Hocam Vakit Geldi - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hocam Vakit Geldi

Sikinti yok 2-3 puan kaybina ya da kotu bir yaz sonrasi kotu bir baslangica yine baslanir biatci ftsarayli vs. vs.

Elestiri kulturu deniyor buna da. Basari istikrar sabir ve metodolojiyle olur bu tarz telafisi olan hatalarda ortaligi velveleye vermeye elestiri kulturu demekle degil. Ayrica fikirlerin degisken olmasi iyidir kimsenin dogmalari olmamalidir ama bundan daha onemlisi "YANILDIM" diyebilmektir

6 ayda bir FT'ye balli motivasyoncu modasi gecmis futbol cahili diyip obur 6 ayda krall imparator efsane futbol duayeni demeye "DANSOZLUK" demek hafif bile kacar...

Bu zihniyet cok cektirecek bize post-FT. FT gibi bir pedigree ve efsanenin konsolide edemedigi guruh zavalli cicegi burnu hocalara ne yapmaz??

Hocanın egosunun tarihte bir karşılığı var, bu kadar bitmek bilmeyen düşmanlığın yok.
Adama nerede ne kusur etmisim? Ne bazilari gibi lan dedim, ne herif dedim ne kuslarin taktigi isimlerle hitap ettim. Dogdugumdan beri Galatasaray'a hizmet veren adama ne dusmanligindan bahsediyonuz? Okumadan etmeden damlamayin. Birileri iki mac kazandik diye uc santimlik cuklerine benzeyen deniz hayvaninin resmini atip populerlik bahasina konuyu yukari tasiyor, "hicim vikit gildi" yaziyor, sen de -ki severim sayarim- hocanin dusmanisin diye atliyon sazan gibi. Olmuyor boyle ama.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adama nerede ne kusur etmisim? Ne bazilari gibi lan dedim, ne herif dedim ne de ibne kuslarin taktigi isimlerle hitap ettim. Dogdugumdan beri Galatasaray'a hizmet veren adama ne dusmanligindan bahsediyonuz? Okumadan etmeden damlamayin. Birileri iki mac kazandik diye uc santimlik cuklerine benzeyen deniz hayvaninin resmini atip populerlik bahasina konuyu yukari tasiyor, salagin teki dalga gectigini zannedip "hicim vikit gildi" yaziyor, sen de -ki severim sayarim- hocanin dusmanisin diye atliyon sazan gibi. Olmuyor boyle ama.

Şu sezonun özetini 2 maç kazandık diye yapman bile iyiniyetli bir olay değil. Başka hocanın elinde olsa şu an Başak'ın durumunda olabilecek adam kalecisiz, neredeyse santraforsuz oynadığı sezonda 4 direkt rakibinin 3'ünü deplasmanda yenerek liderliği almış. Devre arası yok parasına zımba gibi oyuncular bulmuş. Düzgün şekilde izlenirse Galatasaray ligde geleceği de kapsayacak bir top oynama gayretinde tek takım. Ne kadar başarılı uygulandığı tartışılır ama 3 senedeki 2 şampiyonluğumuz gibi bu yılki erimiş kadrodan gelen başarıda da ne motivasyonun ön planda olduğu var, ne gazın, ne de şansın. 65 yaşında kendisinin yarı yaşındaki heriflerden daha çok geliştirmeye adamış. Misal hoca istese şu dünkü Sergen'in oynattığı kaos futbolun alasını tek gözü kapalı oynatır ama adam aşmış oraları artık, ligi kurtarayım diye Avrupa'daki bir hedefe de gözünü kapatmıyor. Sonunda ne kadar muvaffak olur bilemiyorum ama ben sahada izlediğim Terim Galatasaray'ında hocanın ilk defa kendisinden sonraki nesil antrenör ve oyuncular için de bir gayret içinde olduğunu görüyorum. Buna ilk 2 yılında da uğraşmış ama ya yanındaki hoca yetersizliğinden ya da kendi tecrübesizliğinden başaramamış. Ama biraz antrenör kadrosunu toplayıp kendi de oyunda ustalaştıkça yedek takımlarla bile ligin üstünde top oynatan, bitik denilen herifleri bir gayede birleştiren, kalecisiz bile ligden en iyi savunma takımını çıkaran bir taktisyen haline gelmiş. Galatasaray çok zamanlar Terim'in kötüsünü bile getirebilecek bir camia değildi, iyisini kaybedecek lüksü hiç yok. Varken kıymetini bilelim.

Şu sezonun özetini 2 maç kazandık diye yapman bile iyiniyetli bir olay değil. Başka hocanın elinde olsa şu an Başak'ın durumunda olabilecek adam kalecisiz, neredeyse santraforsuz oynadığı sezonda 4 direkt rakibinin 3'ünü deplasmanda yenerek liderliği almış. Devre arası yok parasına zımba gibi oyuncular bulmuş. Düzgün şekilde izlenirse Galatasaray ligde geleceği de kapsayacak bir top oynama gayretinde tek takım. Ne kadar başarılı uygulandığı tartışılır ama 3 senedeki 2 şampiyonluğumuz gibi bu yılki erimiş kadrodan gelen başarıda da ne motivasyonun ön planda olduğu var, ne gazın, ne de şansın. 65 yaşında kendisinin yarı yaşındaki heriflerden daha çok geliştirmeye adamış. Misal hoca istese şu dünkü Sergen'in oynattığı kaos futbolun alasını tek gözü kapalı oynatır ama adam aşmış oraları artık, ligi kurtarayım diye Avrupa'daki bir hedefe de gözünü kapatmıyor. Sonunda ne kadar muvaffak olur bilemiyorum ama ben sahada izlediğim Terim Galatasaray'ında hocanın ilk defa kendisinden sonraki nesil antrenör ve oyuncular için de bir gayret içinde olduğunu görüyorum. Buna ilk 2 yılında da uğraşmış ama ya yanındaki hoca yetersizliğinden ya da kendi tecrübesizliğinden başaramamış. Ama biraz antrenör kadrosunu toplayıp kendi de oyunda ustalaştıkça yedek takımlarla bile ligin üstünde top oynatan, bitik denilen herifleri bir gayede birleştiren, kalecisiz bile ligden en iyi savunma takımını çıkaran bir taktisyen haline gelmiş. Galatasaray çok zamanlar Terim'in kötüsünü bile getirebilecek bir camia değildi, iyisini kaybedecek lüksü hiç yok. Varken kıymetini bilelim.
Onlari biliyoz hoca bana uzun uzun yazma. Burada bundan daha iyisi yok desen yeterdi. Kendini futbola yarim sezon, rakibine ona buna laf gecirmeye, kenarda genc, basariya, ogrenmeye ac topcular dururken, evlatlarim biatcilarim biraz daha para kazansin diye fazla mesai harciyan 70'ine gelmis insana sampiyon olalim oyle ayrilalim dedim diye abuk subuk ithamlarda bulunmayin. Yani yaparsaniz da yapin cok s2mde degil dogrusu. Şeyimden aşşaa Kasimpaşa.

Hocanın yanlışları olmasına rağmen özellikle şu süreçte her taraftar hocanın yanında olmalı

devlet tff mhk medya acun rıdvan varken hocayı kaybedersek şamar oğlanı oluruz
Ben klubun destekcisiyim. Bugun basta kim varsa onlara dis guclere karsi her zaman destek veriyorum. Kimsenin biatcisi degilim. Bizim klubumuzun geleneklerinde kendi ozelestirimizi yapmak baskalarina karsi de gerektiginde savunmak vardir. Hocayi da bugunlerde klubu tek basina savundugu icin her zaman mutesekkiriz.

Haydi FTor, vakit tamam;
Ocak diyordun işte oldu Ocak.
Kur bakalım sampiyon kadromuzu;
Dinsin artık bu kalb ağrısı.
Şu ağacın gölgesinde olsun;
Tam kenarında havuzun.
Aya haber sal çıksın bu gece;
Görünsün şöyle gönlümce.
Bas kırbacı sihirli seccadeye,
Göster hükmettiğini mesafeye
Ve zamana.
Katıp tozu dumana,
Var git,
Böyle ferman etti Arif,
Al getir deli Sergen'i Beşiktaş'tan;
Yaşamak istiyorum gençliğimi yeni baştan.

Üst Alt