Mutlu musunuz? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mutlu musunuz?

Başkalarının kötü durumuna bakıp şükretme işi bana kuyruklu bir avutma işi geliyor şahsen.
Tabii mutluluk göreceli bir kavram. Kimi en ufak şeyden mutlu olurken kimisini de ne para, ne mal mülk ne de sağlık vs mutlu edebilir. Hayattan beklentiler farklı herkesin.

Bu ülkede mutlu olmak mümkün mü! Kendi özelimde çok mutluyum. Mutsuz olmak için bir sebep yok. Ama ülkenin durumunu gördükçe, siyasilerin tavırlarını gördükçe geleceğe karşı bütün umudumu kaybediyor mutsuz oluyorum. Ayrıca yeni saat dilimi. Geçen sene agresif, tahammülsüz biri oldum çıktım. En sevdiğim mevsim kış bana zehir olmaya başladı. Kısacası bu ülkede mutlu olursan evinde ailenle mutlu olursun. O kadar!

Bu ülkede mutlu olmak mümkün mü! Kendi özelimde çok mutluyum. Mutsuz olmak için bir sebep yok. Ama ülkenin durumunu gördükçe, siyasilerin tavırlarını gördükçe geleceğe karşı bütün umudumu kaybediyor mutsuz oluyorum. Ayrıca yeni saat dilimi. Geçen sene agresif, tahammülsüz biri oldum çıktım. En sevdiğim mevsim kış bana zehir olmaya başladı. Kısacası bu ülkede mutlu olursan evinde ailenle mutlu olursun. O kadar!

veya ülkenin genelinde olduğu gibi olan biteni anlayacak kapasite olmadan zır cahillikle sadece bugününü düşünerek yaşarsan yine mutlu olabilirsin.Eghonomi çoh eyi gideyor , 2023 Yeni Türkiye , Bor , lozan bitsin ozaman görcez , bunlara odaklan mutlu oluyorsun.

'Başkalarının zavallılığına bakıp kendi haline şükredenlerden tiksiniyorum.'
Dostoyevski

Bu doğru bir bakış açısı değil kim demiş olursa olsun. Birisinin zavallılığına bakıp eğlenmiyorsun sonuçta, kalpsiz öküzün teki değilsin. Ama başkasının imkansızlıklarına bakıp elinde olan ve olmayanları düşünüp gereksiz şeyleri dünyanın sonu gibi dert etmemeyi öğrenmek gerek. Yani oturup cep telefonundan bilmem ne oyununu açamadığın için canını sıkmaman gerektiğini bazen hatırlaman gerekiyor.

Türkiye gibi cennet bir ülkede yaşıyorsunuz değerini bilin. Türkiye'nin en büyük sorunu insanları

Eğitim şart
Yerin cennet olması bi boku değiştirmiyor. Cennette cehennemi yaşıyoruz bu gerizekalılar yüzünden. Dünyada 200'ü aşkın ülke var, sen git ortadoğu coğrafyasında doğ. Şansıma sokayım. Böyle olacağını bilsem önümdeki spermlere buyur geç kardeşim derdim.

Yerin cennet olması bi boku değiştirmiyor. Cennette cehennemi yaşıyoruz bu gerizekalılar yüzünden. Dünyada 200'ü aşkın ülke var, sen git ortadoğu coğrafyasında doğ. Şansıma sokayım. Böyle olacağını bilsem önümdeki spermlere buyur geç kardeşim derdim.
Hollanda gibi yılın 300 günü güneş görmeyip makine gibi bir düzende yaşamakta var. Türkiye'de özgürlük yok diyorlar bir de.

Eğitim şart

sen gel türkiyeye 3000tl ile 1ay yasamaya calis bakalim kac gün dayanabileceksin
bak asgari ücret demiyorum 3000tl diyorum
millet ac moruk

3000 tl ile çalışmak için ya min 3 sene tecrübe yada torpil gerekli. İzmir de yeni mezun inşaat mühendisi 1500-1800 bandında işe başlar babadan torpilli değilse. Eşimle çift maaş yapıyoruz (eşim diş hekimi ben inşaat mühendisiyim) şükür geçiniyoruz ama kenarı 100 tl atabiliyor musun diye sor cevabı basit Hayır!

Kanada'ya yerleşen ve part time tezgahtarlık yapan arkadaşım bizden daha lüks yaşıyor ve en önemlisi insanlarla insan gibi yaşıyor.İzmir gibi biraz daha aydın ve modern geçinen bir yerde bile bazen hayvanlarla yaşadığımı hissediyorum (ki hayvanlara hakaret ediyorum şuan keşke onlar gibi temiz ve saf olabilsek). Bu sözlerimde de kimseyi hakir görmek istemem ama bizim memlekette boka bok derler.

Son düzenleme:
sen gel türkiyeye 3000tl ile 1ay yasamaya calis bakalim kac gün dayanabileceksin
bak asgari ücret demiyorum 3000tl diyorum
millet ac moruk
Aç olsa bile eğlenceye para veren çok sürekli kredi kartı ile borçlanıp kendini zenginmiş gibi gösterenler son model arabalar binenler çok. Bundan 10 sene önce 10 tane araba görsem 2 tanesi yeni diğer 8 tanesi çöp gibiydi. Şimdi her evde 2 tane araba var ve gördüğüm 10 arabanın 8 tanesi neredeyse sıfır ve 2 tanesi çöp.

Geçen parktayım 4 tane yarim litre Efes fıçı içtim polisler önümden geçti hiçbir sey demediler. Hollanda'da bunu yapmaya cüret bile edemem.

Eğitim şart

Üst Alt