Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ?

Cevap: Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ?

Yahu oyunu kuramıyorsan, elindeki adamlar ona uygun değilse, bozacaksın tabii. En azından Feneri yendik, kupada eledik, şampiyon olduk. Yani Mustafa-Barış gibi adamlara yapamayacağı işleri vermek marifet değil. Onların yapabileceklerine göre bir taktik oluşturmak marifet. Kalli de isterdi sanırım Ledesma'yı, Rosicky'yi. Linderoth şanssızlığını da yaşadı tabii.

Yönetimi savunmuyorum zaten. En büyük hata tartışmasız onlarda.

Lincoln'ü oynatan da skibbedir hatırlatırım. Bunu ona müsamaha gösterdi manasında söylemiyorum. Oyun planı açısından diyorum. Lincoln sezon başladığında çok kötüydü,i steau maçlarında falan. Hatta kayseri maçında yedek kalmıştı. Barış ve Mehmet Topal'ın orta sahayı toparlamasıyla Arda-Lincoln ve Kewell'ın formu zirveye vurdu. Hertha, Benfica, Olmpiakos, Bordeaux ve Hamburg maçlarının yarısı kadar hiçbir maçta oynayamadık geçen sezon.

Tamam elindeki kadro kötü, hatta iyi olanlar da satıldı. Ama bir takımda zerre değişme olmaz mı bir senede? Sadece ARda daha iyi şut çekiyor ki zaten euro2008 sonrası kendisi de söylüyordu bu durumu. Geçen seneki maçtan hiçbir farkı yoksa, yönetim kadar Rijkaard'da suçludur.

Eğer zaten ortada bir başarısızlık varsa kimse sütten çıkma ak kaşık değildir. Tablo bu kadar yanlışsa elbette Rijkaard'ın da hataları veya eksikleri vardır. Geçen sene söylediklerinden farklı birşey söylediğini veya anlattığını sanmıyorum. Zaten oyuncularda Rijkaard bize pozisyon almayı öğretiyor tarzında açıklamalar yapıyor.Demekki birşeyler çalışılıyor ama olmuyor işte. Bu durum matematikten anlamayan öğrencilere inatla sen bunu anlayacaksın demek gibi birşey. Zaten bu oyuncuların olduğu takımın takır takır pas yapıp gelişmesini beklemek hayal ki. Bende geçen seneden fark olmadığı için kızıyorum ama açık konuşmak gerekirse zaten bir fark beklemiyordum geçen sezon sonundan beri.

Lincoln'ün daha iyi oynaması konusunda ise ben seninle aynı fikirde değilim :). Geleneksel Brezilya topçusu geç geldi geç çalıştı forma da geç girdi :). O forma girince de takımın çehresi değişti. Keşke Rijkaard'ın da o tarz bir oyuncusu olsaydı. Tamam Keita'da çok etkiliydi ama bir Lincoln değildi işte. Afrika kupası fener maçındaki yumruk da araya girince aynı etkiyi yaratamadı. Sonlara doğru açıldı o zaman da biz yarıştan koptuk.

İmzamı atıyorum tamamen katılıyorum yönetim dururken Rijkaard'ı eleştirenler hadi ordan.

Taraftarın en büyük suçu 2002 yılından sonraki 2 şampiyonluğu da hakederek, ve bütün yıl süper oynarak kazandığımızı düşünmesidir.

Geçenlerde bir resim gördüm.En son şampiyonlar ligine gittiğimiz yıla ait.Bir tane t-shirt bastırmışız.Üzerinde de "Road to Athens" yazıyor.Yani o yıl şampiyonlar ligini almayı hedeflemiş.Tabi o yıl gruplarda sonuncu olduk.Şaşırılıcak bir şey değildi tabiki.Çünkü o dönemki kadromuzu hatırlayanlar varsa ne kadar vasat olduğunu bilmeleri lazım.Yani şunu anlatmaya çalışıyorum Galatasaray camiası, yönetim ve taraftar olmak üzere.Galatasaray'ı hala avrupanın fatihi konumunda görmesi.2.Fatih Terim döneminden sonra, çok vasat ve yetersiz bir Galatasaray'ın olduğunun farkına varılmaması.

Son 5 yılda sanırsam 6 TD değiştirdik.Suçu hep TDlerde aradık.Ama değildi işte sorun burda.Galatasaray kadrosu son 5 yıldır kötü bunu artık idrak etmeliyiz.Şampiyon olduk veya olmadı.Son 2 yıl dışında zaten Türkiye liginde Galatasaray'ın forması bile şampiyonluğa oynuyor.Bu kadromuzu örtmez.Burda kimse bana gelip Sivas kadrosundan bahsetmeyin.Günlük düşünmeyin artık bazı şeyleri.Galatasaray camiasında ciddi bir mentalite değişikliği şart.Bunu görmeliyiz.Artık neler istediğimize,önümüzdeki 5 yılda bu takımı nerde görmek istediğimize, ve bunun için neler gerekiyorsa yapılmasına karar vermeliyiz.Bedelleri neyse ödemeliyiz.

Yoksa biz hala en son şampiyonlar ligine gittiğimiz zamanki gibi kör olup,eksiklerimizi görmeden çok büyük hayaller kurarsak hiçbir zaman başarılı olamayız.Son 5-6 yıldır takım olarak futbolcularımızda inanılmaz bir mental eksikliği var.Ligi lider olarak götürdüğümüz hafta sayısı iki elin parmaklarını geçmez.Baskıyı kaldıramayan futbolcularımız ve inanılmaz derecede baskı oluşturan bir camiamız var.Bütün bu sorunlar Rijkaard'ın gitmesi ile çözülücek şeyler değil.Artık bazı şeylere açık olmalıyız.Son 5 yıldır bu takımda değişmeyen şeyler var.Son 5 yıldır bu takımda profosyenelliğin p'si yok.Tamamen mahalle takımı havasındayız.

Artık bunları düzeltmeliyiz.ha bu yıla bakarsak yönetim inanılmaz hatalı,Rijkaard'ında hataları var.Düzelir bunlar belki ilerde.Ama artık kendimizi toparlamalıyız.Her sıkıştığımızda "Fatih Terim,Luce" demeyi bırakmalıyız.Her kadro eleştirisinde "Biz bunlarla şampiyon olduk" demeyi bırakmalıyız.Son yıllardaki bu bahanelerden vazgeçmeliyiz.Bazı şeylerle yüzleşmeliyiz.

4-4-2 imiş şu imiş bu imiş.Geçelim bunları.Biz 4-4-2 ile Sivas'ı yensek ne olur?Kadromuz yine hala aynı.Hepimizin istediği o güzel başarılara ulaşmak.4-4-2 veya Rijkaard'ı göndermekle olmaz.Veya Sivas'a 5 atmakla.

Suçu rijkaarda atmasınlar boş yere..

Yönetm adam gibi transfer yaptı da o oynatmadı mı!

YÖNETİM İSTİFA!

Rijekard istifa etmelidir !gecensene geldi güzelim kadroyu 4-3-3 oynatmaya çalıştı pas yapan 4-4-2 oynuyan takım ,4-3-3 oynadı vede hicde başarılı olmadı 4-3-3 oynuyonda sende xavi yok iniesta yok,4-4-2 ligimizde en önemli sistemdir.

Oyunu okuyamıyo,zamanında değişiklik yapmıyo

Takım kırılgan güc yok kuvvet yok.

Yönetimde zaten malesef transfer yapmakda gecikti.

4-3-3 oynuyon mustafa ile cana ile oynuyon bunlar ilerde iş yapmaz

mücadele diyosun o zaman sistemden vazgeçeceksin hoca.

Hakederek, süper oynayarak şampiyon olmadık ama ortada başarı vardı. Şampiyonluk umurumda da değil, süper oynayalım şampiyon olamayalım razıyım. Şu an hem rezil oynuyoruz hem de üçüncü beşinci oluyoruz. Hangisi daha güzel seçmek zor olmasa gerek.

Hakederek, süper oynayarak şampiyon olmadık ama ortada başarı vardı. Şampiyonluk umurumda da değil, süper oynayalım şampiyon olamayalım razıyım. Şu an hem rezil oynuyoruz hem de üçüncü beşinci oluyoruz. Hangisi daha güzel seçmek zor olmasa gerek.

Hem o dönem başarı vardı diyorsun, hemde şampiyonluk umrumda değil diyorsun.Çelişkili cümle ama üzerinde çok durmak istemiyorum.

O dönem oynadığımız futbol daha kendini bilmez bir futboldu.Şu anki futbolumuz daha iyi.Aradaki fark anadolu takımlarında.O zamanki kadromuzda bulunan:

-Cihan

-Orhan

-Necati

-Ümit karan gibi futbolcular şu an anadolu takımlarında oynuyor.Aynı dönem bu adamların takım arkadaşı olan Ayhan-Barış-Sabri, daha sonra Servet-Sarp-Gökhan gibi adamlar hala Galatasaray'da ama.Bu adamları satmak istesen emin ol yine anadolu takımlarına giderler.Çünkü aramızda sandığımız kadar büyük bir fark yok.

Hem o dönem başarı vardı diyorsun, hemde şampiyonluk umrumda değil diyorsun.Çelişkili cümle ama üzerinde çok durmak istemiyorum.

O dönem oynadığımız futbol daha kendini bilmez bir futboldu.Şu anki futbolumuz daha iyi.Aradaki fark anadolu takımlarında.O zamanki kadromuzda bulunan:

-Cihan

-Orhan

-Necati

-Ümit karan gibi futbolcular şu an anadolu takımlarında oynuyor.Aynı dönem bu adamların takım arkadaşı olan Ayhan-Barış-Sabri, daha sonra Servet-Sarp-Gökhan gibi adamlar hala Galatasaray'da ama.Bu adamları satmak istesen emin ol yine anadolu takımlarına giderler.Çünkü aramızda sandığımız kadar büyük bir fark yok.

O dönemki futbolumuz daha kötüydü diyorsan birşey diyemem. Ümit Karan yanlış örnek, sadece onu söyleyebilirim, kalitesini asla tartışmayacağım bir adamdır.

Ayrıca çelişki yok, iyi oynayacaksak şampiyonluk umurumda değil, eğer iyi oynayamıyorsak bari başarı gelsin diyorum. İkisinden birisi olsun yani, sizin düşünce tarzınızla ikisi de olmuyor çünkü. Çok zor olmasa gerek.

Asıl suç yönetimdedir kabul . Ama Rijkaard , Elano ikilisini savunmayın artık , sinirim bozuluyor . Bu ikisi bu kadar desteği haketmiyor .

Elano ne alaka ya:D Adam oynamadı bile.Ona rağmen sinir oluyoruz adama :D

Yahu tamam en büyük suçlu yönetim. Herkes hemfikir bu konuda. Ama Rijkaard'ın da hataları var. Takım da bir gram ilerleme yok bir yıldır. İlk geldiği dönemden birazcık daha iyi top mu çıkarıyoruz defanstan? Hayır. Birazcık daha organize miyiz? Hayır. Oyuncuların herhangi birinde bir gelişme var mı? Hayır. E, bunun suçlusu da yönetim değildir sanırım. Sanırım yani, yoksa öyle midir?

Rijekard istifa etmelidir !gecensene geldi güzelim kadroyu 4-3-3 oynatmaya çalıştı pas yapan 4-4-2 oynuyan takım ,4-3-3 oynadı vede hicde başarılı olmadı 4-3-3 oynuyonda sende xavi yok iniesta yok,4-4-2 ligimizde en önemli sistemdir.

Oyunu okuyamıyo,zamanında değişiklik yapmıyo

Takım kırılgan güc yok kuvvet yok.

Yönetimde zaten malesef transfer yapmakda gecikti.

4-3-3 oynuyon mustafa ile cana ile oynuyon bunlar ilerde iş yapmaz

mücadele diyosun o zaman sistemden vazgeçeceksin hoca.

Son 2 gündür hep aynı yada birbirne yakın cümleleri farklı arkadaşlar kuruyor.Bakın Rijkaard gibi bir sistem hocasını yönetim,gereken sabrı ve zamanı gösterek belli bir ekol isteyerek tercih etti.Rijkaard ilk geldiğinde bizler, yeter ki kurulu düzenle yıllarca alt yapıdan futbolcu yetiştiren,gerekli transferlerle de başa sürekli oynayan bir takım kuralım demedik mi?Şimdi durumlar nasıl taraftar bazında 180 derece döndü çoğunlukla merak ediyorum ama bu konulara girmeyeceğim.

Sadece şunu söylemek istiyorum.Siz Sparta Rotterdam,Barcelona,Galatasaray ve belli dönemde de Hollanda milli takımında sürekli aynı sistem üzerinde çalışmış adamdan yolun ortasında herşeyden vazgeçmesini bekleyemezsiniz.Rijkaard sonuçta taktik ve sistemine sahip bir adam.

En fazla söylecekleriniz Rijkaard tarzı değilde, elindekilerle kaos futbolu oynama pahasına da olsa kazanmaya çalışan ve taraftarında kötü futbola razı olduğu adamlar isteyebilirsiniz.Bir yada iki şampiyonluk kazanırsınız ama günü kurtarır sürekli sil baştan yaparsınız. Bu da bir düşüncedir saygı duyarım.Ama öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz.

Rijkaard'dan kaos futbolu beklemeyin kısaca.Bu adam yıllardır bunu oynatıyor yada oynatmaya çalışıyor.Eğer ki siz kısa sürede dayanamayıp ve sözlerinizi unutup ''bırakın yaa sistemi ben kötü futbol oynasada sürekli kazanacak takım istiyorum'' derseniz asla kendi düzeninde işleyen bir yapı(isimlerin önemli olmadığı) ve tesadüfi olmayan şampiyonluk ve başarılar beklemeyin.

Tesadüften kastım,belli sistemler ve ölçülerde düzenli futbol oynayamayıp,biraz da diğer takımların başarısızlıklarıyla ve sizin anlık başarılarınızla elde edilen sonuç.

Üst Alt