Hakem ve VAR Değerlendirme Başlığı - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hakem ve VAR Değerlendirme Başlığı

trabzonun attigi 2. golde once penalti sonra disarida fsul verildi pozisyona bakiyor ama faul yok ortada. nasil verebiliyor o faulu izlemesine ragmen. pasali oyuncunun ayagi sabit. burak gelip takiyor. boyle palabiyik gibi gordugunu anlamayan dallamalari hakem yapiyorlar

Sayin abim defalarca bu basliga yaziyorum , biraz okusaniz keske

PENALTI YOKSA DISARIDA FAUL VARSA , verdigi faulu izlese de IPTAL EDEMEZ

eger iceride olduguna kanaat getirse ama faul olmadigina hukmetse o zaman iptal edip duruma gore endirekt serbest vurusla veya hakem atisi ile degistirebilirdi kararini

Ama duduk caldigi ve pozisyon da disarida oldugu icin kararini degistiremedi ve o pozisyon da gol oldu

Dedigin dogru , iceride olsa ve mudahale yoktuysa top rakip takima gececekken , pozisyon disarida olunca kararini degistiremedigi icin gol geldi

Sunu sorabilirsin , golun nizamiligi kontrol edilmek icin verilen faul izlenebilir miydi ? Hayir sistem buna da izin vermiyor

VAR'ın başındakiler ne dese iş orta hakemde bitiyor yani çok önemli değil kimin izlediği hakem anlamaz mı hangi pozisyona bakması, sorması gerektiğini.

Özellikle bizim maçlarda oluyor VAR hakemi orta hakeme gel bak pozisyonu izle diyor adam trip atıyor, izlemiyor.

Var sistemi tek yonlu isleyen bir sistem . Orta hakem , var hakemine "tam goremedim bir izlesem olur mu" diyemiyor . Dolayisiyla tekrar izleme icin oncelikle var hakeminin uyari vermesi SART

ardindan hakemin izleme zorunlulugu olup olmadigi sanirim her federasyonda farkli cunku dunya kupasinda izle denenler hep izlendi . Ama dun eski hakem dairesinden bu egitimleri bilen birini dinledim , izle dense de izlemeyebilir dedi

Bu durumda izle dendi de hakem mi izlemedi , yoksa "bir baktik ama oynatmaya devam et izlemene gerek yok" mu dediler iceriden , bunu bilemiyoruz

eger iceride olduguna kanaat getirse ama faul olmadigina hukmetse o zaman iptal edip duruma gore endirekt serbest vurusla veya hakem atisi ile degistirebilirdi kararini

Ama duduk caldigi ve pozisyon da disarida oldugu icin kararini degistiremedi ve o pozisyon da gol oldu

Dedigin dogru , iceride olsa ve mudahale yoktuysa top rakip takima gececekken , pozisyon disarida olunca kararini degistiremedigi icin gol geldi

Sunu sorabilirsin , golun nizamiligi kontrol edilmek icin verilen faul izlenebilir miydi ? Hayir sistem buna da izin vermiyor
sistem sacma zaten. gole sebep oldu sonucta. sonucta oyle boyle izledi.

onu gectim. direk kirmizida var'a bakiliyor. ama 2. saridan kirmizi olunca bakilmiyor. malca bir sistem.

bu arada kusura bakma yazdiklarini okumadim afedersin.

sistem sacma zaten. gole sebep oldu sonucta. sonucta oyle boyle izledi.

onu gectim. direk kirmizida var'a bakiliyor. ama 2. saridan kirmizi olunca bakilmiyor. malca bir sistem.

bu arada kusura bakma yazdiklarini okumadim afedersin.

Pozisyon sayilari arttikca , sistemin sorgulanmasini gerektirecek tipte olaylar da cogaliyor

Yani hakemler tamamen dogru uygulasalar bile , bu sistemin mukemmel filan olmadigini belirtmek lazim

turk futbolunun virusu hain topikli ayewe kendini yere atmaktan sari
freye de bilerek elle oynamak sebebiyle sari vermemistir
bu hafta fernandoya verilen sariyi ve gecen sene fb macinda belhandaya cikardigi sariyi hatirlayalim
pislik adam

VAR sistemi bozulunca kenardakı tv ye neden yayıncı kurulus görüntüleri getirilip hakem tarafından bakılmıyor

Bu ülkeye değil VAR ne getirirsen getir kar etmiyor arkadaş yine ayarlıyorlar bir dümen. Şike bunların genetiğinde VAR

Ne olmuş ne olmuş VAR sistemimi arızalanmış...
Hahahahahahaha neremle güleceğim şimdi ben.
Yok böyle dram yok böyle komedi.
Zamanında alenen kablo keserlerdi şimdi VAR sistemine arıza sokuyorlar.
Hahahahahaha

Gscimbom Mobile

VAR sistemi bozulunca kenardakı tv ye neden yayıncı kurulus görüntüleri getirilip hakem tarafından bakılmıyor

Protokole aykiri. Yayinci kurulus tekrarlarini izleyip karar alamaz odadaki degerlendirme goruntuleri yansitilmadan

Zaten ofsaytlarda bakilmiyor (istisnai haller haric) , bakan hakemi hasladilar gecenlerde

Dolayisiyla cep telden bile "gol ver" denebilir ama teoride boyle , protokole gore yapamazlar bunu

O sistem dahilindeki konusma kayitlarinda mutlaka o "gol ver" soylemini gecirmeleri lazim kayda

E mac da beklemez o sistem gelene kadar

Talihsizlik . Buyutmeyin

Protokole aykiri. Yayinci kurulus tekrarlarini izleyip karar alamaz odadaki degerlendirme goruntuleri yansitilmadan

Zaten ofsaytlarda bakilmiyor (istisnai haller haric) , bakan hakemi hasladilar gecenlerde

Dolayisiyla cep telden bile "gol ver" denebilir ama teoride boyle , protokole gore yapamazlar bunu

O sistem dahilindeki konusma kayitlarinda mutlaka o "gol ver" soylemini gecirmeleri lazim kayda

E mac da beklemez o sistem gelene kadar

Talihsizlik . Buyutmeyin
Şimdi bu kadar vakadan sonra bu olaya talihsizlik büyütmeyin diyorsan ben de sana pes diyorum.
Bir kişi kaç kere kandırılır kaç kere enayi yerine koyulur ?!?
Bizi kimse kandıramaz o stadda ne oluyor fener nasıl kurtarılıyor herkes biliyor.

Var arızalandı ne demek ya kimi üfürüyorlar bunlar kaç kamera var nasıl oluyor da tam pozisyon olunca arızalanıyor.

Yeme bizi Sinan sen de biliyorsun aslında arıza yok kayırma var.

Gscimbom Mobile

Üst Alt