Kripto Para Birimleri ve Coinler - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Evet ben de öyle yapmıştım.

Hatta gittim o ara IOTA aldım sonra saldım tabii de, binance'ın bozukları döndürme coini vardı adını hatırlamıyorum en son 20 dolar olmuştu, 1 dolar değildi o ara. O borsaya giren herkes bozuk döndürücem diye o coinden alıyordu, yüksleeceği belliydi.

Gerçi benim en büyük pişmanlığım dolar 3ken 2 bin dolardan almamaktır hala bitcoini, ciddi ciddi 5 tane alacaktım ama vazgeçtim mal gibi.

Alsam hala satmamıştım muhtemelen, 20 binden 3 bine düşünce de iyi söverdim :asd:

üstat pişmanlıkların sonu yok ya. Bitcoin yeni yeni trde duyulduğunda bir arkadaş benim pcye mining sistemi kurma teklif etmişti. Bilgisayarıma bilmediğim şeyleri yüklemem falan diye cocugu terslemiştim. Şimdi nerede bilmiyorum sene 2012 2013 falan :crushed:

BNB de büyük fırsattı. Ben binance da al sat yaparken bnb diplerdeydi o zaman dalga geçiyordu borsanın coini mi olur diye gidip xrp falan aldık mal gibi :D
Bitcoin 3k seviyelerine inerken alma düşüncem vardı ama para yoktu öğrenciydik

Kısa vadeli çıkışlar olur olmaz değil de yok hodl yapın , bekleyin , uçacak kaçacak diyorlar bekledikçe daha da düşüyor bunlar.
Yok yav ben bu işlere girdiğimde her şey çok düşüktü ve ether, ltc, bitcoin paketini ciddi şekilde düşünüyordum. Bu üçlünün kesinlikle mantığı vardı ve hala iyi seviyelerdeler.

IOTA, Ripple gibi milyarlarca üretilmiş coinlerin mantığı olsa da arkası sağlam değildi ama diğer üçlünün parasal karşılıkları kısmen var.

BTC üretmek 3 bin dolar ve gittikçe pahalanıyor, mesela 5 bin dolar altına bir daha zor gelir. Tabii yukarılara gidecekse de herkeste varken gitmez, millet gider tepeden alır sonra düşüşte satar. Kasa hep kazanıyor.

üstat pişmanlıkların sonu yok ya. Bitcoin yeni yeni trde duyulduğunda bir arkadaş benim pcye mining sistemi kurma teklif etmişti. Bilgisayarıma bilmediğim şeyleri yüklemem falan diye cocugu terslemiştim. Şimdi nerede bilmiyorum sene 2012 2013 falan :crushed:

BNB de büyük fırsattı. Ben binance da al sat yaparken bnb diplerdeydi o zaman dalga geçiyordu borsanın coini mi olur diye gidip xrp falan aldık mal gibi :D
Bitcoin 3k seviyelerine inerken alma düşüncem vardı ama para yoktu öğrenciydik
Bu biraz ekstraydı 30 bin liraya 700 bine yakın bir bedel olacaktı elde hani benimki zamanında alsaydık hesabından ziyade üzerine düşünüp anlık cesareti gösterememekten oldu.

Gerçi borsalar konusunda öngörülerime yönelik davransaydım çoktan zengin olmuştum, elim gitmiyor çoğu zaman :asd:

Yok yav ben bu işlere girdiğimde her şey çok düşüktü ve ether, ltc, bitcoin paketini ciddi şekilde düşünüyordum. Bu üçlünün kesinlikle mantığı vardı ve hala iyi seviyelerdeler.

IOTA, Ripple gibi milyarlarca üretilmiş coinlerin mantığı olsa da arkası sağlam değildi ama diğer üçlünün parasal karşılıkları kısmen var.

BTC üretmek 3 bin dolar ve gittikçe pahalanıyor, mesela 5 bin dolar altına bir daha zor gelir. Tabii yukarılara gidecekse de herkeste varken gitmez, millet gider tepeden alır sonra düşüşte satar. Kasa hep kazanıyor.

Btc için lafım yok o zaten sağlam altları diyorum şişirip salıyorlar piyasaya.

Ltc de çok düştü aslında 300 doları görmüştü şimdi 60 dolar

sen düşük seviyede gördüysen ona lafım yok o zaman dediğin gibi az alt coin vardı ve hepsi alınabilir rakamlardaydı şimdi curcuna oldu her gün yeni coinler çıkıyor.

Btc için lafım yok o zaten sağlam altları diyorum şişirip salıyorlar piyasaya.

Ltc de çok düştü aslında 300 doları görmüştü şimdi 60 dolar

sen düşük seviyede gördüysen ona lafım yok o zaman dediğin gibi az alt coin vardı ve hepsi alınabilir rakamlardaydı şimdi curcuna oldu her gün yeni coinler çıkıyor.
Ether de 1200 falandı 400 olmuş şimdi.

Etherin 2 dolar olduğu dönemde takip ediyordum.

Ben biraz blokchain temalı inceledim o dönem durumu aslında ve bu tarz bir yığılmanın hemen olacağını düşünmemiştim çünkü kısa süredeki hareketler hiç bir türev piyasasında temelde anlamlı değildir.

Hani mesela ons altın 1400 dolarken 2200e gider demiştim hala gitmedi, 7 ay olmuştur, bir ara 2090 gördü ama 2200 olmadı hala. Normalde olması gereken bu, yükselmeli ama yedire yedire, sindire sindire yükselmeli yoksa geldiği gibi geri döner.

BTC mayısta 2 bindi yıl sonu 20 bin oldu; metro beklerken yanımda iota muhabbeti yapanlar oluyordu. Bir türev aracı böyle sokağa indiyse herkes almış ve batacak demektir dedim sattım eldekileri o dönem ki az yatırmıştım zaten.

Bu biraz ekstraydı 30 bin liraya 700 bine yakın bir bedel olacaktı elde hani benimki zamanında alsaydık hesabından ziyade üzerine düşünüp anlık cesareti gösterememekten oldu.

Gerçi borsalar konusunda öngörülerime yönelik davransaydım çoktan zengin olmuştum, elim gitmiyor çoğu zaman :asd:

Hayatta maddi olarak bazı şeyleri aşmış olmak lazım onun için ya, kolay değil

Alt coinler traş.
Hiç biri bitcoinin 10/1 değerine bile ulaşamaz.
Pratik olarak imkansız zaten reis.

BTC 16-20 bin civarı üretilebiliyordu ve üretileceği tarih limiti vs var.

BTC gibi temeli sağlam ve sayısı az, hepsi henüz üretilmemiş başka coin yok.

Gelecekte işler değişebilir ama AB gider eurocoin çıkarır, bir temele dayandırır çat BTC yalan olur o zaman.

Üst Alt