İntihara Sürükleyen Oyun - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İntihara Sürükleyen Oyun

YouTube

böyle bir sacmalik mi olur lan ??!?!?!?

Oyuna girmek icin koluna balina gecirmen gerekiyor ... 50 gün boyunca sana görev veriyormus admin.

50 görevden sonra ( öldürmek, kendini kesmek, linc etmek vb. ) den sonra kendini öldürmen gerekiyor "kazanmak" icin. Bunlari yapanlarin ****

Son düzenleme:
Oyunu yaklaşık 1 yıl önce duydum yada 1.5. Oyunun bir internet sayfasıu indirme linki yok. İnternette 100 lerce fake i var. Bu oyun bazı RUS forum ve platformlarındaki insanların sizi oyuna davet edilmesiyle girilebilen bir oyun. Her isteyen oynayamaz ve oynadığını iddia edenlerin çoğuda ya yalancıdır yada fake oyunu oynamışlardır. Aslında bu uygulamaya oyun demek çok yalnış. Bu bildiğin gençlerin fikirlerini, düşüncelerini, kendilerini bozan bir uygulama. Ve ayrıca ''AKLI OLANIN ZEKİ OLANIN BURDA İŞİ NE'' diyenlerin de intihar eden çocuıkların bazılarının yaşantılarına bakarsalar aslında gayet kültürlü durumu iyi ve mutlu insanlar. Yaşadığım şehir SAMSUN da 4-5 ay önce böyle bir çocuk bu oyun yüzünden kendini 11. kattan attı. Normalde bunu hiçbir haber de göremezsiniz. Benim abim 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİN de okuyordu. Onların öğretmenlerinin arkadaşının cocuguymuş intihar eden. Ve gayet başarılı düzgün kişilikli biriymiş. Oda böyle bir oyun niyetiyle girdiği yerden intiharla dönmek istemezdi.

Bildiğim kadarıyla oyun ; 1 den 50. göreve kadar gidiyor. Görevlere örnek olarak. Kollara bıçaklarla çizilen işaretler, gece korku filmi izlemek, kendine başka türlü zararlar vermek. En sonunda ise intihar etmek. Ayrıca bu görevler hipnoz ve tehdit yöntemleriyle yaptırıldığı söyleniyor. Duyduğum kadarıyla oyuna girdiğin anda senin bilgilerine vs vs herşeyine ulaşıyorlar ve seni o yolla tehdit ediyorlar. Görevlerde hep kendine zarar verme korkutma yönünde. Bir insana 50 kere deli dersen deli olur derlerya o mantıkla görevler. Tehditle birleşincede intihar geliyor. Bir tane genç bu oyun yüzünden intihar etmeyi denemiş ancak ölmemişti onun devamında ne oldu bilmiyorum.

Ayrıca oyunun rusya'daki kurucusu yakalanmis amacinin toplumi temizlemek olduğünü söylemis, bu oyun neticesinde intihar eden bireylerin topluma yarari degil zarari olacagini ima etmiş ve aslinda onlara bir iyilik yaptigini söylemiş.

.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

2 gündür ben de aynı soruyu soruyorum. Aslında uzun uzun anlatan yazılar var ama okumayı seven bir insan olmama rağmen bu konuyla alakalı 2-3 cümleden fazla olan yazıları okuyamıyorum, haliyle hala cevap bulamadım. Şöyle delikanlı biri çıksa da iki satırla olayı özetlese.

Gençleri hipnoz , tehdit vb şekilde kandırarak psikolojisini bozup intihara sürüklüyor, viral değil Çin'de Rusya da ve Tr de çok öleni var, Amerika da da sanırsam olaylar vardı.

Ee peki dertleri neymiş ? Hem oynayanların hem de oynatanların.

Oynayanlar iyi niyetle giriyor bilmiyorlar yada öğrendikten sonra alaycı şekilde korkmadıklarını söyleyip bu oyuna giriyorlar. Oyunun yapımcısı yakalandı, adam toplumu temizlemek için yaptığını ve bu olaylar yüzünden intihar Edenlerin topluma zarar vereceğini iddia etmiş. Kendini savunmuş.

Peki çocuklar nasıl kaybediyor gerçeklik algısını ? Beyin nasıl uyuşturuluyor ?

"..burada kullanılan psikolojik hazırlama teknikleri kademeli algı kaydırma dediğimiz bir teknik. burada bir insana bir şey yaptırmak istediğiniz zaman önce ufak taleplerden başlarsınız ve her birini yaptıktan sonra daha büyük bir talepte bulunursunuz. böylece kişi sizin isteklerinizi yapmaktan rahatsız olmaz ve nereye yönlendirildiğini fark edemez. bu tekniğin değişik varyasyonları satış pazarlama ve ikna tekniklerinde kullanılır. çocukların beyinleri gelişme aşamasında olduğu için bu teknik onlarda çok daha kolay işler."

-alıntıdır-

+
günler boyunca, gecenin dördünde belli korkunç videolar, müzikler dinletiyorlar ve bunlar uykusuzken x2 etki yapıyor

Üst Alt