Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar - Sayfa 498 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar

Cevap: Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar

Bu arada Oktay Mahmuti yolda otostop ceken Galatasaray Taraftarlarını kendi arabasına almış. Büyük adam gerçekten. Yürekli, cesur bir insan. Umarım gelecek sezon bizi bırakmaz. Bu kadar basketbolu hatırlattı binlerce Galatasaray Taraftarına, herşey yeni başlıyor.

Cevap: Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar

@ Birkan.

Sorun bu kupa toreninin burada yapilmasi ise bunun basvuru mercii polis , fb ulkerli oyuncular ,hakemler ya da ali koc degildir. Bu sorun TBF yonetmelikleri ile uzerinden gelinebilir bir konudur yalnizca. Uygulayici olan kisilere zorluk cikarmak bir marifet sayilmamali. Mac bitmis ,acisi tatlisi ile seri de bitmis ,bir takim kazanmis. Artik bunu hazmedeceksin. Gonul ister ki ulkenin her yerinde kazanan da kaybeden de salon ayrimi olmadan alkislarla inlesin. Biz bunu milli macta yasadik , amerikaya mac boyunca surekli tepki kondu ama sampiyon olduklarinda hem onlar , hem biz ikinci olarak alkislandik. Oyuncular para yagmuruna tutulmadi , hangi oyuncular , dunya sampiyonlugunu kaciranlar .Ulke bir dunya sampiyonlugu kacirdi , ama hic bir olay yasanmadi.

Artik sucu polise , yoneticilere , hakemlere ,oyunculara atacagimiza , onlarin da bu toplulugun icinden cikan fertler oldugunu , asil problemin taraftar tutumunda oldugunu neden goremiyoruz ?

Eyüp Yıldız:Teknik ekipten biri ile görüştüm, seneye takımımız çok farklı olacak dedi, böyle kısıtlı imkanlar ile mücadele edilmeyecek kesinlikle.

Al benden de o kadar. Mücadeleye eyvallah,asla pes etmiyoruz ama biz neden pes etmemeye çalışan taraf oluyoruz hep? Nereye kadar bu böyle? Umarım değişir bişeyler artık. Ben bundan sonra şampiyon takımımı alkışlamak istiyorum. kimse her durumda destek olmalıyız, başarısızlıkta var elbette falan demesin!

@ Birkan.

Sorun bu kupa toreninin burada yapilmasi ise bunun basvuru mercii polis , fb ulkerli oyuncular ,hakemler ya da ali koc degildir. Bu sorun TBF yonetmelikleri ile uzerinden gelinebilir bir konudur yalnizca. Uygulayici olan kisilere zorluk cikarmak bir marifet sayilmamali. Mac bitmis ,acisi tatlisi ile seri de bitmis ,bir takim kazanmis. Artik bunu hazmedeceksin. Gonul ister ki ulkenin her yerinde kazanan da kaybeden de salon ayrimi olmadan alkislarla inlesin. Biz bunu milli macta yasadik , amerikaya mac boyunca surekli tepki kondu ama sampiyon olduklarinda hem onlar , hem biz ikinci olarak alkislandik. Oyuncular para yagmuruna tutulmadi , hangi oyuncular , dunya sampiyonlugunu kaciranlar .Ulke bir dunya sampiyonlugu kacirdi , ama hic bir olay yasanmadi.

Artik sucu polise , yoneticilere , hakemlere ,oyunculara atacagimiza , onlarin da bu toplulugun icinden cikan fertler oldugunu , asil problemin taraftar tutumunda oldugunu neden goremiyoruz ?

Sorun tabii ki saydıkların değil. Sorun dediğim gibi "racon" denilen o şeyin Türkiye'de de böyle olması. Galatasaray - Fenerbahçe maçı bu kolay değil, söylendiği kadar da basit değil. Milli bir maçla ölçülemez ki atmosferi çok farklı, illaki milli örneği de olması gerekiyorsa Türkiye - İsviçre maçıdır.

Yaşananlara gelirsek. Tek suçlu polis değildi elbette. Çok fazla gereksiz insan yığını var tribünümüzde ama polisin görevi insani bir müdahale ile salonu boşaltmaktır. İnsan gibi istendiğinde küfürle cevap vermiyor taraftar. Ufacık çocuğun kafasını yarmadan da boşaltabilirdi polis salonu.

He birde, şöyle de ilginç bir olay var. Fotoğraf ve video almam gerektiği için olayların direk içindeydim. Tünel üzerinde sırtıma jopla vuran polis VIP'te sırtımı sıvazlayarak -boşaltıyoruz beyefendi- diyorsa sorun çok daha derindir tabii..

Çok fazla olay gördüm ama bu akşamki gibi hiçbir zaman saldırmadı polis taraftara. Neyin hıncı, neyin gazı, nasıl bir güvendir bu çözemedim.

@ Birkan.

sahaya yabanci mal atan insan toplulugunun kim oldugu belli, ortadaki a harfi buyuk yazilmasi elzem olan taraftar grubu

onun haricinde salonda kalarak fenerli oyunculari isliklamak istemekten daha dogal birsey olamaz. ali koca kufur edilmesi hos degildi. ayni sekilde koskoca baskanin tribunden inip taraftara laf anlatmaya calismasi ve sozunun abuk subuk tezahuratlarla kesilmesi de.

polisi savunmana gelince eger polisi savunacaksan polisin savunulacagi ulke burasi degil. sirf spor musabakalarindan bahsetmiyorum, polisin tutumu insanlik disi. bunun daha fazla tartisilacak yonu yok. polis savunulamaz.

Her işin bir raconu vardır. Kabul edilse de edilmese de o olay öyledir, öyle olmak zorundadır. Dünyanın heryerinde de geçerlidir.

Örneğin Fenerbahçe'nin Galatasaray taraftarının önünde kupa kaldırması gibi. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu iş böyledi fakat sahaya atılan maddeler hiç hoş olmadı, birçok kişininde (saha içi tribün) tribünden atılanlarla canı yandı.

Ama benim anlamadığım olay emniyet bu gücü nereden buluyor? Spor Güvenliği Bürosu'nun Amiri Tufan Rudarlı'nın arkasında kim var da emrindeki polis memurlarını taraftarın üzerine saldırtma yetkisini elinde bulunduruyor.

Tufan Rudarlı (Gülen)

b22d9tufan.jpg

Avukatım yok, yardımcı olabilecek birisi varsa forumda, hukukçu prosedürü konuşabiliriz, pazartesi günü ilk işim kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmak olacak. Bu akşam babasının Spor Büro polislerinden korumaya çalıştığı ufacık çocuk için yapacağım bunu.

Dip Not: Bunu okuyacak birileri mutlaka var. Ben sizin elinize Tufan komiserriimm diye yapışanlardan değilim, onların da adamı değilim.

Sadece Galatasaray taraftarıyım.

bu olay ört bas edilmesin o koridorda zevk için adam dövüldü, polisler fakalar attı tarafta , tekmeler attı hepsi araştırılsın süpor büro amirliğindeki leş elemanlar alınsın görevden , 'sizin hepinizi öldürürüm lan' diye bağırabilen bir polis memurundan bahsediyoruz...

Ogrenci olaylarinda , maclarda vs vs . Hatta trafikte .. Polisi savunmuyorum cunku polisi yetersiz buluyorum. Yaptigi bence cok degil ,az bile. Yalniz yontemi yanlis. Abicim amerikada hizli gittin ornegin. Seni bir sebepten oturu cevirmeleri icin mutlaka bir kural disiligin olmasi lazim. Pusuya yatip da ne kadar rusvet alirim diye ehliyet kontrolu ile yurumuyor isler . Ama yaptigin kural disilik halki tehdit ettigi icin durduruldugunda boyle sarhoslarin "abi yapma etme" muhabbetlerini dinlemez polis orda . Elini direksiyondan kaldirdigin anda sadece 1 kez uyarir , ardindan yaptigi her sey ,silah kullanmak dahil yasanin ona verdigi haktir. Polis bir insan degildir artik , robottur ,uniformasi uzerinde oldugu surece psikolojiyi sadece kurallarla degerlendirir , sucluyu (ya da potansiyel sucluyu) karsisina alip dert dinlemez , onun gorevi degildir cunku. Uniformasini cikardiginda herkes gibidir , ama uniformali iken devleti temsil eder ve sen herhangi bir karsilik veremez, vermeyi dusunemezsin bile, caydiriciligini korumasi devletin en asli gorevlerindendir.

Ama bizde polis bu guce erisemedigi icin halk gibi davranip tekmelerle tokatlarla is halletmeye calisiyor.

Ogrenci olaylarinda , maclarda vs vs . Hatta trafikte .. Polisi savunmuyorum cunku polisi yetersiz buluyorum. Yaptigi bence cok degil ,az bile. Yalniz yontemi yanlis. Abicim amerikada hizli gittin ornegin. Seni bir sebepten oturu cevirmeleri icin mutlaka bir kural disiligin olmasi lazim. Pusuya yatip da ne kadar rusvet alirim diye ehliyet kontrolu ile yurumuyor isler . Ama yaptigin kural disilik halki tehdit ettigi icin durduruldugunda boyle sarhoslarin "abi yapma etme" muhabbetlerini dinlemez polis orda . Elini direksiyondan kaldirdigin anda sadece 1 kez uyarir , ardindan yaptigi her sey ,silah kullanmak dahil yasanin ona verdigi haktir. Polis bir insan degildir artik , robottur ,uniformasi uzerinde oldugu surece psikolojiyi sadece kurallarla degerlendirir , sucluyu (ya da potansiyel sucluyu) karsisina alip dert dinlemez , onun gorevi degildir cunku. Uniformasini cikardiginda herkes gibidir , ama uniformali iken devleti temsil eder ve sen herhangi bir karsilik veremez, vermeyi dusunemezsin bile, caydiriciligini korumasi devletin en asli gorevlerindendir.

Ama bizde polis bu guce erisemedigi icin halk gibi davranip tekmelerle tokatlarla is halletmeye calisiyor.

ee ne anlattin simdi? araba durdurma ornegi mi olur? benzer olaylarda ne yaptiklarina bakman gerekirken abuk bir ornek vermissin.

Tamam ben sorayim o zaman cevaben , bir ornekti o , polisin otorite gucunun ne olduguna iliskin ve insanlarin ona gore davranma zorunlulugunu anlatan.

Durumu degistirip , bir NBA finalinde (bugunku gibi) , deplasmanda kazanan bir takimin kupa merasiminde surekli oyunculari taslayan , taciz eden , fiziksel saldiriya isi doken insanlar var. Polis de buna engel olmak geregini hissetti , ne yapar ?

Tamam ben sorayim o zaman cevaben , bir ornekti o , polisin otorite gucunun ne olduguna iliskin ve insanlarin ona gore davranma zorunlulugunu anlatan.

Durumu degistirip , bir NBA finalinde (bugunku gibi) , deplasmanda kazanan bir takimin kupa merasiminde surekli oyunculari taslayan , taciz eden , fiziksel saldiriya isi doken insanlar var. Polis de buna engel olmak geregini hissetti , ne yapar ?

çevik kuvveti dayarsın basamak basamak çıkarırsın taraftarı öyle keyfe adam dövülmez !

Zaten ben az yapiyor derken dovme aczini elestirdim. Polisin belinde silah , istedigi insani kelepceleyecek ekipmani var. Bunlari kullanmayip da uniformasina guvenip vatandasin cezasini dayakla kesen kisi de aynen mahkemelik olup iceri girmeli . O ayri bir sey

Ancak polisin direktifine uymamak , ama bile demek , bir tek az gelismis ulkelerde olur. Polisin istedigi bir seyin , sectigi yontemin sorgulanma hakki yoktur vatandaslarca. O salon bosaltilacak ise "gormuo musun lan i.... leri" diyip cikmamazlik edemezsin , burasi bizim mekanimiz muabbeti yapamazsin. cikacaksin .. cikmiyorsan sen artik polisi zor kullanmaya mecbur ediosun demektir, ama cogu insan mahkemeye sevk edilmeyi ,ciddi ciddi hapis cezasi alma ihtimalini dusunmektense iki tokat yemeyi tercih ediyor o da polisin aczi . caydiricilik eksikligi

Gurur duyuyorum aslanlarimizla. Helal olsun, alnimizin akiyla mucadele ettik. Baskalari gibi onu bunu satin alarak degil, oyunlar oynayarak degil.

Bu arada maça giden kardeşlerim Ünal Aysal'a ateş püskürüyorlar,bunları söyleyenlerde oldukça ciddi,aklı başında insanlar.

Genel yargı Messi'yi bile getirebilir belki ama kendisi Galatasaray'ın haklarını koruyamaz.Anlatılan olaylar ve Başkan'ın tavrını duyunca hayal kırıklığına uğradım.

Adnan Polattan sonra ikinci hayal kırıklığımız olmasın,umarım acemilik etmiştir ve bu ilk ve son hatasıdır.Herşeyden önce taraftarını ve kulübünü korumayı öğrenmeli,transfer vs. sonraki işler.O duruşu gösteremez ise gerisi yalan!

kesinlikle katılıyorum,bende acemeliğine veriyorum.kesinlikle cıkıp eline mikrofonu almaması gerekiyordu orda yalnış yaptı.bence yavaş yavaş öğrenecek.

İyi geceler hocam sana, konuşacak birşey yok bu sözlerin üzerine sanırım.

Ben kaçtım.

Ben herhangi bir yorum yapmiyorum , ortak dunya mustereginde en gelismis ulke olan bir yerden sana ornekler sunuyorum. Bana kizma . Orda herhangi bir yerde polis "stop freeze" dedi mi , alem-i cihan tanidigin olsun kilini kipirtadamazsin . Burda macta , trafikte , herhangi bir toplumsal olayda polisle vatandasin nasil enseye tokat goze parmak oldugunu biliyoruz. Dolayisiyla hata iki tarafta da var. Ayrica kelepce , silah dendigi zaman tuyler urpermemeli, polise bunlar gucunun farkindaligi belli olsun diye veriliyor.

fotoğraf makinelerini içeri almıyorlardı,böyle bir uygulamayı ilk defa gördüm...

Ben herhangi bir yorum yapmiyorum , ortak dunya mustereginde en gelismis ulke olan bir yerden sana ornekler sunuyorum. Bana kizma . Orda herhangi bir yerde polis "stop freeze" dedi mi , alem-i cihan tanidigin olsun kilini kipirtadamazsin . Burda macta , trafikte , herhangi bir toplumsal olayda polisle vatandasin nasil enseye tokat goze parmak oldugunu biliyoruz. Dolayisiyla hata iki tarafta da var. Ayrica kelepce , silah dendigi zaman tuyler urpermemeli, polise bunlar gucunun farkindaligi belli olsun diye veriliyor.

rodney king olayini irdelemeni oneririm o zaman, adamlar fazladan cop vurdular diye dunya tersine dondu orda. burda eline cop geciren polis insan avina cikiyor. bence cok bilmiyorsun bu konulari. stop freeze diye bir laf da etmez hicbir polis.

Benim kastettigim kelime karmasasi degil , ne kadar kucuk bakiyorsunuz olaya ya .. Saka gibi .. Solemek istedigim acik. Turkiyede polis itibarsiz ,vatandas kendi gibi saniyor, saygi duymuyor , polis de hiddetlenip haddini asan islere kalkisiyor. Duzeni bozan adami elindeki caydirici ekipmanlarla alip uzaklastiracaksin ,dovmeyeceksin .. Senin verdigin ornegin dunyayi tersne dondurmesi normal cunku amerikada polisin bir adami haybeye dovmesi buyuk bir suc . Biz de ayni seyi soyluyorz zaten ,vurmayacaksin , dovmeyeceksin , alip cezasini vereceksin kurallara uymayan adamin.. Ama goz de yummayacaksin , fb ulker o kupayi o salonda kaldirabilecek , 13 bin kisi aksini de istiyorsa ,devlet otoritesi budur. Bu ornekte hosumuza gitmeyen bir durum olabilir ama genele vurup dusunun olayi.

---ne zaman bir polis vuruldu,öldü haberi görsem üzülmüyorum,nedeni, ise hayatımda kavga etmekten son ana kadar kaçınan biriyim.bir kere kadıköyde fb maçı sonrası koridorda arkadasımla kapının açılmasını beklerken,çevik kuvet içeri girip aralarından bir tanesi gelip suratıma yumruk salladı son anda farketmesem yüzüm dağılacaktı,bir kişiye durup duruken kask ile kafa attı,bir kerede arabayla kırmızıda gectiğimizi iddia edip ceza yazdıklarında ceza kağıdını yırttığımdan dolayı kelpçe takıp polis otosuna bindirdiler,

---kesinlikle polisinin %90 ı her yönüyle 5 para etmez insanlar toplulundan oluşuyor.tek başına oldukları zaman hiç bir bk yapamayan ama sürüoldukları zaman bir anda delikanlı kesilen insan topluluğu.bu ülkede asker neden daha fazla seviliyor çünkü asker vatandaşını koruyor,polis ise ya sömürüyor rüşvetle yada job yada biber gazı...bugun son ana kadar salondaydım fotoraf makinseini almaya gittiğimde protokol tribünün altı kan içersindeydi,,neler oldu bilmiyorum

Üst Alt