Rijkaard: ''Barış Özbek Yetersiz'' - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard: ''Barış Özbek Yetersiz''

Cevap: Rijkaard: ''Barış Özbek Yetersiz''

Hertha Berlin maçının yıldızı sizdiniz sanırım.Beni konuşturmayın şu formayı hakeden 4,5 oyuncudan biridir Barış Özbek.

Diğer oyuncuların aldığı paranın yarısını bile almadan maçlarda canını dişine takarak

oynuyor.Her maç sahanın en çok koşan adamı maça deparla başlayıp depala bitiriyor.

Hatırlayın ilk yarıyı Barış Özbek in sakat olduğu dönemdi azcık sert takımlara karşı puan kaybediyorduk.

Son lig maçlarında herkesten çok kazanmak istedi resmen parçaladı kendini ama yetmedi. 3,4 oyuncu daha yüreğini Barış kadar koysaydı sahaya şampiyon bizdik.

Size bol M.Güvenli,Lincolnlü günler...

Ya BArışı bu kadar aşırı eleştirmenizi anlayamadım.. Takımda en kötü futbolcu yaptığınızla kalmadınız resmen 3. lig topçusu muamelesi gordunuz cocugu.. bunu hakedecek ne yaptı barış anlamış değilim..

evet eksiği çok ama sonucta gencecik biri.. hem yüreğiyle oynuyor hemde yoğun ve sert prrsiyle rakibi bunaltıyor.. herkes pas hatalarından bahsetmiş. aynı hataları m.topal ve ayhan da yapıyor.. belki m.topal 5 yapıyorsa barışta en fazla 7 yapıyordur.. ama barışın m.topaldan ve ayhandan üstün özellikleride var.. bunlar neden dile gelmiyor..

lütfen arkadaşlar karşılaştırırken birinin hep pozitif yönlerini birininde hep negatif yönlerini göstermeyelim..

barışı beğenmeyebilrsiniz.. bazen yaptığı amatörce takılıyorsunuz galiba.. biraz daha objektif bakalım bence

Ya BArışı bu kadar aşırı eleştirmenizi anlayamadım.. Takımda en kötü futbolcu yaptığınızla kalmadınız resmen 3. lig topçusu muamelesi gordunuz cocugu.. bunu hakedecek ne yaptı barış anlamış değilim..

evet eksiği çok ama sonucta gencecik biri.. hem yüreğiyle oynuyor hemde yoğun ve sert prrsiyle rakibi bunaltıyor.. herkes pas hatalarından bahsetmiş. aynı hataları m.topal ve ayhan da yapıyor.. belki m.topal 5 yapıyorsa barışta en fazla 7 yapıyordur.. ama barışın m.topaldan ve ayhandan üstün özellikleride var.. bunlar neden dile gelmiyor..

lütfen arkadaşlar karşılaştırırken birinin hep pozitif yönlerini birininde hep negatif yönlerini göstermeyelim..

barışı beğenmeyebilrsiniz.. bazen yaptığı amatörce takılıyorsunuz galiba.. biraz daha objektif bakalım bence

açıkçası 3. lig topçusu muamelesi görmesini yadırgamamak lazım. sonuçta 3. ligden geldi bize. ahahahuahuahua. :asd:

Cok guzel bir noktaya degindin hocam. Baris aldigi topu dikine oynayan ve surekli deneyen bir oyuncu. Bu haliyle bile Mehmet Topal'dan daha az pas hatasi yapiyo. Mehmet'in rakibe hediye ettigi gereksiz uzun toplari malum zira. Xavi Ayhan'i saymiyorum bile, arada bir sifira inip bilincsiz sekilde orta acmasi disinda hep yana oynuyo. Baris bunlarin yaninda neden kabiliyetsiz oluyo biliyomusun, digerleri gibi sisirme'den top oynamadigi icin.

açıkçası 3. lig topçusu muamelesi görmesini yadırgamamak lazım. sonuçta 3. ligden geldi bize. ahahahuahuahua. :asd:

m.topal nerden geldi acaba.. premier ligden heralde:)

ben böyle 3.ligden gelen futbolculara canım kurban olsun.. barış gibi m.topal gibi inşallah geliştirirse kendini yaser gibi..

ama senin görüşünde olan taraftarlara böyle 3. lig topçuları layık değil..

size koca BUNDESLİGA da oynamış LİNCOLN layık olur ancak..

Barış bu sene banko olarak oynamasa bile yapısı dolayısıyla rotasyonda kesinlikle sıkça yer bulacaktır.

Takımda banko oynayabilecek bir oyuncu değil Barış. Fakat kendini geliştirecektir. Barış ilk geldiğinde çok bilinçsizce koşuyordu, ve teknik özellikleri de çok düşüktü. Şuan ise daha faydalı koşuyor ve teknik özellikleri az da olsa ilerleme kaydetti. Eğer ki teknik olarak biraz daha geliştirirse kendisini takımda tutamayız. Şuan için ilk 18'in banko oyuncusudur. Kendini geliştirirse ilk 11'in banko oyuncusu olur.

Mehmet Topal için ise takımda ilk 11'de şuan banko oynar. Olur ki Linderoth düzelir(ilk zamanları gibi), o zaman büyük bir rekabet olur takımda. Ne olacağını kestiremeyiz yani.

Haber doğru mudur yalan mıdır bilemem ama gerçektende Barış yetersiz kalıyor daha doğru düzgün orta sahadan topu oyuna soktuğunu görmedim.Hele o Bordeaux maçında ki sol ayaklı şutları tamamen bitmesini sağladı.Sol ayakla acaba kaç tane gol attın da vuruyorsun.

Mehmet Topal da iyi pasör değil ancak o kadar da önemli değil bana göre. çünkü arkada oynayacak.

--------Topal---------

---XXX--------XXX---

Mehmet Topal ve Mustafa Sarp o arkada oynayacağı için sorun teşkil etmez. basit oynayabilecekler çünkü önlerinde 2 adam olacak. ancak onun önünde oynayanlar kesinlikle iyi pas yapmalı.

4-3-3 için asıl arkada oynayan oyuncu önemlidir. Atak dengesi yüzde 50 ona bağlıdır çünkü. Sürekli sağa sola top atar. Sezon içinde daha yakından göreceğiz zaten. Mehmet bu konuda maalesef Mustafa Sarp kadar bile iyi pas dağıtamıyor. Bazı maçlarda iyi evet. Ama geneli kötü. Tabii ki de Mustafa Sarp'ı ilk maçıyla değerlendiriyorum. Sadece onun, Kleve maçında oynadığı oyunun doğru olduğunu belirtmek için.

Mehmet daha önce de dediğim gibi bizim için büyük şans. Gelişmeye açık, karakterli, özverili bir oyuncu. Daha iyi olacaktır. Ama eksiklerini kapatması, özellikle topu iyi kullanması şart.

4-3-3 için asıl arkada oynayan oyuncu önemlidir. Atak dengesi yüzde 50 ona bağlıdır çünkü. Sürekli sağa sola top atar. Sezon içinde daha yakından göreceğiz zaten. Mehmet bu konuda maalesef Mustafa Sarp kadar bile iyi pas dağıtamıyor. Bazı maçlarda iyi evet. Ama geneli kötü. Tabii ki de Mustafa Sarp'ı ilk maçıyla değerlendiriyorum. Sadece onun, Kleve maçında oynadığı oyunun doğru olduğunu belirtmek için.

Mehmet daha önce de dediğim gibi bizim için büyük şans. Gelişmeye açık, karakterli, özverili bir oyuncu. Daha iyi olacaktır. Ama eksiklerini kapatması, özellikle topu iyi kullanması şart.

4-3-3 oynayan takımları izlemiyorsun demek ki. Mehmet Topal bu sezon çok rahat olacak. pasları önündeki 2 adama ya da kanatlara atacak. tutacağı alan da 400 metrekare olacak. 4-3-3'te o mevkinin adamı mevkisine sadık birisi olmalı. en önemli özelliği budur Topal'ın. gerekirse 3. stoper gibi oynayacak hatta. ;) grafiklerle gösterebilirim istiyorsan.

zottirikmac imzasiz haber yayinlar her zaman,

adam ruyasinda birseyler diyuyor yada amcasi teyzesi anlatiyor ve haber yapiyorlar

4-3-3 oynayan takımları izlemiyorsun demek ki. Mehmet Topal bu sezon çok rahat olacak. pasları önündeki 2 adama ya da kanatlara atacak. tutacağı alan da 400 metrekare olacak. 4-3-3'te o mevkinin adamı mevkisine sadık birisi olmalı. en önemli özelliği budur Topal'ın. gerekirse 3. stoper gibi oynayacak hatta. ;) grafiklerle gösterebilirim istiyorsan.

sen oradaki oyuncuyu (topal olur, sarp olur) adeta 5. defans olar tasvir etmişssin yani biyerde 5-0-5 gibi olmuş. ozman biz niye top kullanabilen stoper arıyozki kim olursa önündeki topala veya sarpa topu aktarır kolaylıkla. ama okadar basit değil işte. yok önündekilere top taşır, kanatlara oynar. işte asıl sorunumuz orda zaten günümüz futbolunda oyunun yönünü nekadar hızlı değiştirirsen okdar başarılısındır. topal alıcak iki metre önündeki adama verecek oda üç metre sola topu taşıyacak olmuyo işte. topal gerektiğinde 50-60 metre terse topa atabilmeli ki rakibi dengesiz yakalayalım. bence ilk maçta sarp bunu iyi yaptı diye düşünüyorum ama tabi onunda zamana ihtiyacı var.;)

sen oradaki oyuncuyu (topal olur, sarp olur) adeta 5. defans olar tasvir etmişssin yani biyerde 5-0-5 gibi olmuş. ozman biz niye top kullanabilen stoper arıyozki kim olursa önündeki topala veya sarpa topu aktarır kolaylıkla. ama okadar basit değil işte. yok önündekilere top taşır, kanatlara oynar. işte asıl sorunumuz orda zaten günümüz futbolunda oyunun yönünü nekadar hızlı değiştirirsen okdar başarılısındır. topal alıcak iki metre önündeki adama verecek oda üç metre sola topu taşıyacak olmuyo işte. topal gerektiğinde 50-60 metre terse topa atabilmeli ki rakibi dengesiz yakalayalım. bence ilk maçta sarp bunu iyi yaptı diye düşünüyorum ama tabi onunda zamana ihtiyacı var.;)

.

evladım bugün de gördün ki oradaki adam adeta 3. stoper gibiydi. benim yıl içinde 80 civarı izlediğim bir sistemden bahsediyoruz burada. ;)

4-3-3TE ön libero hayati önem taşır yaya toure barcelona için çok büyük önem arz eder.

4-3-3'ün kalbi tartışmasız ortasahadır iyi olmayan orta sahada rakip elini kolunu sallayarak atak yapar.

hiç 4-3-3 oynayan bir takımı izlememişseniz veya futboldan anlamıyorsanız yaya toure'nin önemini kavrayamazsınız normaldir.

Üst Alt