Saç Ekimi İçin Bilgi - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Saç Ekimi İçin Bilgi

Normalde 8-9 saat sürüyor diyorlardı, sizinki neden seans şeklinde oldu ?

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben kendim istedim bunu reis, o yuzden bunlari sectim zaten. 1 kisi yapsin istedim (Esma hanim) hem alimi hem dikimi o yapsin istedim ve 2 gune bolmek istedim diger turlu vardiyali calisiyorlar ve eken cikaran belki 4-5 kisi oluyor + dedigin gibi dusunsene 8 saat arka arkaya sac cikarip ekiyorsun. Bi yerden sonra konsantrasyon kaybi oluyor ve o zaman kafadan sallama ekiyorlar biktiklari icin.

Simdi sadece Esma hanim benim kafamda calisti, baska kimse dokunmadi

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ben kendim istedim bunu reis, o yuzden bunlari sectim zaten. 1 kisi yapsin istedim (Esma hanim) hem alimi hem dikimi o yapsin istedim ve 2 gune bolmek istedim diger turlu vardiyali calisiyorlar ve eken cikaran belki 4-5 kisi oluyor + dedigin gibi dusunsene 8 saat arka arkaya sac cikarip ekiyorsun. Bi yerden sonra konsantrasyon kaybi oluyor ve o zaman kafadan sallama ekiyorlar biktiklari icin.

Simdi sadece Esma hanim benim kafamda calisti, baska kimse dokunmadi

Doğru evet, seans olarak yapıldığını bilmiyordum etrafımda ektirenlerin hepsi 8-9 saatlik işlemlemle ektirdiler. Hayırlı olsun

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar bugün 3 ve 4. Sean var. Yine 8.15 te almaya gelecekler.

Gece ile alakalı bilgilendirme yapmak istedim. Hiç bi ağrım veya sızım olmadı, iyiydi yani. Tek problem sırt üstü yatmaktı, ben hep sağ omuzumda uyurum bu yüzden sırt üstü uyumak biraz sorun oldu alışkın olmadığımdan, yani tek sorun buydu. Uyudum yine az biraz ama bi insan hep omuzlarında yatıyorsa/uyuyorsa ve birden sırt üstü yatması gerekiyorsa bu biraz sorunlu oluyor onu belirteyim.

Alışmak gerekiyor demekki. Dediğim gibi ne ağrım oldu ne sızım oldu. Iyiydi yani. Eğer herzaman sırt üstü uyuyorsanız 0 sıkıntı çekersiniz. Ben sırt üstü yatmaya alışkın olmadığımdan sadece bu biraz sorun teşkil etti, gerisi rahattı.

hayırlı olsun, ön çizgini beğendim

tek seansta yapmamaları güzel olmuş. Öyle olsa başarı şansı düşerdi çünkü açık alan çok fazla. saç kökleri dışarıda kaldıktan 2 saatten sonra ölmeye başlarlar. hatta ekildikten sonra da ölürler. Dehidrasyon yaşamamaları için kabuk dökümüne kadar hatta dökümünden sonra da sprey ile her 2-3 saatte bir ekilen saçlarını ıslatman ekimin başarısını artıracaktır. ama ilk 3-4 gün yani ilk yıkamaya kadar kesinlikle terlememelisin ya da su ile temas etmemen gerek. Nekroz olursa o bölgedeki saçların işi biter.

ilk yıkamadan sonra, dediğim gibi bir kaç saat ara ile saç derine hafif hafif su püskürt kökler dehidrasyona uğrarsa eğer ekimin tutmaz.

donörde de ilk 15 gün sonrasında şok dökülmeler meydana gelecektir. kulak üstü bölgesi özellikle. o bölge açılabilir. zaten 20 gün içerisinde ekilen saçların %90'ı şoka uğrayıp dökülür. 3. aydan itibaren tüylenmelerin başlar. ilk 10 gün ekilen bölge üzerine yatma yeter. Donör toplarken makinanın 2000 devirde döndüğünden emin ol. çok yüksek devirde çalıştırmasınlar, donörde saç toplarken yandaki saçları da öldürebilirler.

3 ve 4. Seans (foto)

Arkadaşlar bugün biraz daha ağrılı geçti, bunu Serkan bey anlatmıştı sabah. Dünkü ödemin üzerine ekim yapıldığı için biraz daha ağrı olabilir demişti. Rahatsız edici bi ağrı olmadı ama dün 0 ağrı vardı, bugün biraz (bazı bölgeler) ağrıdı yukarıda belirttiğim nedenden dolayı.

Bugün vertex bölgesine 1000 kadar sakal ekimi oldu ve ön tarafa 1000 kadar daha saç ekildi. Foto da gördüğünüz gibi bayağı sıkılaştırıldı.

Yarın ilk yıkama için tekrar gidecegim

20210930_125918.jpg20210930_173612.jpg

3 ve 4. Seans (foto)

Arkadaşlar bugün biraz daha ağrılı geçti, bunu Serkan bey anlatmıştı sabah. Dünkü ödemin üzerine ekim yapıldığı için biraz daha ağrı olabilir demişti. Rahatsız edici bi ağrı olmadı ama dün 0 ağrı vardı, bugün biraz (bazı bölgeler) ağrıdı yukarıda belirttiğim nedenden dolayı.

Bugün vertex bölgesine 1000 kadar sakal ekimi oldu ve ön tarafa 1000 kadar daha saç ekildi. Foto da gördüğünüz gibi bayağı sıkılaştırıldı.

Yarın ilk yıkama için tekrar gidecegim

Ekli dosyayı görüntüle 139722Ekli dosyayı görüntüle 139723

dhi yöntemi ile mi ekildi. bana öyle geldi sanki

Simdiye kadar sac ektiren kiminle konustuysam ön taraflar tutuyor Ama tepe de tutmuyor bidaha gitmeyi dusunuyorum diyorlar

Yani dikkat etmekte fayda var

Arkadaşlar bugün ilk yikamam oldu. Kafada bayagi bi odem olustu. Tam E.T. olduk (uzaylı) fotoda da gorebileceginiz gibi. 2020 yaziyor fotoda fakat kafa biraz daginikti 2021 olmasi lazim tabiki.

Kafamin daginik olmasinin nedeni, sabah uyandigimda ense donör bölgesi kanamisti o yuzden biraz panik yapmistim fakat normalmis.

Hala hic bi agrim, sizim veya bi kasintim yok. Sadece ödem olayi var iste ama 4-5 gune birsey kalmaz dediler. Nasip, bakalim. Hala ilgi, alaka ve operasyondan baya umutluyum/mutluyum.

Hepinize iyi geceler dilerim.20211001_133839.jpg

O yuzden tepeye sakal ektirdim ben rdas 1000 graft + 1000 graft sacEkli dosyayı görüntüle 139748

sakal ekilmesi iyi olmuş vertex en sıkıntılı bölge. 4 ay sonra saç çıkmaya başlaıyınca önlerden başlar. panik yapma hemen. tepe önlere göre çok geç harekete geçer. tepede kılın beslenmesi zor. ekim tutmazsa donördeki saçlar gitmemiş olur. sakaldakiler güme gitmiş olur. Ama seyrek de olsa tepe kapanır gibime geliyor. sakallar saçlara göre daha az kapatıcı. daha kalın telli ve saça göre çok daha hızlı uzarlar. ama greftler genelde teklidir. saçlar gibi çoklu greft olmadığından kapatıcılık konusunda saçlar kadar iyi değil. bu yüzden önde değil tepede kullanılır.

ön çizgi güzel. hayırlı olsun. saçları fısfıs ile nemlendirmeyi unutma arada sırada

sakal ekilmesi iyi olmuş vertex en sıkıntılı bölge. 4 ay sonra saç çıkmaya başlaıyınca önlerden başlar. panik yapma hemen. tepe önlere göre çok geç harekete geçer. tepede kılın beslenmesi zor. ekim tutmazsa donördeki saçlar gitmemiş olur. sakaldakiler güme gitmiş olur. Ama seyrek de olsa tepe kapanır gibime geliyor. sakallar saçlara göre daha az kapatıcı. daha kalın telli ve saça göre çok daha hızlı uzarlar. ama greftler genelde teklidir. saçlar gibi çoklu greft olmadığından kapatıcılık konusunda saçlar kadar iyi değil. bu yüzden önde değil tepede kullanılır.

ön çizgi güzel. hayırlı olsun. saçları fısfıs ile nemlendirmeyi unutma arada sırada
Bu fisfis olayini sordum rdas. Adam günde en fazla 1x yap onu dedi. Ozel bi losyon verdi. kabuk dokene kadar sabah aksam onu surup en az 30 dk bekletip ardindan durulama yapacakmisim, sadece su ile. Gun ortasinda da 1x fisfis yapabilirsin dedi. Cok fazla fisfis sac derini kurutur dedi. Sudaki Ph orani felan, biseyler dedi ya unuttum+ havlu felan yasak ya, kafanin uzerinde oylece kuruyacak dedi. Dusunsene demirin uzerine her yarim saatte veya 2 saatte bi fisfisliyorsun dedi, o demirde paslanir dedi.
Cok fazla fisfis sac derisini kuruturmus. Onemli olan damarlari acmakmis.

Badem, sarimsak, borokoli, nar, balik, chia cekirdegi, zeytin yağı, zerdeçal gibi besinleri tuketki damarlar acilsin ve oksijen gitsin kafaya dedi.

Yani cok fazla fisfis iyilikten cok zarar verirmis. Vucudun icerisinden gida takviyesi yapmak daha iyi gelirmis + gunde 2 kere nemlendirici losyon iste 30ar dk

Üst Alt