Hell Değil, İyi Gün Taraftarı ! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hell Değil, İyi Gün Taraftarı !

Cevap: Hell Değil, İyi Gün Taraftarı !

Galatasaray taraftarı takımı kötü günde olduğu için değil, formanın hakkı verilmediği için protesto ediyor. Oraya gelen seyirci, günü geliyor kendi nafakasını çoluk çocuğunun rızkını keserek geliyor maça ama ne görüyor ruhsuz bir topluluk. Peki bu ruhsuzluk nezamandır var. Çok çok uzun zamandır. peki ne yapmış Galatasaray taraftarı Arenada yeni bir sayfa açmak istemiş Sivas maçında full doldurmuş. Birtek kapalıda 300 400 TL ye satılan biletler boş kaldı. Mücade nasıl Berbat. Gerçekleri yazalım beyler evet kötü gün taraftarı demek kolay ama biri çıksın bana oynanan futbolun kötülüğünü açıklasın tabi ortada oynana bir futbol ve ruh varsa.

G.Antep avatarlı birinden saçma sapan yorum ve tespitler. Çok şey söylenir ama söylemeye değmez. Naşşşş...

Rütbeye baaak yoruma bak...

Bence de

Forumdaki rütbe düzeninin kesinlikle gözden geçirilmesi gerekiyor..

Yusuf Köse Renktasimin da dedigi gibi bu Forumdaki Rütbeler bi Güzel elden gecirmelidir.. Ömer ILKAN ve Semih Metin denen üyelerin yazdiklari yorumlar efendilik ise sorun yoktur...

Konu yazarının bir sefer olumlu bir görüşü olduğunu görmediğim için hiç şaşırmadım öncelikle.

Hamburg ve Werder Bremen takımı taraftarları gibi olabilmek için önce Rijkaardı kovmamak ve Shustere yol vermemek gerek.

Öncelikle bu iki Arkadasa sunu belirtmek isterimki.. Benim Bu yazdiklarima katilanlar, en az katilmayanlar kadardir.. sirf basliga begendim diye 14 kisi imza atmis.. daha yorumlarda var.. Yani Tek basima bu düsüncede degilmisim.. Kisacasi bu yorumlariniz bu Konuya destek verenler icinde gecerlidir..!!

Ömer ILKAN, sen yazmissin ya, Konuyu yazanin yani benim bir defa olumlu görüsümü görmedigini... Ve Yazinin sonlarinda´da, Hamburg ve Bremen Taraftari gibi olabilmek icin önce Rijkaard´i kovmamak gerektir diye....

Ben Bu Forumda Rijkaard´a bagira bagira Avatarlarimla destek oldum... Sanirim olumlu konu olayini cözmüs oluruz...

Ömer ILKAN :Öncelikle örnek teşkil etmesi için gösterilen fotoğraf tribünlerin dolmuşluk oranına eriştiği anda değilde, tam aksine boş anı kollanarak görüntülenmiş bir ekran çıktısı. Bunu belirtelim.

52 000´lik Stadi 20-25 000 doldurdu diye övünecek degilim ben..!!

Kültür Kültür diyorsunuzda.. Asil Hobi yapan insan zevk almadigi ise, olaya etkinlige gitmez..!

Kalpten seven, duygulanan insan herzaman o ise, olaya etkinlige basvurur..!!

Evet taraftar iyi gün taraftarı sonuna kadar haklısınız. Hatta Sezgin' e atıp tutanlar X kişiyi alırsa elinden öperim gibi yorumlar bile yaptı. Evet ama hiç bir GALATASARAY sevdalısı hiç sebeple sevdalı olduğu takımın yenilmesini isteyemez. Bu kadar çiğ olamaz, olmamalıda. Bunu isteyen bunu düşünen evet yenilmesi iyi oldu diyen bir zihniyet sakın bunu söyledikten sonrada kalkıp bunu şunun için bunun için dedim deyip kendini haklı göstermeye çalışıp yanına yandaş aramaya kalkmasın. Daha fazla komik duruma düşüp aşağılanma insanların gözünde. Ben Ankara da yaşıyorum çalışma şartlarımı herkes gelip görebilir ve buna rağmen ayda bir kez gitmeye çalışıyorum ama İstanbul da oturan her kardeşimizin gitmemesini anlayamıyorum ( maddi durum dışında ). Yani aynı şehirde yaşıyorsun ve 4 saat ayıramıyorsun ilginç.

Evet taraftar iyi gün taraftarı sonuna kadar haklısınız. Hatta Sezgin' e atıp tutanlar X kişiyi alırsa elinden öperim gibi yorumlar bile yaptı. Evet ama hiç bir GALATASARAY sevdalısı hiç sebeple sevdalı olduğu takımın yenilmesini isteyemez. Bu kadar çiğ olamaz, olmamalıda. Bunu isteyen bunu düşünen evet yenilmesi iyi oldu diyen biri zihniyet sakın bunu söyledikten sonrada kalkıp bunu şunun için bunun için dedim deyip kendini haklı göstermeye çalışıp yanına yandaş aramaya kalkmasın. Daha fazla komik duruma düşüp aşağılanma insanların gözünde. Ben Ankara da yaşıyorum çalışma şartlarımı herkes gelip görebilir ve buna rağmen ayda bir kez gitmeye çalışıyorum ama İstanbul da oturan her kardeşimizin gitmemesini anlayamıyorum ( maddi durum dışında ). Yani aynı şehirde yaşıyorsun ve 4 saat ayıramıyorsun ilginç.

Haklisin...

Ama ben su Maddi durum bahanesini haala cözemedim.. 3-4 Milyon Galatasaray Taraftari yasiyor diyoruz Istanbulda... Bu 3-4 Milyon kisiden Maddi Durumu iyi olan 750 000 kisi cikaramiyormuyuz yaani..??

30 Mac oynansin diyorum TT arenada...

25 000 Kombine zaaten satilmis... geriye Bilet alacak 25 000 Taraftar laazim bu Stadi doldurmak icin... Maddi Durumdan dolayi her maca gitmenizede gerek yok ...

1. Mac 25 000 Mehmet gitse...

2. Mac 25 000 Hayri gitse...

3. Mac 25 000 Ahmet gitse..

4. Mac 25 000 Bülent gitse..

5. Mac 25 000 Ali gitse.....

...

..

...

...

...

...

...

30. Mac 25 000 Sami gitse

750 000 Taraftar oluyor... Ne deseniz bos.!!

İnsanların görüşleri kendi görüşlerimizle ters düşüyorsa saçma oluyor, uyuyorsa mantıklı. Peki sizin bu mantığınızı kim çözecek ? Forumda saçma bulduğum o kadar mesaj oluyor ki ama kişisel görüştür deyip susup geçerim çoğusuna, saçmaysa ve mantıklı bir antitez oluşturamayacaksan efendi gibi köşende otur, "bu mesaj saçma, bu mesaj mantıksız" ee bi sen biliyosun demi?

İyide bunu zaten bekliyorduk, ne dedik daha önce " bu güne kadar giden taraftar hep stad için gitti ". Aslında bu durum genel bir bozukluk. Maddi bir hesap konusuna asla girmem ve bununla ilgili kimseylede tartışmam. Maddi konular inanki hassas ve kırıcı olur, o yüzden taraftarımızın cebinin hesabını yapmayalım. Bu konuda başkalarını değil önce kendimiz kulüp için ne yaptık yada yapabiliriz onu düşünelim. Maddi konuyu kapatıyorum

Haklisin...

Ama ben su Maddi durum bahanesini haala cözemedim.. 3-4 Milyon Galatasaray Taraftari yasiyor diyoruz Istanbulda... Bu 3-4 Milyon kisiden Maddi Durumu iyi olan 750 000 kisi cikaramiyormuyuz yaani..??

25 000 Kombine zaaten satilmis... geriye Bilet alacak 25 000 Taraftar laazim bu Stadi doldurmak icin... Maddi Durumdan dolayi her maca gitmenizede gerek yok ...

...

..

...

...

...

...

...

İnsanların görüşleri kendi görüşlerimizle ters düşüyorsa saçma oluyor, uyuyorsa mantıklı. Peki sizin bu mantığınızı kim çözecek ? Forumda saçma bulduğum o kadar mesaj oluyor ki ama kişisel görüştür deyip susup geçerim çoğusuna, saçmaysa ve mantıklı bir antitez oluşturamayacaksan efendi gibi köşende otur, "bu mesaj saçma, bu mesaj mantıksız" ee bi sen biliyosun demi?

Bosver Kardes. Ben Ömer ILIKAN denen kisinin bana karsi " Hic olumlu bir görüsünü görmedim " yazisinin arkasinda neler oldugunu gaayet iyi biliyorum da yeri degil... Sözde EFENDi rütbesi tasiyor.. Ama bilmiyorki herkesin düsüncesi, inanci, Politik görüsü, özgürlügü kendisine aitdir.. ;)

Iyi køtu Almanya'da kisi basina dusen gelir 30,000 dolar civarinda ya da euro. Turkiye sanirsam 6000 lerde.

Ekstra Ingiltere bazi tiyatro oyunlari icin 1 yil ønceden biletini alman gerekiyor vs. vs. Tiyatrolar ve sinemalar diger sosyal etkinliklerde de tam doluluk olmuyor Turkiye'de :)

Ben bu Hobi ve duygusallik kiyaslamasinda bir Mantiga varamadim...

Arkadas Maadem sen Galatasaray´a asiksin, ozaman git askinin kötü günlerinde yaninda ol..? Sen Kötü Günlerde bagimli oldugun seyi yanlizmi birakiyorsun..?

Hobi Hobi diye bakiyor diyorsunuz ama ben her Mac 73 000 kisinin her 2 Haftada bir ayni Hobiye gittigine az rastladim.. :) Hobi, Kültür zevk vermezse yapmazsiniz degilmi..? Bizde B. Dortmund´u örnek gösterdik.. Yaani bu 73 000 kisi Dortmund´un yenilgisinden zevk aliyorda onun icinmi gittiler maca..?

Diyelimki o saydıgın zengin kesimdesin.geçtiğimiz hafta oynanan bucaspor maçına 300 tl verip gidermiydin ? azda olsa ordan bilet alıp giden varsa helal olsun diyelim saygıdan.ama bence enayiliktir.

Haklisin...

...

..

...

...

...

...

...

Ben bu Hobi ve duygusallik kiyaslamasinda bir Mantiga varamadim...

Arkadas Maadem sen Galatasaray´a asiksin, ozaman git askinin kötü günlerinde yaninda ol..? Sen Kötü Günlerde bagimli oldugun seyi yanlizmi birakiyorsun..?

Hobi Hobi diye bakiyor diyorsunuz ama ben her Mac 73 000 kisinin her 2 Haftada bir ayni Hobiye gittigine az rastladim.. :) Hobi, Kültür zevk vermezse yapmazsiniz degilmi..? Bizde B. Dortmund´u örnek gösterdik.. Yaani bu 73 000 kisi Dortmund´un yenilgisinden zevk aliyorda onun icinmi gittiler maca..?

Kimse sevdasını satmıyor ki, ruh olmayınca, hedef olmayınca, avrupa olmayınca çoğunluğun içinden gidipde maç izlemek gelmiyor ben bunun yadırganacak bir tarafı olduğunu düşünmüyorum, keza sivas ve diğer maçlarda stadda gereğinden fazla taraftar vardı, demekki Bucaspor cazip gelmedi.

Kimse sevdasını satmıyor ki, ruh olmayınca, hedef olmayınca, avrupa olmayınca çoğunluğun içinden gidipde maç izlemek gelmiyor ben bunun yadırganacak bir tarafı olduğunu düşünmüyorum, keza sivas ve diğer maçlarda stadda gereğinden fazla taraftar vardı, demekki Bucaspor cazip gelmedi.

Ben "Iyi Gün Taraftari" derken satiyorlar demiyorumki... Yanliz birakiyorlar, gitmiyorlar diyorum... Sivasspor macina katilmam imkansiz, cünki ilk resmi mac.. o mac dolmayacak hangi mac dolacak..?

Bence de hassas konular. Sirf stada gitmemeyi sevgisizlik ve vefasizliga yormak yanlis. Yani hangi etkinliklerde heryer tam doluyorki stadlar tam dolsun. Almanya deniliyor Ingiltere deniliyor oralarda insanlarin gelir seviyesi Turkiye'den daha yuksek ve orda tiyatro sinema gibi sosyal etkinliklerde hatta film festivallerinde bile tam doluluk oluyor. Stada gitmemenin sorununa yanit vefasizlik vs. vs. olamaz. Bir cok sebebi var stada gitmemesinin insanlarin ve burdan gitmeyenler vefakarsiz iyi gun dostu vs. vs. de diyemeyiz. Insanlar aileleri ile birlikte kac kere disari cikip yemek yemeye gidiyorlar kac kere sinemaya gidiyorlar vs. vs. Bunlar da problem. Yani ikisinde de benzer sebepler var ortada.

Cevap vefasizlik vs. vs. olursa burdan konuyu øyle bir saptiririmki ben de baska sonuclara varirim. Mesala sosyologlardan bazilari buna kandirilmislik kendisi ve kendi sorunlarindan uzaklasma der futbol icin. Yani futbol zaten basli basina tartisilan birsey. Hani 100 TL var iken bunun 50TL'sine maca gitmek vefekarlik mi yoksa Afrika'da cocuklar acliktan olurken onlara yardim yapmamak karsiliginda stada gitmek insanligindan birseyleri kaybetmek mi gibi bir sey yazarsam konu sapar.

Bence de bunlar cok hassas konular ve baktigin yere gøre istedigin cevabi alabilirsin.

Bizde taraftarlik kavrami biraz farkli. Iyi gun dostuyuz, o ayri mesele. Ama bir sey de var ki, takimina gonulden bagli olanlar genellikle azgelirli insanlar. Turkiye'de malesef iyi geliri olanlar pek futbolla alakadar olmuyor. (Ayni Azerbaycan'daki gibi). Gunluk SIKINTIlarin da verdigi duruma bagli olarak insanlar kotu sonuclarin ardindan maca gitmek istemiyor. Cunki, "Evimin rizkindan kesip oynayamayan adamlara yedirtemem" diye dusunuyor buyuk ihtimal. Ben durumun boyle oldugunu dusunuyorum. Belki dogrudur, belki de yanlistir.

Iyi Ozaman Maddiyat Maddiyat diyorsunuz siz haklisiniz diyelim... Ozaman gidin Stadi yine doldurun ve Yönetimi Protesto edin..? Yönetim kötü is yapiyorsa Galatasaray´in, Armanin ne Günahi var..??

Bu Yönetim Türkiye Sartlarini bilmiyordami bu fiyatlari biciyor..? Dediginize göre evet bilmiyor.. Maadem sartlar bukadar kötü indir bilet fiyatlarini Stadin dolsun atmosferin artsin ayni Para yine kasana gelsin..!!

Ama surasini belirteyim.. Ben Taksi soförüyüm.. Nice Istanbuldan müsterilerim bindi arabaya ve hepsi bizim Almanyadaki yasantimizi kücümsedi.. Maddi ve Manevi acidan..

Abicim kapatın diyoruz uzatıp duruyorsunuz

Iyi Ozaman Maddiyat Maddiyat diyorsunuz siz haklisiniz diyelim... Ozaman gidin Stadi yine doldurun ve Yönetimi Protesto edin..? Yönetim kötü is yapiyorsa Galatasaray´in, Armanin ne Günahi var..??

Bu Yönetim Türkiye Sartlarini bilmiyordami bu fiyatlari biciyor..? Dediginize göre evet bilmiyor.. Maadem sartlar bukadar kötü indir bilet fiyatlarini Stadin dolsun atmosferin artsin ayni Para yine kasana gelsin..!!

Ama surasini belirteyim.. Ben Taksi soförüyüm.. Nice Istanbuldan müsterilerim bindi arabaya ve hepsi bizim Almanyadaki yasantimizi kücümsedi.. Maddi ve Manevi acidan..

İddasız ve kötü bi sezon geçiriyoruz takım zaten iyi futbol oynamıyor dolmayanl yerler gerçekten çok pahalıydı öyle bir maça kimse okadar para vermez gitmez zaten ucuz olan yerler doluydu ama hala nereleri tartışıyoruz bir başka topicte okuduk insanlrın 1 yaşından büyük çocuklarından bilet parası istenmiş 300 350 tl olan yere çocuğu ile giden birisinden bir bilet daha istenecek buda 600 700 tlyi bulacak herzaman gitmeyeni gidemeyeni hor görmyelim hata yanlış başka yerlerde var dünde yazdım burda o dolmayan yerler ezeli rakiplerimizde yarı yarıyadan birazdaha az fiyata.Birazcık el insaf.

Edit: Konu kapanmış geç gördum...

Arkadaslar..

Maadem Bu Bilet fiyatlari bukadar Pahali.. Ben Ucuz demiyorum gercektende Pahali.. Bastirdigim nokta saadece 3-4 Milyon Taraftarin Bulundugu biryerde 52 000 Stad dolmasi laazim...

Maadem Biletler Pahali..

Ozaman Birlik olup Yönetimi Protesto etmelisiniz..!! Böyle Biletler Pahali deyip Kenara cekilmek ile olmaz..! Öyle veya Böyle Bu Stad dolmali..!

Üst Alt