# Lucas Biglia - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Lucas Biglia

Cevap: Lucas Biglia Galatasaray'da (mı)?

2008 de babası ölmüş bu oyuncunun o yüzden 2008 performansı çok iyi değilmiş fakat zamanla kendisini toparlamış. Pasları iyi imiş ve geriden iyi oyun kurabiliyormuş. Aynı zamanda ismi bir ara Milan kulübü ve İngiliz kulüpleri ile anılmış. Aslında İndependiente takımından Avrupa'ya gelirken diğer takımlarında ilgisini çekmiş. Fakat pasaporttaki bazı problemler ve ekstra yedek beklemeyip sürekli 11 oynamak istediğinden dolayı Belçika'ya gitmiş. Tarz olarak Pirlo ile benzeştirmişler. Fakat skora Pirlo kadar katkı yapamıyormuş vs. vs.

2008 de babası ölmüş bu oyuncunun o yüzden 2008 performansı çok iyi değilmiş fakat zamanla kendisini toparlamış. Pasları iyi imiş ve geriden iyi oyun kurabiliyormuş. Aynı zamanda ismi bir ara Milan kulübü ve İngiliz kulüpleri ile anılmış. Aslında İndependiente takımından Avrupa'ya gelirken diğer takımlarında ilgisini çekmiş. Fakat pasaporttaki bazı problemler ve ekstra yedek beklemeyip sürekli 11 oynamak istediğinden dolayı Belçika'ya gitmiş. Tarz olarak Pirlo ile benzeştirmişler. Fakat skora Pirlo kadar katkı yapamıyormuş vs. vs.

Gecen sezon 7 assist yapmis, bence hic de fena degil o bölgedeki bir futbolcu icin. Tabi korner felan kullaniyormu bilmiyoruz.

Doğrusunu söylemek gerekirse benim izlediğim kadarıyla biglia öyle geldiğine göbek atılacak bir adam değil, abartmayın.

Misi 10 metreye top atamıyor doğru, hatta Dzeko ile Grafite hep Misi'nin birkaç metre yanına gelip almışlar topu öyle gol atmışlar. Sonra da böyle adamları bize yüksek fiyattan kakalıyorlar işte, ama artık uyanmaya başladık!!!111!!1!!

Gecen sezon 7 assist yapmis, bence hic de fena degil o bölgedeki bir futbolcu icin. Tabi korner felan kullaniyormu bilmiyoruz.

Bazı yazılarda da playmaker olarak geçiyor. Anlamadım tam olarak Pirlo'ya da benzetiliyor tarzı. Arsenal ve Liverpool bile ilgilendi falan diyor bazı yazılarda. Artık yanlış haberler mi doğru mu orasını bilemem. Fakat Xabi gittikten sonra bir ara onun yerine Biglia'yı düşünmüşler. Bazı yazılarda da defensive midfielder diyor. Zaten bu ön libero, defensive midfielder, playmaker kavramlarını herkes kendine göre kullanıyor herhalde. O zaman hem defensive midfielder hem de playmaker bir oyuncu :)

Bazı yazılarda da playmaker olarak geçiyor. Anlamadım tam olarak Pirlo'ya da benzetiliyor tarzı. Arsenal ve Liverpool bile ilgilendi falan diyor bazı yazılarda. Artık yanlış haberler mi doğru mu orasını bilemem. Fakat Xabi gittikten sonra bir ara onun yerine Biglia'yı düşünmüşler. Bazı yazılarda da defensive midfielder diyor. Zaten bu ön libero, defensive midfielder, playmaker kavramlarını herkes kendine göre kullanıyor herhalde. O zaman hem defensive midfielder hem de playmaker bir oyuncu :)

Boxtobox diyebilirz heralde. Emre.b yaptigi görevi yapacaktir bizde muhtemelen.

[video=youtube;GHRXTrnIyX8]https://www.youtube.com/watch?v=GHRXTrnIyX8[/video]

[video=youtube;MaPr-PnXVPw]https://www.youtube.com/watch?v=MaPr-PnXVPw[/video]

Şu iki videoya bakılırsa, duran topları kullanıyor.

Pirlo zaten öyle bir oyuncu degilmi. Yada Nuri yi hic takip ediyormusun? Oda DM oynar ama bir Playmaker gibi. Yani defansif islerini yapar bir Cana gibi belki degil ama defansif yönü gayet iyidir. Ayriyetten oyunu arkadan kurar. Toplari dagitir gerektiginde aralara (uzun) paslar atar gerektiginde oyunu hizlandirir/yavaslatir. Kisaca takim beynidir kendisi. Buda evet DM pozisyonunda oynayan bir Playmaker

Boxtobox diyebilirz heralde. Emre.b yaptigi görevi yapacaktir bizde muhtemelen.

Herhalde öyledir :) Ben o kavramlardan hiçbir şey anlamıyorum. Kimisi diyorki bir ön libero sadece kesicidir ve çok iyi tekniğinin olması gerekmez, çok iyi oyun kurması gerekmez. Kimisi diyor bir önlibero çok iyi oyun kurmalıdır diye. Mesala Cana'da ön libero, Ernst de ön libero olarak geçiyor hatta Gaziantep kupa maçında da Neill ön libero idi fakat 10 numara gibi oyun kurdu ve zaman zaman box to box gibi oynadı. Xabi ön libero diyorlar gene Busqets de ön libero diyorlar. Xabi neredeyse box to box oynuyor fakat Busqets Cana gibi oynuyor.

Herkes Bradley box to box diyordu sonra Demirkol ise hayır ön libero demiş. Bilmem belki ön liberoları ikiye ayırmak gerekiyor , belki bu oyuncu da ön liberodur fakat daha geniş alanda oynayan ön liberodur ya da box to box'tur. Zaten kimisi düz oyuncu diyor kimisi iyi oyuncu diyor. Bakalım zamanla görürüz nasıl oyuncu olduğunu.

Pirlo zaten öyle bir oyuncu degilmi. Yada Nuri yi hic takip ediyormusun? Oda DM oynar ama bir Playmaker gibi. Yani defansif islerini yapar bir Cana gibi belki degil ama defansif yönü gayet iyidir. Ayriyetten oyunu arkadan kurar. Toplari dagitir gerektiginde aralara (uzun) paslar atar gerektiginde oyunu hizlandirir/yavaslatir. Kisaca takim beynidir kendisi. Buda evet DM pozisyonunda oynayan bir Playmaker

Ben box to box nedir ön libero nedir o kavramların net olmadığına ve herkesin kendisine göre kullandığına inanıyorum. Biglia izlemedim bilmiyorum nasıl bir oyuncudur. Belki box to box belki de geriden çok iyi oyun kuran bir ön libero. Kavramlar içiçe geçmiş bence bu konuda. Mesala Nuri box to box mu geçiyor kayıtlarda yoksa defensive midfielder diye mi geçiyor. Tarzı Nuri gibi ise box to box oyuncudur o zaman.

----------------Transfer----------------

Sabri--Neill---Servet/Gökhan--Caglar

-------------Cana-----Biglia------------

-------------Transfer/Arda-------------

Transfer-Baros/Transfer-Arda/Kewell

Daha cok isimiz var, cokk.

Ön libero bir mevkidir, orda oyniyan futbolcularin tarzi hepsinin ayni olmasi gerektirmez. Oynanan sisteme göre degisir o. Mesela bizde simdi Cana ön libero mevkisinde toplari kesecek rakibi durduracak, aldigi topu Biglia ya verecek oda topu ileri tasiyacak. Topu dagitan Biglia olacak. Biri teknik ve pasör digeri kesici ve defansif yönü daha agirlikli olan birisi. Bu ikilinin önüne de Arda veya Misimovic gibi bir futbolcu yerlesmesi lazim.

Biglia hakkında açılan ilk konuda, bizim için alınabilecek en iyi oyunculardan biri demiştim. Eğer gelirse, aşırı beklentilere girip ondan takımın maestrosu olmasını ya da 80-90 dakika ofansif ve defansif dinamo görevi görmesini beklememek lazım. Biglia, tekniği, pas yeteneği ve kötü sayılmayacak defansif yeteneği ile özellikle Rijkaard döneminde ihtiyaç duyulan oyuncu profiline uyuyor. Genelde beklenti 90 dakika mücadele edip, takıma hem ofansif, hem de defansif katkı yapacak oyuncu üzerineydi. Bu da dayanıklı, güçlü bir oyuncu tanımı demek oluyor. Biglia bu tip beklentileri karşılayacak bir oyuncu değil. Bence bu beklentilere uyacak oyuncudan daha çok, Biglia tarzı bir oyuncuya ihtiyaç var takımda. Ancak ben yine de Biglia'nın, Hagi'nin beni yazmayı düşünmesi bile üşendirten oyun anlayışında tam verim sağlayacağını düşünmüyorum. Yine de gelirse, orta sahada topun ileriye taşınması için sorumluluk alacak, az da olsa takımın yaratıcılığını arttıracak bir performans sergileyebilir. Biglia hariç orta sahadaki sorunun çözülmesi için ise, 2 oyuncu transferinin daha gerekli olduğunu düşünüyorum.

scoutgs fos haberler yapıyor..o yüzden boyle bir transfer olacağını dusunmuyorum..sezon basında da ledesma ve rosicky hakkında aynı bu sekılde kesın bır sekılde Galatasarayda olduğunu yazmıştı..

Üst Alt