Komşunun Köpeğinin Yarattığı Sorun - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Komşunun Köpeğinin Yarattığı Sorun

Mesela aynı muhitten tanıdığım 2 aile var. Bir tanesi evde çocuk anne dışarıda geziyor, dede aynı şekilde çocuğu evde babaannenin üstüne bırakıyorlar, çocuk bütün gün evde patır patır tepiniyor, sonra iş savunmaya gelince çocuk bu yapar. Ama 2. aile dede ve babaanne birlikte torunu çoğunlukla dışarı çıkarıp gezdiriyor ve çocuk enerjisini dışarıda atıyor.

Şimdi senin mantığınla olaya bakarsak 2. ailenin yaptığı lüzumsuz ve gerek var yani.
Çocuk dediğini koruma iç güdüsüyle yapmıyor. Köpeklerde o huy var; belirlidikleri alanlara yaklaşan olduğu zaman havlarlar. He saldırıyorsa eğer arkadaş haklı ama havlama olayı başka bir şey.

Benim bildigim hirlama saldirganlik belirtisidir. Kim bana garanti verecek mesela çitin diger tarafindan bir yolunu bulup atlayip saldirmayacagini? Ben ufak cocugumu, esimi nasil bahceye salayim?

Kopekler havlar eyvallah ama bu kontrolden cikinca problem olur. Ben evimde ve bahcemde huzur icinde oturabilmeliyim. Kopek sahibinin sorunu.
Değildir.
İnsanlar da birine saldırmadan önce konuşabilir; bu mantıkla konuşmak bir saldırı belirtisi midir?

Çocuk dediğini koruma iç güdüsüyle yapmıyor. Köpeklerde o huy var; belirlidikleri alanlara yaklaşan olduğu zaman havlarlar. He saldırıyorsa eğer arkadaş haklı ama havlama olayı başka bir şey.
Çocuk bakarsın veya hayvan bakarsın bu gayet doğal. Ama bunun sorumlulukları da vardır. Arkadaş konu da bundan bahsetmiş, ben ne demek istediğini gayet iyi anladım.

Üst Alt