Recep İvedik 3 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Recep İvedik 3

Cevap: Recep İvedik 3

Tek kelimeyle mükemmeldi.Yahşi Batı'ya 10000 basar.Filmin dörtte üçünde güldüm.Kesinlikle gidin derim.Recep İvedik'e de osuran herife gülüyorsunuz diyenler var(dı).Yahşi Batı'da da yok kuru fasülye yedirdim osurup bayıldı vs. vs. Lütfen izlemeden yorum yapmayın..

Serinin en iyisi olmuş. Tüm film boyunca her 10 sn. de gülüyorsunuz. Hatta bazı sahneleri var ki krize girdim gerçekten. Söylemek isterdim ama inanılmaz bir sahnesi var paintball oynarken orası kopardı beni :D . Ama helal olsun gerçekten, çok tuttu bu Recep İvedik ve her filmi de ayrı komik. Son filmi ise en iyisi olmuş. Ve küfürsüz, tabii bazı yerlerinde çok ince espriler var onlar da inanılmaz komik :D Gidin yani 20 TL olsa gene gidilir o derece bir film olmuş. Hiç düşünmeyin ve gidin diyorum.

Paintball müthiş ama ya :D

Entellektüelliğin prim yaptığı ortamlarda 'iğrençti , çok küfür vardı' gibi yakıştırmaların yapıldığı ortamlarda;

Sanki Nuri Bilge Ceylan filmi izliyormuş gibi kasılmalara gerek yok! Ya da romantizmin zirvesine ulaşmayacağımız belli. Yoğun aksiyonda olmadığına göre...Gir-izle-gerekiyorsa gül... Bitti, bu kadar.

Serinin en güzel flmiydi,Tebrikler bu arada üç günde 1,150 bin yapmış ve Türkiye tarihinin en hasılatlı gişesidir bu.

YAHŞİ BATI BUNUN YANINDA BAŞYAPIT

Atilla Dorsay (SABAH): Filmin hiçbir yerinde gülmedim, serinin en kötüsü. Şahan artık bu karakterden sıyrılsın. Recep İvedik’in kabalığından, herkese hakaret etmesinden, ayrıca bunun mizah diye algılanmasından çok rahatsız oluyorum, bence geri gidiş var. Cem Yılmaz’ın Yahşi Batı’sını eleştirdik ama kimse kusura bakmasın bunun yanında başyapıt.

ACELEYLE YAZILMIŞ

Ege Görgün (Esquire): Gişeden yararlanmak için aceleyle yazılmış! Ben bir tek Recep İvedik 2’yi ciddiye almıştım, bunda ikinciye göre bir gerileme var. En kötüsü birincisiydi.

SERİNİN EN ZAYIF FİLMİ

Cüneyt Cebenoyan (Birgün): Bana hitap etmiyor ama kendisini öteki hisseden, eğitim şartlarından kültürden nasibini almamış insanları anlatıyor. Gücü de buradan geliyor. Serinin en zayıf filmiydi, Cem Yılmaz’ın Yahşi Batı’sını tercih ederim.

AİLE İLE GİDİLEBİLİR

Ali Ulvi Uyanık (Milliyet): Birkaç yerde güldüm, yer yer komik olan bir filmdi. Bu bölüm daha duygusal ve bel altına vurulmamış, küçük yaş gruplarına hitap edebilecek aile ile gidilebilir bir film olmuş, ama ben yinede İvedik’in abartılmaması gerektiğini düşünüyorum.

ÇOK AZ GÜLDÜM, ESPRİ YOKTU

Cumhur Canbazoğlu (SİYAD): Hiç beğenmedim, diğer ikisinde en azından parıltı vardı. Çok az güldüm espri yoktu diyebilirim. Bu tür filmlerin para kazandırmaktan başka bir yere gideceğini sanmıyorum.

Ben filmi eleştirdiğimden değil sonuçta bu da bir kitleye hitap eden ve güldürebilen bir seri ki bende 2.ci sine epey güldüm tv den izlediğimde.

Şunu söylemek istiyorum sadece bu film için sinemaya gidilmez, para verilip izlenmez. Benim için öyledir. Eleştiriyide açığım ama beklerim ve tv de izlerim ya da gider dvd alır evde sara sara izlerim.

İlk 3 günde en iyi gişe yapan 2. film olmuş..1 milyon 200 binle Recep İvedik 2 1. sırada. Ardından da Recep İvedik 3 1 milyon 150 binle geliyor..Yani yine izlenme rekorları kıracak ki gayet normal. 30 milyon liranın üstünde gişe hasılatı bekleniyor. Toplamda 3 filmdeki Hasılat 90 milyon liraya yaklaşıyor..İyi para kazandı Şahan bu karakterden..:)

İlk 3 günde en iyi gişe yapan 2. film olmuş..1 milyon 200 binle Recep İvedik 2 1. sırada. Ardından da Recep İvedik 3 1 milyon 150 binle geliyor..Yani yine izlenme rekorları kıracak ki gayet normal. 30 milyon liranın üstünde gişe hasılatı bekleniyor. Toplamda 3 filmdeki Hasılat 90 milyon liraya yaklaşıyor..İyi para kazandı Şahan bu karakterden..:)

En iyi hasılat yapan 1. filmdir. Tamam seyirci olarak geridedir ama bütçe olarak ikinciyi geçti. Bu arada parayı Şahan kazandı derdi bana düştü. :D

Millet diyo ki yok efendim sıktı artık. 3. filmi bi halta benzememiş falan filan. Tırıvırı bunların hepsi. Son çektiği filmi serinin ilk filmi olsaydı eminim herkes çok beğenirdi. Bizim milletimizde hazımsızlık var biraz. Yok efendim yahşi batı bunun yanında bir baş yapıt falan olarak kalırmışta falanmışta filanmışta fırtmışta. Bırakın bu ayakları :)

Piyasada ki gelmiş geçmiş en iyi komedi filmlerin başında geliyor bence Recep İvedik serisi. Daha iyisini yapabiliyorlarsa buyursun gelsinler..

herkeste bir entellektüellik almış başını gidiyor. Bükemediğin bileği öpeceksin arkadaş , salona 100 kişi girip 2 kişi yarılmadan çıkabiliyorsa onun ya espri anlayışından yada filme nasıl baktığından şüphe ederim.

herkeste bir entellektüellik almış başını gidiyor. Bükemediğin bileği öpeceksin arkadaş , salona 100 kişi girip 2 kişi yarılmadan çıkabiliyorsa onun ya espri anlayışından yada filme nasıl baktığından şüphe ederim.

Haklısın, küfür müfür dediler. Küfürle komedi olmaz dediler, eleştirdiler. Adam gram küfür kullanmamış hatta "b.k" kelimesi dışında çok bir argo da hatırlamıyorum. Klasik Recep İvedik repliklerini buna katmamak lazım tabi ki. Adam yine eleştiriliyor, yine eleştiriliyor. Yazık, günah ! Emeğine resmen hakaret ediyorlar. Yahşi Batı ve İtmen bunun yanında bir halta benzememiş. O, baş yapıt olduğunu düşünenler, entellektüel takılanlar küfürlü filmleri daha çok beğenmiş anlaşılan. Bir baksınlar bakalım, hangisi daha aile yapısına uygun ülkemizde. İtmen de Yahşi Batı da bel altı esprilerle doluyken bu adamın bel altı çalıştığı kaç yer var? Millet beğenmemek için çamur atmayı iyi beceriyor. Medyamız gibi oldu halkımızda. Üzüm üzüme baka baka...:)

Recep İvedik komik olmasına komik ama film değil, başı yok sonu yok. 20 ile 40. dakikaları yer değiştirsen filmde hiçbir kopukluk olmaz. Tv8 'de skeçleri daha komikti. Birleştirsin film diye koysun önümüze. Gora 'nın, Arog 'un hepsinin konusu var. Filmin başındaki dolmaları, börekleri bile gösterirken millet kopuyor anlamıyorum ben.

Küfürün olup olmaması da önemli değil. Hepimizin ağzındaki küfürler bir yerde söylendi mi aa çok ayıp diyoruz. İki yüzlülüktür bu bence. Recep İvedik 'in hareketleri güldürüyor ama beni sıktı artık.

Kusura bakma ama Gora ve Arog kadar Recep İvedik serilerinde de konu vardır. Şahan filmlerinde dikkat ettiysen bazı şeyleri eleştirmiştir. Ve komedi filmlerinde bu kadar derin konular aranmasını anlamıyorum.

Kusura bakma ama Gora ve Arog kadar Recep İvedik serilerinde de konu vardır. Şahan filmlerinde dikkat ettiysen bazı şeyleri eleştirmiştir. Ve komedi filmlerinde bu kadar derin konular aranmasını anlamıyorum.

Bi kahvede maç izliyor, bi paintball izliyor, bi müzik kursuna gidiyor. Sıralarını hatırlayan var mı? Aralarında bir bağlantı var mı sahnelerin? Yine de gülüyorsun komik olmuş diye ama 2. filmden kasiyer sahnesini al 3 'e koy bu sahne ne alaka demezsin.

Tek sorun bu mu? Açıkçası bunlar bana bahene geliyor. O sahnelerin hepsi bana komik geliyorsa benim için sorun yok. Alsınlar kasiyeri 5. filme de koysunlar. :)

Bi kahvede maç izliyor, bi paintball izliyor, bi müzik kursuna gidiyor. Sıralarını hatırlayan var mı? Aralarında bir bağlantı var mı sahnelerin? Yine de gülüyorsun komik olmuş diye ama 2. filmden kasiyer sahnesini al 3 'e koy bu sahne ne alaka demezsin.

Eğitim sistemini de eleştirdiği sahneyi keşke söyleseydin. Üniversitede havalı havalı gezen üniversite hocalarına gönderme yaptığı.

Recep İvedik komik olmasına komik ama film değil, başı yok sonu yok. 20 ile 40. dakikaları yer değiştirsen filmde hiçbir kopukluk olmaz. Tv8 'de skeçleri daha komikti. Birleştirsin film diye koysun önümüze. Gora 'nın, Arog 'un hepsinin konusu var. Filmin başındaki dolmaları, börekleri bile gösterirken millet kopuyor anlamıyorum ben.

Küfürün olup olmaması da önemli değil. Hepimizin ağzındaki küfürler bir yerde söylendi mi aa çok ayıp diyoruz. İki yüzlülüktür bu bence. Recep İvedik 'in hareketleri güldürüyor ama beni sıktı artık.

Ben küfür önemli demedim zaten. Küfür olması çok doğal. Fakat küfür var diye Recep İvedik'i eleştiren Türk halkı kalkıpta küfürsüz Recep İvedik'i küfürlü komedilerden daha vasat gösterirse buna tepki göstermemiz normal. Bana kalırsa insanlar senin gözünle eleştirmeli. Yani yok komik değilmişte, yok kalitesizmişte, yok şöyleymiş böyleymiş. Kaliteli bir komedi yapıyor adam, konu yok belki ama komedisi kaliteli. E ben bu filme eğer gülmek için gidiyorsam kaliteli komedi ararım. Diğer iki film -itmen ve yahşi batı- komedi tabanına dayandırılarak çıkan filmler iken ben bahsettiğim iki filmden de gram keyif almadım Recep İvedik'e oranla.

Üst Alt