izmir’de yıllardır artarak devam eden lağım kokusu sorunsalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

izmir’de yıllardır artarak devam eden lağım kokusu sorunsalı

Evet İzmirli arkadaşlarım. Nisan gibi havaların ısınmaya başlamasıyla kendisini gösteren kasıma kadar devam eden, önceden daha çok Karşıyaka, Bostanlı, Çiğli tarafını etkileyen şu anda ise Bornova, Üçyol her yere yayılan, geniz yakan o leş bok kokusunun çözülmesi için artık ciddi bir farkındalık yaratma zamanı gelmedi mi? Sanırım en az 10 yıldır devam ediyordu bu koku(daha eski de olabilir), her sene de seviyesi artarak çözümsüz bir şekilde insanın yaşama sevincini elinden alıyor adeta.

2019 Kasımda İzmir’den taşınmıştık, geçen ay geri döndük ve bok kokusunun artık cidden bokunun çıktığını gördüm. Bu ne ya böyle?

Ülkenin mevcut durumunda şikayet edilecekler listesinde ilk 100'e giremeyecek bir şikayet gibi.

Valla ülkenin mevcut durumunda kaçıncı şikayet olur onu bilemem de, İzmir’de yaşayan insanlar için şehircilik konusunda birinci sırada gelir, genel sorunlarda da ilk 3’e girer ki kayıt dışı nüfusuyla falan 5 milyon insanı etkileyen ve en az 10 yıldır devam eden bir sorundan bahsediyoruz. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum, İzmirliysen kokunun ne kadar geldiği bir ilçedesin bilemem ama sabah akşam klozet içinde yaşadığını farzet, öyle bir koku.

Son düzenleme:
Ülke akp den kurtulduğu gün İzmir de chp den kurtulacak inşallah.
bu kulağa garip gelsede aslında doğru bir yorum..

Siyasi olarak Cepte bilnen her bölgenin belediyeleri yeteri kadar ilgiyi göstermiyor.

Misal ben Kadıköyde oturuyorum , bildim bileli CHP belediyesidir ama ufakken ama çalıştığım dönemde inşaatlar ile ilgili belediye görüşmelerimde gördüğüm : herkes sakalını alıyor. Zabıtasından tut tepesine kadar. Parti önemli değil - bu düzen disipline edilmediği sürece - doğrucu davut tarzı adamlar belediyelere gelmediği sürece hizmette her daim sorun çıkacaktır.

Bu sırf bu konu özelinde değil türkiyede genel bir sorun. Tapuya gidersin bir ayakçıkya atarsın 200-300 dosyanı aynı gün işletir, memur sakal ister imzalar o gün ayarlanır. (Arkadaşım Pendik tarafında bu konuda dahada beter diyordu hani diğer tarafa örnek verirsek). Vatandaşa hizmet sürecinde belediyeler çok rahat döner sermaye sistemi kuruyor. Bunun pekte partilerle değil mantaliteyle alaksı var düşüncesindeyim.

Fenerin stadının orası mesela "Kurbağlı dere" derler - yıllarca leşti , hatta Boklu dere denilirdi,daha yeni düzeltildi sayılır.

Valla ülkenin mevcut durumunda kaçıncı şikayet olur onu bilemem de, İzmir’de yaşayan insanlar için şehircilik konusunda birinci sırada gelir, genel sorunlarda da ilk 3’e girer ki kayıt dışı nüfusuyla falan 5 milyon insanı etkileyen ve en az 10 yıldır devam eden bir sorundan bahsediyoruz. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum, İzmirliysen kokunun ne kadar geldiği bir ilçedesin bilemem ama sabah akşam klozet içinde yaşadığını farzet, öyle bir koku.
Kadıköy'de yaşıyorum. İzmir'de sürekli bulunuyorum. Ülkede bu tarz meselelerin gündeme gelmesi için çok yanlış bir dönem olduğunu düşünüyorum. Tepedekiler değişmeden aşağıdaki hiç bir şey zamanla iyiye gitmeyecek. Bir şeyler kökten değişmeli. O değişimden 6-7 sene sonra bu tarz şeyler düzelmiyorsa gündeme gelmeli.

Bir benzeri Bursa'da var. Aşağı yukarı 500 bin insanı canından bezdirecek kadar kötü bir koku oluyor yazın Osmangazi'de. Hamitler çöplüğü insanları canından bezdiriyor. Konu meclise kadar gitti ama kimsenin şeyine taktığı yok tabiki. Yazın malum sıcak bir il Bursa, bunun yanına fahiş elektrik fiyatlarının getirdiği klima açamama sorunu da eklenince bu yaz ciddi manada kabusa dönecek halk için.

Üst Alt