RG2017 Finali | Stanislas Wawrinka 0-3 Rafael Nadal | MS | Şampiyon Nadal! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

RG2017 Finali | Stanislas Wawrinka 0-3 Rafael Nadal | MS | Şampiyon Nadal!

Oh be klavye düzeldi!:)...

Merak edenler için tenis kort zeminlerinin farkını izah edeyim. Toprak kortta top zemine düşünce hem yavaşlar ve hem diğer zeminlere göre daha fazla yükseklik kazanır. Bu nedenle de düz-sert vuruşlar yapanlara değil, derin topspin (top öne doğru dönerek gider) vuruş yapan oyunculara daha fazla avantaj sağlar. Sert zemin düz vuruşlara daha fazla prim verir. Çimde ise top zeminde kaydığı için çok daha az yükselir, bu da topspin oynayan oyuncular için dezavantajlı bir durumdur...Federer' in Wimbledon, Nadal' ın Roland Garros efsanesi olmalarının en önemli sebebidir bu dediklerim...

Eline sağlık uzunca yazacak yürek yoktu; ben de sert zemin efsanesinin Djokovic olduğu bilgisini vermek isterim; çimde de hatırı sayılı başarıları var tabi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Transfersiz Galatasaray'ı görmemek için maç tahminine android manager oyunlarına tenise sardı GEBE'RSUN SENDEN NEFRET EDİYORUM BECERİKSİZ HERİF ve yandaşları

Renkdaş çok güldüm çok

Şahsen ben Galatasaray'ın en iyi olduğu senelerde bile tenisi iyi takip ederim. Bunun zevki ayrı;

Eline sağlık uzunca yazacak yürek yoktu; ben de sert zemin efsanesinin Djokovic olduğu bilgisini vermek isterim; çimde de hatırı sayılı başarıları var tabi

Tenis oynuyor musun?...

Eğer oynamıyorsan ve önemli bir eklem problemin filan yoksa mutlaka denemelisin. Çok geç başlamış olmama rağmen, yaş kategorimde iddialı bir veteranım. Muhtelif eklemlerim isyan ediyor olsa da oynayabildiğim kadar devam edeceğim. Açık ara en sevdiğim spor, futbol filan hikaye; zaten taraftarlık duygusu olmasa, hele de bu ligin hiç mi hiç çekilir tarafı yok!:mad:...

Tenis oynuyor musun?...

Eğer oynamıyorsan ve önemli bir eklem problemin filan yoksa mutlaka denemelisin. Çok geç başlamış olmama rağmen, yaş kategorimde iddialı bir veteranım. Muhtelif eklemlerim isyan ediyor olsa da oynayabildiğim kadar devam edeceğim. Açık ara en sevdiğim spor, futbol filan hikaye; zaten taraftarlık duygusu olmasa, hele de bu ligin hiç mi hiç çekilir tarafı yok!:mad:...

Kahretsin ki başladığım gibi bıraktım. Yıllardır hep fırsat bulamamaktan dolayı oynamadım. Geçen nisan ayında başladım daha raket tutmayı öğrenip boş boş topa vururken ikinci hafta düştüm sol el bileğim çatladı; solağım maalesef. Sol elimi yeni yeni kullanıyorum. Tekrar başlayacağım ama.

Kahretsin ki başladığım gibi bıraktım. Yıllardır hep fırsat bulamamaktan dolayı oynamadım. Geçen nisan ayında başladım daha raket tutmayı öğrenip boş boş topa vururken ikinci hafta düştüm sol el bileğim çatladı; solağım maalesef. Sol elimi yeni yeni kullanıyorum. Tekrar başlayacağım ama.

Geçmiş olsun. Ben senin şimdiki yaşından daha büyük yaşta başlamıştım...

Ciddi spor otoriteleri, tenisi en zor spor seçtiler. Başlangıçta her şey çok zor geliyor ancak beceri kazandıkça tutku haline geliyor. Bu 'Virüs' ü bir kez kapan da bir daha kurtulamıyor, oynatmayacak kadar ciddi sakatlık olmasın yeter ki...

Geçmiş olsun. Ben senin şimdiki yaşından daha büyük yaşta başlamıştım...

Ciddi spor otoriteleri, tenisi en zor spor seçtiler. Başlangıçta her şey çok zor geliyor ancak beceri kazandıkça tutku haline geliyor. Bu 'Virüs' ü bir kez kapan da bir daha kurtulamıyor, oynatmayacak kadar ciddi sakatlık olmasın yeter ki...

Teşekkür ederim. Çevremde kursa gittiğim yerde sizin gibi benden yaşça çok büyük bir arkadaş var. Adam çok iyi ve şehirdeki turnuvalara katılıyor. Onu gördükçe daha çok heves ediyorum. Bir süre sonra tekrar başlayacağım.

Size katılıyorum. Tenis gerçekten çok zor bir oyun. Bireysel olması zorluk derecesini başlı başına yükseltiyor. Atik olmak ve hızlı karar vermek zorundasınız. Hamle yaptığınız zaman satranç gibi rakibinizin nasıl cevap vereceğini düşünmek zorundasınız. Diğer sporlarda da çok önemli ama özellikle teniste yediğine içtiğine çok dikkat etmek zorundasın. Sabır işi.

Neden heyecanlandın renktaş. Daha bugün ilk tur tamamlanmadı bile. Yoksa hatırlatıyor musun

amacım hatırlatmaktı. dediğim gibi final nadal-federer olacak

nadal 850. galibiyetini aldı, federer ise bu turnuva özelinde 85. galibiyetini alarak rekor kırdı. bu tesadüf olamaz

amacım hatırlatmaktı. dediğim gibi final nadal-federer olacak

nadal 850. galibiyetini aldı, federer ise bu turnuva özelinde 85. galibiyetini alarak rekor kırdı. bu tesadüf olamaz

Turnuvanın en büyük Sürprizi Wawrinka'nın elenmesi oldu. İkisini yoracak isimlerden biri. Kaldı iki. Murray ve Djokovic.

Djokovic performans olarak 2011'den 2016'nın ilk yarısının sonuna kadar geçirdiği performansının çok gerisinde. Ama ciddi bir şekilde final adayı. Bir Federer izleyicisi olarak gönlüm şampiyon olmasından yana elbette ama gerçekçi olalım. Nadal - Federer yazacak kadar kolay değil.

Bu arada Djokovic

wimbledon 2017 final

nadal - federer

09EC966C999DB955DEABBA0B3AB8E4AC.jpeg

Üst Alt