Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu

Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu

Bakın arkadaşlar, ben asla tartışma konusunda dayatmacı değilim; Herkes her şeyi tartışsın, söylesin, dillendirsin...Amenna; Ancak bizleri biz etmesi gereken değerleri (benim gibi düşünenler için konuşuyorum) "yok saymak" benim adıma/bizlerin adına ahmaklıktır. Ben, kimliksizleştirilip tümüyle hafızasız bırakılmış bir toplumun ferdi olmak istemem.

Neden mahalle baskısı uyguluyorsunuz ki? Niye birşeyleri dayatma çabası içersindesiniz her zaman? Ben her türlü kültürel saldırıya maruz kalırım, kendimi çırılçıplak hissederim, dahası herhangi bir gelişim de gösteremem; Amam sizin ayak takımları oyununuza "yem" olmam. Bakın, Batı dünyasındaki "iyi nedir?", "güzel nedir?", "doğru olan nedir?" tartışmalarının seyrini izlerseniz; Bütünlüğü çok ama çok rahat bir şekilde görürsünüz. Ben bu tartışmaların seyrini izledikten sonra ve aktifliğini takip ettikten sonra yukarıda alıntıladığınız yorumu yaptım.

Bana, imam üstün gelmedi, bana ilkokul öğretmenim üstün geldi, lisedeki hocalarım, akademideki rehberlerim... En azından bu bile olgunlaşmamın bir sembolüdür.

Zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışma.Sus artık.

Bakın arkadaşlar, ben asla tartışma konusunda dayatmacı değilim; Herkes her şeyi tartışsın, söylesin, dillendirsin...Amenna; Ancak bizleri biz etmesi gereken değerleri (benim gibi düşünenler için konuşuyorum) "yok saymak" benim adıma/bizlerin adına ahmaklıktır. Ben, kimliksizleştirilip tümüyle hafızasız bırakılmış bir toplumun ferdi olmak istemem.

Neden mahalle baskısı uyguluyorsunuz ki? Niye birşeyleri dayatma çabası içersindesiniz her zaman? Ben her türlü kültürel saldırıya maruz kalırım, kendimi çırılçıplak hissederim, dahası herhangi bir gelişim de gösteremem; Amam sizin ayak takımları oyununuza "yem" olmam. Bakın, Batı dünyasındaki "iyi nedir?", "güzel nedir?", "doğru olan nedir?" tartışmalarının seyrini izlerseniz; Bütünlüğü çok ama çok rahat bir şekilde görürsünüz. Ben bu tartışmaların seyrini izledikten sonra ve aktifliğini takip ettikten sonra yukarıda alıntıladığınız yorumu yaptım.

Bana, imam üstün gelmedi, bana ilkokul öğretmenim üstün geldi, lisedeki hocalarım, akademideki rehberlerim... En azından bu bile olgunlaşmamın bir sembolüdür.

Tartışılacak şeyler var tartışılmayacak şeyler var. Bunların ne olacağını ayık ondan sonra burada edebiyat yap.

Şunu düşündün mü? Ya orada ölen insanlardan balina katliyamına karşı olanda varsa ?

Mayaların işi bu, hiç sevmiyorum sayı saymayı öğrenselerdide 2090 felan gitseydik

Petrol rafinelerinde yangın

Deprem sonrası petrol rafinerileri, Oganawa Nükleer Santrali de dahil 80 noktada yangın çıktı ve patlamalar yaşandı. Oganawa'daki yangın daha sonra söndürüldü.

Bir petrokimya tesisinde ise büyük bir patlamanın meydana geldi. Bazı nükleer santraller otomatik olarak kapandı.

Japonya hükümet sözcüsü Yukio Edano, depremden sonra kapanan Fukuşima'daki nükleer santralin soğutma sisteminde mekanik bir arıza meydana geldiğini, bu nedenle acil durum ilan edildiğini de söyledi.

Toyota ise kuzeydoğudaki iki tesis ile parça üretim fabrikasında üretimin durdurulduğunu duyurdu.

[video=youtube;cZYT6BjfBro]https://www.youtube.com/watch?v=cZYT6BjfBro&feature=player_detailpage#t=87s[/video]

Fukuşima santralinde basınç artıyormuş soğutma sistemindeki arızadan dolayı. Umarım en kısa sürede giderirler arızayı.

Hala nükleer enerjiyi savunan, ülkeye getirmek isteyen güruh Japonya'nın şuan başındaki en büyük tehlikeyi iyi takip etmeli. Nükleer tehlike var şuanda.

[video=youtube;JhJzdtzl6KY]https://www.youtube.com/watch?v=JhJzdtzl6KY&feature=player_embedded[/video]

Deprem anında gökdelenler.

Talihsiz yorumlar var, sadece Türkiye 'de görülebilecek türden. Üzüldüm.

Toyota ve Nissan 'daki tanıdıklarıma taziye maili attım bugün. Allah yardımcıları olsun.

[video=youtube;JhJzdtzl6KY]https://www.youtube.com/watch?v=JhJzdtzl6KY&feature=player_embedded[/video]

Deprem anında gökdelenler.
Video nun altındaki yorumlar süper.Yorumlardan bir kaçı;

-Bu olay amerika da olsa,bina yıkılırdı ve mühendisler teröristleri suçlardı.

-Kesin Teröristler yapmıştır....1 saniye bu olay japonya daydı dimi,depremdir o zaman.

:D

[video=youtube;_NOePXjG_zE]https://www.youtube.com/watch?v=_NOePXjG_zE[/video]

bu deprem 3 sehirde bekleniyormus ( Istanbul, San Fransisco ve Tokyo ) piyango tokyoya vurmus.

Japon Jiji ajansında Sanayi Bakanlığına dayandırılan haberde, ülkenin kuzeydoğusundaki santralde sızıntı riski bulunduğu da belirtildi.

Kyodo ajansındaki haberde ise, radyoaktivitenin normalin bin kat üzerinde olduğu belirtildi.

Haberde, kaynak olarak bir güvenlik komitesi gösterildi.

AA

Üst Alt