Kahvaltı Tercihiniz Nasıl? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kahvaltı Tercihiniz Nasıl?

Avrupada mısın burda mı...

AVrupadaysan vahlar geçmişler olsun.
Buradaysan, kasapdan bir dana bacağı al, alırken ikiye böldür ve toynağını parçalattır.
Evde Sıkı kapaklı 3 Litrelik bir çelik tencerede üzerine 750ml civarı sıcaka su koyarak orta ateşe koy sen işlerine bakarken 2-3 saat veya etler kemiklerini bırakana kadar kaynasın.
Olduğunuda biraz pul biber, biraz kimyon ve tuz atarak karıştırıp indir. 10 Dakka kadar sıcaklığı geçene kadar beklerken sen hemen bi tabağa biraz alıp götürmeye başla.

Yazın 1-1.5 ayda bir, kışın ayda 2-3 defa falan yaparsan sindirim sistemin tıkır tıkır olur.. ve kışın çok önemli bir sıkıntı olmazsa hastalık görmezsin

diyetisyen misin bilmiyorum ama benim diyetisyenim bunu özellikle önerdi. Birinizin bir yanlışı var. Lifli gıdalar sindirimi kolaylaştırmaz mı? Ben öyle biliyordum ama.

Van kadar olmasa da Diyarbakır'da yapmış olduğum bir kahvaltıyı unutamıyorum. Yaptığım kahvaltı karşılığında ödediğim 3 kuruşluk hesapta cabası.

Daha cok mutevazi kahvaltilar, dolapta ne varsa. Sunun gibi iste
9e10b9dbab083af2a2a35f8861fca5a2.jpg

Davutoğlu Sofrası ???

Ben yedim Allah artırsın.
Sofrayı da kuran kaldırsın..

Hayırdır, bu bir teklif mi..:asd22:

Bir bayan olsaydiniz, yüzügü atip, size bu teklifi sunabilirdim. EVET... Profilinize bu ak sakalli amca yerine, cezbedici bir bayan resmi koysaydiniz, isin dogasi degisebilirdi. Eger erkek profili ile foruma giren, gizli bayan üyelerimizden bir tanesi iseniz, bir sinyal veriniz.

Bu arada etli yada yağlı türden kahvaltıyı tercih edenlerin içecek olarak sıcak bişeyleri ( Mümkünse su bardağında DUBLE DUBLE SIÇAK ÇAY ) tercih etmesini tavsiye ederim.
Çünkü ayran yada soğuk su gibi şeylerin bu tür yağlı besinlerle beraber tüketimi midenin ısısını düşürerek gıdaların da midede soğuyup zor hazmına ve yeterince istifade edilememesine neden olabilir.

Hatta gün içinde Fast Food olarak yenilen döner, kokoreç, söğüş vs gibi yağlı et içeren beslenme türlerinde en az beden ısısnda veye sıcak içecekler belki alışkanlık dışı olabilir ama;bence olmazsa olmaz türde bi ihtiyaç..

Yapmayın, kansızlık sebebi... Özellikle yüksek demir içeren(kırmızı et, ıspanak) bir şeyler yediyseniz en az 2-3 saat sonra çay içmelisiniz, çay demir emilimini büyük oranda engeller çünkü.

diyetisyen misin bilmiyorum ama benim diyetisyenim bunu özellikle önerdi. Birinizin bir yanlışı var. Lifli gıdalar sindirimi kolaylaştırmaz mı? Ben öyle biliyordum ama.

İşin çoğu diyetisyene kaldıysa yğı özellikle de kırmızı et yağını sıfırlamak gerekir.
Ama işin aslı öyle değildirişte. Yağ bedenin yakıtıdır, benzini mazotudur, Mesele yediğin yağ kadar hareket edip o yağı enerjiye çevirebilmekdir.

Başka bir konu da Yenilen Yağın vücutta tekrar tutuk yağ olarak depo edilmediği gerçeğidir. Yağlı yediğin zaman kullanılmayan yağ depolanmadan atılırkan barsak hareketleri rahatlar, kabızlık yaptırmaz. Ama Şeker, ekmek tatlı meyve vs yediğim zaman eğer aşırı efor sarfedip yağ bulamayan bedende yakılmasını sağlayamazsan anında vücut bunları yağ rezervi olarak tutuk yağa dönüştürür.

Söylenen doğru, lifli gıdalar sindirimi kolaylaştırır; ama sadece lifli gıdalarla sağlıklı kalmak mümkün değildir. Yağ ve abartmamak kaydıyla mayalı karbonhidrat takviyesi de gereklidir..

yumurta(kurbandan dolayı şuan kavurmalı yumurta <33)
bal
kaymak
tereyağ
domates
ekmek

bunlar kahvaltıda olmazsa olmazlarım

Yapmayın, kansızlık sebebi... Özellikle yüksek demir içeren(kırmızı et, ıspanak) bir şeyler yediyseniz en az 2-3 saat sonra çay içmelisiniz, çay demir emilimini büyük oranda engeller çünkü.

Çayın kansızlık sebebi olduğuna dair ispatlanmış bir olay yok...
Buı tip asparagas haberler, Kahve tüketimi minimum seviyede olan ülkelere yapılan dezenformation faaliyetleridir...

Tüccar şirketlerin sipariş raporları ile konuşan sözde ..........rin ukala, çokbilmiş tavırları ile gelen herşeye inanmayın derim şahsen..

Çayın kansızlık sebebi olduğuna dair ispatlanmış bir olay yok...
Buı tip asparagas haberler, Kahve tüketimi minimum seviyede olan ülkelere yapılan dezenformation faaliyetleridir...

Tüccar şirketlerin sipariş raporları ile konuşan sözde ..........rin ukala, çokbilmiş tavırları ile gelen herşeye inanmayın derim şahsen..

Effect of tea and other dietary factors on iron absorption. - PubMed - NCBI

The effect of tea on iron absorption. - PubMed - NCBI

Does Black Tea Slow Down Iron Absorption? | LIVESTRONG.COM

Clinical trial on the effect of regular tea drinking on iron accumulation in genetic haemochromatosis | Gut

Tamer büyük laflar ediyorsun ama altını hiç doldurmuyorsun. Tüccar şirketlerin rapoları nedir mesela oturduğun yerden sallıyon bir şeyler sonra yanlışını düzeltene de ukala falan diye saldırıyorsun.

Üst Alt