🎗Mustafa Cengiz - Sayfa 165 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

🎗Mustafa Cengiz

Arazilerin peskes cekilmesi basli basina hain olmak icin yeterli.Futbol konusunda men cezasi almamamiz mucizeydi ayrica.Eger men alsaydik.Muhtemelen mevcut kadronun yarisi daha olmazdi elimizde.Yoksa baskanlarin transferler uzerinden yargilanmasi acimasizlik olabilir.Cunku transferleri kendiler degil,yetki verdikleri kisiler yapiyor.

Detaylari mesajimda acikladim. Transfer konusunda hain diyemeyiz bu çok açık. Adamlar bonservis getirisi olan adamlari satip yenilerini aldi bu yonetimde onlari satip kimseyi almiyor.
Transfer konusunda 3 transfer doneminde sadece adam satip hicbir katma deger uretmeyen bir yonetim var basimizda. Dursun en azindan sonradan satabilecegimiz adamlari alirken bu herifler olasi bir gorevi birakmada gelecek yonetime satabilecek birsey birakmiyor.

Bkz:maiconun satilmak istenmesi, belhandanin gonderilmeye calisilmasi.

Şu an yaz donemindr oyuncu satmadan oyuncu alamazsin ve bonservis alabilecegin hepi topu 15-20milyon euro var o da belhanda-fernando-feghouli-maicon-mariano satarak elde edilebilir.
Yani ilk 11den 5 oyuncu satacaksin.
Yani onyekuru ile badou gittikten sonra ilk11 icin 7 oyuncu alacaksin.
Yani mevcut durumda forvetin olmadigi icin 1 tanede as kaliteli forvet alacaksin.

Totalde 8 tane as oyuncu gerekir 20 milyon euroyla alabilirsen sen al biz alkislayalim.

Şu anki gelir gider durumu cengiz yonetimini basarili gosteriyor olabilir fakat.

Yazin oyuncu almak icin oyuncu satmamiz gerekiyor en iyi ihtimalle mevcut kadroyu korumak icin badou ve onyekuruyu tekrar kiralamak icin oyuncu satmak zorundasin.
3 transfer doneminde hepi topu elle tutulur 3 tane oyuncu alabilmis bir yonetim var.

Şimdi düşünelim transfer anlaminda dursundan iyi miler kotu mu karar verelim para varken bile oyuncu alamayan adamlar para yokken ne yapacaklar

fft81_mf2099129.Jpeg

Son açıklamaları okuduktan sonra iyice gıcık oldum, hocaya rağmen adam satıyorsanız bir zahmet yürekli olup kararınızın arkasında duracaksınız, oyuncuyu kendi insiyatifinizle sattığınızı kamuoyuna duyuracaksınız. Tepkilerden çekinip taraftarın hocaya olan sevgisini kalkan yaparak nereye kadar gidebileceklerini düşünüyorlar ki ? Hakikaten akıl alır gibi değil yav nerede özgüvensiz iş bilmez adam var bizi buluyor.

Cebimde sadece 50 tl var.Ben Galatasaray başkanı olsam,kişisel bağlantılarım olmadığı için kulübe sponsor bulamam.Servetim olmadığı için kitabına uydurarak bile olsa kulübün kasasına para aktaramam.Yapacağım şey oyuncu satmak ve kulübü döndürmek olurdu.Şimdi koca Galatasaray başkanının benden farkı ne?Fark yaratmayacak ise orada ne işi var?

Beyler bu transfer olayları yuzunden gundemdeki bazı seyleri ıskalıyoruz:

Son hafta oynanan maclar sonrasında Fener ve Trabzon ayaklandı.. Baskanlar, yoneticiler ardı ardına acıklamalar yaptılar hakemlerle ilgili, VAR ile ilgili ve MHK ile ilgili..

Bu acıklamalar sonrasında TFF nin ceza kararlarını takip edeceğiz elbette..

Ama ondan da onemli olan konu su : Baskan, FT ve bircok oyuncumuzun ceza aldığı malum mac sonrasında Kulupler birliğinde 17 kulubun imzası ile yayınlanan bir deklarasyona imza atanlar ile bugun şikayetci olanların aynı kulupler olması da trajikomik bir olay..

Mustafa Cengiz şimdi çıkıp o kuluplere "biz aglarken siz gülüyordunuz, deklarasyon imzalıyordunuz, ne oldiii??" demeli..
Ali Koç’un önünde el pençe duran adam bunu yapamaz..

( lafın gelişi adam dedim)

Üst Alt