Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyız? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyız?

Kilo vermek ve o kiloda kalmak isteyenlere çok basit bir tavsiyem var.
60 saat sadece su için.
60 saat sonra yavaş yavaş meyve suyu bir kaç saat sonra çorba akşam da hafif yemekler yiyin.
Bu diyeti yaparken yürüyüşten fazla aktivite yapmayın.
Vücudunuz temizlenip mideniz küçüldüğünde zaten fazla yiyemiyeceksiniz.
Ben bu diyeti senede iki kere yapıyorum.
40 yaşında tığ gibiyim, boy 1,78 kilo 77.

Teşekkürler açıklık getirdiğin için. Gülücük koyunca belki trolluyorsun sandım.

Tam yatmadan önce yani en kötü zamanda tam ekmek yemek ve kilo almamak çok ilginç.

Gün içinde çok mu az yiyorsun? Ya da çok mu hareketlisin?
Hocam vardiyali çalışıyorum masa başı işim. Ama yemek yeme alışkanlığım yok hiç bir yemek yemem hep hamur işi vs. Çok düzensiz yemek yemem 2 öğün oluyor yeri geliyor max 3 öğün.

Bir yemeği 10 dk da yiyorsa normal insan ben 30 dk da yiyorum. öğlen iş yerinde çıkan çorba ana yemek pilav ve tatlıdan sadece çorba ve biraz pilav birazda ana yemeğe ekmek banıp kalkıyorum. Yalnız yemek yiyemem mesela masadan arkadaşlarım kalkınca hemen bende kalkıyorum yiyesim gelmiyor acayip ya :D
Hızlı yediğimde midem kalkıyor.
Acayip birşey benim ki çok aç kalınca kan şekerim düşüyor elim ayağım titremeye başlıyor .
Az Az öğün yiyeyim çok olsun diyorum öyle bir alışkanlığımda yok ya doyana kadar yiyeceğim yada hiç yemeyeceğim.

Cardiyolog ve endokronolojist arkadaşlara uğradım geçen hafta. Kalp damarlar temiz ama karaciğer çok yağlanmış hocam, 3-4 seneye sana sıkıntı yaratır dediler. Karaciğer yağlanmasına paralel kolesterol 217ye, trigliserid 228e VLDL 46ya fırlamış. İnsülin direncide 6,75 çıkınca matofin verdiler ama pankreası tembelleştirir mi acaba diye kullanmakta kararsızım. Eforda şunda bunda hiçbir sıkıntı çıkmadı şükür. Otla besleniyorum 4 gündür, kötüyüm :asd: Antep'e döndükten sonra spora geri döneceğim. Sigarayla beraber vücudu üç senede yedim bitirdim resmen.
Ne tür egzersizler yapılmalı hocam? Bisiklet kullanmak tek başına yeterli mi mesela

Eveet, 9 günlük sıkı bir diyet ve hafif yürüyüşle 98 kilodan 89a sağlıklı bir şekilde düştüm. Önümüzdeki haftadan itibaren spora da başlayıp 2 ay içinde 81e sabitlemek istiyorum kiloyu. Alıç sirkesi güzel yağ yaktırıyormuş ama bunu fark ettim bu süreçte.

Üst Alt