Motorlu Taşıtlar Vergisine İnanılmaz Zam! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Motorlu Taşıtlar Vergisine İnanılmaz Zam!

bakın beyler, ben objektif bir insanım. herhangi bir parti/ideoloji fanatizmi yapmadan olayı objektif şekilde değerlendirmek istiyorum. şayet, ülke olarak elektrikle çalışan ya da başka alternatif yakıtlarla çalışan araçlar geliştirebilmiş olsaydık -bor, su, lahmacun vsvs- bu durum az çok kabul edilebilirdi yani ülkeyi fosil yakıtı dışındaki araçlara teşvik etmek için. lakin ülke olarak ne yazık ki böyle bir çalışma, ar-ge mevcut değil.

so i mean..

en hafif tabirle bu mtv zammı hoş değil

Ulan ne görgüsüzlüğü, sinan gibi mutfaktaki ithal pahalı makarnaların fotoğrafını çekip mi attık ? Ne yaptık da görgüsüz olduk ? Elit, görmüş geçirmiş hali vakti yerinde bunlarla da sınırlı kalmayıp üstüne müthiş eğitimli bir insan olmama rağmen mütevazilikten taviz vermeyip şu anki arabamın ne olduğunu söylemiyorum. Edep yahu.

Anlayamazsınız.
Yok canım o ismini zikrettiğin şahıs ile yarışamazsın zaten :D Görgüden edepten zerre nasiplenmemiş elemanlardan bahsetmiyorum onlar ayrı konu. Sen yine biraz olsun nasiplenmişsin bak yeni arabanın modelini bile söylemiyorsun takdir ettim.

İyi forumlar.

Karar yanlış tamam da, bazıları sanki bu ülkede çok iyi bir muhalefet varmış da hak eden o muhalefet bir türlü iktidar olamıyormuş gibi konuşuyor. Hakikaten garipsiyorum, acıyorum. Sanki ülkenin yıllar önce içinde bulunduğu durum bundan iyiydi. Onlara göre mantık o olmasın kim olursa olsun. Hayret !

Siyasetçilik ayrı yöneticilik/devlet adamlığı ayrı.Her iyi siyasetçi,her oy almayı bilen iyi yönetici olacak diye bir kaide yok.

Bu arada beyler muhalefet ediyoruz ama bende halimden memnunum. Bana girmiyor ki giren, oy veren kitleye giriyor. Hüloğğğğğ hadi çok sıkışınca bir darbecik daha yaparlar. :)

İşte sıkıntı burada.Adam da halinden memnun ki,çok şükür diyor geçiyor.Senin refah seviyeni %100 arttırsalar belki yine gidip Akp'ye oy vermezsin ama onun refah seviyesini %10 bile arttırsan yetiyor ona.Normalde hakkın 5 ekmek ama sana 2 ekmeği dilimleyerek veriyor,geri kalan 3'ünü de kendisi yiyor.Birileri de çalışıyor zannediyor olay tamamen bundan ibaret.

İşte sıkıntı burada.Adam da halinden memnun ki,çok şükür diyor geçiyor.Senin refah seviyeni %100 arttırsalar belki yine gidip Akp'ye oy vermezsin ama onun refah seviyesini %10 bile arttırsan yetiyor ona.Normalde hakkın 5 ekmek ama sana 2 ekmeği dilimleyerek veriyor,geri kalan 3'ünü de kendisi yiyor.Birileri de çalışıyor zannediyor olay tamamen bundan ibaret.
Ceplerine zarar gelsin. Benden önce AKP'ye küfür ederler. Siyasi ideolojisi olan bir parti değil ki AKP, nerede boşta kalan boş beleş adam varsa hepsi orada toplanmış. Liberali,İslamcısı,Menfaatçisi, ve önemlisi oy verecek parti arayan milyonlardan oluşan bir kitlenin toplandığı oluşumdur. Geçmiş de Anap vardı. Şimdi AKP var yarın ise MKP olabilir. Milletin cebine elini sokanlar geçmişte olduğu gibi gelecekte de tokadı yerler. Ama o tokadı yedikten sonra iş işten geçecek. Bu ülkeye dair umutlarım çok azaldı.

Sadece buna degil. Gelir vergisinde 3. Dilimin vergi oranını 27den 30a çıkaracaklarmış. Ne gözünüz varmış be milletin alın terinde emeğinde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tatile gidip kavrulmanın arabaya binip kasılmanın sosyal medyaya yediği yemeği paylaşmanın adamlık göstergesi olarak kabul edildiği bir ortamda zam mam kimse takmaz evde et yemez ama fiyakadan asla vazgeçmez !! tv dizilerinde metroya binen bir erkeğin aşk hikayesini gördünüz mü :) hep iş adamı garajında 5 arabası olan havuzlu villada oturan erkeğin aşk hikayesi anlatılıyor :)

SON DAKİKA!!

Maliye Bakanlığı, Taşıt Almayı Düşünüp MTV Zammından Sonra Vazgeçenlerden de 'Vazgeçme Vergisi' Alınacağını Açıkladı.

Bu enerji içecekler hiç iyi birşey değil... Yabancı hayranlığı bırakın artık.

Doğru karar.

~ Haydaaaaaaaaa ~

Herkes sizin gibi düşünmüyor demek ki, ülkenin yıllar önce durumu bundan daha iyiymiş.. Geçin bunları, söyleyecek sözünüz yok boşa sıkıyorsunuz. İstatistiklere bakalım, her şey ortada. Ben bu konunun doğruluğunu savunmuyorum. Ama buna oy verene müstehak bilmem ne diyenler sadece egolarını tatmin ediyorlar. Aç izle ülkenin seneler önceki içler acısı durumunu, bak ben bu yanlıştır diyebiliyorum. Ya sen ? hiç..
Valla bu tip konulara hiç dahil olup da canımı sıkmam normalde ama istatistiklere, rakamlara bu kadar meraklı olup, herhangi bi değer belirtmeksizin "herşey ortada" denmesini de baya saçmasapan bulduğumdan bu seferlik konuya bi katkıda bulunayım bari.

Linkteki entry'nin tamamını öneririm. Çok kısa özeti alıntı kutucuğunun içerisinde. Ve evet... "Herşey ortada".
1997 vs 2007 vs 2017 turkiyesi - #70683961 - ekşi sozluk
uzun lafın kısası, 1 ev 1 araba bir de son model telefonumuz olsun desek ve aynı şartlarda 4 kişi yaşasak;

1997'de toplam 308.4 ay; yani 25.7 yıl çalışmak,
2007'de toplam 1348.1 ay; yani 112.3 yıl çalışmak,
2017'de toplam 519.9 ay; yani 43.3 yıl çalışmak gerekiyor.

Üst Alt