lucid rüya görme tekniği - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

lucid rüya görme tekniği

Cevap: Lucid Rüya Görme Tekniği

Uykunun hafif olduğu dönemlerde olur kontrol edebilirsin. Zaten ağır uykuda gördüklerini eğer uyanmadın ise hatırlayamazsın zaten. Bu arada her insan rüya görür, sadece hatırlamaz. Bir şekilde bilincin açık olmaya yakın olduğu anlarda kontrol edebilirsin birşeyleri. Fakat ağır uykuda iken olmaz öyle şeyler :)

Ee? :D

Herkesin başına gelmiştir hafif uykuda. Mesala uyanmak istersin uyanırsın. Ben inanmıyorum derin uykuda kontrol edileceğine. Ama bilincin açılmaya ya da yeni yeni kapanmaya başladığı zamanlarda kontrol edebilirsin. Ki dikkat et uyanırsın. Çoğu zaman bilincin yeni yeni açılmaya başlamıştır. Zaten uyanamazsan derin uykuda gördüğün rüyayı sabah hatırlamazsın.

Bir haber kanalında bu muhabbet dönüyordu biraz dinleyebildim.

99 depremi öncesi ve sonrası çok fazla rüya; fazlalık aslında hatırlanmayla ilgili daha doğrusu akılda kalıcı rüyalar görüyordum. Birçoğu sıkıntılı başlayan ve sürekli iyi biten rüyaya benzemeyen gerçeğe yakın izler gibiydi. Her rüya'da bir sıkıntı ve bu sıkıntının sebebi bendim, yattığım odanın bir duvarını yıkardım, hırsızlık yapardım(evi soyup dışarı çıkardım), birilerine zarar verirdim, küçük meseleler büyütürdüm ve bunlardan kurtulmam gerektiğini düşünürdüm bunu yapmazsam rahat edemeyeceğimi. Bunları yaparken cidden uyuyamazdım da o duvarı ördükten sonra rahat bir uykuya geçebilirdim. Kontrol bende gibiydi sıkıntıyı isteyerek yaratan ben değildim fakat her zaman bitirebilendim.

ya lucid denen şey rüyayı istediğin şekilde kntrol etme gibi birşey sanırım:),astral seyahat e meraklıyım aslında,ruh bedenden ayrılıyor,uçuyormuşsun falan:asd:,lucid denen tekniği forudma çok arkadaşımız az çok uyguluyor olabilir:D

Herkesin başına gelmiştir hafif uykuda. Mesala uyanmak istersin uyanırsın. Ben inanmıyorum derin uykuda kontrol edileceğine. Ama bilincin açılmaya ya da yeni yeni kapanmaya başladığı zamanlarda kontrol edebilirsin. Ki dikkat et uyanırsın. Çoğu zaman bilincin yeni yeni açılmaya başlamıştır. Zaten uyanamazsan derin uykuda gördüğün rüyayı sabah hatırlamazsın.

Sana bir şey diyeyim mi.Aslında derin uykularda çok daha iyi kontrol edilir.Çünkü sen bunu dedikten sonra aklıma geldi ve benimde başıma gelmişti.Derin uykularda kendini daha iyi verirsin rüyaya.

Derin uykuda yapamazsın işte onu. Eğer böyle bir şey yaptıysan bile sabah kalktığında ya da o derin uyku anında bir olay olup, terlemediysen çok fazla, ya da nefes nefese kalmadıysan kalkamazsın ve sabaha hiç bir şey hatırlamazsın. Bir de diyorum herkes rüya görür fakat hatırlamaz. Hatırlanmayanlar genelde derin uykuda iken görülenler.

Bu dediğin hemen hemen her insanda oluyordur bazen. Bunu sürekli yaşamak için neler yapmak lazım? Rüya görürken uyandığında ''Rüyaymış'' diyip tekrar o rüyaya devam edebiliyorsun rüya olduğunun farkında olarak. İnsanın hayatında 3-4 defa olabilir böyle şeyler. Rutine bindirmek önemli olan. Bunu nasıl yapıyorsun?

Orkun cevap vermedin ben söylüyorum o zaman :D.

Uyumadan önce telefonunun saati yaklaşık 5 saat sonraya kurulur. Alarm ile uyanılır. Uyandığımız anda rüyayı hatırlıyorsak ve uyur uyanır vaziyetteysek tekrar rüyayı düşünürek gözler kapatılır. Rüyanın farkında rüyaya devam etme sağlanmaya çalışılır. Ama garantisi bence yoktur, ilmen belki vardır belki yoktur.

Derin uykuda yapamazsın işte onu. Eğer böyle bir şey yaptıysan bile sabah kalktığında ya da o derin uyku anında bir olay olup, terlemediysen çok fazla, ya da nefes nefese kalmadıysan kalkamazsın ve sabaha hiç bir şey hatırlamazsın. Bir de diyorum herkes rüya görür fakat hatırlamaz. Hatırlanmayanlar genelde derin uykuda iken görülenler.

Peki benim derin uykuda yaptığım şey neydi?Geçiniz efenim :D

ya lucid denen şey rüyayı istediğin şekilde kntrol etme gibi birşey sanırım:),astral seyahat e meraklıyım aslında,ruh bedenden ayrılıyor,uçuyormuşsun falan:asd:,lucid denen tekniği forudma çok arkadaşımız az çok uyguluyor olabilir:D

Astral seyahat hikaye, palavra gibi. Ruh bedenden ayrılıyormuş da insanlar uçuyormuşda. İnanan inanır bu tür şeylere ama bence hurafeden, ya da nesnel dayanağı olmayan bir şey bu astral seyahat..

Peki benim derin uykuda yaptığım şey neydi?Geçiniz efenim :D

Yaptığın şeyi nasıl hatırlıyorsun Yaser derin uykuda, daha doğrusu kontrol ettiğini. Hatırlıyorsan derin uyku değildir. Eğer derin uyku ise kontrol etmemişsindir, uyanmışsındır ve hatırlamışsındır. Birşeyleri kontrol etmen için bilincinin açılmaya ihtiyacı var, bir şey açık değilse o açık olmayan şeyi kullanıp neyi nasıl kontrol edeceksin. Bu ayakların olmadan koşmaya çalışman gibi birşey olur.

Yaptığın şeyi nasıl hatırlıyorsun Yaser derin uykuda, daha doğrusu kontrol ettiğini. Hatırlıyorsan derin uyku değildir. Birşeyleri kontrol etmen için bilincinin açılmaya ihtiyacı var, bir şey açık değilse o açık olmayan şeyi kullanıp neyi nasıl kontrol edeceksin. Bu ayakların olmadan koşmaya çalışman gibi birşey olur.

Yaptığım şeyi hatırladım için söylüyorum zaten.Evet Pekala derin uykuda oldu bu olay.

Ayrıca ayakları olmadan koşanlarda var.Keşke başka bir örnek verseydin.

Yaptığım şeyi hatırladım için söylüyorum zaten.Evet Pekala derin uykuda oldu bu olay.

Ayrıca ayakları olmadan koşanlarda var.Keşke başka bir örnek verseydin.

Yaser şimdi benim gördüğüm şeyi benden iyi mi bileceksin diyeceksin de bilincinin yavaş yavaş o sırada açılmaya ihtiyacı var. Yani alt-üst-sağ-sol bilinç her ne ise kapalı derin uykuda, fakat birisi uyumuyor. O olmadan nasıl kontrol edeceksin. Bilincinin yavaş yavaş açılmaya başladığı süreçte kontrol edersin, eğer sen yok ben derin uykuda da kontrol ederim diyorsan, tebrik ederim seni, işi sende o zaman nasıl bir beyin fizyolojisi var noktasına getirmicem.

Yaser şimdi benim gördüğüm şeyi benden iyi mi bileceksin diyeceksin de bilincinin yavaş yavaş o sırada açılmaya ihtiyacı var. Yani alt-üst-sağ-sol bilinç her ne ise kapalı derin uykuda. O olmadan nasıl kontrol edeceksin. Bilincinin yavaş yavaş açılmaya başladığı süreçte kontrol edersin, eğer sen yok ben derin uykuda da kontrol ederim diyorsan, tebrik ederim seni, işi sende o zaman nasıl bir beyin fizyolojisi var noktasına getirmicem.

Belki bir ilktir :D olamaz mı?Benim gördüğüm şeyi benden daha m iyi bileceksin?İlk önce Derin uykudan kastı açıkla.Hatta şuan çok yorgunum acayip bir uykuya yatacağım tekrar yapabilirsem ne olacak var mısın iddaaya? :D

Yani bilinçaltı çalışıyor, bilinç kapanıyor, zaten görülen rüyalarda bilinçaltı ile alakalı. Eğer bilincin tamamen kapalı ise bilinçaltında olan şeyleri bilinçaltınla kontrol edemezsin, edeceğin gene tek araç bilincindir. O kapalı ise hiçbir şey kontrol edilmez.

Kafam güzel yatacağım için birşey görmem. :D Gerek yok böyle şeylere herşeyi oluruna bırakmak lazım.

Yani bilinçaltı çalışıyor, bilinç kapanıyor, zaten görülen rüyalarda bilinçaltı ile alakalı. Eğer bilincin tamamen kapalı ise bilinçaltında olan şeyleri bilinçaltınla kontrol edemezsin, edeceğin gene tek araç bilincindir. O kapalı ise hiçbir şey kontrol edilmez.

Hay bilinçaltına demek istiyorum ama demiyecem :)

Üst Alt