Hücum Gücümüz Hala Zayıf ! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hücum Gücümüz Hala Zayıf !

Cevap: 5 maç oynandı ve sadece 1 gol atabildik !

Bana göre sebebi:

Arkadaşın yazdığıyla paralel olarak aslında asıl problemimiz çok durağan atak yapıyoruz.Rakip sahada çok vakit geçiriyoruz ama aksiyon olmuyor nerdeyse hiç.Fatih Terim takımı gibi oynamıyoruz açıkçası.Nasıl söylesem Feldkamp zamanındaki Skibbe zamanındaki futbolu istiyorum ben.O da olacak inşallah yavaş yavaş

Çünkü hızlı, tempolu, bol aksiyonlu futbol oynayacaksak çabuk olmalıyız. Melo ileriyi düşündüğün de nasıl bir anda ilerde parlıyor, aynen öyle çok çabuk hemen tehlikeli bölgeye geçmemiz lazım.

Cevap: Hücum Gücümüz Hala Zayıf !

Arkadaslar herkese iyi geceler.. Tartisma esnasinda Kalbini kirdiklarim olduysa af ola.. Niyetim kötü degil. Kusura bakmayin.. Iyi geceler..

Sanada İbrahim.Takımın kötülüğü istemiyorsun ya,uyarı olsun buda.Birşeyler sana ters geldi dile getirdin,iyi kötü tepkiler aldın.Neyse uzatmayalım fazla:) Takma kafana;)

Gol goldür.

Boş kaleyede atılsa hanene 1 yazılıyor, 10 adam çalımlayıp atsanda...

Adamı darağacına götürüceksiniz yemin ederim :D Aslında söylediği doğru üretkenlik sıkıntımız var.Ama söyleyiş tarzı yanlış olmuş sanki diğer golleri bala attık gibi bi anlam bırakmış.

Bence gayet normal bu sebebi de Selçuk'un söylediği üzere belli zaten.

https://www.gscimbom.com/forum/turg...-inan-_quot_sistem-diye-birsey-yok_quot_.html

Ankaragücü net küme düşer zaten bu maç ölçü değil. Mesela Eskişehir maçı da duran top golüyle açıldı, hücum yönünden zayıftık yine. Yani Fatih Terim'e yıkmıyorum hemen yanlış anlaşılmasın yaratıcı oyuncu eksikliği Kazım- Riera'nın Arda- Kewell kanatlarıyla yüzde 100 ters orantılı olması da bi etki. Arda- Kewell her zaman içeri girerlerdi. Kazım-Riera köşede takılıyolar genelde. İyi kapanan bi takım bizden puan alır bana kalırsa. Bu maçlar ölçü değil yani dediğim üzere ilk 5 haftada defansı iyi yapabiliyo diyeceğimiz bi takım var o da İBB'idi, bizi 2-0 yendiler zaten.

dikkatimi çekti ceza sahasına kadar iyi geliyoruz,çoğalıyoruz ama orda bitirici öldürücü pasları veremiyoruz dar alanda , geniş alanlarda rahat oynuyoruz bize tam bir 10 numara diye tabi edilen öldürücü paslar atan bir amc lazım kesinlikle

Bir takım kalecisinden tut forvetine kadar birbirine alıştığı zaman, gerçekten sahada tam bir "takım oyunu" sergileyebilirler.

Her ne kadar şike olayları yüzünden "yanlış" olacak bir örnek olsada, geçen sene Fenerbahçe'ye baktığımız zaman,

Volkan

Gökhan Gönül

Lugano

A. Santos

Baroni

Emre Belözoğlu

Alex

Bu oyuncuların kimisi 5 yıldan fazla, kimisi 2-3 yıldır takımda oynuyor. Yani ciddi bir şekilde birbirlerini tanıma ve alışma süreçleri oldu. Yobo, birbirine alışmış bir defans hattına cuk oturabildi ki zaten iyi bir stoperdi. Niang bile kimi zaman zorluk çekti ama yine de performansı iyi sayılırdı. Sırf ilk seneleri olduğu için Dia ve Stoch bile bence sezonun genelinde yetersiz kaldılar. Stoch hala yetersiz ama Dia'nın bu 2. senesi ve geçen seneye göre daha iyi oynadığı gözle görülür şekilde.

Kısacası,

2-3 sene sonra, takımın çok önemli oyuncuları hala kadroda kalır, zayıf halkalar yerine de kaliteli oyuncular alırsak, işte o zaman hem daha olgun, hem daha kaliteli, hemde daha birbirine alışmış olan ve 2000 döneminde ki performansı hatırlatacak bir Galatasaray ortaya çıkacaktır.

---cok doğru tespit....net pozisyona girmekte zorlanıyoruz...hucum gücümüz zayıf cünkü riera ve elmander cok kötü...elmander sadece mücadele ediyor..

Örnegin, Besiktasin Stoke City'e karsi attigi Gol gibi Pozisyon içinde attigimiz Gol sayimizin 5 maç için çok az oldugunu söylemek istedim..

Engin ile birlikte orta sahanın yaratıcılığı arttı ancak kanatlar gerçekten hiç işlemiyor. Son maçta Kazım ekstra bir performans göstermeseydi yine işimiz çok zor olacaktı. Riera da henüz tam hazır değil. Aslında gerçek problemimiz üçüncü bölgede top tutamıyor oluşumuzdan kaynaklanıyor. Elmander ileride çok yalnız kaldığı için sürekli top almak için geriye geliyor ve bu da ileride top tutmamızı engelliyor. Atağa çıktığımız zaman ileride en az üç oyuncumuz olmak zorunda yoksa topu üçüncü bölgede tutmamız çok zor, özellikle zorlu deplasmanlarda...

Ligin ikinci yarısında mutlaka hızlı bir kanat oyuncusu almalıyız. Dos Santos bile şu zamanda bize katkı sağlayabilir.

Evet hücum gücümüz zayıf.En az baros kalitesinde bi adam daha alınmalıydı.Görüldüğü gibi elmanderle yürümez hele tek forvet hayatta olmaz.

Evet hücum gücümüz zayıf.En az baros kalitesinde bi adam daha alınmalıydı.Görüldüğü gibi elmanderle yürümez hele tek forvet hayatta olmaz.

hücüm gücümüz zaayıf ise, dünya genelinde orta sahayı pas trafiği ve mücadele ile bir yere takımalr geliyorsa.

sol kanadın işlemiyorsa. forvet oyuncular beslenmiyor ve koşmak yüzünden sürekli yorgun görünüyor ise..

bu takıma öyle bir forvet lazımki ismi-tecrübesi ve gücü ile 2 forvetin işini tek başına yapacak.

öyle bir sol kanat lazımki takımıın beyni gibi top ayağına geldiğinde takım ilerde tutacak, orta sahanın yardıma gelmesini sağlayacak zamanı oluşturcak, kanatlarda forvet oyuncusuna etkili pozisyonlar yaratacak biri gerek.

bu takıma ocak ayında bu iki oyuncuyu alırsan. şampiyon olmak için mücadelenin yanında kaliteni artırırsın. herkes kendini görevini yapar ve başka görev yapmak için maç içinde kendi gücünü etkili kullanır.

bu takımm r10 gibi biri veya onun ayarında biri gerek.

forvet drogba gibi isimle şahlanmalı.

sol bek-stoper ve orta sağını sağına oyuncu gerek ama gelecek sene için böyle bir planlama gerek.

Tespite katılıyorum çok durağan bir oyun şeklimiz var ve pozisyon üretmekte zorlanıyoruz. Bence bu sorunu çözmenin yolu 1 kişiden geçiyor oda Sercan Yıldırım. Neden Sercan peki ? Takımımızın hücum oyuncularının tamamı sabit topu ayağına isteyen oyuncular. Sercan'ın olduğu çift forvetli bir sistem oyunu karşı yarı sahaya yıkmamızı kolaylaştırır ve Sercan'ın dinamizmi ve aralara kaçması rakip defansın düzenini bozmakla beraber diğer oyunculara da boş alan oluşmasını sağlar. Sercan'ın oyunda olması Selçuk'un da performansını arttırır Selçuk'un en önemli özelliği öldürücü ara paslar atması ama mevcut düzende bu özelliğini kullanamıyor. Sercan-Elmander ikilisinin forvette çok uyumlu olacağını düşünüyorum biri hızlı ve çalım atabilen diğeri boy avantajı olan ve şutları iyi olan bir oyuncu. Karabük maçında bunu gördük çok etkili başladığımız maça Muslera'nın atılmasında sonra 10 kişi kalınca mecbur olarak durağan oyuna geri dönmek zorunda kaldık.

Bundan başka bir konuda takımın orta açma ve uzaktan şut çekmeyi denememesi. Korner bayrağına kadar gidilse bile geri pas veriliyor anlam veremiyorum buna aynı şekilde önü boşken kaleye vurmayıp geri dönülüyor pozisyon olması için neyi bekliyorlar anlamıyorum Riera Eskişehir maçında 2 şut çekti takım tribün birden ateşlendi oyun canlandı bunların sık sık denenmesi lazım.

fenerbahçenin bırak maç kazanmayı sırf duran toptan şampiyon olduğu seneleri hatırlıyorum ben.

Çift forvet oynasak hücumda daha iyi işler yapacağımızı düşünüyorum.Sercan - Baros ikilisi denenmeli.

Üst Alt