Hagi: "Alex de kim?" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi: "Alex de kim?"

Cevap: Hagi: Alex de kim?

Alexin kişisel İstatistiklerine girmeyeceğim zaten girersem Türkiyede yanına dahi yaklaşan olmaz ,

Fenerbahçede ise 7 yılda 3 Şampiyonluk , 3 kıl payı kaçan 2.cilik

Şu anda Fenerbahçe halen Avrupada en çok puana sahip Türk Takımı

Brezilya Milli takım kaptanlığı , 68 maç 20 gol (Resmi maç)

Şike suçlaması ile gündemde baş köşeyi işgal eden takım Çatladıkapıspor mu?Yukardaki istatistikleri nasıl elde etmişler acaba?

Ve Alex konusundan bağımsız olarak bir ekleme yapacağım: Avrupa'da en çok puana sahip Türk takımı sadece son beş yıllık performans göz önüne alındığında Fenerbahçe'dir. Normal şartlarda bu kulvarda mücadele edemeyecekken nasıl olup da katılıp istatistik yaptıklarını tekrarlamayacağım.Spor tarihimizin genelinde Trabzonspor ve Galatasaray'ın Avrupa istatistiklerinin yanına yaklaşamazlar!

Şike suçlaması ile gündemde baş köşeyi işgal eden takım Çatladıkapıspor mu?Yukardaki istatistikleri nasıl elde etmişler acaba?

Ve Alex konusundan bağımsız olarak bir ekleme yapacağım: Avrupa'da en çok puana sahip Türk takımı sadece son beş yıllık performans göz önüne alındığında Fenerbahçe'dir. Normal şartlarda bu kulvarda mücadele edemeyecekken nasıl olup da katılıp istatistik yaptıklarını tekrarlamayacağım.Spor tarihimizin genelinde Trabzonspor ve Galatasaray'ın Avrupa istatistiklerinin yanına yaklaşamazlar!

hayrola birden bire trabzon sempatik gelmeye başladı sana , baksana avukatlığını üstlenmişsin :) yoksa düşmanımın düşmanı dostumdur misalimi ? :) yahu harbi trabzonun istatistiğini bir gönderde görelim bakalım neymiş ne değilmiş merak ettim açıkcası ?

TAKIM----------------O-----G---B---M-----PUAN

22.Galatasaray--------74---19--19--36----76

36.Fenerbahçe----------40---11--6---23----39

Şampiyonlar ligi maç başına 1,027 puan Gs

Şampiyonlar ligi maç başına 0,975 puan Fb (hani şu senin yanına bile yaklaşamazsın dediğin Şampiyonlar ligi istatistiği )

hayrola birden bire trabzon sempatik gelmeye başladı sana , baksana avukatlığını üstlenmişsin :) yoksa düşmanımın düşmanı dostumdur misalimi ? :) yahu harbi trabzonun istatistiğini bir gönderde görelim bakalım neymiş ne değilmiş merak ettim açıkcası ?

Şampiyonlar ligi maç başına 0,975 puan Fb (hani şu senin yanına bile yaklaşamazsın dediğin Şampiyonlar ligi istatistiği )

Şampiyonlar ligi değil Avrupa istatistiği denmiş. UEFA Avrupa Ligi performanslarını da hesaplayıver bi zahmet. Zira benim ispatlamam gereken bişey olmadığı için uğraşamayacağım hesaplarla. :)

Cevap: Hagi: "Alex de kim?"

siz bütün dünyanın inandığı gerçeğimi kabul edersiniz yoksa hasedinden çıldırmış, taraftarlarının çoğunun kuş beyinli olduğu ezik bir camiaya mı :D tercih sizin

:)

Bu mesajınızdan sonra önceki mesajlarınıza göz atınca Fenerbahçeli olduğunuzu fark ettim.Genelde Fenerbahçeli dostlarımla futbol konuşmam.Çünkü çoğunluğunun başka bir dünyada yaşadığını düşünüyorum.Ancak bu kez bir ayrıcalık yapacağım..İşin doğrusu Trabzon'un avukatı olduğumu düşünmeniz umurumda değil.Trabzon'la hiç bir irtibatım yok tabi ki,sadece bahsettiğiniz istatistiklerden yola çıkarak Trabzon'u Galatasaray'ın yanına ekledim, sıralamaya baktığımda Trabzon'u da görüyorsam gördüğümü inkar gelemem..Ben bir Galatasaraylıyım ve genelde at gözlüğü kullanmam.Hatta son zamanlarda bu aksesuarın Fenerbahçeliler için üretildiğini bile düşünmeye başladım.:)

11 sayfa boşuna yazdırdık aslında, olayın özeti şu;

Hagi'nin payı büyük olduğu ve kazandığı/kazandırdığı Uefa Kupası ve Süper kupa

uefasuper.jpg

George_Hagi_Galatasaray_Kupa_ile.jpg

Alex'in ve takımının 30 yıldır göremediği/kazandıramadğı ve Galatasaray'ın müzesinde 14 tane olan kupa

fenerbahce-kaptani-alex-turkiye-kupasinin-yenisini-istiyoruz-1.jpg

Dağılabilirsiniz...

Hagi; Pele'lerin, Maradona'ların mensubu olduğu efsaneler sınıfına dahilken, Alex ülkesi ve Türkiye dışında her hangi bir yerde tanınmıyor, bu yüzden KİLİT+ÇÖP plz..

Bu Trabzon'un Avrupa Karnesi

Turnuva Katılım Maç Galibiyet Beraberlik Mağlubiyet Atılan Gol Yenilen Gol

UEFA Şampiyonlar Ligi[not 3]

9 23 10 3 10 22 29

Kupa Galipleri Kupası

3 12 4 4 4 13 18

UEFA Avrupa Ligi[not 4]

14 45 16 12 17 64 69

UEFA İntertoto Kupası

2 8 3 1 4 19 12

Toplam 28 88 33 20 35 118 128

Bu da

FENERBAHÇE'NİN KUPA KARNESİ

KUPA ADI O G B M A Y

UEFA Kupası 51 18 7 26 56 84

Şamp.Kulüpler Kp. & Şampiyonlar Ligi 67 19 9 39 69 125

Kupa Galipleri Kupası 9 3 1 5 11 11

TOPLAM 127 40 17 70 145 220

Yorumu size bırakıyorum.(Elimde düzenli bir tablo yok ,biraz karışık görünüyor kusura bakmayın)Ayrıca Galatasaray'ın istatistiklerini yazmaya gerek görmüyorum:b5: çünkü tartışma konusu dahi yapmam.

Bu Trabzon'un Avrupa Karnesi

Turnuva Katılım Maç Galibiyet Beraberlik Mağlubiyet Atılan Gol Yenilen Gol

UEFA Şampiyonlar Ligi[not 3]

9 23 10 3 10 22 29

Kupa Galipleri Kupası

3 12 4 4 4 13 18

UEFA Avrupa Ligi[not 4]

14 45 16 12 17 64 69

UEFA İntertoto Kupası

2 8 3 1 4 19 12

Toplam 28 88 33 20 35 118 128

Bu da

FENERBAHÇE'NİN KUPA KARNESİ

KUPA ADI O G B M A Y

UEFA Kupası 51 18 7 26 56 84

Şamp.Kulüpler Kp. & Şampiyonlar Ligi 67 19 9 39 69 125

Kupa Galipleri Kupası 9 3 1 5 11 11

TOPLAM 127 40 17 70 145 220

Yorumu size bırakıyorum.(Elimde düzenli bir tablo yok ,biraz karışık görünüyor kusura bakmayın)Ayrıca Galatasaray'ın istatistiklerini yazmaya gerek görmüyorum:b5: çünkü tartışma konusu dahi yapmam.[/QUOTE

evet biraz karışık çıkmış pek anlaşılmıyor burdan ama ben baktım merak etmeyin neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum , genelde trabzon yanımıza bile yaklaşamaz son 15 yıldan beri 2 turları bile yok , sizle ise son 10 yılda aramızda pek fark yok , şike olayına girmeyeceğim çünkü bu konu hakkında sayfalarca yazdım ekşide yazdım , facede yazdım , twitterde yazdım , tribün dergisinde yazdım olayın siyasi yönünü yazdım , haklı olduğumuz tarafları yazdım , haksız olduğumuz tarafları yazdım , yazdımda yazdım artık yazmaktan bıktım

ama sadece şu istatistiğide görmeni istiyorum

2000 yılından itibaren ligde oynanan maclarin puan durumu:

1 - FENERBAHÇE

Puanı : 812

Oynadığı maç : 379

Galibiyet : 248

Beraberlik : 68

Mağlubiyet : 63

Attığı gol : 808

Yediği gol : 381

Averaj : 427

2 - GALATASARAY

Puanı :757

Galibiyet : 229

Beraberlik : 70

Mağlubiyet : 80

Attığı gol : 705

Yediği gol : 383

Averaj : 322

3 - BEŞİKTAŞ

Puanı :729

Galibiyet : 214

Beraberlik : 87

Mağlubiyet : 78

Attığı gol : 655

Yediği gol : 390

Averaj : 265

4 - TRABZONSPOR

Puanı :659

Galibiyet : 192

Beraberlik : 83

Mağlubiyet : 104

Attığı gol : 630

Yediği gol : 435

Averaj : 195

Adam Halen Trabzon yanımıza bile yaklaşamaz diyor lan :D istatistiklere iyi bak iyi TS nin Avrupa karnesi fb den kat kat iyi

1 - FENERBAHÇE

Puanı : 812

Galibiyet : 248

Şike içerenleri düştün mü bunlardan? 248'ten 100'e falan inmesi lazım.

Ayrıca niye 2000? Tam işlerin iyi gitmeye başladığı seneden almak nasıl bir uyanıklık :asd:

Karşılaştırılan adamların biri forvet oyuncusu diğeri orta saha oyuncusu e bi zahmet attığı gol fazla olsun TR de Alexin. Çakal Alex'in attığı gollerin %90 ı altı pastan. Hagi doğru düzgün ceza sahasına bile girmezdi 2 santrafor arkasında oynardı çünkü takımın gol yükünü Arif ve Hakan çekiyordu zaten. Alex geldiğinden beri fb ileride tek santrafor oynuyor arkalarında Alex 2. bir forvet gibi. Hatta geçen sene çoğu zaman Niangın bile önüne geçip Niang'dan pas alıyordu Alex. Hagi de tek santraforla oynasaydı o da atardı 25 gol bi senede. Tek santrafor arkasında oynamak ile çift santrafor arkasında oynamak çok çok farkediyor. Tek santrafor arkasında oynayan adam çok daha fazla giriyor ceza sahasına Oynadıkları sistemler, mevkiler bambaşka olan 2 futbolcu. Geçen seneki istatistikleri gayriresmidir, şaibelidir Alex'in bu da var

Adam istatistik koymuş da 4 takımın oynanan maç istatistiği nasıl aynı oluyor ben onu çözemedim. Trabzonspor 1. lige sonradan gelmedi mi lan?

Edit: 2000'den sonraymış, dikkate aldığıma pişman oldum.

Çağlar ayrıca şunu ekleyelim ki, Alex'in 5 metre yanına rakip futbolcu yanaştığı zaman otomatik olarak penaltı oluyor, böyle bir konforu var Alex'in.

Alex CL de asist kralı oldu yhhhaa xD diyenlere de Hagi'nin Steau Bükreşte oynarken CL de gol kralı olduğunu söyleyeyim. Hagi Türkiye'ye 31 yaşında kariyeri düşüşteyken gelmiş, Alex 26 yaşında gelmiş aralarında 5 de yaş var Alex'in 26 lı 27 li yaşlarını da hesaba katıyorsanız Hagi'nin de Barcada, Realde geçirdiği o yaşları hesaba katın ozaman bakalım noluyor

Üst Alt