Hagi' nin transferleri de tuttu, peki sorun nerede? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi' nin transferleri de tuttu, peki sorun nerede?

Cevap: Hagi' nin transferleri de tuttu, peki sorun nerede?

Oynatmasın Zapata'yı. Farkeder mi? Hagi Insua'yı yabancı kontenjanı nedeniyle oynatmamazlık yapmıyor. Bunu bilmen lazım eğer takip ediyorsan. O yüzden yabancı sayma boşunaç

Zapata konusunda farklı düşünüyoruz. Eldeki yerliler o kadar kötü ki, 6 ay oynamamış kaleciye hesapta yokken, ilk 11 de yer verildi. 2. haftadan itibaren oynamayacaktı zapata. Bence ikisinden de iyi kaleci zapata. Insua'yı oynatmamasını anlayamam ama zapata'yı oynatması konusunda hak veriyorum.

Sorun tepede sorun tepe yönetimde oradaki başı boşluk giderilemediği sürece yönetim birlik ve beraberlik halinde hareket etmediği sürece takımın düzelmesi imkansız. Sen nasıl bir yönetimsin ki birlikte yola çıkıp yarı yolda 5-6 tane fire verip hala güvenoyu almak için genel kurula gitmezsin,sonra o yöneticilerden istifa et diye beklersin,yok böyle bir yönetim biçimi, anlayışı anlamak çok zor!!

Bu takım gol atma özürlüsü sorun bu.Takımın tüm gollerini sezonun yarısını sakat geçiren adamlar atması gerekiyorsa sorun ortadadır zaten.

o değilde ben bu sezondan çok sıkıldım, hani futbolcularda maç bitsede gitsek havası vardır ya bence bu sezon bitsede gitsek(tatile) olayına dönüşmüştür.....

BJK, Kayseri, Fb bunları sahadanmı sildik ? Güldürmeyin adamı ya. 5-0 falan kazandık ta bu maçları benim mi haberim yok acaba. Alkan ın dediği gibi fb maçı sadece ilk yarı iyidik, bjk maçı rezalet kayseri maçıda denkti

Sorun yedek klübesinde.

Yedek klübesinde oturan adamların alanlarında başarılı olmuş,

tecrübeli kişiler olması gerekiyor.

Sadece futbolcu olarak da algılanmasın, yardımcı antrenör bile dahil buna.

Insua'yı oynatmamasını anlayamam ama zapata'yı oynatması konusunda hak veriyorum.

Tamamen yabancı kontenjanı ile ilgili.

Stancu, Culio, Neill, Cana, Baros (Kewell), Zapata.

Sorun İnsua mı Zapata mı sorunu aslında. Ufuk'un yediği hatalı golleri görüyoruz. Aykut zaten olmadı. Zapata transfer edildikten sonra zaten ayarı kaçmış taraftar karşısında Hagi'nin adamın hazır olmasını beklemek için en fazla bir kaç maç şansı vardı. O şansını da Ufuk galba Galatasaray'a geldiğinden beri yemediği golleri yiyerek elinden aldı. O noktada Zapata kaleye konmasa kıyamet kopardı.

Aslında kadromuz iyi.

Ama çözümü mümkün yada mümkün olmayan sorunlar çok.

1) Ama şu 4-3-3 ün bu kadroya uymadığını birileri görmeli artık. Bazı geçişler zamanla olur. Fatih Terim UEFA kupasını aldığı periodun başında takımı 3-5-2 oynatıyordu. Sonra 4-4-2 ye döndük. En son ortada sadece takım vardı. Aynı anda 4-3-3 veya 4-4-2 oynayabilyorduk. Geçen süreçte futbolcular birbirlerine öyle bir alışmıştı ki rakip takımın oyununa refleks olarak nerde durmaları gerekiyorsa orda duruyorlardı. Ama bunun için uzun zaman birlikte oynamaları gerekti.

2) Elde oyunu yönlendirebilecek adamlar var. Ama takımı yönlendirebilecek bir teknik direktör yok. Türkiye standartlarının çok üzerinde Misimovic gibi bir oyuncu transfer etmişsin. Adamın açıklamalarına bakınca oynamak için yanıp tutuştuğunu da görüyoruz. Orta sahada istediğin teknik oyuncuyu oynatabilmene imkan tanyacak cinste Culio ve Cana gibi 2 oyuncun var. Kullan bu avantajını. Bu takım Emre Çolak'ı da kaldırır Misimovic'i de. Türkiye'de iyi 10 numarası olan takımlar hep kazanmıştır. Elimizde de bunlardan var.

3) 3-4 sezondur süregelen inanılmaz bir sakatlık sorunu var. Takımın üzerine kurulduğu en iyi iki oyuncumuz Baros ve Arda'dan tam 1 senedir hiç faydalanamıyoruz. Herkes Arda'yı küçümsemeye ve hakaretler yağdırmaya başlasa da hani o çok hayran olduğumuz Selçuk, Hamit, Nuri, Mehmet Ekici gibi oyuncuların kadroda olduğu milli takım Arda'nın oynamadığı maçlarda doğru dürüst kaleye bile gidemedi. Malesef sakatlık sorunumuz büyük. Oyuncu uzun süreli sakatlıktan dönse bile takımla birlikte bir ritim yakalayamıyor. Naapması gerektiğini kavrayamıyor. Zaten daha takım birbirine uyum sağlamadan ya yeni sakatlık oluyor yada sakatlıktan yeni oyuncular dönüyor. Çoğu zaman 6-7 eksikle mücadele ediyoruz. Xavi, İniesta, Messi'yi geçtim Barcelona 11'inden hangi 5 adamı uzun süreli sakatlık yüzünden çıkarırsanız çıkarın takım bozulur. Dönen oyuncu açısından da tabiki uzunca bir süre eskisi gibi olamıyor. Hatta kimi zaman hiç olamıyor. Misal Uğur Uçar. Küçük kaptan...

4) Takımın saygı duyacağı bir teknik direktörümüz yok. Hagi hep efsane 10 numaramız olarak kalıcak. Tatlı sert, ağırlığı olan, oyuncudan maksimum verim almayı bilen ve Hiddink gibi Magath gibi üzerinde ölü toprağı olan takımları ayağa kaldırma özelliği olan bir hoca şart Galatasaray'ın başına.

5) Bu konuda fazla açıklama yapmıcam. Kalecimiz yok.

6) Sabır ve huzur yok camiada. Eldeki iyi oyunculardan çok fazla şey bekliyoruz. Bu da verim almamızı engelliyor. Son yıllarda giden futbolculara bakalım. Meira, Lincoln, Elano, Keita ve sırada Misimovic var. Elano kalitesinde bir adamı kullanamadık. Hakikaten üzülüyorum.

7) Her sene bu sezon yapılanma sezonu safsatasını geçmemiz lazım. Geçen sene elimizdeki kadroya bakalım. Keita'lar, Gio'lar, Jo'lar, Elano'lar. 2 orta saha oyuncusu bir de kaleci alıp kiralıklardan Gio'yu takımda tutsak yeterdi.

Yoksa şöyle söyleyelim Baros, Stancu, Arda, Misimovic, Emre Çolak, Yekta, Culio, Lorik Cana, Sabri, Neill gibi oyuncularla iskeleti kurulu bir takım Türkiye Ligi'nde rahat rahat başarılı olur. Pino, Kewell

tamamını okumadım mesajların ama kanımca çok ciddi bir kan değişimi lazım.

misal bu sene bu kadar transfer yapılacağına, 30+larla vedalaşılsa, 17-24 yaş arası "kapasiteli" adamlarla iskelet yapılsaydı...

bu arada... arda'ya güvenimi yitirdim.. saha dışında gol atmaktan saha içini unutmuş bir hali var kanımca...

Tamamen yabancı kontenjanı ile ilgili.

Stancu, Culio, Neill, Cana, Baros (Kewell), Zapata.

Sorun İnsua mı Zapata mı sorunu aslında. Ufuk'un yediği hatalı golleri görüyoruz. Aykut zaten olmadı. Zapata transfer edildikten sonra zaten ayarı kaçmış taraftar karşısında Hagi'nin adamın hazır olmasını beklemek için en fazla bir kaç maç şansı vardı. O şansını da Ufuk galba Galatasaray'a geldiğinden beri yemediği golleri yiyerek elinden aldı. O noktada Zapata kaleye konmasa kıyamet kopardı.

Hayır Insua'nın oynamaması yabancı kontenjanı ile ilgili değil. Antep maçına 5 yabancı ile çıktık Insua yine yedekti. Ne buluyolar bu Balta denen adam da anlamak zor.

Yedek klübesinden girip oyuna etki edecek adamlar yok,rotasyon yapamıyoruz.Bu yüzden bir B planımız yok.Bizi G.Antep gibi iyi analiz eden takımlara karşı başka strateji yapamadığımızdan dolayı böyle oluyor.

BAM gönderilip alternatifler türetilmeli.

culioi ve stancu bu takımda kurtarıcı statüsüne yükseliyorsa zaten sorunun cevabı belli, odun fabrikası gibiyiz.

Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyoruz da ondan.

4-3-3'ü hücum futbolunu oynatabilecek belki de en iyi hocayı getirdik. Şu veya bu nedenlerle olmadı aşı tutmadı. Yeni hoca getirdik de neden tutmamış olmamış sistem oynatılmaya devam ediliyor? Başarısız olduk işte şampiyon olamadık. Bu kadronun 4-3-3 oynayamayacağını görmek için küme de mi düşmemiz gerekiyor anlamadım ki. Daha alakasız yerlerde oynatılan adamlara gelmedim bile. Şahsi kaprisler de cabası.

Futbolcular en verimli oynayacağı yerde oynasa, en yüksek verimlerini verecekeleri taktik ve dizilişlerde oynasa bu kadroyla belki başarı gene zor olur ama böylesine rezil kepaze de olmayız...

Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyoruz da ondan.

4-3-3'ü hücum futbolunu oynatabilecek belki de en iyi hocayı getirdik. Şu veya bu nedenlerle olmadı aşı tutmadı. Yeni hoca getirdik de neden tutmamış olmamış sistem oynatılmaya devam ediliyor? Başarısız olduk işte şampiyon olamadık. Bu kadronun 4-3-3 oynayamayacağını görmek için küme de mi düşmemiz gerekiyor anlamadım ki. Daha alakasız yerlerde oynatılan adamlara gelmedim bile. Şahsi kaprisler de cabası.

Futbolcular en verimli oynayacağı yerde oynasa, en yüksek verimlerini verecekeleri taktik ve dizilişlerde oynasa bu kadroyla belki başarı gene zor olur ama böylesine rezil kepaze de olmayız...

Aynen katılıyorum madem 4-3-3 devam etcekti o zaman neden FR gitti. Barış-Ayhan-Sarp gibi bir orta saha ile dünyada hiç bi takım bu sistemle oynamaz.

Kendimizi kandirmayalim kadro gercekteb iyi degil..sabri nin orta saha hakan balta nin banko bek oldugu takim ust duzey bi futbol oynayamaz...lucad neill sa hareketli o kadar kivrak ve hizli bi adam degil bam dan sora ilac etkisi yapti gibi oldu takima ama hareketli ve teknik oyincular karsisinda zorlaniyo tutunamiyo.ve hagi takima bi sistem de koymus degil bireysel yetenekle oynuyo takim

culioi ve stancu bu takımda kurtarıcı statüsüne yükseliyorsa zaten sorunun cevabı belli, odun fabrikası gibiyiz.

stancu mac cevirebilcek bi adam forvet oynasın yeter. culio orta sahada iyi oynuyor. önemli olan öbürlerinin iyi oynaması. yada sacmalamaması diyelim..

Gerets'i gönderdiğimiz an bittik, sorun orada...

Servet-Hakan-Barış-Ayhan-Sarp-Aydın bu isimler gitmediği sürece, 1 gr. ileri gidemeyiz. Her sene ilk 5'e girmek için uğraşırız. Üstüne birde, Keita-Misimovic-Lincoln gibi adamları harcarız.

Üst Alt