Haldun Üstünel Futbol A.Ş'den istifa etti ! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haldun Üstünel Futbol A.Ş'den istifa etti !

Cevap: Üstünel istifa etti (mi?)

Çok net hatırlıyorum ki, GS TV'de yayınlanan bir programda Hasan Tankaya ve Osman Şenher, Lincoln transferinde Üstünel'in 1 ay boyunca Almanya'da otelde kaldığını söylediler. Bu transferi Adnan Sezgin transferi saymak olmaz.

O zamanlar tam yetki Adnan Sezgin'deydi. Haldun Üstünel görüsmlere katilmis olabilir ama son karari Adnan Sezgin ve o zamanlar 2.baskan olan Adnan Polat verdiydi.

Galatasaray başarısız geçen bir sezondan sonra yanlışlarını belirleyip onları düzelteceğine, doğru yaptığı şeyleri bozuyor. Yanlış üstüne yanlış yapılıyor. Bu hatalar ve adnan sezgin Adnana Polatında sonu olacak.

O zamanlar tam yetki Adnan Sezgin'deydi. Haldun Üstünel görüsmlere katilmis olabilir ama son karari Adnan Sezgin ve o zamanlar 2.baskan olan Adnan Polat verdiydi.

Onu diyorum bende. Üstünel'in de katkısı büyük. Ayrıca Lincoln tranferindeki duyguyu hiçbir futbolcu yaşatmadı bana. Bunu söyledim ama Lincoln konusunu açmış gibi olmayayım:)

allahim nedir bu a.sezginden çektigimiz, yeter be abi, bi gitsin de artik kurtulsak

transfer yapmak kim adnan sezgin kim

polat baskan hala neyi anlamiyor merak ediyorum,

Böyle bişey varsa Haldun Üstünel bişey kaybetmez. Galatasaray kaybeder

Eğer bu haber doğruysa, neden bir şeyler hep bariz şekilde yanlış olmak zorunda. Neden beceriksiz, beşeri ilişkileri sıfır ve muhtemelen yine hiç bir şey beceremeyecek olan Adnan Sezgin görev alıyorda, bu konuda kendini kanıtlamış bir adam olan Haldun Üstünel'e bunlar layık görülüyor. İnamotoları, Bouzid'leri, Skibbeleri getir(e)medi diye mi?

Hayır ben şunu demek istiyorum, Haldun kendisi mi buldu bu oyuncuları? Hayır. Yönetimden aldığı rapor doğrultusunda gitti adamlarla anlaştı. Adnan Sezgin gitse Elano daha mı fazla para isteyecekti, kim bilebilir daha ucuza gelip gelmeyeceğini?

Sen en iyisi Rijkaard'ın ve Neill'ın GsTv'ye yaptıkları açıklamayı bir oku.Adamlar beni en çok Haldun Üstünel etkiledi diyorlar.Millet boşuna mı bu kadar seviyor Haldun'u?

Levent Tüzemen'e inanırım hepimizden çok kulubün içinde olan biri.Polat'la çok yakın dostlukları var bu haberin yalanlanacağına inanmıyorum.

Adnan Polat buraya H.Üstünelle birlikte geldi ve H.Üstünel gidiyorsa kendiside hiç durmasın gitsin..

koskoca Galatasaray'ın futbol şubesinin A.Sezgin gibi bir adama bırakılması içler acısı..

eğer şuanki durum seçimlerden önce olsaydı mutlaka A.Öztürk bu işi götürürdü..

ben futbol takımının a.sezgin'de olmasındansa kenyon , caldaza ve kurth'te olmasını 1000 kere tercih ederim..

H.Üstünel olmasaydı bu taraftar desteğini zor görürdü A.Polat ve son olarak biri gidiyorsa diğerine de kapıyı göstermek gerekir..

38420091022.jpg

Haldun Üstünel, Futbol A.Ş'deki görevinden istifa gerekçesi olarak "Yeniden yapılanma adına uygulamaya çalışılan idari ve sportif bozuklukları" gösterdi

Galatasaray'da beklenen deprem gerçekleşti; Haldun Üstünel Futbol AŞ Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti. Son dönemde özellikle yabancı futbolcu transferinde aktif rol alan, sarı-kırmızılı takıma kazandırdığı yabancı yıldızlarla "Transfer sihirbazı" unvanını alan Üstünel'in sezon tamamlandıktan sonra Futbol AŞ'deki yeni yapılanma sürecinden rahatsız olduğu konuşuluyordu. Yaz dönemindeki transfer faaliyetlerinde aktif rol almayan Üstünel'in hoşnutsuz olduğu yönündeki iddiaları başkan Adnan Polat kabul etmemiş, "O da, bütün şubelerde sorumluluğun profesyonellere teslim edilmesinden yanaydı" diyerek gündemdeki yeni yapılanmayı Üstünel'in istediğini öne sürmüştü. Polat'ın, Üstünel'i yumuşatma çabalarına karşın genç yöneticinin tavrının değişmediği öğrenildi. Üstünel, dün Galatasaray Futbol A Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı'na hitaben şu dilekçeyi yazdı: "Son günlerde yeniden yapılanma adına uygulamaya çalışılan idari ve sportif bozukluklar ve değişikliklere; Bugüne kadar bu camianın içindeki büyüklerimden öğrendiğim Galatasaraylılık ve Galatasaray'ın yazılmamış kurallarına aykırı bulduğum, aynı zamanda genel ve şahsi çalışma prensiplerime de uygun bulmadığım, böylesine yanlış uygulamaların, alınan ve alınacak kararların içinde yer almak istemediğimden, Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğimden üzülerek de olsa istifa etmem zarureti hasıl olmuştur. İstifamın kabulünü arz ederim."

Levent Tüzemen

Sabah - Sihirbaz istifa etti

' Futbol A.Ş Yönetim Kurulundan...' diyor. Bu birleşme sonucunda Futbol A.Ş kaldırılmadı mı? Olmayan bir makamdan nasıl istifade edililr anlamadım?! :confused:

Bu gidiş tam Haim Frescolu transfer ve yönetim anlayaşına doğru gidiştir.

Haldun Üstünel istifa etti!!!

Üstünel, dün Galatasaray Futbol A Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı'na hitaben şu dilekçeyi yazdı: "Son günlerde yeniden yapılanma adına uygulamaya çalışılan idari ve sportif bozukluklar ve değişikliklere; Bugüne kadar bu camianın içindeki büyüklerimden öğrendiğim Galatasaraylılık ve Galatasaray'ın yazılmamış kurallarına aykırı bulduğum, aynı zamanda genel ve şahsi çalışma prensiplerime de uygun bulmadığım, böylesine yanlış uygulamaların, alınan ve alınacak kararların içinde yer almak istemediğimden, Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğimden üzülerek de olsa istifa etmem zarureti hasıl olmuştur. İstifamın kabulünü arz ederim."

Cevap: Haldun Üstünel istifa etti!!!

Darisi Polat'in basina. Bu forumda sayfalarca dile getirdim. "Taraftar Üstünel'e Sahip Cikmali" diye. Sezon acilisini bile göremedi ne yazik ki, belki bir tribün aktivitesi olurdu. Adnan Polat hatalardan ders cikarmamaya yemin etmis. 2008 kongresinde atesten gömelk giydi, alkisladik. Tam baslangicta dogru isler yapmaya baslamisti ki, yaptiklarini kendi eliyle baltaladi: TFF ile girdigik komik polemik, Adnan Sezgin'e verdigi yetkiler ve bu Sezgin'in Anadolu kulüplerindeki oyuncularla yakisiksiz sekilde gizli kapakli görüsmeler yapmasi, Saglik kurulunu o kadar uyariya ragmen degistirmemesi, bu sezon Haldun Üstünel'i ekarte edip Adnan Sezgin'i daha da yetkilendirmesi bir kac örnek. Bunlar gördüklerimiz, icerde kim bilir neler oluyor.

Artik acik secik görülmüstür ki Polat bu isi kaldiramayacak. Sirket birlesmeleri ve yeni stadin tamamlanmasi kosullarinda asla ve asla istifa etmeyecektir. "Sezgin'i de al git" tezahüratlariyla Aslantepe'nin yikildigi günleri görücez sanirim.

Mehmet Cansun baskan olmayi düsünmüyor ama düsünmeli. Cansun-Üstünel yönetimini görmeyi cok isterim.

Üst Alt