Kahvaltı Tercihiniz Nasıl? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kahvaltı Tercihiniz Nasıl?

Sanırım 2 haftadır kahvaltım şu şekilde; 200 ml laktozsuz süt ile birlikte 100 gr yulaf ezmesi ve 5 haşlanmış yumurta. 2 si tam 3 ü sadece beyaz olmak üzere. Ama alışamadım midemi bulandırıyor.

Ölcen OLM ölcen nerdeyse, Barsakların kuruyacak yakında...

Acilen git, bir-iki kase kelle paça çorba iç de kaybettiklerini geri almaya başla..

Hayatım boyunca yaptığım en iyi kahvaltıyı Van'da yapmıştım. Kahvaltı restaurantları dolu. Hepsi trişka; tek gerçek Van.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yok yok bişey olmaz. Çorba yapacak imkanım yok. Çorbacıya Gitmeye de vaktim yok

Avrupada mısın burda mı...

AVrupadaysan vahlar geçmişler olsun.
Buradaysan, kasapdan bir dana bacağı al, alırken ikiye böldür ve toynağını parçalattır.
Evde Sıkı kapaklı 3 Litrelik bir çelik tencerede üzerine 750ml civarı sıcaka su koyarak orta ateşe koy sen işlerine bakarken 2-3 saat veya etler kemiklerini bırakana kadar kaynasın.
Olduğunuda biraz pul biber, biraz kimyon ve tuz atarak karıştırıp indir. 10 Dakka kadar sıcaklığı geçene kadar beklerken sen hemen bi tabağa biraz alıp götürmeye başla.

Yazın 1-1.5 ayda bir, kışın ayda 2-3 defa falan yaparsan sindirim sistemin tıkır tıkır olur.. ve kışın çok önemli bir sıkıntı olmazsa hastalık görmezsin

Son düzenleme:
Tepside/sinide otlak kahvaltısı mı..

Kahvaltı salonları vardı bir sürü. Birine girmiştim. 20 çeşit vardı. Adını bilmediğim 5 çeşit vardı. Çayım bitmeden değiştiriyorlardı. Bir süre sonra bu duruma el koydum bardağın son yudum lezzetine bir türlü ulaşamıyordum çünkü :) o gün yoğun bir gün dönüş yolculuğu vs derken yemek yeme fırsatım olmamış akşama kadar acıkmamıştım.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Kahvaltı salonları vardı bir sürü. Birine girmiştim. 20 çeşit vardı. Adını bilmediğim 5 çeşit vardı. Çayım bitmeden değiştiriyorlardı. Bir süre sonra bu duruma el koydum bardağın son yudum lezzetine bir türlü ulaşamıyordum çünkü :) o gün yoğun bir gün dönüş yolculuğu vs derken yemek yeme fırsatım olmamış akşama kadar acıkmamıştım.

Anadolu nun kepçeside kaşığıda bardağı/demliği de büyüktür emmoğlu..

Daha cok mutevazi kahvaltilar, dolapta ne varsa. Sunun gibi iste
9e10b9dbab083af2a2a35f8861fca5a2.jpg

Anadolu nun kepçeside kaşığıda bardağı/demliği de büyüktür emmoğlu..

Aynen öyle. Vanlı mısın? Ben oradaki bolluğu cömertliği samimiyeti çok az yerde gördüm. Sınırsızca çay verdiler. Büyük bardak verdiler ince belli istedim; kaymak çok iyiydi hemen bitirdim istemeden yenisini getirdiler. Sen istemeden hizmet ettiler. Bir başka yerde de yine oraya özel ekmek arası bir et yemeği vardı. İstemeden salata ve salça biberli bir aperatif yiyecek getirdiler. Mekan çok kalabalıktı. 4 kişilik masada 2 kişi oturuyorduk. İki adam selamın aleyküm deyip yanımıza oturdu. Şok olmuştuk. Biz yokmuşuz gibi muhabbet ettiler biz de şoku atlattıktan sonra muhabbetimizi yapmıştık. Van gerçekten bambaşka bir yerdi.

Ticari amaç dışında köy kahvaltıları bu kadar zengin olmaz KESİNLİKLE...

Hele yaz mevsiminde bunu sefasını sürecek zamanları bile OLAMAZ..

Evden çıkarken ekmeğin yanına yakında nevarsa torbaya doldurur; ya yolda yada çalışırken ekmek arası götürmek zorundadırlar..
Ben internetten buldum paylastim fotoyu. Serpme koy kahvaltisini zaten herkes biliyordur

SM-N910F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Aynen öyle. Vanlı mısın? Ben oradaki bolluğu cömertliği samimiyeti çok az yerde gördüm. Sınırsızca çay verdiler. Büyük bardak verdiler ince belli istedim; kaymak çok iyiydi hemen bitirdim istemeden yenisini getirdiler. Sen istemeden hizmet ettiler. Bir başka yerde de yine oraya özel ekmek arası bir et yemeği vardı. İstemeden salata ve salça biberli bir aperatif yiyecek getirdiler. Mekan çok kalabalıktı. 4 kişilik masada 2 kişi oturuyorduk. İki adam selamın aleyküm deyip yanımıza oturdu. Şok olmuştuk. Biz yokmuşuz gibi muhabbet ettiler biz de şoku atlattıktan sonra muhabbetimizi yapmıştık. Van gerçekten bambaşka bir yerdi.

Sıcak yaz/sert ayazlı kış insanları, genelde aynı kültürün evlatlarıdır. Nadiren istisnaları çıkar..

Üst Alt