Meyhaneciler Buraya

Ünsal Vardar

Moderator
Yönetici
Moderatör
Bak işte şimdi mahcup oldum sayın mod!:(. Ha diyince bana da göndermiyorlar; her daim hazırda bulunmuyor, biraz da naza çekiyorlar sanki, rahmetli anamla babamın çocukları!:mad:...
yollanacağı zaman adres vereyim bana da yollasınlar
ya da parasını verelim oradan yollasınlar
sucuk ekmek bira istiyorum :D

Hamza Gölbaşı

Müracaat
Şef Gümüş Kıvrım
Bir dertli insan icki kadehlerinde derdine care bulamaz benim kanaatim. Anca derdini bir nebze unutmak icin icer, ama ayni zamanda beyinde frontal cortex, cerebellumden tut, nekadar bölge varsa hepsini yok eder.

Boyle yalan isler yerine seccadeyi alip Allaha yonelse insan mesela.. Beyini yaniltmak yerine maneviyat ile tedavi olsa? Huzura kavuşsa.

Bu benim kisisel dusuncem
Enteresan bir yaklasim, fakat mevzu beyne zarar vermekse dogru yaklasim oldugunu dusunmuyorum.

Ornegin Nobel odulu almis kisileri ele alalim. Beyinlerinde bir problem olmadigi, hatta ortalama bir insan beyninin cok cok otesinde calistiklari asikar. Sizce bu insanlardan kac tanesi hayatinda alkol kullanmistir? Peki kac tanesinin alni secdeye degmistir?

Ha, burada elestirdiginiz dertlerle basa cikmak adina alkolizm gibi yeni bir dert edinmekse evet, bu ciddi bir problem. Ama hayattaki diger tum materyal zevkler gibi alkolun de moderasyonla tuketilmesi gayet mumkun, hatta saglikli.

Can BÜYÜK

I am the one who knocks!
GSC Efsanesi
Zamaninda bir alman doktoru mide sorunlari yasayan babama bira ic midene iyi gelir demis.

Tabi benim peder bizim gibi degil, azgina bile sürmez.

Mustafa Canaslan

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Enteresan bir yaklasim, fakat mevzu beyne zarar vermekse dogru yaklasim oldugunu dusunmuyorum.

Ornegin Nobel odulu almis kisileri ele alalim. Beyinlerinde bir problem olmadigi, hatta ortalama bir insan beyninin cok cok otesinde calistiklari asikar. Sizce bu insanlardan kac tanesi hayatinda alkol kullanmistir? Peki kac tanesinin alni secdeye degmistir?

Ha, burada elestirdiginiz dertlerle basa cikmak adina alkolizm gibi yeni bir dert edinmekse evet, bu ciddi bir problem. Ama hayattaki diger tum materyal zevkler gibi alkolun de moderasyonla tuketilmesi gayet mumkun, hatta saglikli.
Kendisini 'düzenli alkol tüketicisi' ve hatta belki 'alkolik' tabirleriyle tanımlayan biri olarak, üzülerek belirtmem gerekir ki alkolün insan vücuduna verdiği pek çok zarar bilinmektedir. Buna karşın, son yapılan ciddi bir bilimsel çalışmaya göre, ''Alkolün insan vücuduna hiçbir surette faydası yoktur''...

Vakit geç, yarın mesai var, hafta içi alkol limiti çoktan aşılmış durumda. O çalışmayla ilgili verileri isteyen olursa, daha sonra bulup paylaşayım, izninizle...

Ibrahim Özveren

Parçalı Üye

Kesinlikle yaklasim bicimleri farkli olunca farkli sonuclar ortaya cikacaktir. Buna hak veriyorum. Konuya bilim adamlari gozuyle bakinca tarih kavrami cok onem kazaniyor. Fizik, astronomi, kimya ve matematikte dahiyane insanlar yasamistir alkolu bilmeyip kafasini seccadeden ayirmayanlar. Bu biraz kultur ilede alakali tabi.

Lütfen yalnis anlamayin. Hepinizi sever sayarim. Renktaslarimsiniz ve kimsenin hayat felsefesine laf soyleyecek bir pozisyonda degilim. Olmamda. Ben sadece şahsi fikrimi belirttim.

Konu sagliga gelirse.. Alkolun saglik ile alakasi tipta gercekten bir black box olmustur. Suan icin tibbi literaturde tek soyleyebilecegim kirmizi sarapin bir ara kardiyovaskuler sisteme faydaları olduğunun belirtilmesi. Ama en yakin makalelerde bu buluşta bircok kritige açılmış durumda. Meslek icabi bircok makale okumuslugum var ve aldigim netice bu.

Herneyse renktaslarim ? Sohbetinizi balla böldüm sanirim. Kusura bakmayin. Seviyorum sizi

Yusuf Kara

Şef Gümüş Kıvrım
Zamaninda bir alman doktoru mide sorunlari yasayan babama bira ic midene iyi gelir demis.

Tabi benim peder bizim gibi degil, azgina bile sürmez.
Yazin pederle is yerindeydik
Durdu durdu bakti bana
Sigaraya başla dedi anca oyle duzelirmisim

Can BÜYÜK

I am the one who knocks!
GSC Efsanesi
Canim sıkkinken etrafimdakileri darliyorum galiba o da ondan dedi
Sigara ic bizi sal gibisinden :)

Toplamda 5 yada 6 paket almisimdir bugune kadar
Aldim mi da 1 2haftada anca bitiriyorum.
Tamam anladim, icme ya zaten en iyisi icmemek. Ben hayatimda bir kere bile sigara icmedim, arkadas bi tut ayakkabimi baglayayim falan derken bile tiksiniyorum elimde tutarken.

Iste bi su alkol olayi var yoksa piril piril birisiyim :D

Yusuf Kara

Şef Gümüş Kıvrım
Tamam anladim, icme ya zaten en iyisi icmemek. Ben hayatimda bir kere bile sigara icmedim, arkadas bi tut ayakkabimi baglayayim falan derken bile tiksiniyorum elimde tutarken.

Iste bi su alkol olayi var yoksa piril piril birisiyim :D
Irade onemli
Bir kac konu disinda iradeliyimdir
Sigara ve alkol tuketiminde dikkatli olmaz lazim.
Sonuclari kotu olabiliyor

Yusuf Kara

Şef Gümüş Kıvrım
Dede gibi konustuguma gore artik ölebilirim

Musap Aydinli

GSC SCOUT
Yönetici
Moderatör
Transfer yapmayan Yonetime

Moderatör tarafında düzenlendi:

Musap Aydinli

GSC SCOUT
Yönetici
Moderatör
2 sene once terk etmeye zorlayan kiza . Hayatina ne sevmistim seni Senin . Bok bokuna terk ettirdin kendini

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt