# Momo Sissoko - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Momo Sissoko

Cevap: # Momo Sissoko

Gökhan İnler

Yasin Pehlivan

Veli Kavlak

Musa Çağıran

Elano kalırsa yeter.Elano giderse bir tane de Kallström tarzı,asist özelliği olan oyuncu alırız.Orta sahaya bunlar yeter.Ama kilit adam Gökhan İnler.O da gayet zor bildiğiniz gibi.

Forvet'e Mehmet Batdal alındı galiba.Mustafa Pektemek'te alınacak büyük ihtimal.

ORTA SAHA

YASİN PEHLİVAN

MUSA ÇAĞIRAN

ELANO BLUMER*(teklif iyi olursa satıp,daha farklı bir oyuncu alabiliriz.)

VELİ KAVLAK

GÖKHAN İNLER*(Almamız lazım)

FORVET

MİLAN BAROS

MUSTAFA PEKTEMEK

MEHMET BATDAL

CEM

bunlar bize yetecektir.Defansa da 1 bek ve adam gibi sert,mücadeleci,tekniği Servet'ten iyi bir stoper bulursak bu sefer dengeli bir takım kurmayı becerebileceğimizi düşünüyorum.

Emin ol Rijkaardın sistemi için pert bunlar.

Nasıl pert oluyor ya..

Rijkaard'ın sisteminde 4-3-3'ün ortasahası şu şekilde oluşur.

---------------Defansif topu iyi kullanan fazla çıkmayan ortasaha--------------

--------Oyunun iki yönünü de oynayabilen 2 Ortasaha-------------------------

Muamba,Garcia ve Murat tam bu sisteme uygun oyuncular.Esas senin yazdığın olmaz.Zokora oyunun iki yönünü oynayabilen bir oyuncu değil.Zokora'yla anlaşmıştık devre arası Rijkaard veto etmişti zaten.

Sadece mücadele, hırs. Başka pek bişey göremiyorum bu adamda. Bize uymaz. Barış'ı oynatalım, kontenjan yemez hiç değilse.

Nasıl pert oluyor ya..

Rijkaard'ın sisteminde 4-3-3'ün ortasahası şu şekilde oluşur.

---------------Defansif topu iyi kullanan fazla çıkmayan ortasaha--------------

--------Oyunun iki yönünü de oynayabilen 2 Ortasaha-------------------------

Muamba,Garcia ve Murat tam bu sisteme uygun oyuncular.Esas senin yazdığın olmaz.Zokora oyunun iki yönünü oynayabilen bir oyuncu değil.Zokora'yla anlaşmıştık devre arası Rijkaard veto etmişti zaten.

Murat Ceylan sırf koşuyo Mert,bu adam pastan ne anlar.Raul Garcia dediğin adamda onun biraz daha gelişmişi.

Keşke Zokora ile anlaşsakda,Rijkaard veto etse.Zokora zaten oyunu 2 yönlü oynamıyorki mübarek 4 yönlüye çıkarmış. :)

Murat ceylanda bi numara yok.

-----------------------------M.Diaarra(Yasin pehlivan)------------------------------

----------------Kalström(Nuri)-----------------------Gökhan(Hamit)---------------------------------

Murat Ceylan sırf koşuyo Mert,bu adam pastan ne anlar.Raul Garcia dediğin adamda onun biraz daha gelişmişi.

Keşke Zokora ile anlaşsakda,Rijkaard veto etse.Zokora zaten oyunu 2 yönlü oynamıyorki mübarek 4 yönlüye çıkarmış. :)

Murat Ceylan'ın Gaziantepspor ortasahasında izlediğim bütün maçlarında mükemmel pas yeteneğinin olduğunu gördüm.

Murat gelirse 2000'li yıllardaki Emre Belözoğlu gibi olur.İyi bir transfer olur yani..

Garcia'yı kaç kere seyrettin bilmiyorum ama sana şunu söyleyeyim o adamın İspanya milli takımının ortasahasına seçilmemesinin tek nedeni İspanya ortasahasında Xavi,İniesta,Xabi,Fabregas gibi aşmış adamlar olması.İspanya'dan bunlardan sonra MC olarak Raul Garcia gelir.Pas yeteneğinden bahsetmiyorum zaten.Xavi ve Guti'den sonra pasör olarak gelen en iyilerden biri bu konuda.

Zokora'yı Sevilla'da fazla izleyemedim.Ama Tottenham'dayken Mehmet Topal tarzı bir oyun oynuyordu.2 yönlü falan değildi yani.

Cevap: Galatasaray bombayı patlatıyor

Dediğim gibi yabancı kontenjanından fedekarlık edecek kadar önemli şeyler değil bunlar.Pas vermede geç kalıyor diyorsunda bu sorun önündeki adamlardan kaynaklamıyor mu?İkiside sorumluluk almayan doğru düzgün boşa kaçmayan bana top gelmesin diyen adamlar.Elbet direkt oynayamayacak.Barcelonada xavi mesela ençok top gelen oyuncu bizde bu görevi yapması beklenen elano leo franco kadar top geliyor ayağına ortalama olarak(istastik resimlerini koymuştuk) Asıl sorunumuz M.topal değildi önünde oynayan ikiliydi orayı düzeltmedikten sonra beckenbauer 'de gelse farketmeyecek.

Elano'dan kaynaklanmıyor bence. Elano pas almak konusunda iyiydi. Ama şu sıkıntı var tabi. Birincisi takım topu ayağında tutmayınca kondüsyonu düşük olduğundan yorulduğu için ikinci yarılarda oyundan düşme durumu oluşuyor Elano'nun. Bir de Elano'ya topu yeteri kadar çabuk aktaramadığımızdan Topal'dan gelip kendi alıyordu. Tabi sadece Topal'dan kaynaklanmıyor çünkü pas alternatifi de düşüktü adamın. Tek top isteyen Elano idi. Bekler bile ileri çıkıp yeteri kadar top istemediler. Ama önüne pas isteyen hareketli oynayan biri daha gelirse Sissoko yeterli çabukluğa kolaylıkla erişecektir. Topal ise biraz ağırdı işte. Ayrıca, daha önemlisi doğru tercih. Yani top aldığında tek pas mı yapacak, alıp dönecek mi, düzeltecek mi, sürecek mi, ileriye mi oynayacak, geriye mi dönecek, bunlar konusunda daha iyi olacak Sissoko. Bence gayet önemli farklar. Defansif anlamda da önemli farklar var önceki mesajımda saydığım gibi. Daha çok top kazanacak Sissoko çünkü daha dinamik ve daha fizikli. Ayrıca daha da az top kaybedecek (veya kaybettiği topu geri alacak) ve bu Topal'ın beklenmedik şekilde kaybettiği toplardan yediğimiz kontraları azaltacak. Topal sıkıştığı zaman yeteri kadar kuvvetli olmadığı için aslında iyi yaptığı top saklama işini beceremediği anlarda top kaybedip kondtraya sebep oluyordu. Ancak Sissoko'ya baskı yaptığında koyar vücudunu kaptırmaz, faul yaptırır ya da bilemedin kaptırsa da yıkılmadığı için geri kazanır. Bu da önemli bir fark.

Ancak diyorum yabancı sınırlaması bunların dışında bir kriter. Onun için ya ön liberoya yabancı alıp diğer mevkilere üst düzey Türk oyuncu alacağız. Ya da diğer bölgelere yabancı alıp ön liberoya kaliteli Türk düşüneceğiz, Gökhan İnler gibi. O seviyede fark yaratacak başka Türk ön libero var mı bilemem. Mesela R.Wien'den geleceği söylenen Yiğit ne kadar iyidir, Topal kadar olur mu olmaz mı bilemiyorum.

Murat Ceylan'ın Gaziantepspor ortasahasında izlediğim bütün maçlarında mükemmel pas yeteneğinin olduğunu gördüm.

Murat gelirse 2000'li yıllardaki Emre Belözoğlu gibi olur.İyi bir transfer olur yani..

Garcia'yı kaç kere seyrettin bilmiyorum ama sana şunu söyleyeyim o adamın İspanya milli takımının ortasahasına seçilmemesinin tek nedeni İspanya ortasahasında Xavi,İniesta,Xabi,Fabregas gibi aşmış adamlar olması.İspanya'dan bunlardan sonra MC olarak Raul Garcia gelir.Pas yeteneğinden bahsetmiyorum zaten.Xavi ve Guti'den sonra pasör olarak gelen en iyilerden biri bu konuda.

Zokora'yı Sevilla'da fazla izleyemedim.Ama Tottenham'dayken Mehmet Topal tarzı bir oyun oynuyordu.2 yönlü falan değildi yani.

İnan bana Murat Ceylan gelsin 3 maç oynasın taraftar ıslıklar.Ayrıca Raul Garciayı en son final maçında izledim,bana göre oda sırf basan yıpratan oyuncu.Zokora Tottenhamda çift ön liberolu sistemin bir parçasıydı,şimdi Sevillada orta üçlünün solunda görev yapıyor son maçtada oyunu 4 yönlü bile oynadı.Kısacası Raul Garcia ve Murat yan yana oynarsa pozisyon bile bulamayız.Arteta ve Zokora gibi yaratıcı olamazlar..

O zaman sizde müthiş oynuyomuş gibi konuşmayın.

Müthiş oynuyor gibi konuşmuyoruz biz. Kaliteli olduğundan bahsediyoruz sadece. Hala performansıyla kalitesini aynı orantıda nasıl görüyorsun anlamıyorum ? Baros bize gelmeden önce de 20-30 gol mü atıyordu ? Ama kaliteliydi. Keita bizdeki gibi şans bulup çok mu güzel oynuyordu ? Ama kaliteliydi ve bizde gösterdi kalitesini. Sissoko'da öyle. Hani diyorsun ya sen Lincoln takım kötü diye kötü oynadı diye Sissoko'da o misal o zaman. Hem Sissoko tam takım oyuncusu yani ön libero adam. Bir de Diarra'yı yazmışsın kadroya o daha da ilginç bir durum.

Müthiş oynuyor gibi konuşmuyoruz biz. Kaliteli olduğundan bahsediyoruz sadece. Hala performansıyla kalitesini aynı orantıda nasıl görüyorsun anlamıyorum ? Baros bize gelmeden önce de 20-30 gol mü atıyordu ? Ama kaliteliydi. Keita bizdeki gibi şans bulup çok mu güzel oynuyordu ? Ama kaliteliydi ve bizde gösterdi kalitesini. Sissoko'da öyle. Hani diyorsun ya sen Lincoln takım kötü diye kötü oynadı diye Sissoko'da o misal o zaman. Hem Sissoko tam takım oyuncusu yani ön libero adam. Bir de Diarra'yı yazmışsın kadroya o daha da ilginç bir durum.

Diarra sissokkodan daha üst adam.Ayrıca oyunu değil sadece kaliteside abarttığınız kadar değil.

Raul Garcia bana stil ve tip olarak bana daha cok bir KOFTECIYI animsatti, oyle yaratici bir herif degil gercekten de.

Dogrusu su olur

-------DMC--------

MC---------%75 MC-%25 AMC

DMC: Sissoko, Diame, Yasin Peh

MC: N'Zonzi, Reo-Coker, Scharner

MC/AMC: Elano gibi

Raul Garcia bana stil ve tip olarak bana daha cok bir KOFTECIYI animsatti, oyle yaratici bir herif degil gercekten de.

Banada sezer baduru anımsattı tipi. :D

adszvu6.png

garcia.jpg

Dogrusu su olur

-------DMC--------

MC---------%75 MC-%25 AMC

DMC: Sissoko, Diame, Yasin Peh

MC: N'Zonzi, Reo-Coker, Scharner

MC/AMC: Elano gibi

Hayri yüzdelere gireceğine (D)MC - (A)MC yazsaydın daha iyi olurdu ya :D

İnan bana Murat Ceylan gelsin 3 maç oynasın taraftar ıslıklar.Ayrıca Raul Garciayı en son final maçında izledim,bana göre oda sırf basan yıpratan oyuncu.Zokora Tottenhamda çift ön liberolu sistemin bir parçasıydı,şimdi Sevillada orta üçlünün solunda görev yapıyor son maçtada oyunu 4 yönlü bile oynadı.Kısacası Raul Garcia ve Murat yan yana oynarsa pozisyon bile bulamayız.Arteta ve Zokora gibi yaratıcı olamazlar..

Zokora bu sistemin adamı değil ne olursa olsun.

Mustafa Sarp'ı,Barış'ı ıslıklamayan taraftar Murat Ceylan'ı niye ıslıklasın.

Garcia,hem yıpratır hem de pasör özelliği vardır.Son maçında bunu pek gösteremedi orası kabul..

Zokora'nın Sevilla'da nasıl oynadığını tam olarak bilmiyorum ama Raul Garcia kadar yaratıcı olamayacağı kesin.

Ayrıca Arteta sadece bir hayal Burak.Everton taraftarı için çok çok değerli bir oyuncu.Ayrılırsa da Arsenal'e falan gider çok iyi oyuncu bize gelmez yani.

Pozisyonun Allahını buluruz bu ortasahayla.

Üst Alt