Hagi: "Alex de kim?" - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi: "Alex de kim?"

Cevap: Hagi: "Alex de kim?"

Bir de şöyle bir olay vardı, Hagi yere düşürülürdü ve kırmızı kart görürdü.

Alex kendini yere atar, rakibine kırmızı kart gösterir ve penaltı kazanırdı.

Alex'in rahat 30 penaltı golü vardır bu ligde.

Dünyanın en iyi 3. futbolcusu olarak gösterilen Xavi bile "Hagi tam bir fenomendi" diyor. Bundan 15 sene kadar sonra Xavi büyüklüğündeki hiçbir futbolcu "Alex bir fenomendi" demeyecek. :) En azından bu gerçeği görsün Fenerbahçeliler.

Hagi kimdir?

-Dünya Kupasına damga vurmuş

-Maradona 'yı karşısına alıp sağlı sollu çalımlar atmış

-Real Madrid ile Barcelona da futbol oynamış

-5 sene Türkiye 'de kalıp 4 tane şampiyonluk 1 tane UEFA, 1 tane Süper Kupa, 1 tane ŞL 'de çeyrek final başarısı sığdırmış

-Avrupa 'nın büyük kulüpleriyle yeteneği sayesinde JB geçmiş

-Xavi gibi bir adamın ''Fenomen'' i olmuş

-Attığı şutlar Lehmann 'ın yazdığı kitaplara girmiş

-O çok övülen Roberto Carlos 'un en iyi zamanlarında bile 35 yaşındaki Hagi küfür eder gibi bacak arası şovlar yapmış

-Dünyanın en iyi hakemi Collina 'nın 1 kere tokalaşmak için sahada peşinden koştuğu

-Zidane kadar doğa üstü yeteneklere sahip

Karpatların Maradonası 'na (ki bu bile hakarettir) GHEORGHE HAGI denir.

En fanatik Cruzeiro 'lu adama sorun Alex 'in lafı konuşulmaz HAGI 'nın yanında. Rivaldo, Ronaldinho deseniz yine kabul görmez Hagi denir.

Cevap: Hagi: Alex de kim?

O şampiyonlukların biri şikeli diğerleri de muhtemelen öyle. Hagi'nin 5 yılda 4 şampiyonluğu (diğerini de nasıl çaldığınızı biliyoruz, o sezon sizin hakkınız Hagi'nin Erol Ersoy'a tükürüğü bile değildi.) 1 Uefa kupası 1 süper kupası var. İstatistiklere bakacaksak Okan Yılmaz, Zafer Biryol gibi adamlar Anelka'dan büyük oyuncu. Brezilya milli takımına bakacaksak Hagi'nin Barcelona, Real Madrid kariyerine Bükreş ile yaptıklarına bakalım. Bir önceki mesajda takıma katkı diyordun şimdi Brezilya milli takımı falan diyorsun. Bir de Fenerbahçe Avrupa'da en fazla puanı olan Türk takımı demen de ne alaka? Hagi bu sürede oynadı da bizim mi haberimiz yok? Buna bakacaksan Hagi'nin dönemindeki Galatasaray puanına bakıp karşılaştır.

Ha bu arada Tanju'nun istatistikleri 296 maçta 257 gol, yaklaşan bile olmaz. :asd:

Bakamazlar...

İşlerine geldi mi körlük rolünü iyi oynarlar...Sanırım 2001 yılında 1. sıradaydık.

Fenerliler total olarak algılayamazlar hiçbir durumu. Çünkü onlar dünyanın kendi eksenleri etrafında döndüğünü sanan bir çeşit gurudur. Kendilerindeki en iyi futbolcunun dünyanın en iyisi olduğunu sanırlar.

Dia : Messi harika bi futbolcu,ama bir Alex değil.

Yani durum şu : Bunlara gelen yabancılar bile angutlaşıyorsa, fenerbahçe taraftarını anlayışla karşılamak gerekir. Değişik bir tür arkadaş,anlamaya çalışmak boşa çaba sarfetmektir.

ya bi insan ezik değilse hagi ile alex e sadece 30 saniye vikipedi de göz ucuyla bakar kapatır.

ama dediğim gibi ezik değilse 30 saniye bakıverir. eğer ezik ise 30 saniye 30 saat 30 gün 300 gün baksada bildiğinden vazgeçmez.

Karşılaştırmak için Hagi'nin bizde 2 kez başarısız teknik direktörlük dönemi geçirdiği, Alex'in de kariyerinin zirvesinde olduğu bu dönemi seçenler utansın.. Genel görünümde Hagi = 2 Alex

İliç hala bizde olsaydı Alex kadar gol ve asist yapacaktı. Aynı tip oyuncular. Böyle bi açıklama olduğunu da zannetmiyorum.

Bu Trabzon'un Avrupa Karnesi

Turnuva Katılım Maç Galibiyet Beraberlik Mağlubiyet Atılan Gol Yenilen Gol

UEFA Şampiyonlar Ligi[not 3]

9 23 10 3 10 22 29

Kupa Galipleri Kupası

3 12 4 4 4 13 18

UEFA Avrupa Ligi[not 4]

14 45 16 12 17 64 69

UEFA İntertoto Kupası

2 8 3 1 4 19 12

Toplam 28 88 33 20 35 118 128

Bu da

FENERBAHÇE'NİN KUPA KARNESİ

KUPA ADI O G B M A Y

UEFA Kupası 51 18 7 26 56 84

Şamp.Kulüpler Kp. & Şampiyonlar Ligi 67 19 9 39 69 125

Kupa Galipleri Kupası 9 3 1 5 11 11

TOPLAM 127 40 17 70 145 220

Yorumu size bırakıyorum.(Elimde düzenli bir tablo yok ,biraz karışık görünüyor kusura bakmayın)Ayrıca Galatasaray'ın istatistiklerini yazmaya gerek görmüyorum:b5: çünkü tartışma konusu dahi yapmam.[/QUOTE

evet biraz karışık çıkmış pek anlaşılmıyor burdan ama ben baktım merak etmeyin neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum , genelde trabzon yanımıza bile yaklaşamaz son 15 yıldan beri 2 turları bile yok , sizle ise son 10 yılda aramızda pek fark yok , şike olayına girmeyeceğim çünkü bu konu hakkında sayfalarca yazdım ekşide yazdım , facede yazdım , twitterde yazdım , tribün dergisinde yazdım olayın siyasi yönünü yazdım , haklı olduğumuz tarafları yazdım , haksız olduğumuz tarafları yazdım , yazdımda yazdım artık yazmaktan bıktım

ama sadece şu istatistiğide görmeni istiyorum

2000 yılından itibaren ligde oynanan maclarin puan durumu:

1 - FENERBAHÇE

Puanı : 812

Oynadığı maç : 379

Galibiyet : 248

Beraberlik : 68

Mağlubiyet : 63

Attığı gol : 808

Yediği gol : 381

Averaj : 427

2 - GALATASARAY

Puanı :757

Galibiyet : 229

Beraberlik : 70

Mağlubiyet : 80

Attığı gol : 705

Yediği gol : 383

Averaj : 322

3 - BEŞİKTAŞ

Puanı :729

Galibiyet : 214

Beraberlik : 87

Mağlubiyet : 78

Attığı gol : 655

Yediği gol : 390

Averaj : 265

4 - TRABZONSPOR

Puanı :659

Galibiyet : 192

Beraberlik : 83

Mağlubiyet : 104

Attığı gol : 630

Yediği gol : 435

Averaj : 195

Ben "Trabzonspor'un Avrupa istatistiklerini koyun da görelim bakalım" dediğiniz için küçük bir "Avrupa" dökümü yaptım.Ancak siz karşılığında bu kez Türkiye ligi istatistiği koymuşsunuz.Kusura bakmayın ama Türkiye ligi istatistikleri özellikle 2002 yılından beri beni ilgilendirmiyor.Birileri Saracoğlu Stadı'nda on bir yıldır neden kazanamadığımızı açıklamadığı sürece de ilgilenmeyeceğim.

Daha önce şike konusunda ne yazdığınızı takip etmedim bunun için üzgünüm ama ben hakemlerin dahil olmadığı bir şike soruşturmasını samimi bulmuyorum.Bu soruşturmanın arkasında pek çok neden olabilir ancak bu Fenerbahçe'nin şike yapmış olduğu gerçeğini değiştirmez. Şiddet yasası çıkana kadar bu konuyla ilgili pek çok itiraf (Cihan Kamer, Ersun Yanal, futbolcu Cafer vs.) gerçekleşti.Hepsinin hayatı mahvoldu.Hiç birinin tesadüf olduğunu düşünmüyorum.Bu nedenle siz ne yazmış olursanız olun fikrim değişmeyecek.

Ben "Trabzonspor'un Avrupa istatistiklerini koyun da görelim bakalım" dediğiniz için küçük bir "Avrupa" dökümü yaptım.Ancak siz karşılığında bu kez Türkiye ligi istatistiği koymuşsunuz.Kusura bakmayın ama Türkiye ligi istatistikleri özellikle 2002 yılından beri beni ilgilendirmiyor.Birileri Saracoğlu Stadı'nda on bir yıldır neden kazanamadığımızı açıklamadığı sürece de ilgilenmeyeceğim.

Daha önce şike konusunda ne yazdığınızı takip etmedim bunun için üzgünüm ama ben hakemlerin dahil olmadığı bir şike soruşturmasını samimi bulmuyorum.Bu soruşturmanın arkasında pek çok neden olabilir ancak bu Fenerbahçe'nin şike yapmış olduğu gerçeğini değiştirmez. Şiddet yasası çıkana kadar bu konuyla ilgili pek çok itiraf (Cihan Kamer, Ersun Yanal, futbolcu Cafer vs.) gerçekleşti.Hepsinin hayatı mahvoldu.Hiç birinin tesadüf olduğunu düşünmüyorum.Bu nedenle siz ne yazmış olursanız olun fikrim değişmeyecek.

Deniz şike olayına bağlayarak lig istatistiğini koydum , şike diyorlarda bu kadar mı puan farkı olur arada , hadi onuda geçtim yukarda yazmıştım ama malesef moderatörler tarafından yazdıklarım silinmiş , Fenerbahçenin son 11 yılda GS , BJK , TS ile oynadığı maçlar 44 galibiyet 14 mağlubiyet 15 beraberlik , bu tabloyu görüncede aklıma başka soru işaretleri gelmiyor değil , neyse sizinde görüşünüze saygım var , herşeyi zamana bırakalım AK koyun kara koyun çıkacak ortaya zaten

Deniz şike olayına bağlayarak lig istatistiğini koydum , şike diyorlarda bu kadar mı puan farkı olur arada , hadi onuda geçtim yukarda yazmıştım ama malesef moderatörler tarafından yazdıklarım silinmiş , Fenerbahçenin son 11 yılda GS , BJK , TS ile oynadığı maçlar 44 galibiyet 14 mağlubiyet 15 beraberlik , bu tabloyu görüncede aklıma başka soru işaretleri gelmiyor değil , neyse sizinde görüşünüze saygım var , herşeyi zamana bırakalım AK koyun kara koyun çıkacak ortaya zaten

Normal sart'larda ozaman son 11 Yilda en az 5-6 kere Sampiyon olmasi lazimdi :D

Bu Trabzon'un Avrupa Karnesi

Turnuva Katılım Maç Galibiyet Beraberlik Mağlubiyet Atılan Gol Yenilen Gol

UEFA Şampiyonlar Ligi[not 3]

9 23 10 3 10 22 29

Kupa Galipleri Kupası

3 12 4 4 4 13 18

UEFA Avrupa Ligi[not 4]

14 45 16 12 17 64 69

UEFA İntertoto Kupası

2 8 3 1 4 19 12

Toplam 28 88 33 20 35 118 128

Bu da

FENERBAHÇE'NİN KUPA KARNESİ

KUPA ADI O G B M A Y

UEFA Kupası 51 18 7 26 56 84

Şamp.Kulüpler Kp. & Şampiyonlar Ligi 67 19 9 39 69 125

Kupa Galipleri Kupası 9 3 1 5 11 11

TOPLAM 127 40 17 70 145 220

Yorumu size bırakıyorum.(Elimde düzenli bir tablo yok ,biraz karışık görünüyor kusura bakmayın)Ayrıca Galatasaray'ın istatistiklerini yazmaya gerek görmüyorum:b5: çünkü tartışma konusu dahi yapmam.

Türkiye'yi Avrupa'da en cok Sikebahce rezil etti, ama bir de Sikeciler'in rakiplerine bakin, bir de Trabzonspor'un rakip'lerine bakin :)

Elbette ama her zaman yapanın yanına kar kaldığı bir dönemde yaşıyoruz.Futbol dışı etmenler hakim ne yazık ki.Masumane futbol aşkımızı bazı hırslı insanlara kurban vermemeliyiz, benim Fenerbahçelilere kızgınlığım bu yüzden.Güzelim rekabetimizi mahvettiler. Yıllarca Saracoğlu'nda kazanamazken bunu doğal karşılayıp,ezikliğimize bağlayan Fenerbahçeliler hiç sorgulamadılar değirmenin suyunun nereden geldiğini...

Bu konuyu bu kadar uzatmanın bile alemi yok, şikecilerle kendimizi karşılaştırıp saçma durumlara düşmeyelim.

Türkiye'yi Avrupa'da en cok Sikebahce rezil etti, ama bir de Sikeciler'in rakiplerine bakin, bir de Trabzonspor'un rakip'lerine bakin :)

ne rezilliğimizi gördün beee :) 0 puanı diyorsan sizde 1 golle 2 puan aldınız , bursada 2 golle 1 puan aldı yani şimdi bizmi rezil etmiş oluyoruz Türkiyeyi . Barcelonada 90+2' de Rivoldonun 90'na attığı topu rüştü kurtarsaydı Türkiye rezillikten kurtulacakmıydı ?

Üst Alt