Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar - Sayfa 497 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar

Cevap: Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar

Ulan çok özeniyorum İstanbul'dakilere ya, ne zaman isterseniz maça gidiyorsunuz.

Cevap: Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar

Ali koc veya diger fenerliler degil de caresizce bir organizasyon yapmak zorunda hissedip bu kupa verme mecburiyetine olayi sokan TBF yonetimi ve sportmen ruhun uzagindaki bazi onyargili taraftar yuzunden olan olaylar.

Sen adamlara sampiyonluk kupasi veriyosun , uzule uzule mi alacaklar , oley deseler kufur geliyor , cakmak geliyor ,boyle bir sey olabilir mi ? Herkesi zor duruma sokuyosun. Elin adami sasiriyordur , marko tomas , ukic filan noluyor diyordu kacarken bile. Ne garip bir insan topluluguyuz , spor tek neticeli bir oyun mu ? Baska salonda da olsa aynisi olurdu o ayri. Sonra suclu polis . Ne yapsinlar ? Oturup nasil basketci taslanir onu mu izlesinler ? Amerikada bir NBA macindan sonra yapsin taraftar da bakalim ne ceza geliyor o mukavemet gosteren kisilere

Hee tamam o zaman dalsınlar tribüne çoluk çocuk dinlemeden dövsünler, yok öyle bir dünya!

Bugün o salonda olmalıydınız başka da bir şey demiyorum..

çevik kuvvetten öte , spor amir büroluğundan elemanlar bildiğin it , koridorda koşup dışarı çıkmak isteyen suçsuz insanlara bilet tekme atıp düşürdüler..

sahaya abuk subuk seyler atan gerizekalidir

GSbaskette de tepkiler var. Reis taraftara yardım etmemiş. Arkasına bakmadan gitmiş. Emniyete karşı tavır koysun diyorlar. Taraftarını korusun diyorlar.

Bu arada sponsor sanırım medical park olmuş.

Hee tamam o zaman dalsınlar tribüne çoluk çocuk dinlemeden dövsünler, yok öyle bir dünya!

Ben polisi savunmak icin yazmadim. Ama taraftar mac bittigi saniyede bir anda baska bir varliklar topluluguna donustu. Sahaya tecavuze hak bulan , oyunculari madde yagmuruna tutan , ortaligi kufur kiyamete terkeden bir olusum. Polis ona engel olmak icin orada. Kendisine verilmis olan gorev bu. Bu goruntuler her salonda oluyor ,statta oluyor ve Turk insaninin bir aczi , bir gelismemisligi. Bir takim kazandi diye madde yagmuruna mi tutulur ? Kimse kendini oguz tahrik etti ,omer onan bilmem ne cocugu diye yaptik vs diyerek kandirmasin. 11 uysal tip de olsa bu davranislar yapiliyor skora gore. Polisin gorevi nedir , bunu gerceklestirenlere engel olmak , varlik amaci o . Ama yontemi bu olmamali , polis dayak atmaz , uyarir , karsi geldigin anda takar elebaslarina kelepceyi goturur

Ortam ve taraftar her şey çok güzeldi :) ben de bizim takım madalyalarını alıp gittikten 5 dk sonra falan çıkmıştım olanlardan hiç haberim yoktu burda görene kadar başkanın yaptığı hiç olmamış.

Yapılanlar doğrudur demiyorum ama polisin görevini söylemişsin zaten. Maç boyunca pota arkasındaki taraftarlarla münakaşa yaşandı zaten. Maç sonunda da iyice gerginlik olmuş ama bunlar olağan şeyler, hayvan muamelesi yapmayı gerektirmez. Toplanıp tribüne girmek, gelene geçene vurmak ne demektir? Olaylarla alakası olmayan yaşları ufak onlarca insana zarar vermişler. Teröriste böyle davranmıyorlar, zaten o spor büro adam dövmek için kurulmuş.

Ben tanik olduklarimi soliyim , polis burda durmayin diyor , nerde durcam lan diyor biri. Polis merdivenden inerken demirlerden atlamaya engel olmaya calisiyor ,adami iterek iniyorlar. Sigara icmeyin diyor , kural belli , adam uzaklasip yine iceride icmeye devam ediyor. Mac bitiyor ,alinan karar geregi salonun bosaltilmasi gerekli , burda kupa kaldiramazlar diye bir efelik basliyor polise zorluk cikartiliyor. Herkes insanca macini izleyip ,maksimum tepki olarak kufurunu edip ayrilsa ordan olmaz , illa yasanabileceklerin ust limitleri zorlanacak. Sona da polis suclanacak.

Evet polis suclu. Cunku kendisini dinlemeyen kisiyi gozunun yasina bakmadan polise mukavemet ve saldiri suclamasi ile goz altina alip mahkemeye sevk etmesi gerekiyor , bunu yapmayip da klasik turk mantigi ile "haddini bildirme" yarisina girmesi sacmaligin daniskasi.

Ayrica nedir bu olagan seyler ? Her kendi sahanda yenildigin mac sonrasi rakibi madde yagmuruna tutmak , neredeyse koridora girerken her eli uzananin fiziki saldiri girisimi , polisle her mac kavga dovus ? Bunlar mi olagan seyler ?

Ben de gittim maca , izledim , arasira sevindim uzuldum ,duygu degisiklikleri yasadim ve bitiminde salondan ayrildim geldim eve. Neyin pesinde bu insanlar anlamiyorum

bence bizde başkana ayıp ettik çünkü Ali Koç terketmiş gibi gösterildi salonu ve başkan geldi konuşup bizden salonu boşaltmamızı istiycekti ama konuşturmadık :eek:

Yapılanlar doğrudur demiyorum ama polisin görevini söylemişsin zaten. Maç boyunca pota arkasındaki taraftarlarla münakaşa yaşandı zaten. Maç sonunda da iyice gerginlik olmuş ama bunlar olağan şeyler, hayvan muamelesi yapmayı gerektirmez. Toplanıp tribüne girmek, gelene geçene vurmak ne demektir? Olaylarla alakası olmayan yaşları ufak onlarca insana zarar vermişler. Teröriste böyle davranmıyorlar, zaten o spor büro adam dövmek için kurulmuş.

Bu arada o yaslari ufak dedigin grup zaten bir turlu laf dinlemeyip ortaligi yangin yerine cevirenler. 17-22 yas grubu. Daha salonun onunde mac baslamadan yaptiklarindan belli icerideki problemin dogacagi. Sen sadece o maci izlemek ve takimini desteklemek icin orda bulunan bir kisisin , senin , rakip takimi taslamak , kupa torenini sabote etmek , guvenligi saglayan kisilere zorluk cikarmak gibi gorevlerin olmadigi gibi buna hakkin da yok.

Bizde her sey yanlis. Macta bozuk para verilmezmis bufelerde , boyle bir sacmalik olabilir mi ? Macta icki satisi yok , gerizekalilik resmen. Aynen adam dogru duzgun araba surerken cevirip alkolmetreye ufletmek gibi bir beyinsizlik.

Kardesim sen herkesi suclu yerine koyamazsin. Ama ne zamanki adam hiz limitini asar, adam birine toslar , kural disilik yapar , o zaman bunun sebebi olarak alkolu soyler mahkemeye cikarirsin. Adamin cebindeki paraya goz dikip kalp hastalari dernegine zorunlu bagis yaptiramazsin. Ama adam o parayi sahaya atarsa tesbit eder alip goturursun. Insanlar istedigi gibi icebilir birasini macta , kim icki icip sapiklik ediyosa , tutar kolundan atarsin nezarete , kabahatini alkolden kaynakli gorursen cezasini katlar olayi cozersin..

Her işin bir raconu vardır. Kabul edilse de edilmese de o olay öyledir, öyle olmak zorundadır. Dünyanın heryerinde de geçerlidir.

Örneğin Fenerbahçe'nin Galatasaray taraftarının önünde kupa kaldırması gibi. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu iş böyledi fakat sahaya atılan maddeler hiç hoş olmadı, birçok kişininde (saha içi tribün) tribünden atılanlarla canı yandı.

Ama benim anlamadığım olay emniyet bu gücü nereden buluyor? Spor Güvenliği Bürosu'nun Amiri Tufan Rudarlı'nın arkasında kim var da emrindeki polis memurlarını taraftarın üzerine saldırtma yetkisini elinde bulunduruyor.

Tufan Rudarlı (Gülen)

b22d9tufan.jpg

Avukatım yok, yardımcı olabilecek birisi varsa forumda, hukukçu prosedürü konuşabiliriz, pazartesi günü ilk işim kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmak olacak. Bu akşam babasının Spor Büro polislerinden korumaya çalıştığı ufacık çocuk için yapacağım bunu.

Dip Not: Bunu okuyacak birileri mutlaka var. Ben sizin elinize Tufan komiserriimm diye yapışanlardan değilim, onların da adamı değilim.

Sadece Galatasaray taraftarıyım.

Bu nasıl iştir ya.tamam bizi kadromuz kuşlara göre daha düşük bütçeli ve kalita bakımından daha geride.Buna kabulüz ama neden?Biz Galatasarayız ya.Bu seride yabancıların deyimiyle underdog olan neden biziz?Gene yendiler şampiyon oldular.Tamam kutluyorum bizim oyuncularımızın yürekten oynamalarını ama koskoca Galatasarayız biz ya nasıl olurda böyle bir seride favori olamayız neden olamayız.Çok mu zor?Adamlar her branşta şampiyon oldular.Tek tesellim yeni yönetimin birşeylere dur demesi.Biz Galatasarayız her zaman favori olmalıyız.Bayan basketbol olsun bayan voleybol olsun erkek keza her branşta belki başarı gelir mantığı olamaz bizim camiamizda.Artık yeter ikinci falan olmak istemiyorum tek hedef vardır oda şampiyonluktur.Umarım gelecek yıl Galatasarayın tek amacının şampiyonluk olması gerektiğini biraz anlarlar ve ona göre yatırım yaparlar çünkü artık gına geldi.

Bu nasıl iştir ya.tamam bizi kadromuz kuşlara göre daha düşük bütçeli ve kalita bakımından daha geride.Buna kabulüz ama neden?Biz Galatasarayız ya.Bu seride yabancıların deyimiyle underdog olan neden biziz?Gene yendiler şampiyon oldular.Tamam kutluyorum bizim oyuncularımızın yürekten oynamalarını ama koskoca Galatasarayız biz ya nasıl olurda böyle bir seride favori olamayız neden olamayız.Çok mu zor?Adamlar her branşta şampiyon oldular.Tek tesellim yeni yönetimin birşeylere dur demesi.Biz Galatasarayız her zaman favori olmalıyız.Bayan basketbol olsun bayan voleybol olsun erkek keza her branşta belki başarı gelir mantığı olamaz bizim camiamizda.Artık yeter ikinci falan olmak istemiyorum tek hedef vardır oda şampiyonluktur.Umarım gelecek yıl Galatasarayın tek amacının şampiyonluk olması gerektiğini biraz anlarlar ve ona göre yatırım yaparlar çünkü artık gına geldi.

Bir cumle haric hepsine imza atarim. tek hedef vardir sampiyonluktur ama her zaman o hedefe ulasamazsin cunku tek hedefi o olan baska klupler de var.

Üst Alt