Kıyamet Anı Çok Etkileyici Muhammad Abdul Jabbar Sesinden - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kıyamet Anı Çok Etkileyici Muhammad Abdul Jabbar Sesinden

Cevap: Kıyamet Anı Çok Etkileyici Muhammad Abdul Jabbar Sesinden

Bir onceki sayfada Buhari kaynakli olarak bu olayi koydum.

Bu tarz konularda da google dan erisilebilir,tabii bakilacak yerde inci gibi yerler olmamasi gerekiyor.

Doğrudur atlamışım sanırım :) Bende biryerlerde okumuştum işte. Kedileri çok severim o yüzden Ebu hureyre'e ayrı bir saygım vardır. Bu arada hadislerde sahihlik elbette sorgulanabilir ve hatta direkt hepsi dahi reddedilebilir Kuran-ı baz aldıktan sonra sıkıntı yok. Amma velakin hadis reddedicem diye sahabelere çamur atılması, 4 halifeye, cennetle müjdelenmişlere vs çamur atılması yüreğini burkuyor insanın. Ya adamlar cennetle müjdeleniyor düşün daha hayatta iken sonra demiyorki e benim sınav bitti hadi eyvallah, islam için yüreğini koymaya devam ediyor. E bu insanlar adı üstünde insanda olsa(ebu hureyre için söylemiyorum,genel) hadis aktarırken yalanmı söyledi? Büyük paradoks çıkar o zaman ortaya ki bence bazen bilerek kafa bulandırma adına bunlar yapılıyor.(forumdaki arkadasları tenzih ederek)

Doğrudur atlamışım sanırım :) Bende biryerlerde okumuştum işte. Kedileri çok severim o yüzden Ebu hureyre'e ayrı bir saygım vardır. Bu arada hadislerde sahihlik elbette sorgulanabilir ve hatta direkt hepsi dahi reddedilebilir Kuran-ı baz aldıktan sonra sıkıntı yok. Amma velakin hadis reddedicem diye sahabelere çamur atılması, 4 halifeye, cennetle müjdelenmişlere vs çamur atılması yüreğini burkuyor insanın. Ya adamlar cennetle müjdeleniyor düşün daha hayatta iken sonra demiyorki e benim sınav bitti hadi eyvallah, islam için yüreğini koymaya devam ediyor. E bu insanlar adı üstünde insanda olsa(ebu hureyre için söylemiyorum,genel) hadis aktarırken yalanmı söyledi? Büyük paradoks çıkar o zaman ortaya ki bence bazen bilerek kafa bulandırma adına bunlar yapılıyor.(forumdaki arkadasları tenzih ederek)

Ilk kelimede sanirim Kendileri olucakti :)

Ikinci bold ise zaten bu sahbelerin verecegi ,verdigi hadisler islami ileriye tasimada isik tutmustur.Benim sahsi fikrim bu hadisleri inkar etmek bilip bilmeden bir nevi peygamberin agzindan cikanlari yalanlamaktir ki buda insani kufure iten bir sebeptir.

Bu konularda yalan yanlis yorum yapmak ,hatta hadis fabrikasi mubarek demek,insani kufre kadar iter.

Zaten islamda dogrulugundan emin olmadigimiz seylerden uzak durmamiz istenir ki bu sebeble inatla yalan soyluyor demktense ,sahih olduklari vurgulanmis isimlerin beyanlarindan takip etmek gerekir.

Ilk kelimede sanirim Kendileri olucakti :)

Ikinci bold ise zaten bu sahbelerin verecegi ,verdigi hadisler islami ileriye tasimada isik tutmustur.Benim sahsi fikrim bu hadisleri inkar etmek bilip bilmeden bir nevi peygamberin agzindan cikanlari yalanlamaktir ki buda insani kufure iten bir sebeptir.

Bu konularda yalan yanlis yorum yapmak ,hatta hadis fabrikasi mubarek demek,insani kufre kadar iter.

Zaten islamda dogrulugundan emin olmadigimiz seylerden uzak durmamiz istenir ki bu sebeble inatla yalan soyluyor demktense ,sahih olduklari vurgulanmis isimlerin beyanlarindan takip etmek gerekir.

Hadisler konusunda hemfikiriz de ilk kelime kediler. Malum kendisi kedileri sevdiginden dolayı efendimiz kedi babası olarak lakap takmıştır. :)

kaniti olan var mi

yok

ben de konu acip bana gelen vahiyleri anlatayim o zaman olur mu :eek:

yok oyle yagmea

Din böyle bir şey zaten Hayri, kanıtlanamaz, asla ve asla.

Hayrizm diye din ortaya atabilir ve bunu takip edebilirsin, nasıl Hıristiyan olan, Müslüman olan, sıfır kanıta rağmen inanıyorsa sen de aynı şeyi yapabilirsin.

Önemli olan, kimsenin birbirine hop dur bakalım sen neden buna inanıyorsun/inanmıyorsun dememesidir.

Ben ise bu mevzuda komple tarafsızlığımı koruyorum. :) Herhangi bir inanç değil sadece duruşumu belirtiyorum.

yine arap yarımadasına dondurmusunuz topiği. :asd:

Cehenneme gidip Hayrinin burdaki vukuatlarinin acisini cektigini görmekmi, cennete gidip rahat etmekmi ?!

Henüz hangisini secsem diye karar veremedim. :D

Genel olarak söylüyorum;

Bence bu tarz bir konuda tepki gösterenler veya inanmayanlar yanlış yapıyor konuyla ilgili ters laf ederek, saygı gösterilmesi gerekir, ama asıl hoşgörüyü biz inançlı olanların göstermesi lazım, dinimiz hoşgörü dinidir unutmamak gerek. Ayrıca onlarla dalga geçerek insanlara dini korku şeklinde değil mümkün olduğunca ılımlı yaklaşarak göstermeliyiz, bunu yapalım ki daha da antipati beslenmesin. Kaybetmek kolay ama kazanmak zordur. Yok eğer beceremiyorsak hiç yapmayalım.

Çünkü bu inanç zorunluluktan, baskıdan veya "ulan inanmazsak yanarız he" mantığında olmadığında, gönülden kalpten gelen birşey olunca makbuldür.

Bunu da bizlerin gösterişe kaçmadan yansıtabilmesi bence en samimi ve güzel duygudur.

Videoyla ilgili tek yorumum da "Allah-u Ekber"

Herkesin inanmasını bekleyemeyiz.Dini yaşayanlar veya az bişeyde olsa dini eğitim almış insanlar yahut ilgilenenler bunun ne demek olduğunu bilirler.Ben izlerken tüylerim ürperiyorken,diğer bir arkadaşımız herhangi birşey hissetmeyebilir.Yani dinle ne kadar alakadar olursanız o kadar sizi etkileyebilir.Tamamen kalp ile alakalı kısacası.

Ben Inaniyorum, ancak inanmayanlarinda yorumlarini görmek istiyorum. Eglenceli dialoglar cikiyor bazen.

Veya Hayrinin yersiz yorumlari. :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben Inaniyorum, ancak inanmayanlarinda yorumlarini görmek istiyorum. Eglenceli dialoglar cikiyor bazen.

Veya Hayrinin yersiz yorumlari. :D

Din dalga'ya alınıp dinle dalga geçildiğinde gülünecek eğlenilecek bir mevzuu değildir...

İnanıyorum diyen böyle bir yorumda bulunamaz...

İmanı zedelenebilir...

Ağzımızdan çıkana dikkat edelim...

Bin düşünüp bir söylemek herzaman kazandırır...;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

dinin baska seylerden hicbir farki yok, size oyle geliyor.

Din dalga'ya alınıp dinle dalga geçildiğinde gülünecek eğlenilecek bir mevzuu değildir...

İnanıyorum diyen böyle bir yorumda bulunamaz...

İmanı zedelenebilir...

Ağzımızdan çıkana dikkat edelim...

Bin düşünüp bir söylemek herzaman kazandırır...;)

Hem inanip, hemde böyle yorumlarda bulunabilirim. Baskalarinda bakis acisina saygi gösterip onlarin düsüncelerinide paylasmakta fayda vardir herzaman.

Dinimizle dalga gecenide görmedim burda. Sirf birazcik laf edip, sohbet ediyoruz.

Üst Alt