İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 391 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
images

Hitchcock reisden devam

7.5/10

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Devam nasıl üstat hayatının en güzel dakikaları oluyor keşke ben de ilk kez izleyecek olabilseydim arka arkaya aynı günde... Cennetten bir gün...

images

Hitchcock’dan devam

7.5/10

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Beyler gerilim filmi istiyorum, piyasadaki bilinen çogu filmi izledim. Gerilim-gizem tercihim önerilerinizi bekliyorum
Cube 1997
Incendies 2010
Hush 2016
Cam 2018
The Ritual 2016
Headhunters 2011
Memories of Murder 2003
Let the right one in 2008
30 days of night 2007
Fractured 2019
10 Cloverfield Lane 2006
Take Shelter 2011
Remember 2015
Escape Room 2019
Don't Breathe 2016

Filmin kamera açıları, küçük çocuğun oyunculuğu harikaydı. Oldukça sıcak ve samimi bir film. 7/10

Sürekli ertelediğim bir filmdi, sonunda izleme fırsatı buldum. Tom Hanks'in oyunculuk dersi verdiği bir yapım olmuş. Başyapıt diyemem ama oldukça iyiydi. 8.5/10

Oldukça doğal ve samimi bir filmdi, komedi ve duygusallık bir arada çok iyi olmuş. Birbirinden güzel diyaloglar vardı. 7.5/10

- 'You make me want to be a better man'.

- 'How do you write women so well?'
- 'I think of a man, and I take away reason and accountability.' :)

Polonyalı yönetmen Kieslowski'nin imzasını taşıyan 'Trois Couleurs' serisini geç de olsa izleyebilme imkanım oldu. Filmlerin sırasıyla adları; '
Bleu, Blanc, Rouge' Her filmin konusu, Fransa bayrağını taşıyan renklerin simgeledikleri ilkelerle ilgili. Mavi (Özgürlük), Beyaz (Eşitlik), Kırmızı (Kardeşlik) Bireyler üzerinden bu ilkeler işlenmektedir. Her sinemaseverin de mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Mavi (Özgürlük) Serinin en depresif ve hüzünlü filmi diyebilirim ki mavi hüznün rengidir. Eşini ve çocuğunu bir trafik kazasında kaybetmiş kadının hayata tutunmaya, kısaca özgürleşme çabasını konu alır. Mavi ve koyu tonlar filme ağırlık veriyor. Ağır ilerleyen bir film ama yine de izletiyor özellikle başrol Juliette Binoche sergilediği oyunculukla filmi alıp götürmüş. 8/10

Beyaz (Eşitlik) Mavi filmine göre daha tempolu ve akıcı ilerliyor. Eşitlik ilkesini ele alan bu filmde karısı tarafından terk edilen bir adamın hikayesini izliyoruz. 7/10

Kırmızı (Kardeşlik) Kardeşlik ilkesini ele alan bu filmde insan ilişkileri, ihanet, dostluk konuları yoğunluktadır. Birbirinden zıt iki farklı insanın zamanla gelişen dostluğunu izliyoruz. Kırmızı tonlar yoğun bir biçimde göze çarpıyor. 7.5/10

10/10

Görüntüler çok kaliteli düzenlenmiş, anlatım klasik olarak yanlı.

Eh, genel bir özet eşliğinde izlemek isteyenler için ideal diyebilirim.

@Ahmet Özgün Güven Bu İkinci Dünya Savaşı belgeselinde Alman bir tarihçi vardı. Bana inceden Hitler taraftarıymış gibi geldi.
Sadece Almanca konuşan vardı bir tane gözlüklü o mu? Sarışın olan da ister istemez hüzünleniyor yenilgilerini anlatırken :D
Tabii tarihi kazananlar yazar hesabı tarafsız olması mümkün değil böyle yapımların hepsi propaganda aracı oluyor ister istemez. Müttefiklerin yaptıklarını aklamaya çalışmışlar sürekli. Hani İngilizler Dresden'i dümdüz etti ama nazilerin de konsantrasyon kampları vardı. Amerika İki tane atom bombası attı sivillerin üzerine ama Japonlar da Çin'de katliamlar yapmışlardı gibi. He söyledikleri doğru ama yaratılmaya çalışılan algı sıkıntılı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt