İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

Mantık yürüt , ataları aynı olabilirmi sence ?

İnsan maymunun atası olamıyıcağına göre maymun insanın atası olur bu düşünceyle. Her yol oraya çıkıyor.

Yok kardeş her ne kadar farklı düşünsek te Ömer bu konuda haklı. Evrimciler burda işi iyi yırtıyorlar. Maymun ile insan bir atadan geliyor. O atadan biri maymun biri insan oluyor. Yani maymun insanın atası değil. İkisinin de atası atıyorum x primatlara filan gider bu mevzuu:D

Birincisi tırtılın kelebek olması bir evrim değildir. O bir büyüme biçimidir. Ona bakarsanız bizde bir bebeğiz. Fakat 10 yıl sonra çok farklı bir varlık oluyoruz. Bu tamamen vücudun, hücrelerin yaşam süresiyle alakası. Kelebek'lerin hücreleri veya DNA'ları diyeyim, o kadar hızlı ki, tırtılken kısa sürede kelebek oluyor ve ömrü 1 gün sürüyor.

Fakat Kaplumbağaların DNA'ları o kadar yavaş işliyor ki, yüz yıllar boyunca yaşıyorlar.

Ayrıca Darwin, insanoğlu maymun soyunun devamıdır demiyor. "Aynı atadan gelmiş olabilir" diyor. Tıpkı sen ve kardeşin gibi. Birbirinize çok benziyorsunuz. Ama farklısınız. Fakat ikinizde aynı anneden ve babadansınız.

Elbette maymun dediğimiz canlı da milyonlarca yıldır evrimleşiyor zaten.Günümüz maymunlarıda kendisini atalarından beri aynı tutmadı.(Umarım anlamışsındır :))

Ama aynı atadan gelmesi pek mantıklı değil.İnsan farklı bir tür.

:2_thumbs_up_-_anima

Evrim'e inanmıyorum ama bu adam evrim'e kanıt olabilir:D

klltl1.jpg

Yok kardeş her ne kadar farklı düşünsek te Ömer bu konuda haklı. Evrimciler burda işi iyi yırtıyorlar. Maymun ile insan bir atadan geliyor. O atadan biri maymun biri insan oluyor. Yani maymun insanın atası değil. İkisinin de atası atıyorum x primatlara filan gider bu mevzuu:D

Heee maymunla cismi belli olmayan bi varlık zaten dürdüştü sonucunda insan çıktı. Eşşekle atın katır çıkarması için.

Öyle düşünen varsa size şöyle bişey daha söyliyim, katırın yavrusu olmuyor. Yani öyle bişey olmasınada imkan yok :D

Mikrobiyolojik boyutta evrim oldukça hızlı ilerlediği için evrimsel süreçler kanıtlanmanın da ötesinde canlı canlı izlenebilmektedir. bakterilerin antibiyotiklere karşı rezistans geliştirmeleri, patojenez ve simbiyojenez gibi. :)

ayrıca memelilerde de genetik manipülasyon yöntemleri ile (transgene, knock in, knock out, cre/loxp expression, inducible cre expression vesaire) çeşitli mutasyonlar belirli hedefe yönelik tetiklenebilmektedir. laboratuvarda iki adet morötesi ışıkta sarı-yeşil parlayabilen faremiz var, oradan biliyorum.

Ben canlıların bir evrim süreci geçirdiğine inanmıyorum. Evrim nedir? Canlılar belirli evrelerle farklı bir canlıya dönüşmesi midir? Yoksa aslına, olması gereken bir canlıya dönüşmesi midir? Öncelikle bunu sorgulamak lazım.

Mutasyona gelirsek ben değişim ismine mutasyon ismini veremiyorum. Canlılar her zaman bulunduğu noktadan diğer noktaya doğru çağ atlayabilir. Ama bu fiziksel ve kalıtsal bir değişimle değil, çevre değişimi ile sınırlı olduğunu düşünüyorum.

Mutasyon çok farklı bir şey. Bir canlı mutasyona uğrayıp farklı bir canlıya bürünmesi olayının nasıl gerçekleştiği mantığıma uymuyor. Bir darwinist köpeğin, denize atlayarak köpek balığına dönüştüğünü söylüyor. Bunun bilimsel nasıl bir açıklaması olabilir? En azından diğer evrimcilerin zamanla canlıların değiştiğini savunması daha mantıklı geliyor. Ama köpek balığı örneğini ortaya atanları gerçekten komik buluyorum.

Ben canlıların bir evrim süreci geçirdiğine inanmıyorum. Evrim nedir? Canlılar belirli evrelerle farklı bir canlıya dönüşmesi midir? Yoksa aslına, olması gereken bir canlıya dönüşmesi midir? Öncelikle bunu sorgulamak lazım.

Mutasyona gelirsek ben değişim ismine mutasyon ismini veremiyorum. Canlılar her zaman bulunduğu noktadan diğer noktaya doğru çağ atlayabilir. Ama bu fiziksel ve kalıtsal bir değişimle değil, çevre değişimi ile sınırlı olduğunu düşünüyorum.

Mutasyon çok farklı bir şey. Bir canlı mutasyona uğrayıp farklı bir canlıya bürünmesi olayının nasıl gerçekleştiği mantığıma uymuyor. Bir darwinist köpeğin, denize atlayarak köpek balığına dönüştüğünü söylüyor. Bunun bilimsel nasıl bir açıklaması olabilir? En azından diğer evrimcilerin zamanla canlıların değiştiğini savunması daha mantıklı geliyor. Ama köpek balığı örneğini ortaya atanları gerçekten komik buluyorum.

Elbette hayır. Ancak farzı mesela, üç yüz bin yıl sonra, ayak serçe baş parmağı hiç olmayabilir insan oğlunda. Bu evrimdir işte.

Ne alaka? Diyebilirsiniz. Normaldir. Ama tıpkı fosil örneklerine göre ilk insanlarının çok ama çok geniş bir anlının ve çok büyük buruna sahip olması örneği bulunur. Fakat artık böyle kafa tası şekli yoktur.

Sen tanrıyı gördün mü ki bu kadar eminsin? :D Hayri Hodjam'ın dediği gibi şuanda bilimin elinde daha çok kanıt var ;)

Ben senin tezini çürütmedim. Tezinle ilgili bi soru sordum. Ben yaratılışa inandığım için bilime inanan birisi olarak senin tezini çürütme gibi bi durumum olamaz. Ben kabullere tabiiyim. Be allah var derim çıkarım. :D Ama senin ile aynı boyutta da tartışmaya giremem. Çünkü allahın varlığı bilimle ispatlanacak bişey değildir. Teizni çürütmek için ise benim bilim yapmam gerekir.

Ama sana tek hücrelilerden nasıl geldiğimizi sorarım. Gördün mü derim. Merakıma ver:D

Elbette hayır. Ancak farzı mesela, üç yüz bin yıl sonra, ayak serçe baş parmağı hiç olmayabilir insan oğlunda. Bu evrimdir işte.

Ne alaka? Diyebilirsiniz. Normaldir. Ama tıpkı fosil örneklerine göre ilk insanlarının çok ama çok geniş bir anlının ve çok büyük buruna sahip olması örneği bulunur. Fakat artık böyle kafa tası şekli yoktur.

Var hocam.Laz ların burnu hala büyük

Çok iyi bir tartışma oldu, ortalara doğru Ali Yaren yalnız kalmasına rağmen, daha sonra arkasına birkaç güçlü ismi katarak ataklarına devam etti :D Neyse hadi iyi geceler herkese...

Fosillere, iskelet örneklerine vs göre çıkartılan ilk insan şekilleri.

insan2.jpg

O da insan, bizde. Evet iki kol, iki göz, iki bacak, aynı yapı ama çok farklı. Evrim budur işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt