Hagi' nin transferleri de tuttu, peki sorun nerede? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi' nin transferleri de tuttu, peki sorun nerede?

Cevap: Hagi' nin transferleri de tuttu, peki sorun nerede?

İki senedir orta saha beklemekten,forvetsizlikten,kaleci hatalarından,transfer hatalarından,sakatlıklardan çekmediğimiz kalmadı.

Kadro iyi degil kim ne derse desin. Iyi oyuncular surekli sakat 3 mac var 5 mac yok. Sonrasinda oyuncu icin degerlendirme yapilirken direk BAM kriter olarak aliniyor. Eeeee zaten BAM cok køtu ise kriter olarak niye onlar aliniyo. Bøyle oluyor ve sonucta 1-0 mac baslamadan yenik durumdayiz zaten. Takim o kadar køtuki iste BAM'dan iyi o gelsin bu gelsin oyuncu iyi BAM'dan iyi o oynasin bu oynasin. Su kriterimizi BAM yapmayip gecmisi sildigimizde acaba takim ne kadar iyi.

Yekta mesala gercekte ne kadar yeterli BAM'i kriter olarak almazsak. Gercekten cok guvendigimiz birisi mi yoksa BAM'dan mi iyi bir oyuncu? Culio iyi bir oyuncu iste ne kadar iyi bizi Avrupa'da tasiyabilecek bir oyuncu mu ? Bu ørnekler cogaltilabilir. Yani Culio BAM'dan mi iyi yoksa sadece Galatasaray ismi duydugumuzda gecmisi hesaba katmadan Culio ve Galatasaray isimlerini yanyana getirdigimizde Culio bu takimi level atlatacak bir oyuncu mu ? Takim o kadar geri gitti ki kim biraz pas atabilse wowwwwwwww mukemmel oyuncu diyoruz. Bunu ben de diyorum. O kadar kriterlerimiz eksilere vurdu bizim.

Kadro iyi degil kim ne derse desin. Iyi oyuncular surekli sakat 3 mac var 5 mac yok. Sonrasinda oyuncu icin degerlendirme yapilirken direk BAM kriter olarak aliniyor. Eeeee zaten BAM cok køtu ise kriter olarak niye onlar aliniyo. Bøyle oluyor ve sonucta 1-0 mac baslamadan yenik durumdayiz zaten. Takim o kadar køtuki iste BAM'dan iyi o gelsin bu gelsin oyuncu iyi BAM'dan iyi o oynasin bu oynasin. Su kriterimizi BAM yapmayip gecmisi sildigimizde acaba takim ne kadar iyi.

Yekta mesala gercekte ne kadar yeterli BAM'i kriter olarak almazsak. Gercekten cok guvendigimiz birisi mi yoksa BAM'dan mi iyi bir oyuncu? Culio iyi bir oyuncu iste ne kadar iyi bizi Avrupa'da tasiyabilecek bir oyuncu mu ? Bu ørnekler cogaltilabilir. Yani Culio BAM'dan mi iyi yoksa sadece Galatasaray ismi duydugumuzda gecmisi hesaba katmadan Culio ve Galatasaray isimlerini yanyana getirdigimizde Culio bu takimi level atlatacak bir oyuncu mu ? Takim o kadar geri gitti ki kim biraz pas atabilse wowwwwwwww mukemmel oyuncu diyoruz. Bunu ben de diyorum. O kadar kriterlerimiz eksilere vurdu bizim.

Culio'yu bu kadar beğenmemiz sıradan bi anadolu takımı haline geldiğimizi gösteriyor malesef.

Tomas ve Songun nasıl rakipten evvel topa bastıklarını, top daha yere degmeden topun gidecegi yerde bulunmalarını hatırlayın. Bunlar Galatasarayı ligde ve kupada basarıya tasımıstı. Bu iki adamın yanında ise Cihan ve Orhan gibi orijini bek olmayan oyuncular oynuyordu. Defans hattını külliyen degismesi gerek.

Benim bu konudaki önerilerim:

-Eski Bordeauxlu Souleymane Diawara. Defansın göbegine tam aradıgımız adam. Kimise yasına aldanmasın, daha rahat 4 sene futbol oynar. Gittigi her yerde basarı geldi.

-Monacolu Stephane Ruffier. Daha 24 yasında ve Fransa liginin en iyi kalecilerinde biri. Haginin istedigi Handanovicte cok iyi kaleci. Hangisi olursa olsun kalede sorun biter.

-Solbekte Caglar özellikle güvenilir partnerlerle cok yararlı olucak gibi. Kademe anlayısı ve sol ayagı mükemmel. Delici bir santraforla senede 5 asistten asagı kalcagını zannetmiyorum.

-Sagbek icin alt yapıdan cıkan cok iyi bir oyuncumuz kirada. O geri gelene kadar Sabri ile idare edilebilir.

-Kalan tek eksik ayagı top yapan bir stoper. Ersan Gülümün akibeti nedir bilmiyorum ama Besiktasın satın alma opisyonu yoksa eger kacırılmamalı.

---------------Ruffier-----------------

Cetin-----Diawara-----Ersan-----Caglar

------------Mavuba/Diarra-------------

Basarının gectigi nokta.

Sorun GALATASARAY Spor Kulübü... Kulübün; A'dan Z'ye yenilenmesi lazım. Yönetim,teknik ekip, sağlık ekibi, taraftar yapısı, çapsız futbolcular....

Sorun Arda ile Baros.. bu 2 adam hazır ve fit durumda geri dönsünler ozaman gör sen...

Culio'yu bu kadar beğenmemiz sıradan bi anadolu takımı haline geldiğimizi gösteriyor malesef.

sen culioyu begenmiyonda bu adam son sampiyonlar liginde bu sene cluj 6 gol atmıs 3 ünü bu adam atmıs 2 sini attırmış. yani 6 golun 5 inde bu adamın payı var. culio bu takımda her türlü oynar. öenmli olan bu adamın yanına iyi futbolcular almak.

Ya gøruyoruz hepsini. Culio iyi kimse køtu demiyor fakat bence level atlatacak oyuncu degil. BAM'dan iyi fakat bucurlerden køtu. Kriterimiz biraz da 3 bucurun oynadigi dønem olsun. Onlarin yapamayip Culio ve Cana'nin yaptigi sey ne? Savasan futbolcu ise savasiyorlardi teknik futbolcu ise tekniklerdi kosma ise kosuyorlardi.

Edit: Ve o kadro aldi UEFA'yi. Futbolun o gunden bu gune ne kadar gelistigini dusunursek kadromuzdaki oyuncular o bucurlerden daha iyi olmak zorunda.

Edit: Simdi kriterimiz ne bizim. BAM dønemine gøre mi iyi køtu diyecegiz yoksa 3 bucurlere bakarak iyi mi køtu mu diyecegiz ?

Edit: Hagi'yi eklememek lazim o efsane idi. Zor cok zor onun gibi bir oyuncu bulmak. O yuzden onu kriterin disina atalim.

Takim takim degil, hoca hoca degil, yönetim yönetim degil, taraftar taraftar degil. Bu takim nasil basarili olsun? Galatasaray´in basarili olmasi bundan sonra bütün kararlarin %100 dogru olmasina endeksli. Yeni yönetimden, yeni Teknik Direktörüne, yeni futbolculara kadar alinan bütün kararlar %100 dogru olmali. 2 seneye kadar basarili olabiliriz belki o zaman. O da sadece Türkiye´de. Avrupa basarisindan bahsedemiyorum bile.

sen culioyu begenmiyonda bu adam son sampiyonlar liginde bu sene cluj 6 gol atmıs 3 ünü bu adam atmıs 2 sini attırmış. yani 6 golun 5 inde bu adamın payı var. culio bu takımda her türlü oynar. öenmli olan bu adamın yanına iyi futbolcular almak.

Nerenden okuyosun? Culio'yu beğenmiyorum diye bi şey çıktı mı ağzımdan?

Ya gøruyoruz hepsini. Culio iyi kimse køtu demiyor fakat bence level atlatacak oyuncu degil. BAM'dan iyi fakat bucurlerden køtu. Kriterimiz biraz da 3 bucurun oynadigi dønem olsun. Onlarin yapamayip Culio ve Cana'nin yaptigi sey ne? Savasan futbolcu ise savasiyorlardi teknik futbolcu ise tekniklerdi kosma ise kosuyorlardi.

Edit: Ve o kadro aldi UEFA'yi. Futbolun o gunden bu gune ne kadar gelistigini dusunursek kadromuzdaki oyuncular o bucurlerden daha iyi olmak zorunda.

Edit: Simdi kriterimiz ne bizim. BAM dønemine gøre mi iyi køtu diyecegiz yoksa 3 bucurlere bakarak iyi mi køtu mu diyecegiz ?

Edit: Hagi'yi eklememek lazim o efsane idi. Zor cok zor onun gibi bir oyuncu bulmak. O yuzden onu kriterin disina atalim.

bam la culioyu kıyas etmeyelim lütfen. kötü örnek örnek degildir:D

sorun orta saha ile forvet arasinda 30 metrelik bir boslugun olmasidir.

dunyada 4-3-3 sistemini barca ve arsenal oynayabiliyor,neden hala 4-3-3 oynuyoruz.

4-3-3 un ekolu olan hollanda bile vaz gecti 4-3-3 ten,4-2-3-1 e döndüler.

sorun orta saha ile forvet arasinda 30 metrelik bir boslugun olmasidir.

dunyada 4-3-3 sistemini barca ve arsenal oynayabiliyor,neden hala 4-3-3 oynuyoruz.

4-3-3 un ekolu olan hollanda bile vaz gecti 4-3-3 ten,4-2-3-1 e döndüler.

Hocam sistemin ne önemi var ki? Bizim esas problemimiz sistem mi yoksa herhangi bir sistemde oynaması zor oyunculardan kurulu olmak mı?

Senin defansın ağır ve pas vermekten acizse, ön liberonun pas yüzdesi Neill'den kötüyse, sakatlıklardan kanat oyuncusu kalmamış A2 futbolcularına kalmışsan, hiçbir sistem tutmaz ki.

Hem 4-3-3 sistemine 4-5-1 de diyebilirsin. Oyuncuların kalitesi, sistemin etkinliğini artırıyor. 4-2-3-1 sistemi de iyidir , yeter ki o -2- ileri geri oynayabilen, top tekniği ve fizik gücü yüksek oyuncular olsun, Mehmet Topal ve Cana gibi değil...

Üst Alt