Mahkeme İddianameyi Kabul Etti - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mahkeme İddianameyi Kabul Etti

Cevap: Son Dakika l Mahkeme İddianameyi Kabul Etti

Ona bakarsan Başbakanın katıldığı bir konferansta "Parasız eğitim istiyoruz" diyen üniversite öğrencileri 2 yıl hapiste kaldı.

Şke yapanlar yüzlerce hatta binlerce insanın geleceğiyle oynadı... Büyük kapsamlı bir dolandırıcılık. Cezası daha ağır olmalı. 15 yıl çok değil..

Onu diyorum işte kafa kesene 10 yıl,baklava çalana 19 yıl,küfür edene 4 yıl,protesto edene şikayet olursa 2 yıl.Anormallik her yerde.Futbol her ne kadar çok önemli bir müessese olsa da bir ''entertainment'' 'dır.Çıkarına haksız hizmet eden kişiye ağır ceza vermek yerine çıkarına hizmet edilen kuruma ağır ceza verilmelidir.

Avrupa da ki örneklerde şike yapan kişiye verilen ceza 1 ile 5 yıl arasıdır.Ama kuruma verilen ceza 1 maç bile olsa 1 alt ligdir.

EĞER ZİNCİLEME BİR ŞİKE SÖZ KONUSU İSE CEZA 2 VEYA 3 ALT LİGE DÜŞÜRME,VEYA 1 ALT LİG + ''Şike yapılan maç sayısı'' kadar - puan cezası ile lige başlama şeklinde cereyan eder.

Ama burada Aziz'in 15 yıl hapis yatma durumu varken,aynı zaman da Fenerbahçe'nin küme düşmeden sadece -6 veya -9 puan gibi bir puanla gelecek sezona başlayıp,bu oynanan sezonun aynen tescil edilip şampiyon olurlarsa onaylanma ihtimali bile varsa bu işte yine bir gariplik var.

Bi zahmet fikri olan değilde bilgisi olan konuşsun. Şimdi yeni yasa malesef olduğu gibi kabul edilecek. İddianame kabul edilmesine rağmen içerdekiler çıkabilecek mi?

Bilgili biri cevab vericekdir, ama ben cikabilirler diye biliyorum. Iddianamedeki cezalar yeni yasaya göre düzenlenecek.

Bilgili biri cevab vericekdir, ama ben cikabilirler diye biliyorum. Iddianamedeki cezalar yeni yasaya göre düzenlenecek.

Arkadaşlar bu konuda kesin bilgi şudur.

Yürürlülükte olan bir davada ilgili yasa değişirse, genel hatlar itibari ile hangi yasa sanık lehine ise o uygulanır.

Beşiktaşın gidici olduğunu Milliyet ve Vatan gazetelerinde çıkan haberlerde görebilirsiniz.

Milliyet ve Vatanı tüpçü aldı.. Dikkat ederseniz sürekli UEFA ya laf atmaya çalışıuyorlar.

Ali Riza Dizdarin tutumu da gösteriyor. Besiktas eger sadece Havutcu yapdiysa o zaman yirtabilir, ama Adali yüzünden giderler.

Vay be ilk kez Mehmet Baransunun dediği bişey farklı çıktı..O mahkeme yeni yasaya tekrar gönder der demişti iddianameyi..Çok güzel oldu bu..Yasadan önce resmen insanların gözleri önünde suçlu yapacaklar gizlilik ortadan kalktığı için..Şimdi dönen dolaplar meydana çıktıkça satılık tbbmdekiler de ezilecekler verdikleri kararlar altında

Onu diyorum işte kafa kesene 10 yıl,baklava çalana 19 yıl,küfür edene 4 yıl,protesto edene şikayet olursa 2 yıl.Anormallik her yerde.Futbol her ne kadar çok önemli bir müessese olsa da bir ''entertainment'' 'dır.Çıkarına haksız hizmet eden kişiye ağır ceza vermek yerine çıkarına hizmet edilen kuruma ağır ceza verilmelidir.

Avrupa da ki örneklerde şike yapan kişiye verilen ceza 1 ile 5 yıl arasıdır.Ama kuruma verilen ceza 1 maç bile olsa 1 alt ligdir.

EĞER ZİNCİLEME BİR ŞİKE SÖZ KONUSU İSE CEZA 2 VEYA 3 ALT LİGE DÜŞÜRME,VEYA 1 ALT LİG + ''Şike yapılan maç sayısı'' kadar - puan cezası ile lige başlama şeklinde cereyan eder.

Ama burada Aziz'in 15 yıl hapis yatma durumu varken,aynı zaman da Fenerbahçe'nin küme düşmeden sadece -6 veya -9 puan gibi bir puanla gelecek sezona başlayıp,bu oynanan sezonun aynen tescil edilip şampiyon olurlarsa onaylanma ihtimali bile varsa bu işte yine bir gariplik var.

Kulübe verilecek ceza mahkemeyle ilgili değil.

TFF belgeleri inceleyecek, kısa sürede savunma alacak kararını verecek.

Ama TFF Küme düşmeyi engellemek için Talimatnamede değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Bunun önüne geçmeliyiz.

Beşiktaşın gidici olduğunu Milliyet ve Vatan gazetelerinde çıkan haberlerde görebilirsiniz.

Milliyet ve Vatanı tüpçü aldı.. Dikkat ederseniz sürekli UEFA ya laf atmaya çalışıuyorlar.

Zaten tüpcü'nün tutumu ilk günden belli, adam yasa cikartacagim diye bir tarafini yirtti. Bir seyler var.

iddaname artık yeniden düzenlenmez ama yasa geçtiği anda, hakim iddanamedeki suçlamaları düşürebilir diye biliyorum ben. Yani tapeler delil olmayacaksa ilk duruşmada suçlamalar düşer ve herkes dışarı.

Cevap: Mahkeme İddianameyi Kabul Etti

Serhat Ulueren'e haber edelim de hemen Telegol Özel için kadroyu toplasın

Cevap: Mahkeme İddianameyi Kabul Etti

Yeni yasada kimleri affediyorsunuz işte bakın görün der gibi hemen kabul etti mahkeme..Yani kamu vicdanı daha çok bastırsın diye gizliliği ortadan kaldırdı resmen..Tebrik etmek lazım

Üst Alt