Marcao’da İbre Eksiye Döndü - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hala maliyetine göre iyi transfer olduğunu düşünüyorum eğer 2.yarıya Serdar-maicon tandemiyle başlasaydık şimdiye belkide üçüncü sıradaydık

Formasını kaptırmaz tabi yedekleri sıkıntı çünkü ama benim görüşte değişti biraz luyindama 1.stoper artık gözümde marcao savunma yönü sert adam geçirmeyen bir oyuncu değil ayak tekniği çok çok iyi ama bizim işimize ne kadar yarar bu pas takımı olsak biçilmiş kaftan ama fatih hocanın hiç bir zaman öyle bir sistemi olmadı o yüzden bu özelliğin bize bir etkisi fazla yok bugün al city napoli gibi takımlara koy oynar pas takımlarında city mesela ayağı iyi diye kalede bile edersonu oynatıyor sarri napolideyken berbat bir kaleci olan reina yi kullandı sırf ayağı iyi diye bu pas takımlarında çok önemli bir özellik ama bizim gibi pas takımına en uzak takıma marcaonun bu özelliği anlamsız geliyor bana

Hatada zemin etkisi de var. Top sekmesi gerekenden daha fazla havaya sekti. Marco kaliteli bir genç sadece tecrübe gerekiyor. Hemen gömmeye kalkmayın. Önce futbol oynayın sonra bilmişlik taslayin

Ben Marcao dan ve Lyundama dan cok umutluyum.. Her ikisi de cok dogru transferler.. Orta saha berbat olunca bu ikilinin üzerine cok yük biniyor. Seneye takıma alışmış, uyum saglamış ve bu ikili kalibresinde alınacak önlibero ile çok daha basarılı olacaklardır.

Aynı seyi maalesef Mitroglu ve Diagne için soyleyemiyecegim..Son gunlerde yapılan panik transferleri oldu bu ikisi..

Tum bunlara ragmen takımın bugunku durumunu kişilere indirgemeden başındaki TD ile alakalı oldugunu dusunuyorum.

Takımı önce UEFAda sonra ligde yaktı. Luyindama ne kadar iyi transferse Marcao bir o kadar kötü. Çok iyi pas atiyormus bacağı iyiymiş, mafya babası gibi bakışları var diye övülüyordu Marcao ama gerçek bu.
Bireysel hata olur olacaktirda onemli olan defansta ne kadar saglam durduğu eskisi gibi rakipler kolay kolay pozisyona giremiyor gol yemiyoruz bunlari gormeyip hata yapti demesi en kolayi

Ulan bu ülkede herhangi bir alanda, herhangi bir konuda aman diyeyim hata yapmasın insan. İlk hatasında dünyayı başına yıkıyorlar adamın. Öğretmen, doktor, mühendis, şoför, gazeteci, spiker falan farketmiyor. Hatta bir mesleğiniz olmasına bile gerek yok, hatanızın sizi bitirmesi için insan olmanız kâfi.

Yahu bu adam portekizin küme düşme takımından gelimiş 22 yaşında başka ülkeye..Bunun yaşındaki türk oyuncularımız genç diye kulübede oturtsak mutlu oluyoruz..Lyundama 25 yaşında belçika liginin üst seviye bir takımından geldi..Biraz daha olmuş..Goldeki hatası büyük ama o golün yüzde 30 u lyundama ya yazılır. Kademe ye çok geç geldi ..Top marcao da olsa bu durumu beklememesi normal ama top ortada ..O pozisyonda rakip topu alıp çalımla basıp geçebilirdi ki hızlıca kademeye girmesi gerekirdi..Ben benfica maçında da lyundama nın marcao nun kademesine giremediğini söylemiştim.. Top takım arkadaşında değilken ortada iken her ihtimali düşünüp kademeye kayıp yakınlaşması gerekirdi,..Lyundama böyle pozisyonlarda rakibi geçirmiyo gerekirse faulle durduruyo marcao bunu yapmıyo öğrenmesi gerekir..RAkip sıyrılacakken tut ittir çek uzaklaşmadan kart da görmezsin..Marcao bu pozisyonlarda rakibi faulle gerekirse durdurması gerektiğini öğrenecek, lYundama da ne olur ne olmaz arkadaşının kademesine girecek..Zira pas istasyonu olmak için bile stoperler hemen yakınlaşmalı birbirine..Özetle eleştirilebilir fakat gömülecek adam değil.

Siz hangi maçları izliyorsunuz her hafta? Forumun geneline bakıyorum da herhalde insanlar başka maçları izliyor bu yüzden anlayamıyorum ben.

Adam ok gibi fırladı rakibin yanına, şaka mısınız siz?

Sol bek yerinde yok adam sol beke gitmiş rakiple mücadeleye..Sağ stoperin ona yanaşması sağ bekin ortaya gelip kademeli kaymaları lazım..Yoksa kaymaz uzak kalırsa tavşan olsa yakalayamaz.

Ulan bu ülkede herhangi bir alanda, herhangi bir konuda aman diyeyim hata yapmasın insan. İlk hatasında dünyayı başına yıkıyorlar adamın. Öğretmen, doktor, mühendis, şoför, gazeteci, spiker falan farketmiyor. Hatta bir mesleğiniz olmasına bile gerek yok, hatanızın sizi bitirmesi için insan olmanız kâfi.

Bi sakin ol dostum, su iç sen bi rahatla bakıyım.

Bugün suyu az mı içtiniz Murat Bey?

Üst Alt