Mutlu musunuz? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mutlu musunuz?

Aç olsa bile eğlenceye para veren çok sürekli kredi kartı ile borçlanıp kendini zenginmiş gibi gösterenler son model arabalar binenler çok. Bundan 10 sene önce 10 tane araba görsem 2 tanesi yeni diğer 8 tanesi çöp gibiydi. Şimdi her evde 2 tane araba var ve gördüğüm 10 arabanın 8 tanesi neredeyse sıfır ve 2 tanesi çöp.

Geçen parktayım 4 tane yarim litre Efes fıçı içtim polisler önümden geçti hiçbir sey demediler. Hollanda'da bunu yapmaya cüret bile edemem.

Eğitim şart
Hollanda da niye cüret edemiyorsun?

sent via GSC

Aç olsa bile eğlenceye para veren çok sürekli kredi kartı ile borçlanıp kendini zenginmiş gibi gösterenler son model arabalar binenler çok. Bundan 10 sene önce 10 tane araba görsem 2 tanesi yeni diğer 8 tanesi çöp gibiydi. Şimdi her evde 2 tane araba var ve gördüğüm 10 arabanın 8 tanesi neredeyse sıfır ve 2 tanesi çöp.

Geçen parktayım 4 tane yarim litre Efes fıçı içtim polisler önümden geçti hiçbir sey demediler. Hollanda'da bunu yapmaya cüret bile edemem.

Eğitim şart

yav olay eglence falan degil la
her sey cok pahali
ben misal dün kuzenle yemek yemeye gittim
iki tabak yemek 45 tl tuttu
sonrasinda da markete gittim tuvalet kagidi, cikolata, tavuk falan aldim
toplasan 10 parca etmez aldiklarim 150 kagit girdi hemen

arabalarin ikinci el piyasasi cok yüksek türkiyede
benim enistemin dandik bir renaultu var misal
hollanda da kimse yüzüne bakmaz aracin bak ciddiyim
burada 40 000 tl teklif edenler var
saka gibi ya

türkiyede borcu olmayan bir kisi bile yoktur herhalde tanidiklarim arasinda
insanlarin artik baska caresi kalmamis kredi cekmek disinda
zaten herkesin elinde minimum 2-3 kredi karti var

gidisat hic iyi degil

gecen haftada da burger kinge girdim
iki tane menü 44tl mi ne tuttu
yuh ulan dedim
menüde büyük boy kola, patates ve bir tane hamburger vardi sadece
paranin zerre degeri yok türkiyede

iyi bir yasam kalitesine sahip olabilmek icin en az 5000tl almaniz gerekiyor
ki ben bu rakami kirasiz bir evde yasamaya göre yazdim

daha gecen gün mazota 12 kurus zam yapildi yine
bunu bu sekilde baska ülkede yapsalar isyan cikar lan
burada kimsenin umrunda bile degil kimse dillendirmiyor bile
insanlar artik kabullenmis kaziklanmayi

Yasak cezası var. Türkiye'de gibi polisler kendini gezdirmiyor ki arabadan inip devreyi geziyorlar, at üstünde, bisiklet üstünde. Türkiye'de polisin kendine hayrı yok. Sadece erdogan geldiğinde sokakları kapatmasını, trafiği kontrol etmesini bilirler.

Eğitim şart
Ben kaç defa Hollanda ya gittim elimde birayla falan gezdim hatta bir kere bile ne yan bakan (aman polisler görmesin manasında) ne de polisin birşey dediğimi görmedim. Amsterdama gittiğimde de arkadaşlarla 3 gece hep elimizde birayla gezdik tozduk hatta çoğu insanın elinde vardı.

Ya Erdoğanı falan geç gereksiz yere işin içine katıyorsun. Şimdi bunu dediğim için bana da reisci falan da demezsin umarım.

sent via GSC

Biraz beni tanısan gurbetçi olduğunu bilirsin

Eğitim şart

Güzel söyledin. Gurbetçisin. Yılın belli dönemlerinde tatile geliyorsundur muhtemelen. Başına bir şey gelmemesi normal. Ancak yurt dışında olduğun dönemlerde Türkiye ile ilgili haberleri takip etmeni tavsiye ederim. Ama takip ettiğin haber organları konusunda da seçici olmalısın. Medyanın yüzde 80'inin gözüne perde inmiş. Sosyal medyada büyük tepkiler olmadığı sürece çoğu haber organı polis şiddetini haberleştirmiyor.

Ben kaç defa Hollanda ya gittim elimde birayla falan gezdim hatta bir kere bile ne yan bakan (aman polisler görmesin manasında) ne de polisin birşey dediğimi görmedim. Amsterdama gittiğimde de arkadaşlarla 3 gece hep elimizde birayla gezdik tozduk hatta çoğu insanın elinde vardı.

Ya Erdoğanı falan geç gereksiz yere işin içine katıyorsun. Şimdi bunu dediğim için bana da reisci falan da demezsin umarım.

sent via GSC
Amsterdam'da her şey serbest

Eğitim şart

Üst Alt