Melo'nun Bonservisi Alınmalı! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Melo'nun Bonservisi Alınmalı!

Cevap: Melo'nun Bonservisi Alınmalı!

Dün de yine çok kritik müdahalelerde bulundu ve bu sen şampiyonluğumuzdaki en büyük paylardan biri Melo'ya ait kesinlikle alınması lazım Lassana-Khedira-Busquets belki yetenek ve kalite olarak Melo'nun üstündeler ki bana göre değil ama üçünü birleştirsinler yinede bu takıma Melo'nun kattığı ruhu katamazlar.

Melo saydığın oyuncuların hepsinden daha yetenekli.

Ama bu oyuncular mental olarak iyi oldukları için oradalar.

Melo konusunda bazı tespitlerde fikirbirliğine varmalıyız.

* Melo'nun İngiltere, İtalya, İspanya, Almanya gibi önemli ve pahalı liglerdeki aşgılanışı pek hoş değil, en azından Türkye'den algılanan/değer biçilen Melo ile Avrupa piyasasındaki Melo arasında fark olduğu kesin. Avrupa'da Melo; sorunlu, yaşı 29'a gelmiş, son sezonlarından formsuz bir oyuncu olarak degerlendiriliyor.

* Oyuncunun yaşı 29. Yaşı gereği bir dahaki satışı mumkun olmadığından (olsa da sembolik olacağı için) dolayı bonservis bedelinde ciddi bir oranda düşüş olması kaçınılmazdır. 25 yaşındaki Melo ile 29 yaşındaki Melo arasında diğer şartları sabit kabul edersek (ceteris paribus) 3/1 oranı vardır nerdeyse.

* Melo'nun bonservisi için Lass'ın değerini baz alabiliriz. Şöyle ki, Lass Diarra Avrupa Liglerindeki algılanışı, Melo'nun 1 tık önündedir. Yani Lass 15m euroysa Melo 9-10 eder, Lass 12 ise Melo7-8. Lass daha 2 yaş daha gençtir ve önünde bir satış yapacak daha vakit vardır, Melo'nun yoktur. Bunu da hesaba katarsak, Lass 15 ise Melo 7.5 Lass 10 ise Melo 5 yapar.

Yani yaşı ve Avrupa futbolundaki algılanışı nedeniyle Lass'ın yarı değerindedir Melo. melo'nun bonservisini bence böyle degerlendirmek gerek. Opsiyon olan 13m euro teorik tavan'dır. Melo da acele edilmemeli ve bonservis olarak 6m euroyu geçmemeliyiz, maaş olarak da 3.3m euro falan verilmemeli, tavan ucret verilmeli kesinlikle 3m euronun altı olmalı, misal 2.5m euro. İnanın Avrupa'da Melo'ya 2.5m euro net + maç başı + prim verecek kuluplerden Melo'ya talip olacak kulup sayısı 2 ya da 3'ü geçmez.

arkadaşlar bence bir başlık açıp melonun alınması ile ilgili yorumlar yapılıp kulübe gönderilmelidir. taraftarın melo hakkındaki düşüncelerini anlasınlar

Saglam bi sÖzlesme yapilip Öyle alinmali saatli bomba nerde nasil patlayacagi belli degil

arkadaslar meloyu almamiz sart.cünkü takimin iskeletini bozmamaliyiz.2-3 takviye ile bu takim ucar.melonun yerine gelecek futbolcu isim olabilir ama uyum sorunu yasayabilir.

ben melonun ikinci yarıda oynadığı topu beğenmeyenlerdendim çıkardığı olaydan sonra alınmasınıda istemiyordum ama süper finaldeki sakinliği oyuna katkısı dün ujfalijiyi ordan alıp kaçırması yobonun el ensesine rağmen çıtını çıkarmaması işte istediğimiz melo budur böyle olacaksa başımızın üzerinde yeri var mutlaka alınmalı

Üst Alt