Mustafa Cengiz: "Düşmanı yenemeyenler birbirini yer, herkesin vazifesini yapmasını bekliyorum" - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hoca ceza yemeden önce o kadar konuşmuyordu cezadan sonra konuşmaya başladı

Oyuncularıma yakışmadı dedi şimdi sistem taktik diyelim hatalı,oyuncularda hiç suç yok mu yani ? Form durumu iyi olan diyebileceğimiz tek adam yok neredeyse

Dersen ki bu takım çalışmamış geçen sene Onyekuru felan sezona baya iyi girmişlerdi yine aynı ekip vardı

Avatarındaki adam olmasa gençler 3 puanla ayrılmıştı maçtan

Cengizle olmaz diyordum bir sorun, Terim aynı zamanda başkanlıkta yapıyordu diye düşünüyordum. Ama öyle değilmiş.

Bir konu açılmıştı geçen gün, Terimin formatlanmasıyla ilgili. doğru bir konuydu o.
Ben de çok şaşırdım, hesap edemediğimiz şey ne kadar low profile da olsa bir başkan koltuğunda oturuyor adam, bir süre sonra ''ben saksı değilim'' kafasına kaçınılmaz olarak girecekti ki girmiş gibi gözüküyor.

Niye bir süre sonra hoca ile başkanlar bu gibi sorunlar yaşıyor sence Osman fikrin var mı ?
hoca zor bi karaktere sahip reis ama şu yönetim hoca tartışmaları sadece terime özgü bi durum değil hocayı sevmeyenler taktik bilmediğinden ve bundan vurmayı severler fakat en yakın örnek şenol fiko çekişmesi var birbirlerini yediler resmen ama erman dısında konusanı olmadı gerçi fikoda çok iyi yönettii o dönemi. daha evvelinde gündüz kılıç ve dönemin yönetimi ile alakalı çekişmeler var. belli bi süre sonra isimler büyüdükçe hemen hemen heryerde bu tip çekişmeler yasanıyor.
geç bile kalındı sunun yasanmasında. hoca dışarıya karşı çok yalnız bırakıldı onunda buna pek itirazı olmadı başkanda fazlasıyla şamar oğlanı oldu o da biyerde patladı özellikle bakan ve koçla bir araya geldikten sonra.
fenerliler ilk "siz gündemi değiştirirsiniz biz sizi" dediğinden hemen sonra aysal kaçmıştı bunlarda kendileri kaçırdı sanmıştı halen o olayla iftihar ederler şimdi bu sözü derbi öncesinden beri yine dillendirmeye başladılar bakalım nolacak

Ben de çok şaşırdım, hesap edemediğimiz şey ne kadar low profile da olsa bir başkan koltuğunda oturuyor adam, bir süre sonra ''ben saksı değilim'' kafasına kaçınılmaz olarak girecekti ki girmiş gibi gözüküyor.

her başkanla sorun yaşıyor hoca ve suçlu başkanlar oluyor abi. garip.

Sanırım kariyeri boyunca sadece rahmetli Hasan doğan ile uyumlu çalıştı milli takım dönemi. Gerçi orada da yeni yapılacak tesisler konusunda bir tartışma olduğu düştü basına ama doğru mu bilemem

Yoo hicte özlemiyoruz sagolsun terim o rezil korkak futbolu iliklerimize kadar yasatiyor zaten ama sen ve senin gibiler bunu soyleyecek yurekte değilsiniz çünkü kulturunuz biat kulturu
Ona biat denmez ben bizi 8 kere şampiyon yapan uefa kupasını kazanan adama saygı duyuyorum ve inanıyorum ondan başkada bu takımı kimsenin düzeltemeyeceğini düşünüyorum hepimiz Galatasaraylıyız sanki bahsettiğin kişi Galatasaray düşmanı , yaşayan en büyük Galatasaray efsane sevmiyorsan bile saygı duy.

SM-J500FN cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Taraftar Terim‘e bu kadar biat ederken, birilerinin bu elemana görevini hatirlatmasi gerekiyordu. M.Cengiz baskan oldugunu hatirladi galiba. Umarim R yapmaz su söylediklerinden. Ama Cengiz'in de Aysalcılık oynamaya ne kalıbı ne kartviziti yeter. Aysal geldi neredeyse bütün dallarda şampiyonluk kadroları kurdu, CL'de çeyrek final yaptı, Sneijder - Drogba getirdi de o boku yedi. Sen 35 gol atan Gomis'i gönderip bu takımı forvetsiz oynattın CL'de, hoşt derler. Koç çıktı bu lig Galatasaray için oynanıyor dedi, hocana laf etti. Sen gittin bu adamla fotoğraf çektirip adaylığını destekledin. 2 yıldır takıma saha dışında sahip çıkamayıp şampiyonluk kutlamasında yumruk şov yapmayı biliyorsun. Hocaya görevini hatırlatması doğru ama takımının hakkını yiyenlere, saldıranlara sesini çıkarmayıp ayağına muhabir çağırıp hocaya sesini çıkarabilmesi de ne bileyim eğer Cengiz'in böyle bir problemi varsa ve yapıcı olmak istiyorsa hocayı çağırır konuşur.

hoca zor bi karaktere sahip reis ama şu yönetim hoca tartışmaları sadece terime özgü bi durum değil hocayı sevmeyenler taktik bilmediğinden ve bundan vurmayı severler fakat en yakın örnek şenol fiko çekişmesi var birbirlerini yediler resmen ama erman dısında konusanı olmadı gerçi fikoda çok iyi yönettii o dönemi. daha evvelinde gündüz kılıç ve dönemin yönetimi ile alakalı çekişmeler var. belli bi süre sonra isimler büyüdükçe hemen hemen heryerde bu tip çekişmeler yasanıyor.
geç bile kalındı sunun yasanmasında. hoca dışarıya karşı çok yalnız bırakıldı onunda buna pek itirazı olmadı başkanda fazlasıyla şamar oğlanı oldu o da biyerde patladı özellikle bakan ve koçla bir araya geldikten sonra.
fenerliler ilk "siz gündemi değiştirirsiniz biz sizi" dediğinden hemen sonra aysal kaçmıştı bunlarda kendileri kaçırdı sanmıştı halen o olayla iftihar ederler şimdi bu sözü derbi öncesinden beri yine dillendirmeye başladılar bakalım nolacak
Derbi sonrası AK ile başkanın fotoğrafından sonra bazı şeyler daha bir yüksek sesle dillendirilir oldu sanırım, bizim başkan da hakikaten çekilecek adam değil yav aşırı pasif. Bu arada Aysal olayına o açıdan hiç bakmamıştım salt ego yarışından ibaret değildi diyorsun yani ki mantıklıymış.

her başkanla sorun yaşıyor hoca ve suçlu başkanlar oluyor abi. garip.

Sanırım kariyeri boyunca sadece rahmetli Hasan doğan ile uyumlu çalıştı milli takım dönemi. Gerçi orada da yeni yapılacak tesisler konusunda bir tartışma olduğu düştü basına ama doğru mu bilemem
Karman çorman işler ya hangi tarafın ağzından dinlesen hak veriyorsun ben de şaşırdım neye inanacağımı.

Taraftar Terim‘e bu kadar biat ederken, birilerinin bu elemana görevini hatirlatmasi gerekiyordu. M.Cengiz baskan oldugunu hatirladi galiba. Umarim R yapmaz su söylediklerinden. Ama Cengiz'in de Aysalcılık oynamaya ne kalıbı ne kartviziti yeter. Aysal geldi neredeyse bütün dallarda şampiyonluk kadroları kurdu, CL'de çeyrek final yaptı, Sneijder - Drogba getirdi de o boku yedi. Sen 35 gol atan Gomis'i gönderip bu takımı forvetsiz oynattın CL'de, hoşt derler. Koç çıktı bu lig Galatasaray için oynanıyor dedi, hocana laf etti. Sen gittin bu adamla fotoğraf çektirip adaylığını destekledin. 2 yıldır takıma saha dışında sahip çıkamayıp şampiyonluk kutlamasında yumruk şov yapmayı biliyorsun. Hocaya görevini hatırlatması doğru ama takımının hakkını yiyenlere, saldıranlara sesini çıkarmayıp ayağına muhabir çağırıp hocaya sesini çıkarabilmesi de ne bileyim eğer Cengiz'in böyle bir problemi varsa ve yapıcı olmak istiyorsa hocayı çağırır konuşur.
Aysalın Fatih Terimi gönderdikten sonra ontivero salih dursun veysel burdisso umut gündogan tarık pandev prandelli gibi isimleri getirip sonra kulüp batma noktasına geldiğinde kaçtığı bölümüde eklesene.

Ona biat denmez ben bizi 8 kere şampiyon yapan uefa kupasını kazanan adama saygı duyuyorum ve inanıyorum ondan başkada bu takımı kimsenin düzeltemeyeceğini düşünüyorum hepimiz Galatasaraylıyız sanki bahsettiğin kişi Galatasaray düşmanı , yaşayan en büyük Galatasaray efsane sevmiyorsan bile saygı duy.

Niye duzeltemiyor ondan başka kimse açıklar misin ya da terim bu kadar maharetlide bu takım neden 2 sezondur rezil top oynuyor

Niye bir süre sonra hoca ile başkanlar bu gibi sorunlar yaşıyor sence Osman fikrin var mı ?

benim şöyle bir tespitim var

türkiyede biraz başarılı olan herkes kendini başında olduğu şeyin sahibi zannediyor

iyi de bir taraftarı varsa arkasında iyice gaza geliyor

terim hayatı ben merkezli yaşayan bir adam bazen biz kelimesi bile kullandığında aslında kendini kasteder

ders almam ders veririm kafasındadır yani haklı veya haksız olarak

ama profesyonel dünyada işin neyse onu yapacaksın nasıl ki yönetimler kadroya teknik heyete karıştığında tuhaf karşılanıyor hocanın da yönetim boyutuna taraftar boyutuna el atmaması lazım

hem kulübü yöneteyim hem taraftarı arkama alayım onlardan beni eleştirenleri dışlayayım hem medyadan destek alayım hem saha kenarını idare edeyim dersen biraz olacağı bu

aysal olayında asla hoca tek başına suçlu değil ama terimin kendini güvende hissetmemesi lazım hiç bir zaman

ne zamanki büyüklük taslıyor o zaman geriliyor

mesele ikinci gelişindeki havası ile bütün takımı dağıtır yeniden kurarım ben terimim diye bize borç batağına soktuğu gibi yıllarımız heba oldu

üçüncü gelişinde o kadar sakindi ki yönetim yönetim gibi hoca hoca gibiydi sonra 2 şampiyonluktan sonra transferdeki rolünde filan da görüleceği üzere yine ben bilirim noktasına geldi

hepimiz biraz garipsedik ve bence pek iyi niyetli olmasa da aysalın eleman sözü doğruydu

efsanelik genelde profesyonel hayattan çekildikten sonra gündeme gelmesi gelen birşey ama 3 milyon euroyu cebe atan birinin eleman ifadesi çerçevesinde değerlendirilmesi gerekiyor

bunu herkes kabullendiğinde bu tür ayrışmalar olmaz

Üst Alt