Hücum Gücümüz Hala Zayıf ! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hücum Gücümüz Hala Zayıf !

Cevap: 5 maç oynandı ve sadece 1 gol atabildik !

Yazdıklarınla anlatmak istediklerin arasında hiç bir benzerlik yok . Sonra da bize ahkam kesme anlamıyorsunuz diye.

Arkadaşımızın demek istediği

organize bir atakla gol atamadık henüz

diğerleri tabiki gol

böyle bir Cimbom görmek en büyük dileğim bu sene

Arkadaşın yazdığıyla paralel olarak aslında asıl problemimiz çok durağan atak yapıyoruz.Rakip sahada çok vakit geçiriyoruz ama aksiyon olmuyor nerdeyse hiç.Fatih Terim takımı gibi oynamıyoruz açıkçası.Nasıl söylesem Feldkamp zamanındaki Skibbe zamanındaki futbolu istiyorum ben.O da olacak inşallah yavaş yavaş

Moderatör olduğum için görüşüne katılmak zorunda değilim.

Takımım iyi bir oyun ile cok iyi bir deplasman galibiyeti aldı.

Analizin baştan sona alakasız. Ve ben bir mod olarak değil, bir yorumcu olarak görüşümü yazdım.

Biraz daha dikkatli cevaplar verelim.

Yazdıklarınla anlatmak istediklerin arasında hiç bir benzerlik yok . Sonra da bize ahkam kesme anlamıyorsunuz diye.

Affiniza siginiyorum.. :(

Bir kerede muhalefet çıkmasın kardeşim. Sanki Dünya'dan herşeyin mükemmeli var.

yaw arkadaşlar ortamı germenın manası yok bugun canlı ızledım macı gerçekten 2-3 pasla orta sahayı gecıyoruz kaleye gıtmeden yanlara ve gerı oynuyoruz orda bir yaratıcı oyuncumuz olsa aldıgı gıbı kalede ve gol pozisyonu olacak bu futbolcu kım olacaksa mutlaka devre arası alınması şart yoksa bu takım 3 degıl her maç 5 atar

Haklı oldugun yerler var fakat takım genel olarak biraz fazla elestiriliyor. Zira Fatih hoca dogru kadro cıkardıgı sürece bu takım cok zor yenilir ki daha yeni basladık. Oyuncular biribirine alıstıkca o Skibbe döneminde yaptıgımız organize ataklar ve goller gelecektir. Unutmayın ki Kalli'nin oturttugu o takımının Skibbe himayesi altında o kıvama gelmesi bile bir kac hafta almıstı. O süre icin'de CL'den elenmistik. Gelecek mac itibari ile Engin önderliginde takım yavas yavas bilincli atak organizasyonlarını cogaltacaktır.

Hic degilse duran toplar bazı iyi seylerin habercisi ;)

Ölü evinde gülünmez, düğün evinde ağlanmaz misali olmuş aslında. Konu belki 1-2 gün sonra açılsa bu kadar tepki olmazdı diye düşünüyorum. Tespit ise doğru.

Başlık bence çok çarpıcı ama değiştirilsin çünkü başlıktan gitme gibi bir huyumuz var.

Ben Takimin hakkini yenildigimiz IBB maçinda bile verdim.. Orda birçok kisi elestiriken ben Galatasarayda bir umut gördüm ve hala görüyorum..

Beni öyle yanlis anladilarki sanki atilan Golleri begenmiyormusum gibi.. Halbuki Kaç defa yazdim ne mutlu bize Duran Toptan nihayet Gol atabiliyoruz ama anlatamadigim yarin her Duran top girmez.. Oyun akisi içinde 5 Haftada saadece 2 Golümüz var..

5 Maçta Galatasaray gibi bir Takim için düsündürücü dedim.. Olay bu..

Şampiyonluk ve başarı zaten böyle ekstra gelen gollerle olur. Dersen ki orta saha hala yavaşız az pozisyona giriyoruz sana katılırım.Ama ilk maçlara nazaran son 2 maçta çok daha iyiyiz.Bunun 2 sebebi var.Birisi Engin Baytar öbürü de takımın birbirine alışması.Önümüzde ki maçlarda çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum.Bence bekleme de fayda var.

Not:Arkadaşlar bence bu konuya da fazla takılmayın,bu gece süper bir gece hem futbol da hem basketbolda süper haberler aldık.Sevinelim birbirimizi kırmayalım.Son olarak bekleeee bizi EUROLEAGUE geliyoruz ulen:)

Gollerin %60-70'i senin pozisyon değil dediğin bu anlardan oluşuyor.

Ayrıca dikkate almadığın asıl olay bu duran topların ya da kontraların nasıl başladığı ve organize geliştiği.

Takımın yeterli seviyede olmadığı kesin ama böyle saçma sapan 1 gol attık teşhisine abartma yakıştırması bile yapılamaz.

Şampiyonluk ve başarı zaten böyle ekstra gelen gollerle olur. Dersen ki orta saha hala yavaşız az pozisyona giriyoruz sana katılırım.Ama ilk maçlara nazaran son 2 maçta çok daha iyiyiz.Bunun 2 sebebi var.Birisi Engin Baytar öbürü de takımın birbirine alışması.Önümüzde ki maçlarda çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum.Bence bekleme de fayda var.

Zaaten konuya bakarsan benimkisi bir endise.. Kendimde diyorum umut var.. 5 Maçta Gollerin yaklasik 90% i anlattigim sekilde gelince endise doguyor.. Anlatmak istedigim bu yoksa Golleri begenmiyorum gibi birsey yok..

Cevap: Hücum Gücümüz Hala Zayıf !

Konuyu açan arkadaşa öncelikle teşekkür etmek lazım bunları cesurca dile getirdiği için.Dediklerinde haksız da değil fakat es geçtiği bir konu var ; sezon başından beri oynadığımız maçlardaki 11e bakacak olursak takıma yeni katılan çok fazla oyuncu var ve bu oyuncuların birbirleri uyumu 5 maçta olacak bir şey değil.Bunları da düşünmemiz lazım, genel olarak bakacak olursak ; mücadele gücümüz üst düzeyde.Pas trafiği de gün geçtikçe daha iyiye doğru gidiyor.Üretkenlik de önümüzdeki günlerde daha iyi durumda olacaktır.

Konuyu açan arkadaşa öncelikle teşekkür etmek lazım bunları cesurca dile getirdiği için.Dediklerinde haksız da değil fakat es geçtiği bir konu var ; sezon başından beri oynadığımız maçlardaki 11e bakacak olursak takıma yeni katılan çok fazla oyuncu var ve bu oyuncuların birbirleri uyumu 5 maçta olacak bir şey değil.Bunları da düşünmemiz lazım, genel olarak bakacak olursak ; mücadele gücümüz üst düzeyde.Pas trafiği de gün geçtikçe daha iyiye doğru gidiyor.Üretkenlik de önümüzdeki günlerde daha iyi durumda olacaktır.

+ Pek pozisyon vermiyoruz rakibe.

Zaaten konuya bakarsan benimkisi bir endise.. Kendimde diyorum umut var.. 5 Maçta Gollerin yaklasik 90% i anlattigim sekilde gelince endise doguyor.. Anlatmak istedigim bu yoksa Golleri begenmiyorum gibi birsey yok..

Başlıkta biraz sakattı ondan tepki aldın İbrahim.Çok iyi haftalar bizi bekliyor.

Arkadaşın demek istediğini hemen herkes anladı ve aslında herkes biliyor. Ancak eleştirini yeri ve zamanı sıkıntılı gibi. Benim anladığım üretken değiliz ve oyun içinde gol bulamıyoruz.

Şimdi yönetim yeni - teknik ekip yeni- sahaya çıkan 11 oyuncunun 8'i yeni. İlaveten bu takım geçen sene tarihinin en kötü sezonunu geçirmiş. Siz bakmayın asıl travmayı şikeciler değil biz geçirdik. Her hafta bundan daha kötüsü olamaz dedikçe daha kötüsü oldu.

Takımda inanılmaz bir güven bunalımı var. Gol yemekten korkuyoruz ve top kaybettiğimizde basacağımız yerde geri kaçıyoruz. Defans çok geride kuruluyor bu da pres yapmamızı engelliyor.

Ancak bunlar şu an için gayet normal. Bu takımın vereceği ilk imtihan sistem veya organize atak imtihanı değil. Tam anlamıyla psikolojik bir imtihan ve sanırım Fatih Terim bunun farkında. Şu süreci ne kadar az kayıpla geçersek, geleceğe o kadar umutla bakabiliriz

İbrahim'e katılıyorum.Sebebi de Kazım ve Riera'nın katkısının şuan sıfır olması.Hücum için en önemli iki bölge.

Riera için biraz daha beklemek gerekir.Aksi takdirde Baroş veya Sercan'ı Elmander'in yanına çekmek gerekir.

Arkadaslar herkese iyi geceler.. Tartisma esnasinda Kalbini kirdiklarim olduysa af ola.. Niyetim kötü degil. Kusura bakmayin.. Iyi geceler..

Üst Alt