Özhan Canaydın'ı Kaybettik... - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Özhan Canaydın'ı Kaybettik...

Cevap: Özhan Canaydın'ı Kaybettik...

8405_771_28493.jpg

Güle Güle Büyük İnsan Büyük Beyefendi

Özhan canaydın maraton tribünü filan olmalı, o stadda onunda hakkı çok fazla, göremeden gitti :(

Galatasaray'ın efsane başkanı Özhan Canaydın'ın vefatından sonra Lig TV'ye bağlanan Şansal Büyüka, büyük bir üzüntüyle taziye mesajında bulundu...

Şansal Büyüka'nın sözleri şöyleydi...

-"DERİNDEN YARALANDIK"-

Bilinen bir gelişme olsa da ölümü derinden yaraladı bizi. Maçka’daki evine çağırdı beni geçenlerde. Israrla çağırdı hem de. Gittim. Bir yandan ‘iyiyim’ dedi, bir yandan ‘hakkını helal et’ dedi. Aramızda böyle buruk bir veda oldu ne yazık ki. Galatasaray için yaşadı, Galatasaray için öldü. Son dönemlerde sıkça birlikte olduk. Aslantepe ile uğraşırken kanser oldu Özhan ağabey. Çok sıkıntı çekti. O, Türk milletinin Özhan ağabeyi olmasa Aslantepe bu kadar kolay hallolmazdı. Kolay olmadı ama yine de o olmasaydı biliyorum.

-"ÖZHAN CANAYDIN'IN ÖLME ŞANSI YOK"-

‘Yaşarken bir iz bırakacaksın’ demişler. Özhan ağabey öyle bir tesisin temelini attı ki ölme şansı yok. Gönüllerde de yaşayacak, Galatasaray tarihinde de yaşayacak. Allah gani gani rahmet eylesin. Büyük bir insandı. Galatasaraylılar bir dönem onu hak etmediği şekilde yıprattı. O, Fenerbahçe maçında Fenerbahçe’nin golünü değil, küfredenleri susturan Aziz Yıldırım’ı alkışlamıştı. Onu bile anlayamadı bazıları. Özhan Canaydın, Galatasaray tarihinde yaşayacaktır. Allah rahmet eylesin.

Galatasaray'a Adanmış Bir Hayat: Özhan Canaydın!

2.5 yılı aşkın bir süredir amansız bir hastalıkla mücadelesinde bu gece yenik düşen eski başkanlarımızdan Özhan Canaydın, 23 Ocak 1943 tarihinde Bursa'da doğdu.

Galatasaray Lisesi'nde devam eden eğitim hayatı boyunca sporla ve özellikle basketbolla uğraşan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün Yıldız, Genç ve A Takımlarında basketbol oynadı, 1962 yılında Genç Milli Takım'la beraber Avrupa Gençler Şampiyonası'na katıldı. Özhan Canaydın 1963 senesinde Türkiye şampiyonu olan Galatasaray Basketbol Takımı'nın da içinde yer aldı.

1957 yılında 155 sicil numarasıyla Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Özhan Canaydın, bu dönemde 14 yaşındaydı ve kulübün en küçük üyesiydi. 1964 yılında profesyonel basketbolu bırakan ve aile mesleği olan tekstil işine giren Canaydın, dokuma, örgü ve konfesksiyon alanlarında faaliyet gösterdi.

Galatasaray ile ilişkisi hiçbir zaman kopmayan ve her zaman camianın içinde yer alan Canaydın, Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren'in başkanlık dönemlerinde yönetim kurullarında yer aldı, çeşitli görevlerde bulundu. Mart 2002 seçimlerinde Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına adaylığını koyan Özhan Canaydın, bu seçimi kazanarak Galatasaray Spor Kulübü'nün 33. başkanı oldu. Mart 2004 ve Mart 2006 seçimlerinde de başarılı olan Özhan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün, üç dönem üst üste başkanlığını yaptı.

Özhan Canaydın, 1965 yılında Asuman Canaydın ile evlendi ve çift Murat ve Zeynep isimli iki çocuk sahibi oldu.

Gs org...

Çok üzgünüm ,gözyaşlarımı tutmam çok zor gerçekten.

Çok iyi bri insan ,çok iyi bir galatasaralı,çok dürüst bir adamı kaybettik bu gece.

O stadda bir maç izlemeliydi ama olmadı maalesef olmadı:(

Başta Canaydın ailesi olmak üzere tüm Galatasaray Spor Kulübümüzün başı sağolsun.

Merhum Özhan Canaydın, sonsuza dek Galatasaray'ın tarihinde beyefendiliği ve Galatasaray sevgisiyle anılacaktır.

Saygılarımla.

bu akşam ,

şehrin üzerine hüzün

karanlıkla birlikde cöktüğünde.

bir nefeski, sınırındayken ucurumun

sessizce aşağı düşerken,

bir kuş kanat cırpmış uzaklara

cok uzaklara ,yıldızlara.

Üst Alt