Hell Değil, İyi Gün Taraftarı ! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hell Değil, İyi Gün Taraftarı !

Cevap: Hell Değil, İyi Gün Taraftarı !

Ibrahim senin iyi niyetle actigindan suphe yok ki haklisin bazi konularda. Fakat bu daha cok benim hayata bakisimla ilgili bir problem.

Ya gercekten bu konular kapansin ben hayatta cok az seyi sevebiliyorum ve sevdigim seylerden birisi de Galatasaray. Ki surekli kendimle kavga halindeyim bu konuda cunku futbolun kocaman bir yalan insanlari sorunlarindan uzaklastiran bir sey oldugu bazi insanlarin asgari ucretle beslenirken bazilari cøpten karinlarini doyururkenki durumlari vs. vs. surekli benim zaten kendimle kavga yapmama yetiyor. Hayatta az seyi sevebiliyorum ve bu konular olunca ister istemez futbolun nasil sistemin devamini sagladigi nasil insanlari yabancilastirdigi gibi seyleri dusunmek zorunda kaliyorum ve daha da soguyorum futboldan. Hayatta sevebildigim az sey var. Bunlardan birisi de Galatasaray ve o sevgi de gitmesin bu tur basliklardan dolayi. :)

Edit: Bir de gerceklik olayi var. Kisiler genelde kendi gercekliklerinden hareket ederler ve zannedirlerki tum insanlar o gerceklikte yasiyor. O gerceklikte birisi vefasizlik der diger param yok der digeri kandirilmislik der vs. vs.

İlk 2 maç fiyatlar uygundu talebi görünce iştahı kabardı bu işle her kim ilgileniyorsa hatta gittiğim maçlarda kombinesi olan arkadaşlar aldığım biletin fiyatını ve yerimi görünce baya bozuldular madem böyle devam edicek kombineliler kazıklanmış oluyor diye. Bu stad maça göre insanların yanında getirdikleri çocukların stada alınmasında bulunacak formüle göre rahtlıkla dolar.Ancak bazen gerçekten akla hayale sığmayan şeyler yapıyor yönetimimiz.

Dediğiniz gibi bu durumdaki sıkıntı açık açık belliyken birşeyler yapılmalı

Fenerin stadı niye doluyor onu açıklayın önce yahu... Türkiye'nin takımı değil mi o da?

Yarı yarıya fiyata oynuyolar ve stadları gerçekten merkezi biyerde demir deniz kara nasıl gelirsen gel 10dk ye staddasın dün bunlar tartşıldı bir kaç sayfa geride var.

Not: Bizim ulaşımda sıkıntılar var ciddi sıkıntılar var ama zamanla çok rahatlayacağı bir gerçek.

Yarı yarıya fiyata oynuyolar ve stadları gerçekten merkezi biyerde demir deniz kara nasıl gelirsen gel 10dk ye staddasın dün bunlar tartşıldı bir kaç sayfa geride var.

Not: Bizim ulaşımda sıkıntılar var ciddi sıkıntılar var ama zamanla çok rahatlayacağı bir gerçek.

Sami Yen'de dolmuyordu. Daha küçük daha ucuzdu. Merkeziydi. Neyse tartışma bitmiş sanırım alevlendirmenin manası yok.

Diyelimki o saydıgın zengin kesimdesin.geçtiğimiz hafta oynanan bucaspor maçına 300 tl verip gidermiydin ? azda olsa ordan bilet alıp giden varsa helal olsun diyelim saygıdan.ama bence enayiliktir.

Zengin kesim demeyelim ama İstanbul'da bu parayı verebilecek çok insan var doğrudur. Ancak kimse parasını maddi durumu ne olursa olsun sokağa atmak istemez. Şahsen ben stadda maç izlediğimde maraton veya kapalı tribünlerinde olmak istiyorum ve karşılayabilecek olmama rağmen 50euro ya Nou Camp Maraton da maç izleyebilirken gelip burada 200-300 liraya iddaasız zevksiz, televizyondan bile izlemeyeceğim bir karşılaşmaya para vermem. Kesinlikle katılıyorum, enayiliğin daniskasıdır hatta. Dünyada herşeyin bir ederi var.

Buca maçı gibi maçların dolması için ya takım çok iyi gitmelidir ligde ya da son maçlardır artık şampiyonluk maçlarıdır o zaman dolar.

Türkiye'de bu böyledir. 15-20 sene içinde değişirse bilemem ama bugün böyle. Fenerbahçe seri yakaladığı için dolacak tabii ki stadı şuan. Biz de biliyoruz 15 bin kişiye oynadıklarını onların normalde.

Buca maçı gibi maçların dolması için ya takım çok iyi gitmelidir ligde ya da son maçlardır artık şampiyonluk maçlarıdır o zaman dolar.

Türkiye'de bu böyledir. 15-20 sene içinde değişirse bilemem ama bugün böyle. Fenerbahçe seri yakaladığı için dolacak tabii ki stadı şuan. Biz de biliyoruz 15 bin kişiye oynadıklarını onların normalde.

Son yıllarda ben onların (ZTK) hariç hiç 15.000'e oynadığına şahit olmadım.

Varsa bile ben bilmiyorum yani.

Fenerin stadı niye doluyor onu açıklayın önce yahu... Türkiye'nin takımı değil mi o da?

Fenerli medyanın gazına gelip kendi taraftarına sallayan zararlı bi taraftar profili daha. Fenerbahçe her yıl ortalama 30 - 35 bin arası taraftara oynuyor yılda nereye doluyor stadları araştır istersen ortalama seyirci oranlarını ? Derbiler hariç 35 bini geçmiyolar 50 bin 509 kişilik stadda. Beşiktaş 33 bin kişilik stadda 23 - 25 bin kişi ortalamaya oynuyor. Onlarda dolduramıyorlar tam. Bu konuda Türkiyenin en iyi taraftarı kuşkusuz Bursaspor taraftarıdır yıllardır. 20 bin kişilik stadlarında her yıl 20 bin ortalamaya oynarlar 2. ligde oynadıkları 2 yılda bile stadları hep full çeker biletleri piyasaya çıktıktan 2 saat sonra biterdi. Bursada 16 sene yaşadığım için biliyorum. Bu sene stadlarını 25 bin kişiye yükselttiler sezon sonu bakcaz bu sezon nekadar kişiye oynamışlar

Sene başından beri taraftarı küstürecek her türlü icraatı yapılsın ondan sonra da gene iş dönüp dolaşıp taraftara kitlensin oh ne ala memleket ya...

Sanki iki pası da taraftar yapamıyor, doğru düzgün gol pozisyonuna taraftar giremiyor, kendi sahasında bile kalesini savunmaktan aciz olan taraftar bu böyle uzar da gider.

Niye gitsin kardeşim taraftar stada? Daha zaten inşaatı bitmemiş tamamlanmamış sorunları olan bir stad, hava desen soğuk, ulaşım desen gidişi nispeten kolay ama dönüşü o kadar da kolay değil. Bu kadar sıkıntıyı niye çeksin adam? Sahadaki futbolumsu oyunu görmek için mi?

Hiç bana yok Dortmund taraftarı bilmemne demeyin... Onlar Alman kardeşim kafa yapıları bizden farklı. Bir kere milli gelirleri bizim kaç katımız adamın hayatsal olarak bir sıkıntısı yok takımı hobi olarak tutuyor zevk için o yüzden de kafayı bir yere kadar takıyor. Ama bizde öyle değil işte biz ülke olarak zor bir hayat yaşıyoruz hele ki İstanbul'da yaşayanların hayatı herkesten daha zor. O stada gitme çilesini bile göze alması için karşılığında 3 kuruş futbola benzer birşey görmek zorunda. Ayrıca adam sahasında Bucaspor'a karşı bile oyunu kendi sahasında kabul eden bir takımı görmek sinir olmak mecburiyetinde mi? Daha inşaat halinde bir stada gidecek sıkıntıyı çekecek neden? 15. takıma karşı sahasında kapanan bir Galatasaray izlemek için...

Takımının zor zamanında yanında olursun evet. Ama geçen seneki gibi ligi belli dönemlerde iyi kötü götürmüş ama sakatlıklardan dolayı sonunu getirememiştir veya futbol namına birşeyler ortaya koymaya çalışmıştır en kötü olsa bile şanssızdır sakatlık vardır vesaire... Ama bu seneki gibi kombine bilinçli hatalardan sonra takımını eskisi kadar desteklemeyen taraftara da kimse kızamaz.

Kendimden örnek vereyim ilk yarının sonlarına kadar bütün maçları arkadaşlarla takip ederdik. Maç olduğu gün buluşur takım kötü de olsa maçımızı izlerdik. Ha geçen sene de yenilirdik evvelki sene de çok üzüldüğümüz de olurdu ama bu seneki maçlarda kendi sağlığımızdan sinirimizden stresimizden gitmeye başladı o yüzden izlememe kararı aldık. En son bir Bursa maçını izleyelim dedik o da son oldu zaten. Trilyonları cukka eden elemanlar canı çekip de top oynayacak diye ben neden sinirimi bozayım?

Dortmund örneğini vererek Galatasaray taraftarının skor bağımlılığını eleştirmiştim birçok kez , bir arkadaşın duygularıma tercüman olması hoşuma gitti.Önce taraftar görevini yapsın ; skor endeksli destek olmaz ,sevgi karşılıksız bağlılıktır.Biz müşteri değil Galatasaray taraftarıyız.

Bence çok güzel yazı.. tabii yalnız GS taraftarı değil bu durumu yaşayan.. bilet fiyatlarının da sorgulanması lazım tabii bir de.. sayfaları okumadım eminim bu konudan bahsedilmiştir de zaten :)

biz transferleri stadın kazandırdığı paralarla yapacagız beyler, unutulmasın... eskileri göndermek için yenileri getirmek gerekir...

Cevap: Hell Degil, Iyi Gün Taraftari.....!!!!!

Bilet fiyatlarını bilmiyorum ancak önceki maçlarda ucuz olan kısımlar bu resımlerden ve maç sonuna doğru olan görüntülerde fulldü maraton kısımlarında sorunlar var bilmiyorum ama burdan bir arkaddaş o kısımlar tuzluydu böyle bir maça böyle bir takıma okadar para vermek maddi durumuma balta vurmak demektir dedi.Haksız sayılmaz

Haklisin katiliyorum

Üst Alt