapıp çiğ börek yiyecem:) Bide tost yesem iyi olur ama arabayı kim kullanacak sonraonu düşünüyorum :)

Üst Alt