İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

Ben senin tezini çürütmedim. Tezinle ilgili bi soru sordum. Ben yaratılışa inandığım için bilime inanan birisi olarak senin tezini çürütme gibi bi durumum olamaz. Ben kabullere tabiiyim. Be allah var derim çıkarım. :D Ama senin ile aynı boyutta da tartışmaya giremem. Çünkü allahın varlığı bilimle ispatlanacak bişey değildir. Teizni çürütmek için ise benim bilim yapmam gerekir.

Ama sana tek hücrelilerden nasıl geldiğimizi sorarım. Gördün mü derim. Merakıma ver:D

o kadar detaylı bilgim yok nasıl geldiğimiz hakkında ama gözlerimizin elimizin kolumuzun ayağımızın olmadığını biliyorum. Gözler; ışığa duyarlılık göstererek olulmuş diye biliyorum. Bi Prof vardı çok mantıklı bi şekilde açıklıyodu siyaset meydanına falanda çıkmıştı. Videosunu bulursam paylaşırım renktaş :)

Evrime inanıyorum tabi ki. Birçok kanıt var zaten bununla ilgili. Evrim canlının yaşadığı iklim şartları vs. gibi ortamlara ayak uydurması için yaşadığı değişimdir. Olması gerektiği canlı falan değildir. Bundan 50 milyon yıl sonra insanların nasıl bir hal alacağını bilemeyiz. Belki buzul çağına giricez hepimiz kıllı kıllı bişey olucaz soğuktan korunmak için :D

İnsan evrimine inananlara bi kaç sorum olacak. Meraktan soruyorum sabahtan beri burda yüz tane soruya cevap verdim. Birisi de buna cevap versin

1- Faydalı mutasyon var mıdır. Var ise bunun ihtimali nedir?

2- Sudan karaya geçişte o canlı karaya nasıl ayak uydurdu. Solunum mekanizmasını suyun altında karaya göre ayarlayamayacağına göre karaya geçince nasıl ölmedi.

3- Adaptasyonların oluşması için her zaman mutasyona mı ihtiyaç vardır.

4- türlerin yok oluşu ile de ilgilenen evrim dinazorların nasıl yok olduğunu açıklıyor

Arz-ı endam ederim efendim:D

Sen tanrıyı gördün mü ki bu kadar eminsin? :D Hayri Hodjam'ın dediği gibi şuanda bilimin elinde daha çok kanıt var ;)

Bu sorduğun soruyu 610 yılında Mekke'de puta tapanlar söylüyordu.Hani sizin inandığınız Allah'ınız nerede diyoarlardı.Aradan 1500 sene geçmiş,bir gıdım yol gidememişiz.

Çok iyi bir tartışma oldu, ortalara doğru Ali Yaren yalnız kalmasına rağmen, daha sonra arkasına birkaç güçlü ismi katarak ataklarına devam etti :D Neyse hadi iyi geceler herkese...

Hocam arap atı gibi sonradan açıldım. Şimdi dubaiye geçtik rakipler daha sıkı. Ama inancımız tam. Bu koşuyu da kazanacağız. Bastır halis karataş:D

o kadar detaylı bilgim yok nasıl geldiğimiz hakkında ama gözlerimizin elimizin kolumuzun ayağımızın olmadığını biliyorum. Gözler; ışığa duyarlılık göstererek olulmuş diye biliyorum. Bi Prof vardı çok mantıklı bi şekilde açıklıyodu siyaset meydanına falanda çıkmıştı. Videosunu bulursam paylaşırım renktaş :)

Evrime inanıyorum tabi ki. Birçok kanıt var zaten bununla ilgili. Evrim canlının yaşadığı iklim şartları vs. gibi ortamlara ayak uydurması için yaşadığı değişimdir. Olması gerektiği canlı falan değildir. Bundan 50 milyon yıl sonra insanların nasıl bir hal alacağını bilemeyiz. Belki buzul çağına giricez hepimiz kıllı kıllı bişey olucaz soğuktan korunmak için :D

Yanlış bilmiyorsam senin söylediğin mutasyon değil adaptasyon oluyor. O farklı birşeydi sanırım.

Bunların bana insan olduğunu ve fosillerin gerçek olduğunu ispatlayabilirmisin ?

bilimselliğe aykırı bir söylemdir.çünkü;

kanıt olan yerde teori yoktur. evrim bir teori olduğuna göre onu destekleyen kanıt olmaz. evrim teorisi veya big bang hakkında konuşmak için ilk önce kanıt ile bulgu arasındaki farkları bilmek gerekir.

Elimizde insana benzeyen en çok bu var. Yenileride bulunmuş ama daha detaylı bilgi yok elimizde. Olunca önce feysbukta sonra burada paylaşacağız :D

Bana kimse bunların insan olduğunu kanıtlayamıyıcaksa ben elimdeki kanıtla maymundan gelmediğimizi size kanıtlarım arkadaş :-)

Bu durumda kanıtı olan ben oluyorum :-)

Evrim teorisi adı üstünde bir teoridir. Kanıtın, ispatın olduğu yerde teori olmaz.

Dinde bir teoridir. Ancak elbette darwinizimden çok farklıdır.

Darwinizimden yola çıkarak başka bir teori üretebilirsiniz. Ama Kuran-ı Kerim'in üzerinden yola çıkaran başka bir dini teori üretilmez.

Bu nedenle Evrim teorisi ve Din'de, kanıt olmaz.

Bu arada sabahtan beri müslüm baba dinliyorum. Müslüm demi maymun lan. Keserim ulennnn:D

Vay be insanoğluna bak.Düşün düşün,işin içinden çıkama.Çok karışık gibi geliyor.Ama bir kurşunla anında hayatın bitebilir.Ne kadar ilginç demi.

Tam ben yazacaktım sen yazmışsın. İŞte adaptasyonel evrim ile mutasyonel evrim farklı şeyler. Şimdi ordan vuruyorum ben de:D

Ben adaptasyon kavramını biraz haklı buluyorum ama adaptasyonun evrimden farklı olduğunu düşünüyorum. Biraz çevresel faktörlerle alakalı.

Evrim teorisi adı üstünde bir teoridir. Kanıtın, ispatın olduğu yerde teori olmaz.

Dinde bir teoridir. Farkı, günümüzde herhangi birisinin çıkıpta din üzerinden yola çıkarak başka bir dini teori üretemez.

Darwinizimden yola çıkarak başka bir teori üretebilirsiniz. Ama Kuran-ı Kerim'in üzerinden yola çıkaran başka bir dini teori üretilmez.

Bu nedenle Evrim teorisinde ve dinde kanıt olmaz.

Ya ispatı , kanıtı olmayan bir şeye inanmak sencede saçma değil mi ??

Dinde bir teoridir. Ancak elbette darwinizimden çok farklıdır.

Bu nedenle Evrim teorisinde ve dinde kanıt olmaz.

Yok çok yanlış. Evvela din bir teori değildir

Din ilahi kudrete tabiyettir. Sorgulanamaz. Değiştirelemez

evrim ise belli bilimsel yöntemlerle ve delillerle ispatı yapılmaya çalışılan şu an için bir teori olan ve sanırım daha bi 1000 yıl daha en az teori kalacak bir görüştür. Değiştirilebilir sorgulanır yenilenir yıkılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt